Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
27. jún 2012

@sirinka gratulujem 🙂

zigzag
27. jún 2012

@sirael no, ja pri vareni čeršnovej marmelady 😀

tin007
27. jún 2012

Aaaaa sakra, a ja idem s malym v auguste do Fr, no musim si zistit, kde je ta "epidemia" mozno par kuskov donesieme. ;

manof
27. jún 2012

@kkl82
Jedine, že by natočili Winnetoua 3D.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prevenar
27. jún 2012

@manof 😀

prevenar
27. jún 2012

@tin007 nemas ziadnu sancu najst/stretnut takeho cloveka 😀 ..to skor vyhras "sportku" :-P

zigzag
27. jún 2012

@eaka v takomto pripade(tetanus na stole lekarky) je nebezpecne chodit aj k lekarovi,preto tam nechodime 😅

mgrartdrzka
27. jún 2012
zigzag
27. jún 2012

@mgrartdrzka presne to som sem chcela dat aj ja, ako nie je to stvanie verejnosti proti neockujucim rodicom????

a veta, neziaduce ucinky ockovania su mensie ako kd dostane osypky ma dostala, jasne autizmus je v porovnani s osypkami nic 😝

moira19
27. jún 2012

@manof , @petot , @denduska
Ahojte, mam na Vas otazku. Kamoska je v nemocnici s 2 rocnym syncekom, pretoze maly dostal alergicku reakciu na arasidy (dostal nejaku tycinku na narodky, nevedeli o tom, ze je alergicky na arasidy). V nemocnici ich dali na 1 izbu, kde lezi aj dievcatko s ciernym kaslom a povedali im, ze sa nemaju bat, lebo je to nakazlive v uplne rannej faze. Takze otazka: moze ich to dievcatko nakazit? Dakujem.
Mne to pride na hlavu postavene zavriet do jednej izby tieto 2 deticky. Nie je to na SR.
Ps.: dievcatko bolo ockovane.

mgrartdrzka
27. jún 2012

@zigzag 😉 s manzelom z toho mame show a nestacime zatvarat usta od udivu

zigzag
27. jún 2012

@mgrartdrzka hon na carodejnice, ohrozujeme repubilu normalne, za chvilu nas pochytaju a zavru

prevenar
27. jún 2012

@mgrartdrzka ..ta diskusia je husta 😀 myslim,ze zacina svitat na nove casi ? (snad? ) ..ta diskusia je nocnou morou kazdeho vakcinacistu, toto uz neumlcia ziadnymi pokutami.

prevenar
27. jún 2012

@zigzag ...je lepsie umriet na zapal mozgovych blan po vakcine ako dostat osypky ^^ jednoznacne, nech sa na to pozeram z ktorejkolvek strany 😕 😕 😕

prevenar
27. jún 2012

@moira19 no neviem ^^ ...takto ti asi tazko bude vediet zodpovedne poradil, nikto nepozna konkretnu situaciu , ja osobne by som sa odtial pratal aj s dietatom ,ze okamzite . resp. by som do takej izby nikdy ani nevkrocil. 😖

petot
28. jún 2012

@moira19 Kým počas prvých 3 týždňov sa od kašľajúceho pacienta môže nakaziť okolie, po 4. týždni je už väčšina pacientov neinfekčných, a až 90% po 5. týždni.

Alebo, chorý sa považuje za neinfekčného po 5 dňoch cielenej antibiotickej liečby.

briketa
28. jún 2012

@prevenar ano to mas pravdu, ze tu je ockovanie uplne nepovinne. Ale zakonne je to ustanovene tak, ze ako ty mas pravo nedat zaockovat, lekar ma pravo ta odmietnut ako pacienta, Skola ma pravo ta odmietnut ako ziaka. ale ockovat ta nikto nikdy nutit nebude.
Sukromne skoly si urcuju pravidla uplne same, lebo nespadaju pod skolsky distrikt daneho mesta a verejne skoly ockovania vyzaduju (maju presne rozpis coho), ty mozes podpisat tlacivo, ze ockovat nedavas, ale to je bud ortodoxny nabozensky dovod (tieto deti aj tak vacsinou navstevuju ich ortodoxne skoly, kde je to cele upravene podla ich pravidiel) alebo seriozny zdravotny dovod (prikladom - rakovinovi pacienti nesmu byt ockovani)T
Ako regularna osoba ked chces dat dieta nezaockovane do skoly, musis lekarsky a korektne s pravnym systemom dokazat, ze tvoje nezaockovane dieta nie je hrozbou pre ostatne deti.
Na to nejaky clanocek ci statistika kdesi na webstranke nestaci. To potom zasahuje do slusnyc pravnych dokazovaciek, ktore su financne narocne.
Takto je to ustanovene u nas v Kalifornii. Ostatne staty neviem, tu ma kazdy stat svoj vlastny pravny system.
Takze nikto Ta do nicoho nenuti, ale jednotlive zlozky si zas urcuju ich pravidla.

denduska
28. jún 2012

@moira19 no záleží na tom ako dlho už ten ČK má, najskôr to bude tak ako píše petot, že bola už dostatočne dlho na atb.

manof
28. jún 2012

@moira19
To by chcelo vedieť, koľko dní uplynulo od prvých príznakov čierneho kašľa.

manof
28. jún 2012

@zigzag
Nesmú nás pochytať a zavrieť, lebo tým by práve nakumulovali veľa neočkovaných na jednom mieste, čo by bola živná pôda pre epidémiu.

To už skôr nám zakážu zhromažďovanie sa.
😀 😀 😀

prevenar
28. jún 2012

@briketa jasne ^^ ..pekne to vymysleli, cize to mas vlastne taku formu povinneho ockovania. v podstate nieco ako u nas +/- , len s tym,ze tu je to protiustavne a nuti ta do toho stat a tam ta nutia "okolnosti" v kazdom pripade dieta by som nedal zaockovat, nikdy, nikdy, nikdy za ziadnych okolnosti ..ani keby tanky padali. radsej by som urobil cokolvek ine ako ho dal zaockovat a pre kus papiera riskoval jeho zdravie a zivot. bud by som nasiel nejaku dieru v zakone, nejake miesto kde to nevyzaduju, alebo by som odisiel uplne inde. zaockovat dieta proste nie je alternativa.

v kazdom pripade drzim palce a vela stastia 🙂

eaka
28. jún 2012

@manof Myslíš, že by im to došlo?? 😖

prevenar
28. jún 2012

@manof ..hmm ...co tak spalovanie ? tym by sa vyriesili vsetky vyssie uvedene problemy ^^ O_o 😲

mgrartdrzka
28. jún 2012

@prevenar vyzera to tak 50/50 ...ale mne sa rozum zastavuje nad niektorymi...a vies, hlavnymi prispievatelmi sme ja a manzel 😀

moira19
28. jún 2012

@prevenar , @manof , @denduska, @petot
Dakujem za odpovede, poslem ich dalej kamoske, aby zistila presnejsie info a tak sa vedela zariadit.
Ja osobne by som tiez nedovolila, aby nas dali na jednu izbu s takouto osobou.

manof
28. jún 2012

@prevenar
No už tu takí boli, čo to skúšali, pred cca 70 rokmi.
V Nemeckej na Horehroní im stojí pamätník.

Nuž ale poznáme to, že? História (aj hystéria) sa opakuje.

manof
28. jún 2012

@eaka
Je pravda, že spravidla prejavujú IQ na úrovni hojdacieho koníka, problém však je, že oni robia len tú špinavú prácu. Informácie a pokyny im však diktuje niekto veľmi bystrý (ale zato riadna sviňa) a tam je ten pes zakopaný.

gubcikova
28. jún 2012

dobrý deň.my sme včera boli zaočkovaní ako 5mes.a reakcia nastala hned.sčervenenie nožičiek v okolí vpichu.prišli sme domov dala som malému panadol a uložila buvať.po zobudení tam nič nemal.večer som ho šla uspať a on asi 2cm od vpichu červenú tvrdú hrudku vo veľkosti 2x2cm,teplota 38,4.dnes ráno po prebudení teplota 38,3,hrudka stále a druhá sa mu objavila na druhej nohe v mieste vpichu.je nervózny,uplakaný,ospalý už aj hnačkoval.takže sme sa rozhodli už neočkovať vôbec.

nat28
28. jún 2012

Ahojte, my sme sa v auguste chystali do Talianska s dcerkou, no ako som sa vcera docitala, vraj sa siria osypky 😠 No super, fakt. Ako sa da uchranit neockovane dieta pred epidemiami??? Tohoto sa bojim najviac, ze co ak pride epidemia a moje neockovane dieta sa nakazi? Co ak sa nakazi v skolke, na ihrisku? Nechcem dat ockovat, ale uz ani nespavam, co sa tak bojim ci som sa rozhodla spravne ☹

kkl82
28. jún 2012

@gubcikova vasa doktorka vam urcite povie, ze to je normalne a vobec to neznamena, ze nemate dalej ockovat. bud si budete stat za svojim, alebo jej reciam podlahnete. v kazdom pripade, panadol uz na zvladnutie horucky nedavajte - precitajte si toto: http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-deti... hlavne ten komentar od dr. elekovej. zelam pevne nervy a vydrz.