Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

piacere
25. júl 2011

@manof heh 😀 😀

tean
25. júl 2011

@manof
http://www.slobodavockovani.sk/news/k-vyjadreni...
vyborny clanok, vidno, ze pisanim sa ocividne zlepsujes.
Perfektne argumentujes a najviac sa mi pacila ta cast so zatazou imunitneho systemu, kde si v druhej casti vypichol protirecenie vakcinatora madarica. To je tiez tipek, ktory trepe sprostosti jednu za druhou.
Nuz, vymyvanie mozgu je fakt funkcne.
Super clanok 😉

manof
25. júl 2011

@tean
Mňa na ňom hlavne vytáča, že (na rozdiel odo mňa) v živote nevidel napr. Simonku (http://simonka.webnode.sk ), nikdy sa osobne nerozprával s rodičmi, ktorým zomrelo dieťa kvôli očkovaniu, ale bude vytrubovať, že sú to všetko "vymyslené fámy". Normálne by som mu doprial stretnutie s niektorým z rodičov či starých rodičov takto postihnutých detí, ktorí sú tak-povediac "od rany". Ak by obišiel s monoklom, tak by si mohol poblahoželať. Že ho huba nebolí keď trepe také klamstvá.

tean
25. júl 2011

@manof
Veru.
Keby sa spravila medializovana prednaska o ne/ockovani a vystupili by tam slovenski experti na ockovanie s ich teoriami, verim tomu, ze by dostali po papuly od niektorych rodicov.

prevenar
25. júl 2011

@martinba super, takze v zasade su mozne len 3 vysvetlenia s ktorych si kazdy moze vybrat. 1) rakovina zmizla samovolne 2) zasah vyssej moci z nebies 3) vyliecil ju vit. B12 ktory je obsiahnuty v jadierkach. zober si aky ucinok potom moze mat cielena kura 1) B12 koncentrat podavany intravenozne + DMSO (latka podporujuca transport B12 po tele) 2) po intravenoznej kure nastupuje faza s tabletkami (mensie davky ako intravenozne) 3) na koniec sa podava intravenozne 20g vit C . zhruba to prebieha nejak takto. nasiel PDF knihu kde je to vysvetlene lepsie. http://www.worldwithoutcancer.org.uk/FINALGUIDE.... zaroven je na internete nepreberne mnozstvo informacii. kto ma zaujem si ich najde aj sam .

prevenar
25. júl 2011

@manof im je to jedno, riesia hlavne svoje lekarske ego a to aby bezal business , to je vlastne taky zacarovany kruh. maju to dobre vymyslene, nazenu lekarov na jedno miesto , tam im vyplachnu mozgy nezmyslami a klamstvami. lekari to prijmu za pravdu, dalej ju hlasia ..a tym padom svoj nazor uz nemozu zmenit , lebo to by bola tragegia pre ich ego a autoritu. nejaka simonka im moze byt ukradnuta , upracu si to do kolonky "statisticka strata" a ide sa dalej. nech sa hlavne naskrabu bodiky na dalsiu dovolenku "zadarmo"

moira19
25. júl 2011

Moj otec ma tiez ekzem (castokrat je to take zle, ze nevie hybat prstami...opuchnute prsty, prasknute vrediky). Pytala som sa ho, ci sa pamata kedy to dostal. Povedal, ze vtedy ked bol v nemocnici okolo roku 1992 (lekari nevedeli co to je, tak ho zavreli do nemocky a skusali na nom masticky, robili testy ci nie je alergicky na nieco). Nic nezistili, masticky nezaberali. Tak na zaklade jeho hobby (vcelarenie, vinohradnictvo) a pracovnej cinnosti (toho casu pracoval v Tesle, kde prichadzal do kontaktu s ortutou), ze ma alergiu na propolis a na ortut. Ale to sa mi nezda, ze by alergia prepukla po viac ako 20 rokoch. Vcelari od malicka a v Tesle pracoval od ˇ76. Chcem sa opytat, ci mi viete poradit aky bol ockovaci kalendar v tych rokoch (narodeny je v 1955). Inu pricinu sme nenasli (neprestahoval sa, nezmenil pracu, ani jedalnicek). Uz vyskusal vsetky mozne bylinky, masticky. Ako tak zabera pel a krem (skin-cap), kt. davame aj nasej malej. Dakujem.

manof
25. júl 2011

@moira19
To je otázka na ÚVZ SR. Takéto historické veci tu asi sotva niekto bude vedieť, keď my sme tu zväčša výrazne mladšie ročníky.

manof
25. júl 2011

@vefi89
Ako to vyzerá s Tvojím príbehom?

vefi89
25. júl 2011

@manof 😅 zatiaľ nijak, bola som sama s malým, ale dnes sa mm vrátil, tak už snáď budem mať chvíľu čas sadnúť si k tomu..
ale dobre, že si ma oslovil, aspoň sa ťa opýtam, či je normálne, že to decko po očkovaní zmení totálne svoju povahu, a zostane strašne umraučané, rozmaznané a precitlivelé...a či sa dá s tým niečo robiť? lebo už mám toho vyše hlavy, týždeň deň noc permanentne počúvať vresk ☹

denduska
25. júl 2011

@moira19 moja mama je 1953 a stopercentne je ockovana DTP....a nie som ista ci nie aj polio - lyzickove... A ved jasne ze to moze byt alergia na ortut - vtedajsie vakciny boli ortuti plne, a kedze sa alergia prejavuje az po opakovanom stretnuti s vyvolavatelom...tak ked potom zacal pracovat s ortutou, imunitny system si spomenul.... Napriklad mm ma alergiu na lieky ktore jeho mama dostala pri porode, dokonca ju predavkovali a takmer prisla o vlasy..a unho sa prejavila ked mal 25 rokov a stretol sa s tym liekom..a tiez mu zredli vlasy...telo si pamata viac nez by sme chceli 😒

denduska
25. júl 2011

@manof mas prosim ta este tuto knizku na sklade? http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1... ? A necital si ju nahodou? 😅 celkom ma zaujala tak by som si ju chcela objednat...ja mam najvacsiu zlavu na martinus ale tam ju uz nemaju...

musko
25. júl 2011

@vefi89 - uviaž ho do šátku na chrbát. Uľaví sa Vám obom.

vefi89
25. júl 2011

@musko ja neviem, on má 14 kg 😅

manof
25. júl 2011

@vefi89
Neviem, aké to je časté, tzn. u koľko % z očkovaných detí k tomu dochádza, ale s hlásením niečoho takého sa opakovane stretávam, viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/regres-vo-v...

@denduska
Samozrejme, že mám na sklade. A neverím, že by Ti ju Martinus dal lacnejšie, aj keby ju mal. 🙂
Ja som ju tak zbežne listoval, ale že by som ju celú prečítal, tak to nie. Podstatná časť tej knihy sú totiž recepty a tie teda naozaj nepatria medzi moje obľúbené čítanie.

A pozrela si si obsah? Prípadne si povedz kapitolu a opíšem Ti sem pár citátov, ak chceš.

denduska
25. júl 2011

@manof dam ti este vediet, predbezne mi ju odloz, bud si vezmem tuto alebo nieco o homeo, ale 100% mi odloz 1 ks Mym marodum...chcem mm na narodky 😀 😅 do zajtra ti urobim objednavku normalne cez stranku.

musko
25. júl 2011

@vefi89 - moj má skoro 13 :o) Ale ak ho máš v šatke alebo ergonomickom nosítku, tak to ani necítiš - váha sa super rozloží ( my máme skaldino) Keď malému idú zuby alebo je prechorený - nič lepšie nie je, inak by ma odviezli :o))

manof
25. júl 2011

Milióny ľudí zomrú každý rok v dôsledku chýb lekárov a infekcií, ktoré súvisia s lekárskou starostlivosťou. Pobyt v nemocnici je preto oveľa rizikovejší ako lietanie, uviedla dnes Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

"Ak by vás zajtra v akejkoľvek krajine prijali do nemocnice, pravdepodobnosť, že počas vášho ošetrovania dôjde k chybe, je asi 1:10. Pravdepodobnosť, že v dôsledku chyby zdravotníkov zomriete, je 1:300," povedal podľa agentúry Reuters Liam Donaldson, nedávno vymenovaný vyslanec WHO pre bezpečnosť pacientov.

Pravdepodobnosť úmrtia pri leteckej nehode je 1:10 000 000 uviedol Donaldson. Viac ako polovici infekcií by sa dalo zabrániť, ak by si zdravotníci umývali ruky, konštatuje WHO.

Viac tu:
http://aktualne.centrum.sk/zdravie/zdravie-a-po...

Hlavne tú poslednú vetu si všimnite. Povedal by som, že dozrel čas na nového Dr. Ignáca Filipa Semmelweissa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Semmelweiss

tin007
25. júl 2011

@vefi89 manduca ma nosnost tusim do 18 kg(ak nie 20 kg), maleho som este pred mesiacom nosila

moira19
25. júl 2011

@tin007 My mame manducu... do 20 kg... je velmi dobra vec... ruky my isli odpadnut, s manducou viem aj zehlit, umyvat riad, robit kadeco 😉

sonica
25. júl 2011

teraz som zachytila v poobednych spravach na markize, ukazovali komplikacie po ockovani TBC, vecer v spravach bude vraj viac 😉

andreajakubska
25. júl 2011

@sonica Aj ja som zachytila, vraj vakcína je v poriadku....ako inak 😠

sonica
25. júl 2011

hej to ma pobavilo 😠

vefi89
25. júl 2011

@sonica
@andreajakubska musí byť v poriadku, keď ju chcú odstrániť z povinného 😀

prevenar
25. júl 2011

dnes vraj bolo v telke nieco o ockovani a vedlajsich ucinkoch. niekto vie nieco blizsie ? kde, co , ako .. :D

..aha , vidim ze uz to tu sumi , som si nevsimol :P

sonica
25. júl 2011

no tak ja som to nakoniec prepasla 😒

prevenar
25. júl 2011

@sonica internet/archiv to isti 😝

sonica
25. júl 2011

no neviem mam dost lenivy a na videa to moc nie je, ale urcite to skusim 🙂

denduska
25. júl 2011

to sa len mne urobilo alebo aj vam ze mi vypisuje ze mam 2 dieta..a napr. vefi 1 deti...? 😕 alebo mam nejaku "konsku" infekciu v kompe?😅 😅