Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ronie
4. jan 2010

tobolky se normálně vždycky podávaj pro malé děti takto a není s tím žádný problém,je jasné, že nějaké pochcípaj,ale stejně tam efekt je, Julinka je toho živým důkazem, od té doby co dostává lactobacily má ukázková hovínka, žádnej průjem 😀 😉

tin007
4. jan 2010

erika,
prosim ta, ked budes posielat dieta s osypkami, tak mi k nemu pribal este jedno pre nas, ktore bude mat aj mumps a rubeolu (priplatim). dakujem
p.s. ovcie kiahne nemusia byt, tie si uz nejako zozenieme 😀

leishmania
4. jan 2010

babulka treba si precitat v akej forme su tam probotika, ci vo forme spor kedy su odolne, bezne by neprezili zmiesnaie so stravou a potom prechod zaludkom a zlcou...

lucrezia
4. jan 2010

maminy, ktoré máte problém s ekzémom, bylinkárov ste neskúšali?
moj brat mal v detstve strašný ekzém (teraz ma napadlo, že to mohlo byť aj od očkovania, ale to v tej dobe naše mamy neriešili, lebo by ich ani vo sne nenapadlo......) . moja mama už bola zúfalá, mokvajúce rany, celé nožičky ofačované, nesmel sa hrať na piesku, no vysvbetlite 3-ročnému dietatu, že sa nesmie hrať s ostatnými deťmi....no skrátka hrôza, mastičky nepomáhali.....ked už mama nevedela kam s konopí, zobrala ho k jednemu bylinkárovi a ten mu namiešal do papieroveho sačku (ešte teraz ho mam pred očami) nejaku bylinkovú zmes.
ekzem zázračne zmizol a odvtedy je pokoj 🙂

erikasadek
4. jan 2010

tin.. 😀
jasne, vies co josh bol 2 krat v styku s dietatom s kiahnami teda v styku pol hodina + pusy a spolocne , zliezani e po tobogane;. 😀 nic..
raz s dietaom na osypky. zase nic, tak ja uz neviem narokom som ho tlacila a nic;. 😠

jasne len nevim ci prejde hranicami.. takyto balik.. 😀

tin007
4. jan 2010

lucrezia ja som na psoriazu skusala bylinky od jednej pani (a neviem si spomenut na meno, je to uz davnejsie) z trnavy, bolo to na principe cinskej mediciny, ale nezdalo sa mi, zeby ta liecba zaberala

lucrezia
4. jan 2010

tin007, u nás to nebola žiadna čínska medicina, ale klasický slovenský bylinkár a bolo to pred 25-timi rokmi 😉

tin007
4. jan 2010

erika, nas s bratom tiez nechavali v detstve pusinkovat sa s takto nakazenymi detmi, asi som tak chytila mumps a ovcie kiahne. no nic, ak balik neprejde, tak budem hladat tu v okoli, alebo zeby som vbehla medzi tych extremne nebezpecnych imigrantov, azylantov a inych neockovanych cudzincov? 😀

zitaje
4. jan 2010

Tin, a uzivala si tu cinsku medicinu dostatocne dlho? Lebo ona posobi pomerne pomaly, niekolko mesiacov, a lieci pricinu ochorenia, a zlepsenie symptomov nie je prvotny zamer. Cielom je obnovit narusenu rovnovahu aby nedochadzalo k danemu problemu znova a by sa s tym telo vyrovanalo same. 😉

vanish1
4. jan 2010

my sme tiež dávali malej na radu lekárničky nutrolin b tak, že sme to vysypali z tobolky

vanish1
4. jan 2010

😅 myslela som, že predchádzajúcou stranou to končí a nevšimla som si ostatné príspevky

ivka144
4. jan 2010

Petot - D. za odpovede

Nutrolin B - je pravda, ze som neriesila, ci je vporiadku rozbabravat tobolku, ale ked mi tak doktorka predpisala a odporucila, tak som si povedala, ze asi vie. (Co je div, lebo ja v principe lekarom velmi neverim.)
Domnievam sa vsak, ze to funguje - velmi citit, ak par dni nedam. A hadam Matus este nevie tak dobre placebovat;)

Homeopatia - ano, ide o indivindi pristup, mne osobne nenapadlo vnimat Joalis ako homeopatiu, ale ano, na tom principe akoze to je, akurat ze nie indivindi... Nepoznam zlozenia jednotlivych preparatov, ale aj v homepatii su proste male a velke lieky, niektore su vyrazne individualne a tie najcastejsie su tie konstitucne, tzv liek na cloveka. A tie male, to su viac take "na chorobu", ako si Martin spominal, na uraz je asi najznamejsi (Arnica). Preto sa v polykomponentnych liekoch (viaczlozkovych, teda to su tie komercne, v podobe tabliet, sirupov a masti) pouzivaju ais viac tie male, ale nasa homeopatka sice odporuci AntiGrip alebo neviem Homeovox ako alternativu ku chemickym liekom, ale povie, ze netreba prehanat, lebo potom by telo nemuselo reagovat na konstitucnu liecbu a aj tak povie, ze polykomponenty nie su homeopatia🙂 (To mi pripomina nasho profaka s jeho vyjadrenim - statistika zacina od chi-kvadratu (to akoze percenta nie su ziadna statistika, to len tak mimo))
Inak si tu doktorku homeopatku vazim a vsetko, som fanusik homeopatie, ale z toho, co sme na ekzemy maleho vyskusali som nemala pocit, ze nieco vyraznejsie zabralo. Ale neviem to posudit.

Vyskusali sme vselico, najlepsie pomohla dieta. Ale aj tak este budeme musiet riesit, mala som tip na bylinkara, ale ten bral deti az od dvoch rokov, takze uz teraz nam to bude aktualne asi..

denduska
5. jan 2010

ved ten joalis vlastne ani nie je v pravom slova zmysle homeopatikum, teda aspon mywiel tak vravela a to ma mamu homeopatku tak asi vie, ja do toho fusovat nebudem, ale aj na krabicke je jasne napisane - 0,01% roztok vytazku hkluchavky, fialky a neviem coho este....sice minikoncentracia ale predsa... 😅

martinba
5. jan 2010

teraz som si pozrel stranku joalisu a naozaj oni sa nevolaju homeopatia ale detoxikacna medicina, takze OK, Joalis beriem spat aj ked hranica je asi velmi uzka, kedze v joalise tiez pouzivaju ucinne latky v minimalnych mnozstvach.

teri3
5. jan 2010

ahojte, dnes som sa rozprávala s jednou kamarátkou a povedala mi krátky a smutný príbeh - polročný synček jej zomrel 😔 - mal dáku metabolickú poruchu, o ktorej dovtedy nevedeli, narodil sa predčasne a maličký, takže očkovanie im odkladali a po očkovaní sa to spustilo. Vraj to bolo liečiteľné, ale...však viete 😢

maja22
6. jan 2010

Ahojte, začala som čítať túto tému, ale 252 strán, uff, to by bolo na strašne dlho, tak mám jednu otázku: Aký je rozdiel medzi očkovaním a priamym ochorením? Myslím v tom, že čo je pre organizmus nebezpečnejšie... Lebo čo som čítala o negatívach očkovania, je ich dosť, nejde len o zvýšenú teplotu, najviac sa bojím trvalého postihnutia, ale ešte si to len začínam študovať, neviem o tom skoro nič... Na jednej strane si myslím, že očkovanie určite má svoj význam, na druhej strane mi je divné, prečo sa očkuje tak veľa a povinne všetkých, keď to má aj svoje negatíva... Ja ani neviem, proti čomu všetkému sa povinne očkuje, už som sa na to síce svojej dr. pýtala dvakrát, ale zakaždým som zabudla....Pred dvomi či tromi rokmi u nás v dedine v zime prebehla vlna ovčích kiahní, mali ich škôlkari aj školáci... Proti tomu sa neočkuje? Či som si zmýlila diagnózu? Mám v tom chaos... Sú tie choroby, proti ktorým sa povinne očkuje životu nebezpečné? Myslela som si, že trvalé následky zanecháva len detská obrna... Budem vďačná, ak ma tu uvediete trochu do problematiky, lebo zatiaľ som si tu prečítala asi 20 strán, ale hore - dole, nestíham všetko od a po z... Inak, starší syn každé očkovanie ohorúčkoval, inak sa mi zdá, že to prežil v zdraví, mladší nemal až také vysoké horúčky, ale si pamätám, že raz ho riadne prehnalo, to však nemuselo mať s očkovaním nič, možno to bola iba náhoda, lebo inak bol v pohode.... Ale aj tak sa bojím, asi ako každá matka, mám pocit, že čím viac vecí viem, tým je to horšie... 🙄

petot
6. jan 2010

Zhrnutie od laika:

Tuberkulóza - choroba chudoby, liečiteľná okrem najhorších foriem (niektoré zriedkavo spôsobí aj vakcína). Vakcína nepredchádza ochoreniu (práve naopak), len sa verí, že zabráni tým najhorším formám. V EÚ plošne očkuje len SR, Bulharsko a ČR.

Teraz pozrime bakteriálne toxínovo sprostredkované ochorenia - známe trio DTP:

Záškrt - zvyčajne choroba nedostatku hygieny a vitamínov. U nás sa prakticky nevyskytuje. Oficiálne ťažko liečiteľná, až 3% smrteľná. V prípade vyliečenia zvyčajne nezanecháva následky, ale ani imunitu, čo vyvoláva otázky nad skutočnou účinnosťou vakcíny.

Tetanus - choroba zle vyčistených hlbokých slabo krvácajúcich zranení. U nás sa prakticky nevyskytuje (0-1 prípad). Keď už prepukne, oficiálne neliečiteľná, až 15% smrteľná, pri zlej liečbe alebo veľmi oslabenej populácii až 30%. V prípade vyliečenia nezostávajú trvalé následky, ale ani imunita, čo vyvoláva otázky nad skutočnou účinnosťou vakcíny.

Pertussis (čierny kašeľ) - infekčná choroba, nebezpečná pre maličké deti (do 6m, poťažne 1r). Liečiteľná v prípade včasnej diagnostiky, ale v čase vypuknutia typického kašľa už je na liečbu neskoro, vtedy je oficiálne neliečiteľná a trvá niekoľko týždňov.

Ďalšie bakteriálne ochorenia:

Haemophilus Influenzae B - infekčná choroba, záludná najmä u detí svojím veľmi rýchlym napredovaním (za 24h sa môže stav prudko zhoršiť). V niekoľkých % dochádza k nebezpečným komplikáciám, ako je zápal epiglotitídy (vysoko smrteľný) alebo mozgových blán (časté trvalé následky). V SR sa vyskytne niekoľko prípadov ročne. Zrejme súvisí s oslabením organizmu a je podozrenie, že nárast výskytu súvisí s plošným očkovaním proti čiernemu kašľu.

Pneumokok - bežne osídľuje nosohltan dvoch tretín ľudí, ale pri oslabení môže spôsobiť infekčné ochorenie, ktoré postihuje zvyčajne nosohltan, niekedy stredné ucho, zriedkavou a nebezpečnou komplikáciou je meningitída alebo celková sepsa, ktoré môžu mať trvalé následky, vrátane smrti. Je vyše 90 kmeňov pneumokokov, ktorých výskyt je dosť slabo zmapovaný a niektoré kmene sú odolné voči antibiotikám. Očkuje sa proti vybraným 7 resp 10 kmeňom. Je podozrenie, že problém pneumokokov vzrástol po nasadení plošného očkovania proti Haemophilovi a čiernemu kašľu. Od nasadenia pneumokokovej vakcíny dochádza k preskupovaniu zvyšných 80 kmeňov.

Teraz vírusy:

Polio (detská obrna) - infekčná choroba, zvyčajne ľahká, ale u cca 3 z 1000 chorých môže zanechať následky vo forme paralýzy. Je otázne, do akej miery za tie následky mohli zodpovedať ďalšie faktory, ako nedostatok vitamínov, používanie pesticídov, DDT, a vakcína proti záškrtu. Orálna vakcína bola katastrofa. Na Slovensku sa polio nevyskytuje od r. 1960, v EÚ od r. 1979.

Hepatitída B - pohlavne prenosná choroba - vírusová žltačka, prenáša sa najmä pohlavným stykom a krvou, zriedkavo inými telesnými tekutinami, u malých detí sa prakticky nevyskytuje. Na Slovensku je cca 120 prípadov ročne, prevažne u narkomanov, prostitútok alebo zdravotných pracovníkov manipulujúcich s krvou. Asi 1% prípadov vedie s odstupom 10-30 rokov ku cirhóze alebo rakovine pečene, v prípade nakazenia malých detí je % podstatne vyššie, preto sa robí predpôrodný skríning. Plošné očkovanie je nezmysel.

Osýpky, mumps, rubeola - infekčné detské choroby, kedysi úplne bežné a považované za ľahké. Nebezpečné pri súbežne prebiehajúcom inom ochorení alebo nedostatku vitamínov (ako každé ochorenie). Zanechávajú doživotnú imunitu, preto je lepšie prekonať ich v detstve, nakoľko v dospelosti je 20x väčšie riziko komplikácií.
Osýpky v jednom prípade z milióna spôsobia degeneratívne ochorenie mozgu, mumps môže pri ochorení dospelého muža spôsobiť sterilitu, a rubeola zase môže poškodiť plod pri ochorení tehotnej matky (CRS). Vakcína proti týmto 3 chorobám (tzv. MMR) je podozrivá najmä z vyvolania autizmu.

Tak tieto choroby sa plošne a povinne očkujú.

Aha, ešte besnota pri pohryzení neznámym zvieraťom. Choroba aj vakcína sú na dlhú debatu. Oficiálne nevyhnutná.

---------------------------
VOLITEĽNÉ VAKCÍNY:

Meningokok C - podobné ako pneumokoky.

Ovčie kiahne - lobuje sa za zaradenie do povinného očkovaniu ku triu ossýpky-mumps-rubeola.

Kliešťová vírusová encefalitída - endemické ochorenie, ktoré sa vyskytuje v niektorých oblastiach Záhoria, kde niekoľko % kliešťov je infikovaných. Zvyčajne je mierne, len u % prípadov má vážnejší priebeh. Vakcína sa musí preočkovávať každé 3r, ináč hrozí ešte horší priebeh ochorenia než u neočkovaných.

Hepatitída A - choroba špinavých rúk - vírusová žltačka. Zvyčajne nie je nebezpečná, ale bežná (ne)liečba len za pomoci diéty trvá veľmi dlho, týždne až mesiace.

Chrípka - vírusové ochorenie, tvorí asi 10% ochorení ľudovo nazývaných chrípkou (90% v skutočnosti nie je chrípkou, ale iné podobné ochorenie). Chrípka je bežné ochorenie, ktoré treba vyležať. Samozrejme, u oslabených môže dôjsť ku komplikáciám, najmä zápalu pľúc. Vyskytuje sa sezónne, zrejme kvôli zimnému deficitu vitamínov C a D. Vakcína sa vyrába tak, že sa na jar vyveští, ktoré 3 z 1000 chrípkových vírusov budú v obehu na jeseň a v zime. Vakcína je neúčinná u malých detí (do 2r) a dôchodcov (nad 65r) a v najlepšom prípade len veľmi obmedzene účinná u dospelých.

Rotavírusy - hnačkové ochorenie, ak sa od začiatku nedrží diéta a postupný pitný režim, tak môže viesť k dehydratácii a následne k 3-dňovému pobytu na infekčom s infúziami. Rotavírusom sa dobre darí v nemocniciach.

Ľudský papillomavírus (HPV) - z niekoľkých desiatok kmeňov papillomavírusov sú asi 4 podozrivé z účasti na vzniku rakoviny krčka maternice. Veľmi kontroverzná vakcína na dlhšiu debatu. V zásade, nie je preukázané, že by očkovanie detí malo nejaký vplyv na výskyt rakoviny, a ak by to aj hypoteticky robilo, vzhľadom k vysokej cene vakcíny by plošné očkovanie bolo veľmi neefektívnym spôsobom boja v porovnaní s inými opatreniami, ktoré by sa dali použiť.

Vírusové ochorenia sú vo všeobecnosti oficiálne neliečiteľné (s výnimkou použitia umelých interferónov a antivirotík, ktoré majú obmedzenú účinnosť a potenciálne nežiadúce účinky).

Ku poznámke "oficiálne neliečiteľné": pri vírusových ochoreniach vo všeobecnosti existuje bezpečná a účinná experimentálna liečba, avšak medicína ju už 60 rokov vytrvalo ignoruje - oficiálne sa neskúma, nevyučuje a lekári o nej nevedia, alebo majú dôkladne zasiate predsudky. Dokáže významne zlepšiť priebeh aj u bakteriálnych ochorení, najmä u toxínovo sprostredkovaných. To je však užiná téma.

petot
6. jan 2010

Viac o chorobách a vakcínach sa dozvieš napr. na rizikaockovania.sk alebo ockovanie.org

atana
6. jan 2010

Petot,
keby bol v ponuke smailik s tlieskanim, dam ho tu pre Teba. Pekny suhrn infa.

Petom spominana prirodna liecba je v uzivani vacsich davok vitaminu C.....na stranke ockovanie.org vpravo dole je tento dokument k precitaniu. Ja som nim nadsena a uz asi dva mesiace mame doma zvysene davky cecka.
Alebo aj na strane badatel....... vlavo.

atana
6. jan 2010

pardon, experimentalna liecba malo byt....

cora73
6. jan 2010

no,presne takyto suhrn som mala na mysli..... 😀

dik,Petot....

a co ta dnesna sterilita u muzov? Stale sa to hadze na stres,fajcenie a alkohol... 😕

a co ti muzi,co nefajcia,nepiju,prip nemaju nejaky velky stres...

a fajci a pije sa uz velmi dlho...

atana
6. jan 2010

Rubeola
Da sa pred nou nejak chranit tehotna matka? Staci to cecko 🙂 , alebo aj nejake ine vitaminy. Alebo uz jej nepomoze nic.

Jedna sa mi o to, ze ked som teraz odmietla ockvovanie MMR a dcera ma uz 11 rokov prec, uz ju zrejme nechyti, tak co s tym.....

atana
6. jan 2010

Lebo ked som ockovanie odmietla, lekarka ani neprotestovala, ale na tu rubeolu sa opytala, ci aspon to nie, ze by ona na svojom dietati neriskovala, to by jej vraj neurobila... 😒

lenki33
6. jan 2010

chcela by sóm sa opytat na pneumokoky
existuje nejaka statistika ake kmene sa v SR najcastejsie vyskytuju?? su na prvych poziciach tie proti kotym sa ockuje v Prevenare?? (ja viem ze sa hovori ze P. bol vyvinuty pre ine kmene ako su u nas, ale potrebovala by som nejaku oficialnu statistiku)
A ta druha vakcina proti ktorej sa este len skusobne ockuje sa ako vola?? a nieco o nej a pod
dakujem

atana
6. jan 2010

Petot,

nemas v plane si zriadit ucet a na otazky nam odpovies po nejakom malom poplatku... 😀
Ked si uz tolko studoval o ockovani, nech z toho nieco mas.... 🙂
Ja prispejem rada...

babulka
6. jan 2010

maja22 - a co takto sa opytat lekarov - odbornikov? teda takych, co medicinu studovali?
V zaujme nezlahcovania uvedenych chorob si precitaj napr. aj tieto linky, aby tvoje informacie boli komplexne a vyvazene (kedze na stranke rizikaockovania a pod. su informacie vylucne jednostranne a namierene skor k zlahcovaniu chorob)
napr.
http://www.tuberkuloza.sk/index_files/Page1965.htm
http://data.euro.who.int/CISID/
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs294...
http://en.wikipedia.org/wiki/Pertussis

a mnozstvo inych....ktore si vo vlastnom zaujme (teda v zaujme svojich deticiek), teda ak nedoverujes lekarom, vyhladaj, precitaj a potom sa rozhodni. Urcite by som sa nerozhodovala na zaklade informacii podavanych laikmi (teda aj mnou).

maja22
6. jan 2010

Petot, ďakujem, toto si asi skopírujem a rozpošlem... 😉

maja22
6. jan 2010

Babulka, ďakujem, tiež pozriem 😉

babulka
6. jan 2010

Majka, zadaj si do googlu nazov choroby a vyhodi ti to mnozstvo informacii o chrobach, priebehu, liecbe, nasledkoch, ockovaniach, neockovaniach, vyhodach, pre, proti....je toho strasne vela, ale ja by som sa zamerala iba na seriozne zdroje. V zaujme zdravia dietatka ten cas urcite stoji za to. 😵

petot
6. jan 2010

Chybička se vloudila. HIB môže spôsobiť epiglotidítu, čo je zápal epiglotu - záklopky oddeľujúcej pažerák od dýchacích ciest.