Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

verinka100
6. feb 2012

@manof Dakujem za odpoved

verinka100
6. feb 2012

@prevenar ☹ smutne je to cele ako to u nas funguje

prevenar
6. feb 2012

@verinka100 ..netrap sa , tu je to este raj ..v takom madarsku supli rodicov seriozne do vazenia za to ze odmietli ockovanie pre dieta. ..a USA ti do domu nabehne protiteroristicke komando, zabiju ti psika ak mas,, zviazu ta ako zver a zoberu ti dieta , ktore potom nadopuju prozackom lebo "stale place" . atd. takze by som to zas tak cierne nevidel, tu je to fakt len na tebe (v najhorsom pripade s pokutou) ci das, alebo nedas ockovat. nikto ta nemoze prinutit a odobrat ti dieta .

verinka100
6. feb 2012

@prevenar 😕 😕 😨 😨 😨 tak to je dost zle, nuz, v tomto pripade som rada, ze zijem na Slovensku

poppy1
6. feb 2012

ahojte, prosim vas nema niekto link kde su uvedene vsetky dostupne vakciny aj so zlozenim?? niekde som ho tu na fore videla, zavahala som (si ho stiahnut) a teraz ho neviem najst! dakujem 🙂

prevenar
6. feb 2012

@verinka100 no vidis ..aku pravdu mal ten Einstein o tej relativite .. hned sa citis lepsie 😀

poppy1
6. feb 2012

@prevenar dik moc! idem studovat!! 🙂

poppy1
6. feb 2012

tak vidim, ze samotny Infanrix ma podstatne menej "skodlivin" ako Infanrix Penta alebo Hexa... Infanrix sa moze ockovat az po druhom roku zivota? Co je pravdy na tom, ze cim starsie dieta, tym horsie zvlada zlozku proti c. kaslu? Mne to pride ako blbost... hm? Vyznate sa v tom niekto?

poppy1
6. feb 2012

este ako tak Infanrix Polio je zaujimavy... viete mi prosim niekto povedat, ako "zla" je ta: zivna poda M199? Lebo samotny Infanrix ju nema... ale zasa ma viac hlinika...tak co je mensie zlo?

prevenar
6. feb 2012

@poppy1 jo 🙂

poppy1
6. feb 2012

@prevenar co jo? 🙂 teraz neviem na co konkretne si mi odpovedal 🙂

poppy1
6. feb 2012

@prevenar aha uz citam 😉

prevenar
6. feb 2012

@poppy1 no "jo", ze ako ze "hej" - ako potvrdenie tvojho odhodlania ist studovat .. v zmysle ze "chod" 🙂

prevenar
6. feb 2012

@manof ..tu je to aj s titulkami , pre pripad.
http://dolezite.sk/Sulik_nalozil_Schulzovi_pred...

manof
6. feb 2012

@tepka
Závisí od definície, čo to je veľa.
Na RÚVZ BA sú to stovky prípadov, v ZA v decembri 2011 to bolo vraj 26 dokopy.

Pokuty sa nedávajú na niektorých RÚVZ. Ale to sa nedávali ani predtým.

Pre Tvoj dobrý pocit na duši: RÚVZ MT vyzerá, že hrá mŕtveho chrobáka. Každopádne viem o viacerých neočkujúcich v MT a TR, ale o nikom, kto by dostal pokutu, ba dokonca ani o nikom, kto by bol predvolaný na RÚVZ MT kvôli neočkovaniu.

manof
6. feb 2012

@poppy1
Hneď na úvodnej stránke www.slobodaVockovani.sk je odkaz "Prehľad očkovacích látok a ich zloženie".
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

Prostredný stĺpec, 9. zarážka od vrchu.

tepka
7. feb 2012

@manof ejha no tak to super 😉 tak su aj takí čo odmietli v MT jej chcela by som ich spoznať 😉

sorciera24
7. feb 2012

@tepka ved uz som ti pisala IP, ze som odmietla ockovanie a je nas z MT viac 😉

tepka
7. feb 2012

@sorciera24 aha mne už šibe neviem kdo je kdo píšem si asi z 10maminami 😝 pošlem ti IP 😉

ercika
7. feb 2012
verka888
7. feb 2012

Ahojte..vsetci, co ste z Kosic a okolia, ak si naladite Radio Kosice, dnes o 14.00 tam bude nejaka relacia o ockovani, pre a proti, co sa zrusilo a podobne...ja som dostala tiz len avizo, tak nevime cele znenie...uvidime, resp. vypocujeme 😅

tepka
7. feb 2012

@verka888 dajte hned vedieť čo tam bolo!!! 😉

anicka1981
7. feb 2012

@petot ahoj Peto, potrebujem radu, maly mi zacal pokasiavat, a si pisal niekolko vela stran dozadu, ze ACC je dobre na vykasiliavanie, maly bude mat 8mesiacov za chvilu,, davam mu Cecko aj vela pit,,, no ked by bolo najhorsie mozem mu dat to acc?, popripade je nieco lepsie? dakujem

vefi89
7. feb 2012

@ercika Nigelovi fandím, ten má inak racionálne názory, a hádam sa ešte nenašla tematika, v ktorej by som nesúhlasila s jeho názorom 😅 a páči sa mi aj ako to prezentuje, a atakuje ľudí okolo seba, len aby poukázal na problémy 😎

vefi89
7. feb 2012
lopula
7. feb 2012

ahojte, neviete mi poradit, kde by som nasla nejake tabulky, v ktorych by sa uvadzala hladina protilatok po 2. a po 3.davke Infanrix Hexa. Uz 3 dni to hladam na nete a zacinam by t z toho sediva. Caka nas tretia davka, ktorej nie som velmi naklonena. Detska lekarka ma presviedcala, ze uz len kvoli tetanu je to vhodne. A prave to hladam na nete. Citala som, ze po druhej davke su hladiny protilatok cez 90percent, len je potrebna tretia na dlhodobejsie udrzanie ich hladiny. No ako som sa dostala ku strankam zameranym proti ockovaniu a precitala si jednotlive clanky, tak sa cim dalej tym viac zacinam bat dat maleho zaockovat... Trosku ma trapi ten tetanus, lebo byvame v blizkosti druzstva a casto sa pohybujeme aj v prasnom prostredi, kde sa tetanove spory vyskytuju...

manof
7. feb 2012

@poppy1 živná pôda M199 je dosť od veci. Obsahuje kyselinu glutámovú, z ktorej vzniká glutaman sodný (excitotoxín, poškodzujúci mozog), a obsahuje aj polysorbát 80, spôsobujúci neplodnosť.

poppy1
7. feb 2012

@manof ok a prosim ta, podla teba je menej skodlivy Infanrix alebo Infanrix polio? dik!

manof
7. feb 2012

@lopula napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com a pošlem Ti materiály od výrobcu vakcíny, kde to je uvedené.