Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
6. apr 2012

@prevenar
skor ako vykradanie a nicenie zdravia je ze na satnych organoch a zodpovedne osobu su totalni idioti a navyse aj skorumpovani...........never tomu zeby sa nejako tieto osoby zamyslali nad tym co robia 😀

zaockujte_aj_slnko
6. apr 2012

ziadne ministerstvo nefunguje sposobom "vieme co robime", ale skor "latame co treba zalatat aby to vyzeralo ze vieme co robime" 🙂

zaockujte_aj_slnko
6. apr 2012

@tamix
tak ste mali pani mudr TIEZ NAZNACIT ze ak bude otravovat moze prist k urazu, moze ju porazit z jedovania sa, moze ju porazit auto (nevsimne si ze ide cez prechod) a podobne.... s udavacmi sa vzdy jednalo ako s nepriatelmi a este horsie 😀....

netreba sa dat vydierat, rodic nie je nikomu nic povinny, a ked si niekto mysli ze je povinny tak nech sa snazi tuto povinnost si vynutit aj X rokov a X sposobmi ten co si mysli ze rodic nejaku povinnost voci niekomu inemu ma...... hotovo

zaockujte_aj_slnko
6. apr 2012

@eaka
ano "tak im treba", lebo rodic co nebojuje za prava svojho dietata, a nebojuje za prava sam seba ako rodica, tak mu teda potom treba ked si s nim niekto ini urobi co len chce a napcha do neho a jeho dietata sracky ake len chce.......presne tak, tak im treba!!!......je to krute ale pravdive

ked im doktor povie "hodte svoje dieta z mosta do rieky" urobia to? 😀 asi aj hej....

tamix
6. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko Ona sa nevyhrážala nám, ale tej dr. neurologičke, ktorá dala dcére MMRku len v 24mesiacoch. A smutné je to, že obe majú rovnaký titul a nevedia sa dohodnúť.

nae
6. apr 2012

@luthien.k Mrkni na www.rozalio.cz - je tam dost info. Napr. ockovanie Inf. hexa sa da posuvat az do 8. mesiaca (ak clovek chce teda len posuvat), MMR sa da posuvat do nekonecna... akurat tento rok sa konkretne v Brne do prihlasok do MS uvadzalo, ci je dieta ockovane podla ockovacieho kalendara... radsej no comment.

luthien.k
6. apr 2012

@nae díky, já to řeším právě kvůli školce... Nicméně po domluvě s naší pediatričkou jsem klidná, ona nikomu na přihlášky nepíše, zda jsou očkovaní na toto či onohle, a když to školka chce vědět, tak píše, že i když nejsou očkovaní, tak díky proočkovanosti ostatních pro ně nepředstavují nebezpečí 🙂 Ale nezapomněla mi zdůraznit, že my těžíme z té proočkovanosti ostatních 😅

ivetka007
6. apr 2012

@nae - cize po 8. mesiaci sa uz neda ockovat Infarixom Hexa? Ked niekto chce posunut ockovanie, napr. po prvom resp. druhom roku, cim sa ockuje potom?

nae
6. apr 2012

@ivetka007 Nie, nie, mala som na mysli ockovanie podla ceskej ockovacej legislativy - tu sa prva hexa picha standardne myslim v 2 mesiacoch, ale mozes to posuvat kludne az do 8.mesiaca "beztrestne". Samozrejme da sa posuvat aj dlhsie, alebo neockovat vobec. Inak aj potom sa jedna o rovnaky typ vakciny.

petot
6. apr 2012

@marianne Ide o záškrt, tetanus, čierny kašeľ a polio. Táto dávka je aj z pohľadu ortodoxnej medicíny úplne zbytočná, keď už má dieťa základné očkovanie za sebou; očkovať 5-ročné deti proti čiernemu kašľu nemá zmysel, zložky záškrt a tetanus majú dobu účinku aj 15 rokov, a polio, okrem toho, že sa v Európe nevyskytuje, tak ak neochránia 3 dávky vakcíny, tak je úplne jedno, či dieťa dostane ešte 4. (v 6. roku) a 5. (v 13. roku) pretože aj tak je ochorenie závažejšie u dospelých, ktorí sa proti nemu neočkujú...

prevenar
6. apr 2012

@luthien.k ak ti dieta zomrie po uplne zbytocnom ockovani , co sa obcas stava ..tak ti odpadnu problemy so skolkou ^^

tamix
6. apr 2012

oprava z 19:47 "také ATB, že spôsobujú nedokončenie=nedokrvenie srdca, aritmiu"

luthien.k
6. apr 2012

@prevenar já mám svůj názor na očkování, netřeba mě strašit 😉 Jen po té právní stránce mi nějak unikla ta aktuální situace...

prevenar
6. apr 2012

@luthien.k ..je lepsie sa bat, ako sa zlaknut. of course, rob si co chces 😉

luthien.k
6. apr 2012

@prevenar taky že si podle svého nejlepšího vědomí s svědomí dělám, co chci a nemám plně zaočkované děti 😉

kbeata
6. apr 2012

@ivetka007 mne ponukli DTP vakcinu,maly bude mat 1,5 roka 🙂

zaockujte_aj_slnko
6. apr 2012

@kbeata
ako "ponukli"...? vyzadovali to, alebo len tak dobrovolne ponukli?

prevenar
6. apr 2012

@luthien.k gratulujem.

kbeata
7. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko doslovne si teraz nepamatam,ale asi tak ze:je tu este moznost,mozte este ak by ste chceli zaockovat... 😉

zaockujte_aj_slnko
7. apr 2012

@kbeata
aha, takze keby mi to bolo podane takto, tak to ide direct s trestnym oznamenim na policiu, jasna korupcia a zneuzitie pravomoci verejneho cinitela........

marianne
8. apr 2012

@petot vdaka za objasnenie aj ostatnym samozrejme

manof
8. apr 2012

Slovníček prenosných ochorení rozšírený o chorvátčinu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slovnicek-i...

Ako dlho chránia pred chorobou vakcíny, obsahujúce živé oslabené vírusy?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-dlho-ch...

FDA v soudním procesu uznává, že vakcíny stále obsahují rtuť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/fda-v-soudn...

Doplnených ďalších 6 zložiek vakcín (Dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, Fenol, Sacharóza, Síran horečnatý, Síran neomycínu, Thiomersal):
Prehľad očkovacích látok s platnou registráciou na Slovensku a ich zloženie
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

Čo možno neviete o očkovaní
7. časť - o vplyve očkovania na počet obyvateľov
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

Pokec k obľúbenému konzervantu vo vakcínach - thiomersalu (z cca 50% ortuť) -
obohatený o tabuľku 19 výskumov, dokumentujúcich jeho nebezpečnosť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/thiomersal-...

Inšpirácia z veteriny pre očkovanie ľudí:
Bezpečnost očkování — pár dobrých nápadů!
http://www.slobodavockovani.sk/news/bezpecnost-...

tepka
8. apr 2012

Maminky ak máte neaký príbeh s očkovaním negatívny a ak chcete prosím nevahajte mi ho poslať a ja to pošlem spolu s listom do redakcie mama a ja...dakujeeeeem 😉 toto im idem poslať 🙂 Vážená redakcia,
Všetkých váš srdečne pozdravujem a chcem vám povedať,že som vaša stála čitateľka a každý mesiac sa teším na vaše nové vydanie. Minule som si zakúpila nové vydanie vášho dobrého časopisu. Otvorila ho a vypadol mi z neho letáčik presne povedané reklama na očkovanie rotarixom. Neskôr som časopis otvorila a našla ešte dve reklamy na očkovanie (rotarix a prevenar 13) a bola som veľmi sklamaná a určite nie len ja ,ale aj veľa maminiek s mojím názorom ,ako sa strašne reklamuje očkovanie. Je to doslova už otravné. My máme z očkovaním negatívnu skúsenosť. Mali sme veľké problémy po očkovaní nemenovanej vakcíny a ďaľej odmietame očkovať, pretože treba vidieť aj tú negatívnu stránku očkovania, teda ak chceme byť objektívny. Začala som si to študovať a zistila som ,že sa zisťuje postupne ,že očkovanie nie je až také „neškodné“ako sa opisuje a spôsobuje veľakrát aj závažné ochorenia detičiek. Osobne poznám veľa maminiek, ktoré dali svoje deti očkovať v dobrej viere.Mali obrovské zdravotné problémy a daľej odmietajú očkovať,pretože ako je už známe vakcíny obsahujú veľa škodlivých látok a spôsobujú aj veľa nežiadúcich účikov. A preto sa mi zdajú vaše reklamy na očkovanie za smutné.Ked si pomyslím koľko detičiek bolo postihnutých práve týmito vakcínami. Viem že reklama je reklama ,ale treba veci vidieť aj z iného uhlu z toho práve negatívneho. Preto by som rada vo vašom časopise videla a nie len ja ,ale aj mnoho iných mamičiek príbehy,kde očkovanie vážne poškodilo zdravie detí ,aby čitatelia videli aj obrátenu stranu mince a boli si vedomí akého veľkého rizika sa dopúšťajú práve týmto nevinným očkovaním, ktoré sa tak propaguje.Verím že ich určite není málo. Taktiež by ste mohli uverejniť rôzne nové štúdie o vakcínach alebo vyjadrenia odborníkov ,ktorí nie sú len zástancami vakcinácie, ale naopak, ktorí verejne priznávajú rizika očkovania. Táto téma je veľmi rozšírená a rieši ju skoro každá mamička ,tak dajme šancu aj tej druhe strane a budme objektívny vo vašom časopise, aby si tam každý našiel to čo ho zaujíma. Ďakujem.S pozdravom vaša čitateľka Petra.

jonas17
8. apr 2012

@tepka peti, ved z reklám časopis žije, je jedno, či je to reklama na UM, alebo očkovaciu látku, každý má možnosť výberu, ale dobrý pokus 😉

tepka
8. apr 2012

@jonas17 o hej viem ale nech aj píšu dačo o tom aj v inom svetle.. 😖 a nie len propagovať bohužiaľ niektoré maminky si nepozru aj inu stranku veci a idu po reklamach..

jerryjanka
8. apr 2012

@tepka pekne napísané ale úplná utópia, stačí jedna veta z firmy že už nedostanú ako zákazku reklamu a žiaden článok nehrozí, je to smutné ale je to tak

tepka
8. apr 2012

@jerryjanka ☹ no ved uvidíme no hrozne to je

strociatka
8. apr 2012

zdravim z dovolenky 😀 😀 😀 toto ste citali? uz nevedia ako sa vyhrazat, tak to daju aj do SME? http://www.sme.sk/c/6316304/odmietnutie-povinne...

tamix
8. apr 2012

@tepka Držím palce a dúfam, že Ti to uverejnia, ale moc tomu neverím. A najsmutnejšie na celom je, že veľa mamičiek o možných negatívách ani len nechce počuť. Jednoducho slepo veria pediatrovi a tam to začína aj končí. To vidím na mamičkách z môjho okolia. Keď som im vravela, aby si už detičky nedali očkovať s BCG, veď od januára 2012 to aj tak nebude povinné, tak boli natešené, že ich dieťa sa narodí v starom roku a vakcínu dostanú. To je to dlhoročné vymývanie mozgov a bude to ťažké zmeniť. Jednoznačne držím palce. 😉

prevenar
8. apr 2012

@strociatka yo, prave som to sem isiel pridat ! LOL - prosim zabite ma niekto.