Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
10. sep 2012

@kkl82 Jamieson urcite nie. Ak to chces davat dietatu, tak uz vobec. GMO davat do dietata od malicka nie je bohvieco.

kkl82
10. sep 2012

@prevenar ved to, americania davaju kukuricne vyrobky snad uplne vsade, ci uz kukuricny skrob, sirup atd. preto som skepticka aj voci tomuto... dokonca som ani netusila, ze existuje kukuricny olej...

prevenar
10. sep 2012

@kkl82 no.. ved aj tak vyzeraju ^^ 😀

sorciera24
10. sep 2012

toto kopirujem z aktualneho prispevkku :

lubinka26 No tak sme nakoniec skončili v nemocnici. Mať ešte raz možnosť odmietnuť MMR, urobím to a už ma nepresvedčí ani pán Boh...

neviete nieco niekto o nej?

petot
10. sep 2012

@bobocka Nezvozím, je to totiž čisto Tvoja vec 🙂 To, že je to síce lepšie ako nič, no stále smiešne málo, je vec druhá 😉

heimdalls
10. sep 2012

Čo poviete na toto......kde je pravda, nechce sa mi p. doktorke veľmi veriť (dnešný dámsky magazín):

Otázka:
Dobry den, ja by som sa chcela opýtať, či sa môže neočkované dieťa
nakaziť osýpkami od práve zaočkovaného dieťaťa.Lebo vieme, že ide o
živí výrus. Ak áno aká dlhá je doba, za ktorú sa môže neočkované dieťa
nakaziť, od tohto práve zaočkovaného.

Odpoveď:
Dobry den, od ockovaneho dietata nie je mozne sa nakazit, pretoze v ockovacej latke je sice zivy, ale oslabeny virus, ktory nie je infekcny.

S pozdravom:

Zuzana Kristufova

zaockujteajslnko
10. sep 2012

@lias
ja by som im RUVZ na to odpisal "poucenie o vyzname obcianskej slobody a dohovoru o biomedicine" a podal trestne oznamenie na prokuraturu pre sirenie poplasnej spravy, kedze ta toto ocividne ma manipulvoat a vystrasit.....

prevenar
10. sep 2012

@heimdalls ..z toho co viem , si pamatam ,ze je to mozne. uplne presne to bude vediet @manof ,alebo @petot. lekari radi klamu, hlavne ked ide o ockovanie..

zaockujteajslnko
10. sep 2012

@prevenar
lekari neklamu, lekari ani netusia co siria za bludy ohladom ockovania, kedze ich to ani nezaujima a maju vymyte mozgy..... cize de fakto neklamu, oni siria nezmysly ohladom ockovania.... a takto to GSK a Pfizeru a Mercku a podobnym firmam velmi dobre vyhovuje, udrzovat nevedomost na urovni sirenia provakcinacnych bludov ved presne na toto sa davaju milardy eur......

prevenar
10. sep 2012

@zaockujteajslnko v podstate 😀 cize existuju len 2 stavy

a) klamu vedome
b) alebo ani netusia ,ze klamu lol

zaockujteajslnko
10. sep 2012

@prevenar
este existuje
c) je im jedno ze aj povedzme klamu..
d) vedia ze asi klamu ale netrapia sa tym kedze sa ich to osobne bytostne nedotyka ani ich deti...

prevenar
10. sep 2012
zaockujteajslnko
10. sep 2012

@prevenar
hladat a studovat nieco ohladom ockovani na to treba mat motivaciu (ako na vsetko) a aku uz len ma bezna lekarka pediatra motivaciu hladat nieco a studovat vo volnom case ohladom proti-vakcinacii? Mozno tak este niektore tie mladsie rocniky lekarok - aspon pre rozsirenie obzorov, ale predpokldam tak ze 40r a viac lekarky uz nemaju zaujem a o studium, ale ono je to aj prirodzene lebo cloveku sa meni aj "inteligencia" s vekom, a namiesto tej studenskej co hlada a bada, vekom pouziva tu "krystalicku" cize skusenostnu, cize "takto to fungovalo takto to urobime" a basta.....

bubulka722
10. sep 2012

@lollipop1 Je to oveľa kvalitnejšia náhrada Vigantolu, takže vit. D3.

bubulka722
10. sep 2012

@manof Nie je to veľa? V troch kvapkách je 1200IU. Tak som asi tú vašu debatu dosť dobre nepochopila. Bavili ste sa o Vigantole, že v jednej kvapke je 666IU a pochopila som to, že je to na malé dieťa veľa. Tiež, že vit. D3 od Swanson obsahujú vysokú dávku v kvapke 400IU, preto nie sú odporúčané pre deti... Jasné, že je dôležité aj druh oleja v kvapkách, to mi je jasné, ale prosím vysvetli mi bližšie to dávkovanie. Mám v tom fakt guláš.

prevenar
10. sep 2012

@bubulka722 napis popripade IP manofovi. urcite ti to vysvetli 🙂

kkl82
10. sep 2012

@bubulka722 to davkovanie je ok, ide len o to, ze kazda krajina ma svoje normy a tiez o to, ze vacsina odporucanych dennych davok roznych vitaminov je daleko nizsia, ako telo skutocne potrebuje. pri vigantole je to 666IU na 1 kvapku, co u nas odporucaju 1-2 kvapky denne aj malym babatkam. swanson ma len 400IU na jednu kvapku, preto ti manof odporucil 3 kvapky denne - tak to vyjde rovnako ako pri vigantole 2 kvapky. to len lenaluci to splietala dve na tri, ze swanson nie je pre deti lebo je vysokodavkovy. ale tak je oznaceny len v usa, kde je odporucana denna davka 200IU, takze preto...

majusqwa
10. sep 2012

@kkl82 a to este ludia ani netusia, ze aj tie sproste antibiotika sa pestuju v kukricnom vyluhu. na ich pouzitie prisli sice australcan, nemecky zid a anglican v oxforde, ale so zvysenim vytazkov sa isli poradit do USA a tam skusili plesne pestovat v com? no, hadajte vsetci! v kukricnom vyluhu. och, ake americke! oni totiz produkovali kvanta vyluhu ako vedlajsi odpad potravinarskeho priemyslu a potrebovali sa toho zbavit... takze tolko. keby nebola kukurica, nebola by amerika podla mna.

@prevenar diky, presne toto som chcela vediet. takze zaplatit... a potom sa uvidi.

vseobecne k diskusii: dnes som si vyzdvihla knihu jak pecovat o dite navzdory vasemu lekari. z kapitoly o ockovani sa mi najviac paci veta (dovolim si citovat): "Dnes je stejne pravdepodobne, ze dite onemocni zaskrtem, jako ze ho ustkne kobra." (str. 178) takze tolko k tej smrtelnej chorobe, proti ktorej moje dieta MUSI byt ockovane, lebo kazdy podiater videl umierat aspon 4 deti na zaskrt...

janea
10. sep 2012

@kkl82 Vidim, ze tu bude samostatna podtema o vitD 🙂 Nie som sice manof, ale skusim Ti odpovedat, lebo prave teraz tiez riesim, ze ktory vitD3 kupit. takze
Swansons Vitamin D3 Liquid Drops
Olive oil. - je vitazom 🙂 davkovanie vhodne aj pre deti, vhodny olivovy olej

Natural Factors Vitamin D3
Organic extra-virgin olive oil, flaxseed oil, natural vitamin E. - davkovanie vhodne aj pre deti, ale neviem co s lanovym olejom-mal by sa skonzumovat co najskor po vylisovani, a take kvapky maju expiraciu aj dvojrocnu-takze asi radcej nie

Nature's Answer Vitamin D-3
Extra virgin olive oil. - su prilis silne, 4000ui - to nemozes dat malemu dietatu, pre dospeleho ak xce brat take davky je to ok

Jamieson Vitamin D Droplets
Corn Oil. -radcej by som sa vyhla, ak ma clovek na vyber, sa mi zda lepsi olivovy ako kukuricny olej
🙂 tak neviem ci som pomohla, pekny vecer prajem

manof
11. sep 2012

@bobocka
No vieš, aj glutaman sodný je z prírodných zdrojov - napr. v sójovej omáčke, aj keby bola BIO. 🙂
Alebo želatína v kapsulách - z koží a chrupaviek zdochnutých kráv a prasiat. Mňam!

Takže to mi pripadá byť od tej firmy značne neseriózne jednanie, keď na webe nezverejnia, čo ich výrobky vlastne obsahujú.

manof
11. sep 2012

@kaja73
ajajaj... Verím tomu, že chuťové bunky to oblbuje dobre, ale nemám z toho zloženia pocit, že by bolo kto-vie-ako zdravé.
Mať na výber medzi kyselinou stearovou (síce rastlinnou, ale kto-vie-akým spôsobom extrahovanou) a olivovým olejom, tak voľba je jasná.

Oxid kremičitý je piesok. Nie že by vyslovene škodil, ale len aby sa vedelo.

No a karmínová červeň je zo sušených drvených červených chrobákov, hmmm... Nič pre vegetariánov.

Extrakty zo zeleniny a ovocia... Hmmm... A čo tam vlastne extrahovali a akým spôsobom?

Úprimne: nie je mi celkom jasné, prečo sa musí taká jednoduchá vec ako je vitD vyrábať tak šialene zložitým spôsobom? Len kvôli chuti? Iný dôvod jaksi nevidím. Ale to si potom môžem radšej kvapnúť ten vitD v olivovom oleji do čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy a mám to 100% prírodné a rovnako dobre chutné, bez akýchkoľvek podozrivých prísad, extraktov, náhradných sladidiel atď.

manof
11. sep 2012

@kkl82
Kukuričný olej?
Dúfam, že nie z GMO kukurice. To je totiž vysoko pravdepodobné, lebo drvivá väčšina kukurice, vypestovanej v severnej Amerike, je GMO.
Je tam niekde napísané, že pri výrobe neboli použité GMO?

Myslíš, že ten zo Swansonu je tepelne upravený? No je to teoreticky možné.
Samozrejme, že extra virgin je lepší než tepelne upravený olivový olej.

Len ten jeden tam má aj ľanový olej a to sme sa tu už o tom niekde bavili, že to je na pováženie, lebo ľanový olej by sa mal keď tak skonzumovať čo najskôr po vylisovaní, lebo potom sa začne veľmi rýchlo kaziť (rádovo desiatky minút). Tak neviem, ako to majú ošetrené.

manof
11. sep 2012

@heimdalls
To je z princípu kravina. Vakcinačný vírus predsa môže u očkovanej osoby spôsobiť osýpky ako také (hoci zriedkavo) - keď má dieťa po očkovaní typickú osýpkovú vyrážku (to sa aj priznáva v príbalovom letáku), takže tvrdenie, že nákaza je vylúčená, mi príde ako prehnane sebavedomé.

V príbalovom letáku nájdeš napísané, že infekcia vnímavej osoby od očkovanej osoby NEBOLA POZOROVANÁ, ale nie, že NIE JE MOŽNÁ. To sú dve zásadne odlišné konštatovania. Nebola pozorovaná môže znamenať aj toľko, že sa nikomu s tým nechcelo babrať, alebo že nikto nebol ochotný takýto výskum sponzorovať. A už vôbec nie výrobca vakcíny (pochopiteľne).

Ja by som to teda rozhodne nepovažoval za vylúčené, i keď to je zrejme príliš zriedkavé na to, aby sa to dostalo do príbalového letáku.

manof
11. sep 2012

@bubulka722
Veľa je to len podľa debilných amerických úradov. Ale na 3-ročné dieťa je 1200 IU vitD3 denne úplne v pohode. Mám odskúšané.

manof
11. sep 2012

Očkovanie proti osýpkam pravdepodobne zapríčinilo smrť štyroch dojčiat v Nepále, tvrdia úrady:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

tin007
11. sep 2012

Este pridam k teme vitamin D tolko, ze kym som nekupila (hlavne pre maleho) tekuty Swanson, tak aj jemu som davala tabletky Dcka od nutri (http://www.nutri.com/index.cfm/product/49_15/vi... a pozeram, ze maju aj 1000 iU tablety http://www.nutri.com/index.cfm/product/67_15/vi... a tento je asi v zelatinovych kapsuliach - softgels, 400ka su tvrde lysovane tabletky)

zyza
11. sep 2012

AHojte,mozem sa k vam pripojit do temy?MAm babatko,ktore bude musiet podstupit povinne ockovanie v tretom mesaci...Kedze sa narodilo predcasne,tak som poprosila doktorku,aby sme ockovanie odlozili aspon do druheho roku,kym sa poriadne vyvinie imunita,resp.predtym som jej povedala,ze nechcem dat vobec zaockovat...NA to mi povedala,ze ale,ze ma musi nahlasit a budem platit pokutu 330euri za kazdu vakcinu a ze to sa musi..tak sme sa predbezne dohodli na tom,ze to oddialime.Vravela,ze dieta ma byt preockovane do 10 mesiaca zivota,tak asi myslela do tohto casu...Este mi ponukala tu 10 alebo 13ku,vraj si mam vybrat 😒..Normalne mam strach,co z toho bude..
Citala som knihu od Johna Virapena Neziaduci ucinok SMRT a bola som zdesena...len oponovat doktorke neviem,lebo predsa len,ona ma zahrnie s tymi medicinskymi nazvamai a som vedla..MAterinsky instinkt mi ale vravi,neockovat...Co poradite?Ako postupovat?DAkujem pekne za kazdu radu aj nazor..

manof
11. sep 2012

@tin007
No jo, ale z čoho sú tie tabletky? Z mastenca, či z čoho za to zvyknú robievať?
A aký tuk/olej tam je použitý? VitD sa totiž bez niečoho mastného nevie vstrebať.

tin007
11. sep 2012

@manof celuloza, guarova guma, stearan horecny a silica (silicon dioxide) klik sem http://www.nutri.com/index.cfm/product/49_7/vit... a potom na zvacsenie obrazku

nikimax
11. sep 2012

@sorciera24 Ja som tej mamičke (lubinka26) napísala IP. Vraj skončili po MMR v nemocnici na infuziach s hnisavým zápalom obličiek 😠 😠 😠 Samozrejme z očkovania to nie je... 😝 😝