Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuziq8
26. apr 2012

@halienka lebo mi nerobi dobre odber krvi 😀 podotykam ze krv mi vobec nerobi problem, ale ihly.. a 2 mesiace som lezala na infuziach pred porodom, takze uz aj na tie ihly som si zvykla... ale pani doktorka sa rozhodla takto 🙄

halienka
26. apr 2012

@zuziq8 no vidíš, keď sa chce, tak sa dôvod nájde...ja mám skôr podozrenie, že pre nemocnice je sekcia výhodnejšia ako prirodzený pôrod a predo hľadajú "dôvody" prečo ho urobiť 😖 no už som počula všeličo, ale toto je unikát 😠

zuziq8
26. apr 2012

@halienka presne tak, oni si vedia dovod vzdy najst... 😠 ale ja co som sa zatial stretla, vacsina lekarov preferuje prirodzeny porod... no kazdopadne mrzi ma to, pretoze teraz budem mat stale trochu strach, ked budem opat tehu, aby sa nieco "vdaka" tej jazve neposr..lo ☹

tamix
26. apr 2012

@bobocka veď uvidím, ako bude. Hlavne dúfam, že bude všetko O.K.

tamix
26. apr 2012

@zuziq8 fííha, to tá tvoja Dr. je jasnovidka? 😉 Ja sa považujem za človeka, ktorý rieši stresové situácie bez stresu, ale vôbec neviem, ako by som sa zachovala pri pôrode ☹ .

zuziq8
26. apr 2012

@tamix asi áno 😀 ja tiez neviem ako by som reagovala pri porode, ale nedostala som ani sancu 😔 to ma stve aj mrzi, a teraz ked budeme mat druhe, asi budem chciet aby bol tiez SC, pre istotu... ale to je este daleko 🙂

manof
26. apr 2012

@halienka
Akú stránku?

katarinka81
26. apr 2012

Ste zaregistrovali v Paneláku (seriál) protiočkovacie reči?? Skoro som odpadla

halienka
26. apr 2012

@manof čo dávala link chlebenka http://www.zdrava-rodina.cz

manof
27. apr 2012

@katarinka81 a čo konkrétne bolo v tom paneláku?

katarinka81
27. apr 2012

@manof Nesledovala som to cele, ale bola tam debata kde Sona obvinovala Zuzku, že je nezodpovedná keď nedala svoje decko zaočkovať proti kiahňam, že keď je tá možnosť že prečo nechráni svoje dieta a ostatných. Ona jej na to povedala, že nemusí mať vyštudovanú medicínu, aby vedela, že pre zdravého človeka so zdravou imunitou je očkovanie práveže poškodzujúce a hovorila potom aj o očkovaní proti chrípke že práve kvoli ockovaniu vírus tak rýchlo mutuje, pretože sa snaží silou mocou prežiť. Každopádne vyšla z toho ako víťaz. A je to super že niečo také odznelo v hlavnom vysielacom čase

katarinka81
27. apr 2012

@manof No asi je lepšie to vidieť
http://panelak.joj.sk/panelak-epizody/2012-04-2...
je to na 37:43 minúte

ariela22
27. apr 2012

Ahojte
Tak je to tu dr. ma núti očkovať a som z toho zúfalá. Ten prístup je až neznesiteľný. Viete mi poradiť do akého veku by malo byť očkovanie Hexavakcínou? Lebo ako som tak hľadala je možne zaočkovať hocikedy, je to pravda? Tu nieje žiadna hranica dokedy ma očkovanie zmysel? 😠 Ďakujem

didulka85
27. apr 2012

@manof ja som Panelak prestala na cas sledovat, ked tam odznelo, ze jedine co sa moze zle stat po ockovani je vysoka teplota.
Takze ma dost prekvapuje, co @katarinka81 pise...

eaka
27. apr 2012

Práve som chcela písať o paneláku, prišiel Karol brať synčeka, lebo v paneláku vraj zúria kiahne a chce ho izolovať.. malého matka mu vraví, že sa nemusí báť, že malý je predsa zaočkovaný, na čo on povedal, že sa dočítal na nete, že ani očkovanie nie je 100% a že ho chce chrániť (pred kiahňami!!!) no a ona teda, že zavolá do škôlky a že nech si ho vezme, pre istotu... Tak aj očkovať, aj vyberať zo škôlky, keď sú kiahne v okolí...no to už je aká hystéria ..

didulka85
27. apr 2012

@eaka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Vsak kiahne su smrtelna choroba, nie? 😀 😀 😀
Su dost mimo reality. Na ihriskach casto pocujem otazku, ci nevie niekto o niekom s kiahnami. Ze by sa dosli pohrat... 😀 My uz pol roka zhaname kiahne a nic.

ariela22
27. apr 2012

@didulka85 hmm no veľka skoda ze ste neprisli k nam my sme ich uz mali 😀 😀 😀 dufam ze malu budu este proti kiahnam ockovat lebo clovek nikdy nevie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka81
27. apr 2012

@didulka85 tiež to už nesledujem, toto bolo v ramci prepinania. Tato časť čo som tam dala je jednoznačne proti očkovaniu, neviem či tam neskor alebo skor bolo povedane niečo proočkovacie. Práveže v časoch keď som to ešte sledovávala, vedeli mať rôzne odvážne názory, hlavne čo sa očkovania proti chrípke týka a dokonca z úst ich lekárov alebo sestier

tin007
27. apr 2012

@didulka85 ja som zobrala maleho pohrat sa k spoluziacke (u nich v triede malo kiahne snad 10 deti), aj sa pusinkovali, pili z rovnakeho pohara a nic :(

lalus
27. apr 2012

@didulka85
@tin007
aj my sme sa boli pohrať pred 2 mesiacmi, aj pusu si dali chalani na rozlúčku a tiež nič 😝
a poznám ďalšie maminy, čo sa boli nakaziť a deti to nedostali...a vraj vysoko nákazlivá choroba 😅 😀

zuzana76
27. apr 2012

tvorcovia Panelaku asi citaju tuto stranku - hlavne temu o Panelaku a asi zabludili aj to tejto temy 😀 a nechali sa inspirovat

zuzana76
27. apr 2012

a kiahne som ja nemala, mali ich obaja moji surodenci a neviem co mam teraz robit, ci cakat ze ich dostanem od deti, ci sa enchat ockovat, ale teda do ockovania sa mi nechce, ale ani mat kiahne v 40-tke 😝

denduska
27. apr 2012

@zuzana76 daj si zistiť protilátky, možno si ich mala bez vyrážok - stáva sa. Včera boli v Dr.Housovi osýpky bez pupákov 😅

zuzana76
27. apr 2012

@denduska ano, to planujem urobit, kiezby som ich mala, mumps som mala

manof
27. apr 2012

@didulka85 sa smeješ, ale dospelí môžu (v ojedinelých prípadoch) na ovčie kiahne aj zomrieť. Preto je lepšie prekonať ich v detstve, kedy sú spravidla bezproblémové.

ariela22
27. apr 2012

Ahojte, musím to proste napísať,lebo mi to až tlačí slzy do očí.....Moja dr. poštvala proti mne aj mojich rodičov kvoli očkovaniu - je to kruté. ☹ ☹

cora73
27. apr 2012

Super pracovna ponuka : 😀 😀 😀

http://www.profesia.sk/praca/pfizer-luxembourg-...

(co takto ich rozlozit zvnutra... 😀 😀 )

silviaa
27. apr 2012

@manof no ja som ovcie kiahne v detstve nemala, uz sa "tesim" ked ich dcera dostane 🙄

tean
27. apr 2012

@ariela22
aspon manzel stoji za tebou ?
Ci si na to sama ?

molka
27. apr 2012

@zuzana76 Zuzi, s tvojím zdravotným stavom by som očkovanie riadne zvážila, pretože ti môže naozaj ublížiť. Mňa naša pediatrička (ešte v detstve) odmietla zaočkovať, bála sa, čo to spraví s mojou autoimunitnou chorobu. Ja som si vtedy chcela dať očkovanie proti chrípke, aj vakcínu som si kúpila. Tiež mi odmietla očkovať TBC, som asi jediná, ktorá nemá znamienko na ramene. 🙂 Neskôr som bola v tuberkulóznom ústave (v NR) na vyšetrenie protilátok proti tbc, nemám vraj žiadne, ale ani tam ma nechceli zaočkovať. Nie je to sranda, ak už má človek narušenú imunitu. A ja som sa vtedy ešte aj hnevala na nich, že ako hazardujú s mojím zdravím, keď ma nechcú zaočkovať. 😀