Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
23. júl 2010

@divoska nadviazem este na tvoj prispevok: prave preto, ze vela spolocnosti sa "chrani" tym, ze ti da podpisat vela papierov s malinkym pismom, no vo vacsine pripadov je to preto, lebo to vyslovene prikazuje zakon (rovnako ako to prikazuje v pripade informovaneho suhlasu u lekara) ucinok je rovnaky, ze ludia taketo drobne pismenka na vela stranach necitaju. preto bola konkretne pri financnych instituciach zmena zakona, v oblasti predaja investicnych sluzieb (ide hlavne o investicie do podielovych fondov), kde je klientovi dany dotaznik, na zaklade ktoreho je zaradeny do odporucanej kategorie investora a v pripade, ak klient nesuhlasi s odporucanim, tak sa to tam rucne dopisuje (nieco v style: Klient trva na investicii do xxxx fondov, napriek tomu, ze mu odporucame investovat do xxxx vkladu.) a klient podpisuje.
preto si myslim, ze ked komercne spolocnosti, kde pri predaji produktov nejde priamo o zivot alebo zdravie (v porovnani s ockovanim) urobili takyto "vyvojovy" krok aj na podnet kontrolnych organov (MF SR, NBS, EU atd) ale aj na podnet vlastny, tak by zmena mala velmi urychlene prebehnut aj v zdravotnictve.

denduska
23. júl 2010

@maggie2 no ja dufam ze pride nejake nariadenie o dobrovolnosti ockovania zo strany Europskej unie a my ako poslusne ovecky ho prijmeme. Ale pocuj, ked budem potrebovat, prides ma zastupovat, dobre? ja ti zaplatim neboj 😅

divoska
23. júl 2010

@tin007 hej verim. no a sme doma, peniaze su dolezitejsie ako zdravie 🙂 to aby sme mali zaco potom platit tie vsetky lieky a zdravotne ukony sa nas snazi stat ochranit 🙂

denduska
23. júl 2010

skoda, skopirovala by som vam tu jeden informovany suhlas ale je off topic a hrozne dlhy akze asi nemozem..by ste aspon povedali ci je zrozumitelny
😀

maggie2
23. júl 2010

@tin007 krásne si to vystihla s tým bankovým sektorom. To je zrkadlo na nás - Vášme si to naše zdravie aspoň tak, ako úzkostlivo sa staráme o naše peniaze v bankách.

maggie2
23. júl 2010

@denduska pošli v IP 🙂

divoska
23. júl 2010

@denduska a do sukromnej ;)

viliatko
23. júl 2010

@maggie2
"3. Myslím si, že ten boj proti "povinnému" očkovaniu až tak dlho trvať nebude Stavme sa "
tvoj optimizmus ma potesil takto z rana, vies nieco, co my nevieme? 🙂
A deje sa nieco s tym podnetom pre GP? Ja by som sa tiez pridala. A mam este otazku, ombudsman by nam v tomto nemohol pomoct? Nemali by sme ho zacat individualne bombardovat?

tin007
23. júl 2010

ahojte, trochu odbocim od aktualne rozoberanej "podtemy": pisala som pred mesiacom jednemu poslancovi NR SR, ktory je vo vybore pre zdravotnictvo a ktoreho strana presadzovala vo volebnom programe "zdobrovolnenie" niektorych povinnych ockovani, otazku. otazka bola o tom, ze preco maju niektore ockovania ostat povinne (na zaklade akych informacii k tomu dospeli) a tiez to, ze preco maju niektore ockovania "zdobrovolniet" (tiez otazka, preco). zial, neodpisal 😠 tak som napisala asi pred 3-4 dnami jeho strane, ani odtial este nemam odpoved. pockam, kym uplynie mesiac a potom im napisem pekne na facebook a som zvedava, ci ich to rozhybe k nejakej aktivite 😉

maggie2
23. júl 2010

@viliatko Podnet GP by už bol dávno odoslaný, ale niektorí členovia tu ma ešte prosili aby sme ešte čosi vykonzultovali s ľuďmi, ktorí sú momentálne na dovolenke, tak čakám, kým sa vrátia 😉

tin007
23. júl 2010

@denduska posli aj mne ak chces, nie som odbornik, ale povazujem sa za "uvedomeleho" obcana v oblasti citania malych, sestkovych pismenok... zneistujem tym vela pracovnikov roznych institucii (ci uz sukromnych alebo statnych) 😀

maggie2
23. júl 2010

@tin007 poslanci sú o ničom pokiaĺ sú straníci, tam sú prepletené záujmy a sami nemôžu povedať ani fň, bez toho aby ich matka strana dala záväzné stanovisko. Čo v tomto čase sa nestane, lebo je momentálne boj o posty a každý hrá priebežne na dve strany. Nikto sa nechce takto jasne vyprofilovať.

tin007
23. júl 2010

@maggie2 tato strana to ma vo volebnom programe, tak som sa pytala, ze na zaklade coho dosli k tomu deleniu na povinne a nepovinne (o nezakonnosti vyhlasky som im nepisala)

maggie2
23. júl 2010

@tin007 teda nechcem tým spochybňovať Tvoje aktivity to nie, len obrátiť sa na poslanca by ma napadlo ako posledné 😒 až taký som skeptik ☹ Na druhej strane snáď ale je dobre obliehať na všetkých frontoch 🙂

cora73
23. júl 2010

@dubak s tymto presne suhlasim,az mi je zle,ked vidim tie niekolkotyzdnove babatka vo vajickach v nakupnych vozikoch sa promenadovat po Tescu a inych nakupnych centrach a navyse v tej skvelej a zdravej klimatizacii... 😠

denduska
23. júl 2010

tak to dam do sukromnej...len som zvedava ci mi to moj superpomaly orange internet posle 😀

maggie2
23. júl 2010

@tin007 Oni došli k tomu na základe toho, že dali do programu všetky veci, ktoré by mohli osloviť minoritné skupiny obyvateľstva, ale že by to mali vo vážnom úmysle nemyslím, to len také lovenie rybiek na návnadu-heslá - vychádzali z toho že konformnú väčšinu má pod palcom niekto iný a keď sa im podarí zozbierať omrvinky aspoň malý koláčik z toho bude. Nie je to náhodou Sas?

tin007
23. júl 2010

@maggie2 ja sa ho zatial pytam na logicke dovody, preco v ich strane pri zostavovani programovych tez rozdelili ockovanie na dve skupiny (a on je gestor/team leader pre zdravotnictvo). to, ze to rozdelili je fakt, ja sa pytam: preco, na zaklade coho, akych studii, pozorovani a pod

tin007
23. júl 2010

@maggie2 SaS

maggie2
23. júl 2010

@cora73 Tú klimatizáciu beriem, ale zvyšok je zajedno. V prírode je niekedy viac špiny ako v nákupnom centre. Ja sama som bola šokovaná, bol taký dokument, robili prieskum, že kde je viac baktérii, keď Ti padne kúsok jabĺčka na zem, že prečo to už nejesť-hoci neviem-kto by to jedol. V prírode v parku na trávniku bolo viac nebezpečných baktérii ako v obchode na dlážke.

maggie2
23. júl 2010

@tin007 no oni to rozdeli preto tak, aby získali minoritu a nestratili majoritu občanov. Ale ja to vnímam iba ako predvolebné heslo. Oni si len potrebujú sadnúť na ten prameň z ktorého pil doteraz niekto iný , myslím, a nechcem im krivdiť , ale z ich strany iniciatíva ďalej nepôjde.

viliatko
23. júl 2010

@maggie2 klobuk dole, ty si rychla🙂

tean
23. júl 2010

k tym vakcinam - ako naplast.
Najprv som si naivne myslel, ze chcu vymysliet bezpecnejsiu vakcinu, ale nakoniec je ten dovod zase financny.
Mnohi ludia sa chceli dat zaockovat proti chripke, ale kedze sa boja injekcii, tak si to rozmysleli.
Ked sa budu vyrabat protichripkove vakciny ako naplast, stupne predajnost.

@maggie2
ked bude treba nejake podpisy na GP, tak rataj so mnou.

lenki33
23. júl 2010

ahojte chcela by som sa poradit s formulaciou nejakeho "prehlasenia" pre RUVZ s tym ze niektore ocko mame, niektore odmietam, a niektore odkladam
mam vypisat proti comu nechcem ockovat, alebo konkretne nazvy vakcin??
chcem im to povedat naraz aj ked niektore vakciny este nemusime, ale to by ma potom predvolavali stale,nie??
napisem radsej konkretne
druhy syn ma hexu,
odmietam TBC, Pneumokoky,
MMR odlozit /ale asi az do puberty, nanajvys do predskolskeho veku/ tak ma napada ako to riesite so skolkou, skolou?? kedze viem ze lekar na prijimacie papiere pise Riadne zaockovany a nie Dieta je zdrave 😒

keby som to MMR odmietla uplne mozem ich dat zaockovat ked budu mat napr 12r?? budem si musiet vakcinu platit??
MMR som "posunula" uz pri prvom synovi asi pred rokom ostatne ockovania ma
teraz mi lekar oznamil ze ma kvoli pneumokokom musi nahlasit na RUZV
dufam ze som to napisala zrozumitelne
dakujem
😉

maggie2
23. júl 2010

@lenki33 treba si dať len námahu lenki33 a pôriadne sa tu spätne na tých stránkach popozerať 😉

cora73
23. júl 2010

@maggie2 hm,a moj maly na zahrade zje,co najde.... 😀 😀 😀

lenki33
23. júl 2010

@maggie2 nasla som len omietnutie vsetkych ockovani, co sem daval manof 😅

bambusko
23. júl 2010

pocujte ludkovia, nebolo by dobre rozsirit cez net, ze aj pacient ma moznost nahlasit priamo na sukl neziaduce ucinky po vakcinacii? dovcerajska som o tom nevedela 😒 a predpokladam, ze to nevie 99% ludi, mozno takto by sa nieco zacalo hybat, sice z inej strany, ale predsa

lenki33
23. júl 2010

bambu no ja neviem ci z toho nejaky efekt bude 😅 kazdopadne mozem to "sirit" ale osobny nazor moj je ze to nic nezmeni 😝

este lepsie sa pokusim sformulovat tu moju otazku mam MMR uplne odmietnut a ked sa neskor rozhodnem ockovat, nebude s tym nejaky problem 😅 alebo len financny -cize si to zacvakam sama??
pripadne odmietnem prvy priorix a dam az ten v 11.rokoch (ak to teda nie je len booster?? to neviem)

artuse
23. júl 2010

@lenki33 já si nemyslím, žeby s tím, že bys dala MMR očkovat až třeba v 11ti letech měl být nějaký problé, toto očkování není omezené věkem, nebo jaký problém myslíš? jiná věc je, že např. v ČR většina státních školek vyžaduje u dětí všechna povinná očkování...