Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luthien.k
11. jún 2010

Mohla bych se zeptat, jakou konkrétní zkušenost se svými pediatry máte Vy, co jste očkování odmítli? Abych se připravila na možné scénáře, případně hledala vstřícnějšího pediatra...? Hlásí to automaticky na hygienu nebo jak to probíhá? Chci odmítnout MMR.

ivka144
11. jún 2010

Luthien, reakcie su velmi rozne, co tu ludia pisali, od toho, ze doktorka povedala, ze ak odmietnu vakcinu, mozu si rovno hhladat noveho pediatra, az po nehlasenie a tichy neoficialny suhlas s odmietnutim, takze tazko povedat.
Ak je u vas rovnaky zakon ako u nas, tak to hlasit mudr nemusia, najma ak neodmietnes, resp ak to nie je pripad, ze sa nedostavis na ockovaciu vyzvu, ale len povies, ze zatial nie, to je posunutie. Vacsina lekarov to hlasi, myslim a ak nie pravidelne chodia kontroly a vsetko prechadzaju, takze sa to odhali, aj ked ta nehlasi, podla vsetkeho. Na tvojom mieste by som skusila nadhodit doktorovi, ze chces s ockovanim pockat a uvidis reakciu - ci bude pristupny dohode alebo ti vynada do nezodpovednych a vyrazi s tebou dvere.

luthien.k
11. jún 2010

@ivka144, děkuju, no nevím, jaké to bude u nás, ale například pneumokoka moje doktorka rozmluvila mně a rozmlouvala ho i kamarádce... Tak jsem zvědavá, jestli někdo napíše ještě nějakou vlastní zkušenost 😉

tygrous
11. jún 2010

vodicka: diky

cora73
11. jún 2010

Bola som dnes s malym na vysetreni Joalisom.

Vyslo mu:

laktoza
z ockovani mu uskodilo najviac polio,ostatne ockovania boli hranicne
ortut
hlinik
kadmium
vnutorne organy-pecen
z hmyzu osa

laktozu mam potvrdenu aj laboratorne,ostatne,ze je z ockovania,mi nikto neuveri a nepotvrdi-samozrejme... 😠

cora73
11. jún 2010

pre tych,co sa boja,ze ak chcu prestat s ockovanim,ze musia dobrat vakcinu,staci uz aj jedno ockovanie,povedala Petrinacova,uz aj vtedy sa "vytvoria" protilatky..ale oficialne necakajte,ze to potvrdi... 😉

vodicka75
11. jún 2010

cora, co obnasa to vysetrenie Joalisom? oni vedia zistit mnozstvo tych kovov v tele?

cora73
11. jún 2010

tygrous,je malo pediatrov,ktori ti rozmluvia ockovanie,aj ked vedia o poskodeniach,kedze potom tie deti davaju aj pol roka do poriadku-pravdaze pisem o tych,ktori nie su zaslepeni,no a oni NEMOZU ti oficialne potvrdit,ze ockovanie skodi...

mne bolo napr teraz vysvetlene,preco na mna gastroenterologicka na Kramaroch kricala,ze malemu nedavam ani Veto,ani Perlu-ak tam chcu byt-v tych ambulanciach,tak musia zaujimat taketo stanoviska,aj ked dokazy,ze je to skodlive-konkretne aj tieto umele humusacke margariny..to je ovela lepsie vytopit si bravcovu mast,ako moja babicka hovorila,omastit priedusky a pluca-to aj skor pomoze proti TBC... 😉

cora73
11. jún 2010

vodicka,mnozstvo nie,ale pritomnost,akonahle je to mnozstvo skodlive,tak to ten pristroj ukaze,teraz nechcem klamat,ci ak je skodlive mnozstvo,alebo ci staci,ze to tam vobec je,to som sa dr nepytala..ale v programe ma asi milion 😀 alergenov,a malemu vysli tieto,co mi len potvrdilo,ze jeho problemy su z ockovania..
to je taky pristroj,v jednej ruke drzis kovovy valec,a na dlan druhej ruky priklada nejaku kovovu blbost,a na tom pristroje sa ukaze,ci ano,alebo nie..malemu napr vobec nevyslo ovocie,lepok,pele,travy,tenke a hrube crevo,ucho,a viac si nepamatam... 😀 vyslovene vsetko sa tocilo okolo ocka... ☹ a verim,ze asi kazdemu dietatku,ktoremu by sa to robilo..
bohuzial,vyslovene detox pre take male deti Jonas nema,ale co je detox po ockovani pre dospelych,je s alkoholom,cize sa znizi davkovanie a da sa to do horuceho caju napr,nech sa ten alkohol vypari..
a ockovania v programe maju konkretne vsetky,od BCG az po Hexu...samozrejme aj MMR.. 😀

vodicka75
11. jún 2010

cora, vdaka...a co robia s tymi detmi dalej? ja som bola s malou na Kramaroch na gastro. /chodime na kontroly kvoli celiakii/ a Dr. nam odporucila brat zinok /nechapala som, preco/, ale potom som sa dozvedela na jednom fore, zevraj ten chelat zinku pomaha odstranovat tie kovy,...viete o tom nieco? Dr. nic nespominala o ocko., len ja som spomenula, ze problemy boli vzdy po ocko....

cora73
11. jún 2010

ío zinku neviem,ale celkovo zinok je potrebny,mozno by viac vedel Petot k tomu,ale napr ked som chcela malemu na atop Biodermu so zinkom,tak sa magistra zhrozila..ale to je jedno,atop ma z ocka,cize jedine vnutorny detox..
tu su detske pripravky,:

http://www.joalis.sk/inside.php?gr=JOALIS BAMBI

cora73
11. jún 2010

vodicka,pre teba by bolo asi zaujimave toto :

http://www.joalis.sk/inside.php?pg=terapeut

clanok "je to len hyperaktivita?"

ale aj ostatne su dobre.. 😉

vanish1
12. jún 2010

vidička, ja som toho prečítala o detoxe dosť a o bratí iba zinku som sa zatiaľ nedočítala, aby to pomáhalo a aby sa telo iba vďaka zinku zbavila škodlivých látok, skôr by to podľa mňa mohlo byť tak, že pri detoxe (teda ja beriem DMSA) sa strácajú nielen ťažké kovy, ale napr. aj minerály, preto si ich musíš dopĺňať, tak ja si dopĺňam zinok, horčík, selén, draslík... a vitamíny, ale môže na tom niečo byť, že zinok ničomu napomáha, petot by to možno mohol vedieť 😉

vanish1
12. jún 2010

Ináč mne ten prístroj príde ako sci-fi, ako teda mohol na základe toho všetko zistiť........ 😅 nehovorila si mu náhodou, že odmietaš očkovanie, tak všetko obrátil na očko? 🤐

denduska
12. jún 2010

cora aj man to zaujima to kde si bola na tom vysetreni?? 😕
inak to co je za blbost s tou biodermou, ved mne dala kozna dr. praveze vzorku toho so zinkom nech malej vyskusam na ekzem...a pomohlo jej...

cora73
12. jún 2010

u maleho pediatricky... 😉 cize u Mudr.. 🙂 a nezistil vsetko,testovala ho na cca 30-40 veci a vyslo tychto par,a sama sa ma pytala,ze co chcem hlavne testovat a potom uz vyberala ona,lebo tych alergenov tam ma hrozne vela v tom PC programe..a s tym,s cim nemal problem,mu nic nevyslo a s cim mal,mu vyslo,a ako by to ona dokazala ovplyvnit neviem,kedze po prilozeni tej kovovej tycky sa jej na pristroji ukazoval rozsah na stupnici..
na tej stranke Joalis je aj zoznam,kto a v ktorom meste to robi..a 10 € za polhodinove vysetrenie sa mi nezda,ze by na tom niekto hrozne zarabal... 😀

erikasadek
12. jún 2010

@cora73 nepochopila som ani ja s tou biodermou.. Ale na trhu je krem ktory nie je kortikoid ale reaguje na atop zacervenania ako kortikoidovy krem....... Mam pocit ze minuleho roku to prislo do lekarnu pouzivat ako kortikoidovu mast......ak cgcete mrknem presne.. Je tu toho vzla nepamatam presne znacky a mena..

cora73
12. jún 2010

ani ja som to vtedy nepochopila,ale muz dosiel ako velka voda,ze len somariny vymyslam,a hocico chcem na maleho napajcovat,a ze ta magistra v lekarni vyslovene povedala,ze malemu dietatu by nedavala zinkovu mast..ale to je jedno...uz uzivam nieco lepsie.. 😉
viete o tom,ze z predaja vakciny ma lekarnik 1/3 ? povedala mi to vcera dr..lebo som jej hovorila,ako chce muzova kolegyna dat malej Rotarix,a moj muz jej hovoril,ze nech nedava,ale jej to vrele doporucila magistra v lekarni...kto chce byt bohaty,nech si nakupi podiely farm firiem... 🙂

denduska
12. jún 2010

@petot pardon, zmylila som sa s tym DM, nebola to Classenova studia, ale tato http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14679101 4400 deti je celkom pekna vzorka, len skoda ze tu nie je plne znenie 😒

blovitc120
12. jún 2010

@cora73 ja len k tomu Joalisu po ockovani, ja by som to do horuceho caju nedavala, lebo sa v tom vsetko znici, skladovat sa ma do 25 stupnov. Skor nechat tych 10 kvapiek na lyzicke odparit cca pol hodiny a alkohol tam nebude. Alebo presny cas urcit tak, ze si tam kvapnut nejaky lieh ci Alpu a pockat, kolko trva vyparenie celej lyzicky a tak isto dlho nechat aj kvapky. Samozrejme nie kovovu lyzicku

tean
12. jún 2010

@luthien.k
my sme odmietli ockovanie a teraz je situacia taka, ze nasa pediatricka si mysli, ze odmietame uplne vsetko. Naposledy moju manzelku obvvinila, ze uz nasmu dietatu nedavame ani kvapky, ktore nam predpisala.
Proste je paranoicka a ocividne jej nie sme po chuti.
Nastali este dalsie problemy, ktore s tym suvisia, takze sme rozhodnuti najst inu lekarku.
Ale s tymto sme pocitali, takze nam to nejak extra nevadi. Verim, ze najdeme niekoho normalneho, kto bude akceptovat nase rozhodnutie a nebude nam to stale vyhadzovat na oci.
Pre mna je dolezitejsie neockovat, vyber lekara je druhorady. Zatial mame z coho vyberat.

petot
12. jún 2010

cora73: Zinkovu mast by dietatu nedavali, ale kortikoidy uplne v pohode? 😲

cora73
12. jún 2010

blovitc120 diky,ja neviem,ako to z toho dostat,to mi povedala dr,ze takto..a zase nechcem,aby sa tie ucinne latky vyparili..
ako ste na tom s vyrazkami po tele? nemaju vase deti? lebo maly ma uz vyse 3 tyzdnov a stale sa mu to viac rozlieza-zacalo to pod bradou,potom krk,chrbat a teraz uz aj na hrudniku..nezda sa mi,zeby to boli potnicky,tie vyrazky su dost velke...alebo zeby potnicky? ved beha len v plienke.. ☹ ☹

cora73
12. jún 2010

Petot,tak nastastie malemu som kortikoidy nedala a ani nikdy nedam,ale je to asi tiez o tom,ze aj kazdy magister je iny..pritom v tej knihe Mendelsohn pisal,ze radsej sa poradit v pripade nejakej liecby s lekarnikom,ako s lekarom..ale asi uz ide vsetkym len o prachy..

blovitc120
12. jún 2010

cora, ja som to tak malej davala, myslim Joalis a nechavala som pre istotu hodinu odparit, naozaj toho ostalo asi len polovica po odpareni, takze verim, ze ziadny alkohol, vsak si zober len taka Okena ako rychlo sa vypari, ked lestis okno. do caju isto nedavaj, neviem, ci mas krabicku, ale na nej je, ze 20 minut pred a po nejest, nefajcit (to u maleho asi nehrozi 😀), nepit ziadne napoje okrem cistej vody (preto isto nie do caju). Nepouzivat kovovu lyzicku a ak pouzijes viac preparatov Joalis, nechat odstup 1-5 minut. skadovanie 5-25'C, mimo dosahu deti, nevystavovat priamemu slnku ani elektromagnetickemu polu (drzat dalej ako 5 cm od mikrovlnky, clhladnicky, TV, mobilu a pod.). obsah preparatu nesmie prist do styku s kovmi a aromatickymi potravinami (zase ten caj, kazdy vonia aspon trochu).

mimochodom, oznamujem vam, ze nasa pediatricka si odo mna so zaujmom pozicala Buchwalda aj Hirteho, ze si to rada precita 🙂

blovitc120
12. jún 2010

a este, vyrazky dcera nema, len kde-tu potnicku na hrudi, ale ona ma teda termoregulaciu na jednotku s hviezdickou. aj pri 35 stupnoch na slnku je chladna, vlhka a lepkava, poti sa ako kon a pije odusu 😉, teplo jej vobec nevadi

cora73
13. jún 2010

blovitc a malej co vyslo,tiez nieco z ocka?

blovitc120
13. jún 2010

cora, malej nevychadzalo nic, neboli sme na ziadnom vysetreni, my neockujeme, ma len jednu hexu s hroznou reakciou na (asi) pertussis. ja som Joalis dala len preventivne na odporucanie mywiel, jej mama je lekarnicka a homeopatka a vravela, ze toto odporuca preventivne. reakcia nebola alergia, ale hrozne teploty, neutisitelny plac, amok, bila si hlavou o zem, metala sebou a tak, uz som to tu opisovala niekedy v januari ci februari. s tichym suhlasom nasej pediatricky neockujeme. verim, ze snad ju to detoxikovalo od vakcin a neurologicky nasledok nebude, ze to bola len priama reakcia po... 😒