Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
15. okt 2009
erikasadek
15. okt 2009

lukrezia kvoli hlasenym umrtiam v nemecku a rakusku ak sa dobre pamatam.. 🙂

neviem Ti presne povedat..
a potom v fr ako som pisala, hepatitida je , skoro slovo ktore sa skoro nevyslovuje, teda ockovanie.. tazko po celej tej afere.. 😠

http://www.doctissimo.fr/medicament-PENTAVAC.htm

tu mas zlozenie.. 😉

jarka007
15. okt 2009

r. 2003 boli 2 vakciny, Hexavac a Infanrix hexa. Hexavac sa stiahol z trhu, kvoli nevyjasnenym pripadom smrti, nejakych 23 pripadov ? ak sa dobre pamatam. Takze sa pouziva len Infanrix hexa, alebo ako pise Erika u nich pentavac (bez hep. B).
Samozrejme, ze vo vacsine statov v zahranici si potom mmozes vybrat, proti comu konkretne chces ockovat a picha sa vakcina podla toho. Tie maju potom uz odlisne nazvy.
A uz som to niekde pisala, ze ked som si pozerala statistiky neziaducich ucinkov, tak z Infanrix hexa bolo v tom case dokonca hlasenych este viac ako z Hexavacu. Takze nikto nevienaisto, preco sa vlastne tato vakcina stopla.

erikasadek
15. okt 2009

este je, tu INFARIX QUINTA;. AKO PENTAVAC; len je od GSK laboratorii a pentavac je , aventis, francuzsky..
al eako pozeram , naprikald teraz do , patovej zdravotnej knizky tak on dotal prva davka;
infarix druha pentavac a tretia 4 preockovanie, boli infarix.. 😉

takze su dve pentavac a infarixquinta... 😉 obe bez hepa B

lucrezia
15. okt 2009

ERIKA, DIKY ZA INFO.
Si zlatá, že tak rýchlo odpovedáš na všetko...a približuješ nám, ako to chodí vo vyspelom svete 🙂 lebo my sme tu ako za čias hlbokej totality 🙄

Nuž tak Hexa nie je dobrá v zahraničí, ale je PERFEKTNÁ u nás 😨 Ako tak počúvam, tak nielen moja doktorka, ale skoro všetci pediatri u nás sa idú pos...ať, aké to my máme teraz bezpečné vakcíny, ovela šetrnejšie, ako boli v minulosti 🙄 🙄 🙄
Hm, ktovie prečo nie su také dobre aj inde....
A ktovie čo budu hovoriť o 20 rokov 😒

kloranebb
15. okt 2009

To ma byt nejaka ironia? Hore mi beha na panely reklama na ockovanie proti kiahnam... Mam dost.

Dakujem za vysvetlenie ohladom nebezpecnych latok ktore prijimame aj potravou. Petot mi to dost dobre objasnil. Jedno chcem len uviest ze sa snazim zdravo stravovat ale aj taka zdravo vyzerajuca zelenina nemusi byt uplne zdrava lebo ktovie cim ju pohnojili a tak.. chapete. Ale berem vase argumenty a nekomentujem to uz viacej.

Mam otazku na erikasadek ktora sa tu casto vyskytuje: Zda sa ze nie si sympatizantom ockovania ale predsa si len svoje dieta dala zaockovat ako si uviedla v poslednom prispevku. Podla coho si sa rozhodla? Zdalo sa ti vyznamnejsie predist tym chorobam ako riskovat neziaduce ucinky?

hanam
15. okt 2009

tak to je teda riadna ironia...sa sem normalne zle chodi do tejto temy ked hore visi tato super reklama 😝

inak nechapem jedno...ak naozaj niekoho zaujimaju neziaduce ucinky jednotlivych vakcin, potom preco sa napriklad hexa moze pichnut v jeden den spolu s prevenarom? Potom sa ako zisti ktorej patri dany neziaduci ucinok? 😠 😠 😠

kloranebb
15. okt 2009

hanam dobre uvazujes. Neziaduce ucinky ich asi fakt nezaujimaju... ☹

hanam
15. okt 2009

no podla tohto teda absolutne nie

erikasadek
15. okt 2009

lucrezia.. 😉

odpovedam.. asi bijem niekomu do oci.. takze aby si dobre chapala, alebo ak niekto iny ..

ja osm bola este pred rokom , neskutocny zastanca ockovania..
nikdy by ma ani nenapadlo ze moze byt skodlive skor naopak, ludia ktori, odmietali som nedokazala pochopit...
proste pre mna to bola skutocnost ktoru som prijmala taku ako je nam vsetkym predstavovana..

inak bolo to sposobene, aj tym ze som pred tym vela cestovala,; a bola som plne ockova,na,; aj tym co iny niesu..

bola som v krajinach a videla som deti zomierat, pre docami na banalne choroby , // to ma poznacilo a hnevalo ma to ze , preco ich neockujeme..

ale stalo sa, z emoj syn prvy bol plne ockovany viac nez treba a urobilo mu to skor zle kao dobre...

prave uz mesiac , robim test na autizmus.. ☹
po druhe;, mam znamyh ktorych deti, hne dpo ockovani ostali take , ako ste videli toho chlapca alexa v dokumente.. a to ma poznacilo a zacala som sa viac zaujimat veci..
a po druhe stretlla som dost lekarov tu, ktory, viac odpuruju ockovanie, ako , tlacia ockujte...
talze aj v radoch lekarov som nasla ine odpovede..

a tak som zmenila trochu moj nazor na vec ...

to by olo tak v skratke.. 🙂

hanam
15. okt 2009

inak ten pan Bakos ani nemoze hovorit inak nakolko na pravej strane toho royhovoru v SME je uvedene: V Bratislave otvára Inštitút očkovania a cestovnej medicíny (inocem.sk). Takze tak...ak sa niecomu takto venujem musim to predsa obhajit zubami-nechtami.

sammy19
15. okt 2009

pan Bakos je znama firma 😎

hanam
15. okt 2009

a kedy bude uverejneny clanok niekoho kto je odporca...ja by som chcela poznat nayor lekara odporcu

hanam
15. okt 2009

sammy...co hovoris na reklamu hore...aj vy ostatni..co vy na to?

petot
15. okt 2009

Ohľadom tých úmrtí po hexavakcíne, asi to má niečo spoločné s týmto: http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

Roztomilé, ako to nemecká očkovacia komisia zamietla pod koberec. 🙄

dianka08
15. okt 2009

Ahojte,
v prvom rade vam chcem podakovat za tuto temu...mam male dieta a ockovanie som az donedavna povazovala za uplne normalnu vec, nikdy by ma ani nenapadlo lekarke oponovat, ked ma volala na ockovanie...ale po tom, co som si tu precitala je mi normalne ZLE ☹
toto keby som vedela este pred porodom, tak nedovolim ani tbc v nemocnici...pane boze...a to nasa lekarka ma presviedcala, aby som dala este ockovanie proti pneumokokom, ktore som predtym odmietla...preto sa vas chcem opytat, ak ste niekto z Ba, viete mi poradit detsku lekarku, ktora je voci ockovaniu benevolentnejsia? teda, ze ked si nezelam ockovat, tak ma pochopi???
inak este co sa tyka ockovania proti pneumokokom, tak vakcina obsahuje iba tie najagresivnejsie serotypy...a kedze pracujem v prostredi, kde sa pneumokoky testuju, tak viem, ze mizive percento pneumokokov ma serotyp zhodny s tym, ktory je vo vakcine...z toho mi vychadza jedine...ockovanie je vyhodny biznis...

hanam
15. okt 2009

aj ja by som rada poznala taku lekarku alebo lekara v BA. Prosim ak niekoho takeho poznate dajte mi vediet do IP.

vanish1
15. okt 2009

no vidíte, máme tu človeka priamo z praxe (však dianka 😉 ), ktorý potvrdzuje, že u nás sa tieto typy pneumokoka, ktoré sú vo vakcíne skoro nevyskytujú.... o čom to je? jedine o peniazoch, veď je dávno známe, že vakcína nebola robená na naše pomery .... ale toto nikto z kompetentných neakceptuje....

lucrezia
16. okt 2009

erika 😉
fakt ani nevieš ake cenné sú pre mna informácie z druhej strany. chystám sa, že budem doktorke argumentovať, ako to chodí vo francuzsku 🙂 🙂 🙂 som zvedavá, čo mi na to povie.

a synčekovi a samozrejme aj Tebe držím palce ohladom tych testov 😔

a to som nevedela, že poznáš na vlastnej koži detičky, čo ostali po očkovaní také ako v tom dokumente, to fakt ? 😨
tak to je strašnééé 😢

martinka1981
16. okt 2009

Ahojte 🙂 ,
veru Erika, tvoje informacie su cenne aj pre mna 😉 aspon vidime ako tu žijeme 100 rokov za opicami 😖
A ten dr. Bakoš musi prezentovať očkovanie ako dobre lebo inak by to svoje užasne očkovacie centrum mohol potom zavrieť a sam povedal že by z toho rad vyžil,tak kritizovať očko asi nebude-logicke nie??!!!! 🙄 🙄
No a nam dokyna tiež hovorila aka je Hexa čista a super!!!! Ved nech si ju pichne sama ked je taka super,jej ju podarujem aj s Prevenarom!!!!! 😀 Inak je super že sem zavitaju ludia čo do toho trochu vidia ako Dianka 😉 a potvrdia že očkovanie je jeden velky obchod! Ozaj ked sme pri tom neviete kde by som v BA zohnala knihu Očkovanie obchod so strachom? Bola som asi v 3 knihkupectvach a nikde ju nemali 😒

denduska
16. okt 2009

martinka, ja som ju raz nasla v nejakom e-shope...ale uz si nepamatam kde to bolo 😒

erika, daj potom vediet co tie vase testy, velmi na vas myslim, drzte sa, ja verim ze casom sa to urcite zlepsi 😉

inak ludia, dakujem vsetkym za gratulacie aj za IP, normalne ste ma dojali 😅 😅 😅 ako moja druha rodina 😅

denduska
16. okt 2009

jej v damskom magazine je Spanikova, konecne ju vidim LIVE.. 😀

zelmirka1
16. okt 2009

ta Spanikova ma pravidelne vytaca v Mame a ja, v poslednej pisala mamina ktora mala velke problemu po ockovani proti TBC /dcerke museli nakoniec operovat hrcku ktora vznikla/, naprieko tomu druhe dieta zvazuje len posunut ockovanie a chcela vediet jej nazor, no dala desnu odpoved a nakoniec veta: "treba na misku vah polozit na jednu stranu neprijemnu ale riesitelnu komplikaciu a druhu stranu fatalne ochorenie na tuberkulozny zapal mozgovych blan" !!!! jej snad tie firmy platia....

blovitc120
16. okt 2009

Deni, o čom bola Špániková? Ja som nevidela... Nikdy ma to nenapadne pozerať

denduska
16. okt 2009

blovitc, o horucke...celkom bola k veci, aspon niekedy 😝 v Mama a ja som to tiez citala..neuveritelne..je tam viac periel..ci peral...v tej odpovedi 🙄

lucia123
16. okt 2009

zelmirka1, oni tu zodpovednost "hodia" na stat, ved on ich ma predsa "chranit", takze hura ockovat. Veru, malokto zapochybuje o takom "uzasnom systeme" ako je ten nas na slovensku 😀

blovitc120
16. okt 2009

Zelmirka to si teda idem precitat v tom casopise, to je teda krava, ona naozaj nevie povedat jednu normalnu vetu...

tin007
16. okt 2009

ahojte, tie nazory na ockovanie od spanikovej citavam dost casto (ona tusim ako jedina odpoveda v tej poradni mama a ja), tiez sa mi nepacia, lebo kazdemu odporuca ockovat (aj proti rotavirusom, aj borelioze, aj rakovine krcka ...).

tin007
16. okt 2009

my, ked sme sa u nasej dr.informovali (iba pytali info) k rotavirusom, tak povedala,ze zdravym detom to ockovanie vobec neodporuca, lebo tie choroby nie su tak hrozne, aby ich imunitny system s podporou tekutin, tepla atd. nezvladol sam