Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
28. apr 2010

cora, to je zaujimavy clanok,...tak na jednej strane hovoria, ze po ockovani je dieta chranene len niekolko rokov a na druhej strane si clovek precita na tej stranke Sprievodca ockovanim, ze ockovanie zaisti dlhodobu az trvalu ochranu ockovaneho...asi myslia ockovanie x-krat opakovane "do zblbnutia", ale uz to nenapisu, lebo by vyslo logicky najavo, ze dospeli uz ziadne protilatky "vdaka ockovaniu" nemaju.

vodicka75
28. apr 2010

...a vobec nechapem, preco chcu ockovat 13-rocnych, ked ohrozene su podla nich prave dojcata, tusim minuly rok bolo okolo 280 pripadov cierneho kasla a nikto nezomrel, liecba cierneho kasla u poistencov VsZP stala 1.500 Eur a preockovanie bude stat o vyse 700.000 eur navyse,...a navyse je aj v letakoch vakcin spomenuta prave zlozka pertussis, ktora mava najvaznejsie negativne ucinky /paralyzy apod./...chore mozgy 😠

petot
28. apr 2010

vanish1: Quercetín je prírodná látka zo skupiny flavonoidov. Má protizápalové a protikašľové účinky, posilňuje účinok vitamínu C. V lekárni ho asi nezoženieš, objednáva sa cez Internet napr. swanson.cz
Vyskytuje sa aj v surovej cibuli (preto ten ľudový recept cibuľová šťava s medom).

Keby užila 1500mg C za polhodinu a nepomohlo by to, tak by som povedal, že to pravdepodobne nie je alergia (keby si to chcela skúšať, má význam piť aj niekoľko hodín po dávke, lebo C sa vylučuje postupne a špička vylučovania nastáva aj tak až po 4-6 hodinách, čiže nemusí všetky potrebné tekutiny vypiť naraz s dávkou, stačí aj postupne po nej).

Na vykašliavanie je dobrý prostriedok aj N-acetyl-cysteín. Dostať ho ako Solmucol alebo ACC. Je to prírodná látka, potrebná pre organizmus, rozpúšťa hlieny, je to navyše jedna zo zložiek ktorú telo používa pri syntéze glutatiónu (veľmi účinného antioxidantu tela). Držal by som sa skôr hornej hranice dávkovania.

vanish1
29. apr 2010

petot vďaka za vysvetlenie, tých 1500 mg užila za celý deň, dávam jej to do čaju a ona nejako nechce piť ... alebo do mlieka.
Má 15 kg, tak potom koľko je maximum? Ja by som to odhadovala asi na 2 tisícky.
Na kašeľ používame solmucol 😉 kúpili sme ho predvčerom. Dnes je to lepšie, zatiaľ... aj v noci kašľala menej, asi ten zvlhčovač zaúčinkoval...

cora73
29. apr 2010

Predmet: Upozornenie
Ministerstvo zdravotníctva zavádza od júla 2010 povinné preočkovanie 13-ročných detí proti čiernemu kašľu.

Čo to obnáša? Sú s tým spojené zdravotné riziká? Nie je to ďalší zbytočný hazard so zdravím vašich detí?

Podľa pripomienky VšZP, "Je prinajmenšom diskutabilné, či celková chorobnosť na čierny kašeľ 289 ochorení za rok 2009 je dôvodom na povinné zaradenie booster dávky v 13. roku života.

Podľa dát vykázaných vo VšZP v roku 2009 boli náklady na liečbu čierneho kašľa vo výške 1500 EUR na lieky."

Viete koľko bude stáť zaočkovanie 60.000 detí? 70.0000 EUR ročne.

Čítajte viac na: http://www.facebook.com/l/c3ceb;rizikaockovania...

Prepošlite ďalej známym, kamarátom, rodine, zverejnite na svojom webe, ľudí je potrebné informovať...

lucrezia
29. apr 2010

ahojte,
dneska sme boli u doktorky a tá spomínala, že od jula sa meni očkovací kalendár, ale že to nie je nič výnimočné, len že Prevenar bude obsahovať viac kmeňov pneumokoka ako doteraz 😨 neviete o tom niekto niečo??????? ja som sa zabudla opýtať kolko kmenov tam bude , lebo sme debatovali o našom odloženom očkovaní.
ešte ma prekvapilo, ked som jej povedala, že ja určite nedám Hexu spolu s prevenarom, tak povedala, že kedy ho chcem dať a že ked ho dám okolo 2 rokov, tak že jej stačí 1-2 dávky, že tá nová vakcína sa už v tom neskoršom veku nemusí pichať tolkokrát 😨
Pravda je, že ja som prevenar nechcela dať vobec a zatial to hráme na odkaladanie a verila som , že časom sa lady pohnu a že zachvilu sa očkovanie zdobrovolni aj u nás a budem mať po probleme, ale prestávam tomu veriť, u nás to tak skoro nebude....ved ked detom pridávaju stále viac, namiesto toho, aby uberali?! 😲

tean
29. apr 2010

Tiez pozorujem, ze sa to nevyvija k lepsiemu. Zaujimalo by ma ako dopadlo to pripomienkovanie k tomu pripravovanemu zakonu alebo vyhlaske o ockovani. Pre rodicov je to skutocne patova situacia. Snazim sa tieto info sirit dalej, ale vsetci beru ockovanie ako tradiciu, ako vianoce, ktore su kazdy rok a neriesime preco.

petot
29. apr 2010

vanish1: Princip je, dosiahnut ucinnu hladinu a udrzat ju. Maximum je bud vecou kontraindikacii, alebo je to hladina, ktoru telo samo akceptuje. Je vhodne zvysit pitny rezim, aby mohli oblicky v klude pracovat. Ale to asi vies 😉

vanish1
29. apr 2010

petot 😉

denisocka
30. apr 2010

POZOR !!!!!! KNIHA NA STIAHNUTIE

ako som slubila,tak posielam LINK na stiahnutie knihy - Hirte Martin - Ockovanie - pre a proti

http://rapidshare.com/files/381822181/HIRTE.pdf...

- píše mi,že sa to da stihanuť len 10x , pokial by to bolo prečerpane,tak to tam dam zas - kludne to posielajte dalej v mailoch

POPROSIM VAS -ak mate niekto kupene knihy a chcete iným pomocť aby nemuseli kupovať , viem o niekom kto to rad rýchlo preskenuje a poskitne dalej ako ja teraz . takže ajk niečo,ozvite sa, dohodneme

mne dakovať nemusíte , ja doma skener nemám, toto pre vas preskenovala jedna super osobka,takže celej jej rodinke vela uspechov v boji proti očkovaniu a vela zdravíčka

cora73
30. apr 2010
cora73
30. apr 2010

Kocky,a Buchwalda tam nahodou nemate?

martinka1981
30. apr 2010

Cora ak by si chcela môžem ti ho požičať 🙂 z Vajnor do PK nie je tak daleko 😉

vodicka75
30. apr 2010

lucrezia, to navrhovane, odporucane ockovanie proti pneumokokom bude vakcinou PNEUMO 23:
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/p...
bude odporucane pre 13-17-rocnych s vybranymi chronickymi ochoreniami, inak povedane, budu to mat hradene statom, ostatni nie.

cora73
30. apr 2010

Martinka,to by bolo super, 🙂 kedze tam tak opisuje prave kiahne,by ma to zaujimalo,niekde som totiz zachytila-ale uz neviem kde-ze tie prave kiahne prenasala vos postelna...
a aka je hruba? ze by som ju dala manzelovi na okopirovanie...
potom by som sa ti ozvala do IP,teraz mame toho vela... 😒

martinka1981
30. apr 2010

Ok Cora,kniha ma 248 stran. Tak sa ozvi ked budeš mať čas 🙂

denisocka
30. apr 2010

ide vam ten Hirte shahovať?

livo46
30. apr 2010

mne ano, velmi pekne dakujem! 🙂

nellina
30. apr 2010

aj mne dakujem 😉

tean
30. apr 2010

Mne ide stiahnut, ale niektore strany su necitatelne. Pri konverzii z obrazka na text doslo k rozhadzaniu.
Ukazka:
[url=http://imagehacks.in/share-FB46_4BDADA67.html][img]http://imagehacks.in/thumb-FB46_4BDADA67.jpg[/img][/url]
Skontrolujte si vsetky strany a dajte mi prosim vediet, ci je to OK.
Neda sa to prehliadnut, mam to priblizne na kazdej 4 strane

tean
30. apr 2010

nepodporovane formatovanie, tak este raz
http://imagehacks.in/share-FB46_4BDADA67.html

tean
30. apr 2010

sorry, chyba bola v Adobe Reader. Mal som otvorenych viacero dokumentov a zrejme zblbol.
Pomohlo zatvorenie vsetkych okien a znovunacitanie dokumentu.
Takze je to OK
dakujem

havino
30. apr 2010

Denisocka, vďaka patrí aj Tebe, niekto tú knihu musel predsa kúpiť a zaplatiť 🙂
Ďakujem aj ja veľmi pekne 🙂

denisocka
30. apr 2010

Havi dik,ale knihu som nekupovala,iba dala na rapidshare , dufam ze tam pribudnu zachvilku viac knih

lucrezia
30. apr 2010

čaute, v májovej Mamine je diskusia o očkovaní, je tam článok PRE (Dr. Lipták) a PROTI ( V. Vranič). Zároven redakcia vyzýva maminy, aby napísali svoje skusenosti s očkovaním, že "najzaujímavejšie" príspevky zverejnia. Tak hor sa do toho, baby, ktoré mate negatívnu skusenost, napíšte, som zvedavá, či to skutočne zverejnia a aké bude skore poz.-neg.

tin007
30. apr 2010

Ked som ciatala ten prispevok v SME, tak som mala pocit, ze najskor to bol PRO ockovaci clanok a potom niekto (nejaky sefredaktor) povedal, daj tam nieco na vyvazenie nazoru, nieco "slabsie" PROTI.
Pred tyzdnom som sa rozpravala s kamoskou, ktora vystudovala Karlovu univerzitu, Prirodovedecku faktulutu (neico s genetickou a molekularnou biologiou, ci co) a bola som extremne prekvapena, ze to co ich ucia (teraz, skoncila minuly rok), je presne ta ista retorika a argumenty,ako pouzivaju nasi pediatri! Tie ucebnice a prednasajuci sa znajvne nemenili desiatky rokov!

tean
30. apr 2010

vidim, ze si budem musiet zohnat casopis Mamina.
Dr.Liptaka uz poznam, je to clovek 100% presvedceny o pozitivach ockovania.
Uz teraz je mi jasne, ako okomentuje skusenosti mamiciek : "...nebola dokazana pricinna suvislost..."
Zmetie vsetko zo stola bez zavahania a pochybnosti. Pretoze len on ma pravdu.
Ale kazdopadne treba im napisat do toho casopisu.