Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
7. jan 2012

prepáčte ak budem sentimentálna
Janke idú zúbky, je nachládnutá, spať chodíme tak okolo 3 v noci, dnes - vlastne už včera sme zaspali až o 10 ráno. Druhá vec je že sa nám cez Vianoce podarilo zázračne prirodzene splodiť druhé dieťatko tak asi aj hormony so mnou hýbu. Ked som teraz spievala Janke tak som sa hrabala v mobile a našla som tam jednu pesničku.
Je tam krásna paralela, a aj ked mi pripomína že som už dáka postaršia, tak pekne mi zapadla do celej tejto témy že som ju sem musela proste dať. Tak prepáčte.

Ó odpusť Bože, odpusť básnikom
Ó odpusť Bože, odpusť básnikom
Za to že prišli na tento svet zmeniť
Čo bolo včera – predvčerom
Za to že prišli na tento svet zmeniť
Čo bolo včera – predvčerom
Ach pane odpusť rebelom
Ach pane odpusť rebelom
/: Ach Bože nezatrať duše rebelov :/
/: Aj keď ti možno v nebi robia krik
na zemi ich to štvalo bolelo :/
a za to nemôže z nás ľudí nik

Ach, Pane,
Ochráň ten spolok čiernych duší
/: tú bandu psov čo každá doba má
veď štekali len preto lebo každý mlčí :/
/: a umierali preto že je stále tma :/

/: Ó, odpusť Bože odpusť básnikom :/
/: za to že prišli na tento svet zmeniť
čo bolo včera predvčerom :/
ach pane odpusť rebelom

https://www.youtube.com/watch?v=x9VCygSo8v4
abnka
7. jan 2012

najhoršie je, že môj príbeh sa stal pred rokom, 1.1. na mňa zavolali psychiatra a 3.1. nás prepustili ..... a odvtedy sa to v tom Ružinove stále deje !!! To je podľa mňa na tom najsmutnejšie 😔
Ja som si to Matúškovo plece riadne odplakala, keď som videla očkovák tak som si myslela ešte že tam len napísali číslo aby boli krytí , lebo šak vedeli že nechcem očkovať, neverila som že mohli byť až takí..... a o tri mesiace som uvidela že mohli byť kľudne takí.....

petot
7. jan 2012

@manof Páči, páči, teším sa na pokračovanie 🙂

prevenar
7. jan 2012

@jerryjanka ked je mala prechladnuta , tak si kup v DMke praskovy Cvit (modry kontainer 100g) daj cajovu lyzicu do pol litra vody, alebo cajiku a davaj jej to pit. zabera to to pomerne rychlo. zajtra by uz mala byt lepsie. my to praktizujeme vsetci 🙂

prevenar
7. jan 2012

@abnka prosimta podaj zalobu na policii na neznameho pachatela za pokus o ublizenie na zdravy z nedbanlivosti , dalsiu zalobu za nezakonne vykonanie lekarskeho zakroku bez tvojho suhlasu a staznost na urad kontroly nad zdravotnou starostlivostou za porusenie zakona - vykonanie lekarskeho ukonu bez suhlasu s moznym nasledkom na zdravie dietata + vykonanie ockovania ,ktore je mimo povinneho ockovanie, cize zas nezakonne. nenechaj im to prejst len tak !!! inak sa nikdy nic nezmeni 😒 ..nie som pravnik, to som len tak napisal, o co by som sa snazil ja. chodte za pravnikom. over si moznost ,ci mozes zalovat konkretnu osobu o nejake peniaze 5000 eur napr. ..nech sa im trosku zmeni dobra nalada . tak drzim palce 🙂

shakti9
7. jan 2012

@jerryjanka 😵 gratulujem... a pekny prispevok...

jerryjanka
7. jan 2012

@prevenar cčko mam planujem jej nasadiť dnes vysoke davky.

anicka1981
7. jan 2012

@abnka ☹ na to sa da povedat len: hajzli!

anicka1981
7. jan 2012

@sonica no na to sa neda povedat ine ako "kravina " 😀 , prilis ruzovo a kvetnato popisane nato aby to bola pravda 😝 a navyse, odkedy maju dospely lepsiu imuitu ako deti, ved kazdy vie, ze dieta sa lahsie dostane aj zotavi z choroby ako dospely 😕 ci..?

manof
8. jan 2012

@prevenar
@abnka
Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa sa dáva na okresnej prokuratúre, nie na polícii

sonica
8. jan 2012

no me stacil prvy odstavec 😠
a z vlastnej skusenosti mala naprosto v pohode a ja som skoncila v nemocnici na kapackach 😖 druhy den som podpisala reverz a sla domov 😉

kalo
8. jan 2012

Ahojky! Prosím, mám dotaz, očkování stále řeším, ale mám dotaz, jak je to v praxi... 🙂 Cestujete/ létáte se svými nenaočkovanými dětmi s naprostým klidem? S jak starým dítětem (které nemá očkování) jste vyrazili do zahraničí? Do dětstkého kolektivu, dopravních prostředků atd.?

prevenar
8. jan 2012

@manof ok 🙂

prevenar
8. jan 2012

@kalo ..po tom co nam europsky zlodeji a nasa podplatena vlada pripravili tuto "krizu" uz nemame za co lietat .. takze s "naprostým klidem" ..no problemo. 😀

kalo
8. jan 2012

@prevenar 😀 😀 Díky
....já bohužel také řeším tyto věci.
..... Také to, že jezdíme se starší dcerou do lázní, kde nejsou zdravé děti a musím vzít s sebou i malého-nenaočkovaného syna (pozn.paradoxně jezdím s dcerou do lázní kvůli hypotonii po očkování ). Ale synovo očkování zatím oddaluji a oddaluji,ale budu ho muset vzít do tohoto "rizikového" prostředí...

heimdalls
8. jan 2012

Prinášam Vám jeden príspevok s odpoveďou na jednu moju otázku v inom fóre adresovanú p.MUDr. Špánikovej aj s jej reakciou:

MMR
Rád by som trochu dostal do pevedomia, vašu odpoveď na túto otazku adresovanú od jednej pisateľky, vašu odpoveď na ňu a následne moju otázku:

MMR vakcina 31.05.2009, 23:09

Pekny den pani doktorka,
chcela som sa opytat na vakcinu MMR. v sucasnej dobe sa vela diskutuje o problematike ockovania, hlavne o jeho bezpecnosti. nie som proti povinnemu ockovaniu, ale prostrednictvom internetu sa clovek stretne s roznymi nazormi a informaciami. chcela som sa opytat na spojitost MMR vakciny a autizmu ako sa o tom uz aj pisalo. je tam mozne riziko, alebo to vobec nebolo dokazane a toto ockovanie s touto chorobou nema nic spolocne? viem, ze je to povinne ockovanie, ale MMR su myslim mumps, ruzienky, rubeola? a nedaju sa tieto choroby prekonat bez nasledkov aj bez ockovania?
dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Všetky ochorenia, proti ktorým sa očkuje v povinnom očkovaní by sa dali prekonať aj bez alebo len s následkami, ktorý sa dajú prežiť. Po záškrte býval zachrípnutý hlas, po pravých kiahňach zohyzdená tvár, po detskej obrne obrny zväčša dolných končatín. Mnohí jedinci však ochorenie neprežili a zomreli.
Práve si podrobne prekladám článok paula Offita z odborného časopisu, ktorý vyvracia všetky spojitosti s očkovaním MMR a autizmom, tak ako ich v r. 1998 uverejnil dr. Wakefield v odbornom časopise a stali sa základom kampane proti tomuto očkovaniu a jeho spojitosti s autizmom. Takže môj názor a aj názor mnohých renomovaných odborníkov je jednoznačný, spojenie medzi MMR a autizmom, myslím príčinné spojenie, teda že očkovanie je jeho príčinou neexistuje.

Skutočne ste p. doktorka o tom čo ste tu poznamenali presvedčená? je to tvrdenie doktora proti doktorovi, ten Váš má samozrejme "pravdu" a Wakefield je podľa Vás klamár, ja sa vás pýtam prečo?
Je pre Vás pohodlnejšie byť dotovanou osobou farma firiem, aj za cenu toho, že vedome ako lekárka pod prísahou máte život chrániť a nie ho ničiť tým bordelom ktorý vakcíny obsahujú. Je skutočne biznis a dovolnky + dary farma firiem v tomto svete na prvom mieste pred ľudskosťou a láskou? Ako môžte niečo tak nebezpečné ako je očkovanie MMR ešte aj odporúčať. Svoj najcennejší poklad, svoju dcérku týmto vašim svinstvom niekdy nedovolím zaočkovať. Želám Vám aj p. Dlouholudskému veľa štastia v živote, kým výde pravda na povrch.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Ja som od farma firiem za očkovanie nikdy nedostala ani korunu, takže anonymne si môžete písať samozrejme čo chcete, ale ak by ste sa k svojim názorom priznal, môžem vás zažalovať pre krivé obvinenie.
Vy sa môžete rozhodnúť, že dieťa nedáte zaočkvať. Viete, že v Europe zomrelo v roku 2010 8 detí na osýpky, práve takých ako vaše dieťatko, ktoré neboli zaočkované, lebo rodičia podľahli bludom na internete!

kaja73
8. jan 2012

@kalo Z tych chorob, co by mal mat naockovane je pre neho nebezpecny len cierny kasel a možno hemofyl-ale toho napr deti pred 5 rokmi aj tak ockovaneho este ani nemali-až do hexy ho pridali--ine su bud prenosne krvou,alebo sa tu nevyskytli už roky rokuce a tetanus mu nehrozi kym sa hlbkovo nezrani.
Co sa tyka toho cierneho kasla,tak aj tak sa protilatky zacnu v primeranom mn. tvorit až po 2 preockovani-možno do mesiaca po nom-to ma babo už vyse 7 m a cierny kasel ho už neohrozuje na zivote-to len deti do 6m.
Od roka ho už v pohode deti zvladaju,sice vela kaslu,ale da sa to zvladat.
Hlavne ked ceckujes vo vysokom mnozstve. 😉
Takže tvoje 4m babo aj keby ockovane bolo,tak do 7m z toho nic nema. 😝 a možno ani potom.
A z dovodu toho cierneho kasla by som ja s babom do 7m moc medzi vela ludi asi nechodila-ale to ani s ockovanym-ved vakcina dovtedy ani nezabera.Takže to mas vlastne jedno.

zuzkap2
8. jan 2012

@kalo ja som s malou letela ked mala 6 mesiacov do UK a okrem BGC 😝 😢 nema ziadne ockovanie a ked mala 8 mesiacov sme boli na dovolenke v Chorvatsku.

samiana
8. jan 2012

@heimdalls
tak vidíme demagógiu v celej nádhere:

1. otázka smerovala na choroby z MMR vakcíny, teda rubeoly, mumpsu a osýpok. Pani doktorka okomentovala úplne iné choroby; tie, ktoré rozhodne nepatria medzi (donedávna) bežné detské choroby.

2. otázka sa vrátila k spojeniu vakcíny MMR s autizmom a na príčinu, pre ktorú pani doktorka viac dôveruje zdroju, čo toto spojenie vyvracia. Pani doktorka odpovedala zase od veci. Wakefield totiž odporúčal očkovať monovakcínami , kým sa bezpečnosť spojenej MMR vakcíny nepreverí, nie NEOČKOVAŤ vôbec. Príčina, pre ktorú poklesla očkovanosť proti mumpsu, osýpkam a rubeole bola čisto "politická", pretože úrady zastavili distribúciu monovakcín (vo Veľkej Británii, ale aj inde v prevažnej miere) - MMR vakcína alebo nič. Teda aj tí rodičia, čo chceli očkovať aspoň proti osýpkam, nemali "alternatívu", monovakcínu proti osýpkam, ale iba vakcínu MMR. Tak sa rozhodli, že lepšie osýpky, ako autizmus - pravda, nie všetci a všade..

Takže ak by tu išlo skutočne len a len o nezištný záujem o zdravie detí, tak potom prečo nie je na výber aj monovakcína?

Na to pani doktorka neodpovedá, je lepšie namiesto faktov staviť na citové vydieranie a strašenie.

cmuk29
8. jan 2012

prave citam knihu doba jedova od p.struneckej...zaujimave citanie...okrem ineho je tam pomerne rozsiahla a podla mna naozaj objektivne napisana kapitola venovana povinnemu a odporucanemu ockovaniu...aby som to zhrnula...kazde ockovanie si treba velmi dobre rozmysliet...som rada, ze nase male ockovane nie su

prevenar
8. jan 2012

@kalo 😉 este skusim serioznejsie. ja osobne vychadzam z toho, ze vakciny su vo velkej miere uplne neucinne a je jedno ci si ,alebo niesi zaockovana. cize sa pohybujeme podla lubovole kamkolvek a toto je moj pristup k veci. netvrdim,ze mas postupovat rovnako 🙂 mna presvedcili epidemie chorob v zaockovanej populacii v ktorej sa taketo epidemie vobec vyskytnut nemali. netvrdim,ze niekde na nieco niekto neochorie, len si myslim,ze by ochorel aj s ockovanim. tak, nech ostranete zdravi 🙂

zuzana_m
8. jan 2012

Ahojte. Už som sem sice pisala,ale napišem ešte raz. Potrebujem radu od vas, ktori ste už odmietli očkovanie a prešli tym "procesom". Ja som pred par mesiacmi povedala Dr.,že nechcem očkovať. Teda-povinne očkovanie ma malá dve davky. Tretiu už nechcem a ani MMR. No ona ma stale nahovara,vysmiala sa mi, že prof. Dlouholucky ake prednašky im daval,že nežiaduce učinky neexistuju atd atd. Odbila ma krásne. Tak mi dala odkazať,nech zajtra laskavo zavolam,že kedy malú pichne. Navrhla nejaku alternativu, že ked nechcem Hexu (tretiu+prevenar), tak pichne niečo ine,proti tetanu atd... Nič viac nevysvetlila. No ale ja proste nechcem do malej už nič dať pichnuť. AKO jej to razne a slušne povedať? Pripadam si už ako idiot, a mam normalne strach tam ist. Malá mi býva velmi často chorá, proste mam pocit,že imunitu ma slabšiu. Po druhej davke trošku spomalila vo vyvine a mala čierne a fialove flaky,bodky na celych nohach. Vraj určite nie z očkovania a ona sa s nežiaducimi učinkami nikdy nestretla. A k tomu,že malá je často chorá mi povedala, že vraj podla nejakej študie,čim viac je decko do roka choré,tym lepšia imunita neskor,,,,,no neviem, malá brala už troje ATB do roka 🙄 ....Proste chcem to razne a slušne odmietnuť a nemať z toho nejaké problemy. Je povinna ma nahlasiť? Ked nahlasi,čo sa deje potom? DAKUJEM za rady...

kkristin
8. jan 2012

Ahojte chcem sa spytat resp poradit o nejakej dobrej lekarke v BA ktora ma nebude nutit ockovat...dakujem

tean
8. jan 2012

@cmuk29
tiez mam tuto knihu. Kupil som ju hned ako sa objavila na pultoch. Dokonca som cital, ze mala ta kniha taky uspech, ze museli robit 3x dotlac.
Zrejme neocakavali taku predajnost.
Som rad, ze ju ludia objavili.

zuzana76
8. jan 2012

@denduska tvoj manzel je lekar, tusim si spominala, preco on teda je za ockovanie vasich deti? Spominala si vodenie za rucicku, ze clovek ocakava,ze ho stale bude niekto vodit za rucicku. No kedze nie je v mojich silach ani schopnostiach prestudovat vsetko , co sa ockovania tyka, tak chcem verit nejakej autorite, ved za studiom ockovania je zainteresovanych kopec ludi a kopec prace, tak preco by som konkretne toto mala rozhodovat ja? Ak teda su vakciny skodlive a nebezpecne, treba ich stiahnut z trhu, ak pomahaju, treba ponechat. Ak pomahaju ciastocne, napr v lokalitach, kde je vysoky vyskyt danych chorob, tak ponechat len v tychto oblastiach. Zatial som prisla k zaveru, ze kazde rozhodnutie moze byt zle aj dobre, zavisi od buducnosti a toho co cloveka caka. Dany clovek nezaockovany moze dopadnut zle, nech nikto nevravi,ze clovek na niektoru z chorob, proti ktorym sa ockuje nemoze zomriet, a zaockovany moze tiez dopadnut zle, moze mat nejake nasledky z ockovania. je to teda v tom, comu , kto veri.

@manof nehnevaj sa, ale napadnut @katja78 a oznacit za cloveka s poruchou osobnosti, ty si kto, ze si dovolujes sudit? nemam vedomost, ze by ona teba takto napadla.

Takze zatial mi z toho vyplyva,ze sice sa tvarite ako skupina ludi otvorenych kazdemu nazoru, ale nie je to tak

Vase akoze " vtipne " postrehy na adresu ockujucich rodicov su akurat trapne @prevenar s jeho vecnym lol , takisto aj @zaockujte aj slnko s jeho vtipnymi poznamkami

@anicka1981 nas zase oznacila za zadubencov

dakujem @petot jeden z mala, kto jedna s clovekom slusne, aj ked ma iny nazor

z ostatnych vas citit akurat posmesky, aroganciu

@vavrenka dakujem , tusim si mi odporucala knihu a tradicnu cinsku medicinu , no ja napr nie som zastancom roznych vychodnych filozofickych smerov , je mi cudzia tradicna cinska medicina, reiki , akupunktura a pod. taktiez homeopatia, takze v podstate je pre mna mnohe nepouzitelne, mozno akurat tak megaskorbicka liecba, nie som tiez za chemicke lieciva za kazdu cenu, snazim sa vyhybat, ale ked uz tak siahnem skor , ako po roznych inych metodach,

inak zatial som dospela k zaveru, ze keby bolo len na mojom rozhodnuti , tak ockujem hexavakcinu a tieto vakciny - prevenar, MMR a BCG nie

takze nam zelam vela stastia, vam, aby vase deti neochoreli a nam, aby moje deti nemali ziadne nasledky z ockovania
😉

zuzana76
8. jan 2012

resp. to MMR by som odlozila , tak medzi 2-3 rokom zivota tych 15 mesiacov sa mi zda malo

starsi bol zaockovany presne v 15. mesiacov a mladsibude mat 18, este zaockovany nie je, chcem odklad do leta

cmuk29
8. jan 2012

@tean tusim,ze na slobode v ockovani som cital, ze p.strunecka pripravuje 2.diel a knihu cisto o ockovani

petot
8. jan 2012

@zuzana_m Nežiaduce účinky vakcín neexistujú, lebo keď sa nejaký objaví, tak lekár bez akýchkoľvek vyšetrení, a to pokojne aj cez telefón oznámi, že to zaručene nesúvisí s vakcínou 🙄 Otázka je, že prečo sa v príbalovom letáku uvádzajú, dokonca aj s pravdepodobnosťou výskytu. Na to by pani MUDr. snáď mohla odpovedať. Niekedy tvrdia, že to výrobca uvádza "len tak" a "pre istotu", takže potom je namieste otázka, čo ešte všetko v tom letáku písali "len tak" a "pre istotu". A čo sú to za "dôkladné bezpečnostné skúšky", ktorými sa MUDr. často oháňajú, keď nakoniec výrobca, podľa nich, píše do letáku veci "len tak" a "pre istotu". A ako môže výrobca pri "len tak" a "pre istotu" informáciách poznať ešte aj pravdepodobnosť výskytu "len tak" a "pre istotu" uvedených komplikácií.

Ak chce pani MUDr. pichať "niečo iné", tak bacha na vec. Stalo sa niekomu v tejto téme, že ho MUDr. oklamala - tvrdila, že zaočkuje len tetanus, a pichla hexu. Nevravím, že to chce urobiť aj tá Tvoja, ale každopádne si treba pýtať príbalový leták, prečítať, vyžiadať si ampulku tesne pred podaním a porovnať, či sa názov vakcíny zhoduje s názvom z letáku. Dôveruj ale preveruj...

Ale keď už nič pichať nemieniš, tak jej jednoducho oznám, že očkovanie nebude, a nech si to poznačí do zdravotnej dokumentácie. Upozorni ju tiež, nech si to nechá pre seba, pretože ak by to mala v úmysle niekomu oznamovať, tak poruší zákon o ochrane osobných údajov, za čo hrozí pokuta do 332000 EUR. http://rizikaockovania.sk/leg/stanovisko_uoou_2...

K profesorovi sociálnej práce Dluholuckému napr. toto: http://rizikaockovania.sk/spravy/reflexia_stv_f...