Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
26. nov 2009

linnet, asi toho na teba naraz spadlo vela...ale myslim ze to ockovanie je ovela hmatatelnejsie a ocividnejsie, lahsie stretnes ludi poznacenych ockovanim. Okrem toho aj vsetky vitaminove doplnky su jeden obrovsky biznis, to by isli sami proti sebe. Horsie by bolo ak by zakazali zeleninu, ovocie, bio potraviny...a to uznas ze sa asi len tak neda spravit. Preto si myslim ze je to blbost, no konieckoncov su ludia ktori zarabaju aj na tom ze niekto to po nich precita a uz sa vobec necudujem, ze stretnem potom takych ako raz na psychiatrickej klinike, ktory ma presviedcal ze je Neo a prisiel ma spasit a vdaka nemu spoznam pravdu...a bol taky presvedcivy, ze sme mu takmer uverili 😒 ale to bolo este lahsi pripad 😖

linnetka
26. nov 2009

😀 tak Neo spasitel
no hej bolo toho vela, urcite sa na tom podpisali aj tie splasene hormony po porode

vanish1
26. nov 2009

ja som zhrozená, čo som našla o tom amalgáme... prečítajte si, čo sa zistilo pri testoch na ovciach..(je to cez google preklad, ale dá sa porozumieť)
Štúdia vykonaná MJ Vimy v roku 1990, 13 vyniesol na svetlo vysoko vstrebateľné osobnosť ortuti ven-opitý tým, amalgámové výplne. Položil dvanásť occlusal amalgám obsahujú ortuť rádioaktívne označené (ktoré sa v prírode nevyskytuje) v stoličky gravidných oviec. Meranie rádioaktivity zistí, že tretí deň ortuť bol nájdený v plodovej vody a fetálny krvi, a to na 26. deň najviac plodovej tkaniva (najmä pečene, žlč, kostná dreň, krv a mozog) mala ortuť, vyššiu úroveň, ako je v rámci tri dni nájdený v materskej tkaniva. Počas dojčenia hladiny ortuti v mlieku osemkrát vyššia ako v krvi matky séra, čo spôsobuje veľké riziko vystavenia účinkom ortuti na novorodenca. . Dokonca aj po 73. dni ortuť úrovni v tkanivách plodu stále rastie, čo si vyžiadalo Vimy tím k záveru, že umiestnenie amalgám počas tehotenstva nepochybne miesta na plod zbytočnému riziku a ohrozuje zdravie našich detí.
Štúdie vykonávané v polovici roku 1990 nájdená korelácia medzi koncentráciou ortuti v obličkách novorodencov a počet amalgámové výplne matky. 15 V dôsledku toho, Spolkový úrad pre lieky a zdravotnícke výrobky (agentúra nemeckej vlády ) oficiálne oznámila proti používanie amalgámu ako plnivo v priebehu tehotenstva a dojčenia.
Ortuť sa vylučuje hlavne stolicou, ale aj potu a moču. . Päť percent sa vylučuje do materského mlieka. . V čase pôrodu, detské úrovne môžu byť o 30 percent vyššia, až 100 percent vyššia ako u matky. Ortuť ľahko prechádza cez placentu a viaže na červené krvinky a tkanív plodu. Vzhľadom k tomu, plod nie je potenie, čo žlči alebo s pohyby čriev, ortuť hromadia. Tiež, fetálny hemoglobín má väčšiu afinitu k ortuti, ako hemoglobín matky. 18
Závery
Väčšina jedincov môžu chrániť proti ortuti, aby sa vyhlo zbytočnej expozície. To znamená, že pri použití iba kompozitné zubnej výplne - nikdy amalgámu - a vyhnúť sa očkovacích látok a liekov, ktoré môžu obsahovať Thimerosal.

😲 Tehotné a dojčiace žena predstavuje osobitný prípad. Plod nemá žiadny spôsob, ako odstrániť ortuť, ktorá môže cez placentu a je preto veľmi zraniteľné. Bolo jasne zdokumentované, že ortuť v rozvoji dieťaťa a plodu môže viesť k trvalé a nezvratné poškodenie mozgu. Preto sa dôrazne odporúča, aby všetky amalgámové výplne byť odstránené pred počatím a nevyhnutne potrebné, aby žiadny byť zavedená počas tehotenstva a dojčenia. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali vyvarovať konzumácie tuniaka, mečiara a podobné druhy úplne. RH-negatívnej ženy by mali trvať na tom, vakcíny, ktoré sú Thimerosal-free.

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&lang...

tana74
26. nov 2009

Vanish, tak z toho som zhrozená aj ja... hoci ja už dlhšiu dobu tuším, prečo je moja malá taká, aká je a k tomu som ju dojčila 2 a pol roka.... 😕

alfomilka
26. nov 2009

linnetka: take akozezarucene spravy uz fakt necitaj. 😕
Ak by si mala citat same taketo veci, tak sa mozes zblaznit. 😝
presne denduska 🙂 , treba sa tesit zo zivota, aj tak z neho nevyviazneme zivi, tak co? 😀
a keby bolo najhorsie, tak nabehnes na mestske trhy a nakupis zeleninku od nejakej babky. a kyslu kapustu. 😀

alfomilka
26. nov 2009

zajco:
nic si z toho nerob. Aj ja som bola odhodlana neockovat a lekarovi sa tak krasne podarilo zneistit ma, ze som domov dosla uplne bez energie a tyzdne som sa z toho vyrovnavala studovanim dalsej literatury. z toho strachu, to oni dokazu taaak naplasit cloveka a pozerat sa na nas ako na ubohych somarikov, ze co to trepeme ze bludy. ale oni chodia na specialne skolenia, aby vedeli na nas reagovat.
nastastie k ockovaniu nedoslo, vtedy na mna este tak netlacil a na dalsi krat uz som bola pripravena a teraz idu tie ZARUCENE informacie jednym uchom dnu a druhym von.
Na prvej a druhej navsteve sa na mna pozerali ako na blazna, ktory prave zavrazdil svoje dieta a treba so mnou nieco urobit, na tretej uz to vobec neriesili a teraz? Uz sa aj sestricka vyhraza, ze sa neda zaockovat ani za nic proti chripke a uz vyzerali byt na mojej strane. teda, nie ze by boli proti ockovaniu, ale nosim im zakazdym nejake materialy a respektuju ma a su uz trocha nalomeni. 😀

vanish1
26. nov 2009

tana, tiež som dnes hovorila manželovi, že som si myslela, že dojčením robím pre dieťa len to najlepšie.... moja dcérka je niekedy taká, že sa len tak z ničoho nič zapozerá a musím ju volať, aby sa "prebrala"..

tana74
27. nov 2009

Vanish, také stavy má aj naša mladšia. Najhoršie na tom je, že je už prváčka a musela som to vysvetliť triednej, že ju musí akceptovať takú, aká je.

tana74
27. nov 2009

Vanish, naša malá má tiež stavy, že nič nevníma. Ona nebola schopná posedieť ani 5 sekúnd, sme to počítali, takže jedenie sa odohrávalo iba za nejakej činnosti, sledovanie telky ju vôbec nezaujímalo a tak ďalej. Napr. sedenie za stolom a kreslenie sme dosiahli až hádam v druhej triede v škôlke, ale aj to bolo iba také rýchle a povrchné. Ju nezaujímalo napr. pieskovisko, do ktorého keď sme posadili staršiu, vedeli sme, že by tam bola aj niekoľko hodín. Malá len vošla a hneď vybehla... ostatné hračky a činnosti podobné... Teraz už napr. s nami jedáva pri stole, ale neposedí, stále na stoličke niečo robí, musím ju tam niekedy nasilu držať, aby dojedla, niekedy aj dokŕmiť (to hlavne svokra 🙂). Keby sme to nechávali na ňu, ani by nejedla...
Už som aj jej dala pár-krát DMSA, ale s ňou sa ťažko pracuje, nevie vysvetliť pocity... No keď som prvý-krát dala DMSA staršej, pocity dokázala popísať, reagovala naň.

pastuska
27. nov 2009

No tak môj malý je zasa niekedy hrozne unavený, a to aj hneď potom, ako vstane, alebo od malička zle spí...ja som si myslela, že to z tej ortute môže byť, ale neskoro som sa tomu začala venovať a nakoľko som tehotná, tak aj ďalšie dieťa to postihne. Ja mám síce len 3 amalgány, asi tak už 15 rokov, ale stačí...plus vakcíny mu ešte dodali...no, idem mu dávať koloidné striebro na vylúčenie ťažkých kovov, tak uvidím, či to zaberie. Sa bojím s tak malým dieťaťom experimentovať iným smerom, a toto môžu aj tehotné aj dojčiace, dokonca niekde sa tým novorodencom vyplachujú oči, aby tam nezostali choré zárodky. Ono je to aj na zničenie kandidy napríklad, ktorú ja dlhodobo liečim a ktorú môže mať aj malý, teda vraj má - aspoň nejaké príznaky by to naznačovali...poznám podľa seba. Lenže zas kandidy sa nezbavím, kým budem mať tú ortuť v zuboch...

tana74
27. nov 2009

Pastuska, kde si kúpila to striebro? Ja som mala doteraz iba jedno, vyrobené jedným človekom a nemyslím si, že je dobrej kvality. Deťom ho nedávam.

pastuska
27. nov 2009

tana, vyrába ho pani Svetlana, na ňu mám kontakt od Damiána zo stránky badatel.sk. Ak chceš, pošlem ti na ňu kontakt.

tana74
27. nov 2009

Pastuska vďaka, ja som s ňou v kontakte, viem, že chcela vyrábať, len ma nenapadlo, že už aj vyrába. A k tomu to poštovné, nespomínala, žeby sa teraz niekedy chystala na SK. Myslela som nejaký overený zdroj na SK. Skúsim ešte pátrať.

martinka1981
27. nov 2009

Ahojte,nepozerali ste včera na JOJ PLUS relaciu Lampa? Rozpravali o prasacej chripke,nevidela som to od začiatku a ani som to nedopozarala trvalo to dlho. Bol tam hadajte kto???? Dr.Liptak 😅 a ešte neaky virolog ale toho meno neviem. No najlepšie na tom bolo ked prišla reč na novinarov že oni robia paniku okolo pras.chripky a zaroven utočia na vakcinu že je nebezpečna. Podla nich vakcina proti pras.chripke NIE JE NEBEZPEČNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 my male ale odbornikov,najmudrejšich na svete 😠 😠 😠

pastuska
27. nov 2009

Mňa by zaujímalo, či dali zaočkovať seba, svoje deti, prípadne svoje tehotné manželky (teoreticky).

martinka1981
27. nov 2009

Veru,to by hovorilo za všetko 😖

tin007
27. nov 2009

ahojte, v decembrovej mama a ja ja stranka o tom, ci je ockovanie nebezpecne a cely clanok vyznieva v duchu, ze nie! no a v lavom dolnom rohu je napisane SPONZOROVANA RUBRIKA, tak zeby preto? 😠

tana74
27. nov 2009

Ja som všetky "detské" časopisy prestala kupovať už pred pár rokmi, práve kvôli sponzorovaným článkom.... už v nič pomaly nič normálne nebolo...

vanish1
27. nov 2009

denduska, ten čistič bazénov sa aj mne zdalo ako sci-fi, ale skús si prečítať:
Přistupme tedy k MMS2. Pokud je brán společně s MMS1, ukázala se krevní zkouška už u hezkých pár případů HIV negativní (v podstatě to znamená vyléčení). Ve skutečnosti byly jako negativní zjištěny všechny případy přijímající MMS1 a 2 (beze stop po HIV). Prozatím ještě nemáme k dispozici tisíce případů; nezbytné případové studie hodláme vytvořit poté, až získáme financování pro Foundation and Institute for Advanced MMS Studies. Ale abyste měli představu, postup pro HIV vypadá takto: tři aktivované kapky MMS1 každou hodinu nejméně 8x v průběhu dne, plus jedna kapsle velikosti nula MMS2, braná každé dvě hodiny po osm hodin denně – to všechno nepřetržitě po tři týdny, a pak pošleme krev k laboratornímu přezkoušení. Abych nezapomněl důležitou podmínku - před spolknutím kapsle s MMS2 je potřebné vypít 2 sklenice vody a po něm vždy ještě jednu.
Je to minerální látka používaná k očistě vody v bazénech – ne chlor – ale zvláštní složka používaná k „šokové ošetření“ bazénu zvaná CHLORNAN VÁPENATÝ.
http://detox.uforum.sk/post/575

zitaje
27. nov 2009

martinka, ja som tu Lampu sice nevidela ale mama hej a ona vravela, ze sa ten virolog a ostatni zhodli na tom, ze nie je nebezpecna samotna ta chripka. Tak teraz neviem, ci zle pocuvala (ona popri tom vacsinou este kadeco robi).

lesnamacicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanish1
28. nov 2009

lesnamacicka, tak veľa trpezlivosti prajem 😉

pastuska
28. nov 2009

lesnamacicka, to sme si mysleli na začiatku všetky.

denduska
28. nov 2009

vanish, no ja mam kyselinu chlornu a jej zluceniny spojene so starym znamym nemocnicnym smradom na chodbe, po tom co tamad prejde upratovacka 😅 ja by som to rozhodne nepila ani keby mi zaplatili, podla mna to znici oblicky. Chlor ako taky sa vypit neda, lebo je prchavy, akurat rozlepta pluca... Druha vec je, ak som spravne pochopila ze to pouzivaju HIV pozitivni? Je mozne ze to robi len falosnu negativitu krvi, neviem co sa pouziva pri Elise a Western blot testoch, ale urcite kopa chemie, a je celkom mozne ze to tam krasne reaguje a vysledky to ovpyvni. Ak to niekomu pomaha, nech to pije, ale oblicky si urcite znici, na to nech sa pripravi. Aj ked bude mozno ozaj HIV negativny..na dialyze..diky 😅 tot len moj nazor...detoxifikacia je fajn..ale toto je uz podla mna trosku zufale 😔

martinka1981
28. nov 2009

Zitaje ano zhodli sa aj na tom že samotna pras.chripka nieje nebezpečna,mamina dobre počula 🙂 ja som len ostala šoknuta z toho že oni považuju vakcinu za bezpečnu 😠 no a ešte hovorili že ako dobra prevencia je umyvanie ruk 🙂 20 sek.pod teplou tečucou vodou 😵

pastuska
28. nov 2009

vanish, no takto to znie vcelku logicky, ale keďže o chémii už nič neviem, tak vôbec neviem, čo si o tom myslieť. To by chcelo nejaké vysvetlenie od niekoho, kto sa v tom vyzná.

dgm
28. nov 2009

vanish, o MMS jsem si uz taky ledacos zjistila... zvlast zajimava je informace o ananasu 😉

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=1661

Ananas
Ananas obsahuje 90% vody a má mnoho draslíku, vápníku a sodíku. Pro svůj podstatně velký obsah síry a chlóru je hodnotným čisticím prostředkem.
Ovoce jako lék: Ananas také podporuje zažívání a působí močopudně.

Aha, to vysvetluje, preco je ananasova stava vhodny kandidat na zmiesanie s MMS, zaroven to zmiernuje tu hroznu pachut.
Inak chlor je sucast prirody, a chlordioxid (teda MMS) si telo vytvara na boj s infekciami, takze preto som ja MMS positive

denduska
28. nov 2009

vanish, este som chcela, ze chlordioxid, no moze byt, tusim sa puziva pri nejakych otravach aj ked samovolne by som si to urcite nedavkovala....ale chlornan vapenaty, dakujem neprosim 😀 mne staci ze chlornan sodny je vlastne Savo alebo Domestos a vapenaty od toho urcite neodskoci...ved len ked vycistim kupelnu, kaslem hrozne 😒

klaudia74
28. nov 2009

Pastuska, trocha mimo témy, ale keď píšeš že je tvoj malý často unavený hneď potom ako vstaven, oplatilo by sa u vás vymerať geopatogénne zóny - presne toto spôsobuje, keď má niekto posteľ nad vodou (myslím podzemné vody). Ak chceš, môžem ti o tom poslať link cez IP.