Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
10. jan 2010

atana, robim to tak, ked pisem z PC, nie z mobilu 🙂

martinba
10. jan 2010

molnarovak to som zvedavy ako mna chcu donutit aby som sa isiel nechat "povinne" zaockovat 😀

cora73
10. jan 2010

ja to plne chapem,a tento nazor som uz aj pisala,priroda nas musi korigovat,je nas vela,samozrejme,NIKTO nechce byt tym vybranym...
ale ak mam dat dieta zaockovat len preto,aby nenakazilo ostatne a ma to byt pre ochranenie ostatnych,a ja mam nazor,ze to moze mojmu dietatu uskodit,tak moje dieta mi je najprednejsie pred vsetkymi ostatnymi...

jaron
10. jan 2010

Erika, Cora,

s tou prírodou a s tým, že normálne by mali len silnejší prežiť, ako teória to znie dobre, ale keby ste to domysleli do praxe.... neveril tomu náhodou aj jeden Nemec, tuším Hitler sa volal 😢 .

Čo by to znamenalo pre deti ktoré sa narodia s postihnutím? Čo pre starších, ktorí nevládzu a sú odkázaní na pomoc iných? Viem, že v praxi sa sami touto teóriou neriadite a som rád, že to tak je. 🙂 😉

Príroda je niečo nádherné, ale príroda nie je Boh a je už tiež svojim spôsobom postihnutá. Je ešte čosi väčšie a silnejšie, čoho sme obrazom a čo nás ženie v zmysle "slabším pomáhajte", "bremena jedni druhých neste"...

Verím, že mi rozumiete.

cora73
10. jan 2010

verim ti,Jaron,a ani v zlom sne by som nechcela rozmyslat ako Hitler..Len si myslim,ze priroda rozdiely nerobi,a Hitler ich robil vedome... 😠

fuj,ale podme sa bavit o inom... 😀 😀 😀

petot
10. jan 2010

tamix: BCG vaccine SSI

babulka
10. jan 2010

Ak mozem pouzit analogiu na "povolene straty" - je mi luto, ze vase deti mali nasledky po ockovani, ale su to "povolene straty", stava sa 😔 ... (Samozrejme, nemyslim to vazne, len otacam to, co uz bolo napisane...) 😔

petot
10. jan 2010

molnarovak: to vieš, akciová spoločnosť môže fungovať len dovtedy, kým vykazuje rast ziskov. Keď začne stagnovať, je zle.

Preto počet vakcín v povinnom kalendári nemôže nikdy ostať dlho konštantný, musia sa pridávať stále nové vakcíny, aby sa ten rast vykázal.

jaron
10. jan 2010

Cora, veď ani mňa by vo sne nenapadlo porovnávať teba alebo Eriku s Hitlerom, tak som to ani nemyslel, viem, že ani vy nie. 🙂

petot
10. jan 2010

babulka: marburg a ebola, ktovie, 😉 infuzny Cvit uz zafungoval aj pri severonilskom viruse, takze len skoda, ze nikto to asi nevyskusa.

Tyfus sa siri z kontaminovanej vody, mor prenasaju potkanie blchy. Malaria je blba, ale udajne ju dost uspesne liecili chloritanom sodnym (MMS).

Ja netvrdim, ze vsetko je 100% liecitelne, ale som si uplne isty, ze:
1, Ak zapadna medicina tvdri, ze nieco nie je liecitelne, znamena to len tolko, ze ziadna firma nenasla dostatocne lukrativny liek, s ktorym by sa jej oplatilo prist na trh.
2, Pre vacsinu chorob existuju jednoduche opatrenia, ktorymi je mozne vyskyt a zavaznost eliminovat.

petot
10. jan 2010

Co sa tyka mumpsu, tak v case zavedenia vakciny ju cast lekarov povazovala za uplny nezmysel, privelke riziko v porovnani s natolko relativne lahkym ochorenim (u deti).

martinba: Jednoducho, pokutou.

babulka: A aby sa niekto nezačal zaoberať, či tie "povolené straty" nie sú väčšie než údajná hrozba ochorení, tak sa neuznávajú, nehlásia a zapierajú.

cora73
10. jan 2010

petot 😉

inac,ja si tiez myslim,ze je vela chorob,na ktore su vynajdene lieky,ale trpi nimi male percento ludi,takze sa to farm firmam neoplati...
ked si pomyslime,ake nehorazne peniaze stoja vyskumy novych liekov,potom skusky na zvieratach,na ludoch,potom registracia,samozrejme reklama,atd,miliony? miliardy?

a zrazu si pride par ludi a zacne spochybnovat.... 😕

tamix
10. jan 2010

petot: ďakujem

havino
10. jan 2010

Babulka, začínam o Tebe pochybovať....

Ako môžeš spomenúť povolené straty v prípade očkovania?? 😒 Vakcíny nevytvorila príroda, ale ľudia! Vakcíny nie sú prirodzenou selekciou prírody v duchu "silnejší prežije"! Keď ľudia umierali na choroby, TO boli povolené straty. Hráme sa na Boha a to sa obracia proti nám! Zachrániť, "zlepiť", obísť všetky možné choroby za každú cenu - tak ako napísala Erika...

Jaron, Hitler sa neriadil heslom "silnejší prežije", on mal víziu "čistej rasy", aspoň myslím 😒 A v tom je podľa mňa rozdiel. Išlo mu predsa o árijský národ, dokonalý, "čistý", vznešený 😖
Podľa mňa je rozdiel, keď sa dieťa narodí postihnuté, je to vrodené, ale pokiaľ mi zdravé dieťa ochorie kvôli sprostej vakcíne.... 😢 To je ten neprirodzený zásah.
A napokon, aj dieťa postihnuté od narodenia, môže byť "silné" a dokáže prežiť relatívne dlhý život.

cora73
10. jan 2010

zdroj: TA3 :

Slovenskí lekári a sestričky vakcíne proti prasacej chrípke veľmi neveria. Zatiaľ sa nechalo zaočkovať v rôznych nemocniciach Slovenska od 1do 15 % zamestnancov, najviac v bratislavskej fakultnej nemocnici. Pritom práve zdravotnícki pracovníci sú jednou z najviac ohrozených skupín obyvateľov.

Najčastejšie argumenty lekárov proti očkovaniu sú dva – už som sa dal zaočkovať proti bežnej chrípke alebo nedám sa zaočkovať, lebo vakcína je málo otestovaná.

zdroj Sme.sk :

Šéf hygieny sa čuduje neočkovaným lekárom

BRATISLAVA. Nezáujem lekárov o očkovanie proti prasacej chrípke majú na svedomí médiá, tvrdí Ivan Rovný, slovenský hlavný hygienik. Miniprieskum SME v takmer polovici fakultných nemocníc ukázal, že zaočkovať sa dali ledva tri percentá zdravotníkov. Dôvodom je podľa Rovného spochybňovanie vakcín v médiách.

Hlavný hygienik napriek nezáujmu lekárov ostáva pokojný. Neobáva, že by vakcíny odmietli aj ďalší na zozname očkovaní. Vakcínu majú po zdravotníkoch dostať tehotné ženy a chronicky chorí pacienti.

Ako presvedčiť lekárov, aby si odpor k vakcínam rozmysleli, Rovný nehovorí. „Postoj zdravotníckych pracovníkov bol prekvapením,“ povedal.

V žilinskej fakultnej nemocnici bolo napríklad v pondelok zaočkovaných len deväť z 1151 zdravotníkov. Rovný však tvrdí, že zaočkovanosť sa pohybuje na úrovni ôsmich až desiatich percent, teda vraj podobne ako v Česku. Český hlavný hygienik Michael Vít hovorí, že začkovanosť u nich je okolo 30 percent.

Karol Kleinmann, prvý viceprezident Slovenskej komory psychológov, hovorí, že pre mnohých ľudí sú práve lekári autoritou, podľa ktorej sa riadia. Súhlasí s ním aj Vít. Až 65 percent pacientov dá na radu lekára, ukázala aj štúdia Európskej spoločnosti pre chrípku.

Český hygienik vidí problém s nedostatočným očkovaním na strane lekárov, nemajú vraj o vakcinácii dostatok vedomostí. „Keď vám povie kardiochirurg, že nerozumie nádorom pľúc, dá sa to pochopiť. Ale vakcinácii by mal rozumieť každý zdravotník,“ povedal Vít. Presvedčiť o potrebe očkovania by ľudí podľa neho
mali najmä zdravotnícki odborníci.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5182237/sef-hygieny-sa-cudu...

martinba
10. jan 2010

petot mna urcite pokutou neprinutia, to by musela byt strasne vysoka pokuta a to by som potom zbalil svoju rodinu a odisiel z tohto bananystanu, ale ockovat by som sa urcite nenechal.

havino podla mna Hitlerovi islo akurat o zidovske majetky a cistota rasy bola zamienka pre fanantikov

babulka
10. jan 2010

Ad cora - link: Tak k tomuto mam vazne vyhrady, ktore som uz niekolkokrat prezentovala
"Podľa Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania (www.rizikaockovania. sk), je táto povinnosť neústavná. Považuje ju doslova za obmedzovanie základných práv a slobôd, ktoré ústava garantuje. „Myslíme si, a potvrdila nám to aj porada s právnikmi, že vyhláška ministerstva zdravotníctva, ktorou sa určujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení, teda ktorá definuje povinné očkovania, je neústavná. Obmedzuje základné práva a slobody garantované ústavou. Tá však hovorí, že práva a slobody možno obmedzovať len zákonom, nie vyhláškou. Je to viac-menej technická záležitosť, ale chceli by sme ju dostať na Ústavný súd,“ hovorí predseda iniciatívy Valentino Vranić. Ak by dal Ústavný súd zapravdu iniciatíve, očkovanie by už nebolo povinné.
Podľa Valentina Vranića podlieha v štátoch západnej Európy každý medicínsky zákrok schváleniu pacienta. „Pri očkovaní rodič býva informovaný aspoň o tých rizikách, ktoré uvádza výrobca. Na Slovensku ešte nevieme ani o jednom rodičovi, ktorého by lekár informoval, aj keď mu túto povinnosť ukladá zákon,“ argumentuje. V praxi sa vraj vyskytli prípady, keď pediatri rodičov strašili, že nezaočkované dieťa nemôže chodiť do škôlky, prípadne, že rodičov môžu trestne stíhať."

1. Zakladnu povinnost uklada zakon, tuto dalej rozobera vyhlaska! Povinnosti mozno ukladat zakonom alebo na zaklade zakona. Opat je vytiahnute len nieco, co niekomu vyhovuje. Je X vyhlasok tykajucich sa cohokolvek, ktore rozoberaju povinnosti! vyhlaska musi byt vydana na zaklade zakona, teda zakon musi umoznovat vydanie vseobecne zavazneho pravneho predpisu, co v tomto pripade splnene je.
2. na Slovensku nevieme ani o jednom rodicovi..... verim, ze tych rodicov su stovky, ved len pacienti mojej pediatricky (MUDr. Gibalovej) su vsetci informovani a podpisuju informovani suhlas... Schvalne som si to overovala u znamychj, ktori k nej tiez chodia a vsetci do jedneho ten suhlas podpisuju.
3. V praxi sa VRAJ vyskytli pripady... VRAJ maju zajtra padat meteority na Bratislavu 😝

babulka
10. jan 2010

A este by ma zaujimalo, konkretne ktore ZAKLADNE ludske pravo alebo slobodu povinnost ockovania obmedzuje?

petot
10. jan 2010

babulka: Tú otázku snáď nemôžeš myslieť vážne? Povinné očkovanie robí z môjho tela majetok štátu, o ktorom skupina niekoľkých úradníkov rozhoduje, čo do mňa pichnú. To už mi môžu rovno posielať oznámenie, kedy mi prídu vytrhnúť zub alebo vyrezať slepák, nevidím v tom zásadný rozdiel, injekcie zle otestovaných toxických a karcinogénnych látok sú podľa mňa plne porovnateľný nápad.

Za tie 2 roky, čo som v Iniciatíve, som nepostrehol ani jeden prípad, že by rodiča lekár poučil aspoň v zákonom stanovenom rozsahu. Takže Tvoja skúsenosť je možno svetlá, ale nie samozrejmá.

tamix
10. jan 2010

babulka: práve som si pozerala staršie príspevky. Tam cora dala link na návrh p.Muškovej o zmene zákona o povinnom očku. Na moje prekvapenie tam píšu o schopnostiach detských chorôb. Citát : „V zahraničí tiež prebieha polemika o nutnosti očkovať trojkombináciou proti mumpsu, osýpkam a ružienke. Vedecky je totiž dokázané, že je ideálne v detskom veku sa s týmito chorobami stretnúť, pretože ich prekonanie posilňuje imunitný systém, znižuje riziko vzniku vážnejších ochorení ako sú rakovina či astma.“

denduska
10. jan 2010

no tak ja neviem..co ma ockovanie spolocne s prirodzenou selekciou..? 😕 ak niekto prekona chripku v pohode a niekto iny na nu umrie, to je prirodzena selekcia...ci nie?

inak ja mam doma knizku - neziaduce ucinky lieciv - a pod heslom, encefalitida, meningitida je hadajte co na prvom mieste? vakcina proti mumpsu... a to je len taka brozurka vydana pravdepodobne tiez s podporou nejakej firmy...a nie je ani spred sto rokov, je pomerne nova.. tak si mozeme donekonecna vyberat ci radsej ochoriet a riskovat meningitidu alebo sa zaockovat a riskovat ju tiez 😝

tin007
10. jan 2010

babulka
k tvojmu bodu 3. V praxi sa VRAJ vyskytli pripady... VRAJ maju zajtra padat meteority na Bratislavu : Ja som ten rodic, ktoremu povedala pediatricka mojho syna, ze ak nebude zaockovany, tak mi ho nevezmu do skolky a povedala to 24.11. 2009. Stacim ti zatial ja, kym sa najdu dalsi rodicia s takouto skusenostou?
k bodu 2 pri vsetkych 3 ockovaniach mojho syna (1x TBC, 2x Hexa) som bola osobne pritomna a ani raz som nebola informovana, dostala som iba info, ze ideme ockovat, nebol mi ponuknuty pribalovy letak na prestudovanie a ani raz som nic nepodpisovala informovany suhlas. Informacie, ktore som dostala boli pri TBC - pediatricka vam povie co s tym dalej (pretoze ho ockovali v porodnici), pri Hexe sa ma po ockovani (pri nasledujucej poradni) pytala sestricka ci boli nejake reakcie (teplota, alebo zacervenanie v mieste vpichu). Najdu sa tu dalsi rodicia, ktori maju podobne skusenosti?

tin007
10. jan 2010

denduska, k tej knizke, ktoru spominas: ja som sa pytala dr. na pneumokoky (iba informacia, pretoze malemu to tak vyslo, ze pre neho nie su povinne a vynimocne iba jeho poistovna nechcela ockovanie preplacat, takze sme neboli tlaceni do "nepovinneho" ockovania) a ona mi dala taku tusim 12-stranovu brozurku, ze co vlastne sposobuju. Je to uz skoro pol roka dozadu, ale pamatam si, ze asi 2/3, mozno aj viac z tej knizocky, bol pribeh chlapceka z vychodu, ktory ochorel (na 100% to neviem iste) na Meningitídu a po niekolkomesacnom boji mu museli amputovat tusim nohu a ruku (tiez si uz nepamatam preco ale mam pocit, ze sa pridruzila otrava krvi, teraz neviem), jednoducho hrozivy pribeh. P
ointa je v tom, ze na konci bolo take kratke info, ze najcastejsie deti ochoreju na zapal stredneho ucha a ostatne ochorenia (meningitida, sepsa, zapal mozgovych blan) sposobene pneumokokmi sa vyskytuju velmi zredkavo. Ide mi o to, ze tuto brozurku povazujem za "skvely" prikad, ako mozno statistiku manipulovat, resp. podat ju sposobom ako to vyhovuje danej strane.

cora73
10. jan 2010

Tak ja som potom prva,ktora ma dve deti,kazde dieta ma inu pediatricku a ani u jednej som v zivote nepodpisovala ziaden informovany suhlas s ockovanim,nieto este ze by mi dali do ruky pribalovy letak !!!!!!!!! a nedajboze ma poucili o vedlajsich ucinkoch,ci ma aspon poziadali,aby som min polhodinu po ockovani pockala v cakarni !!!

Toto vsetko som sa dozvedela az na tychto strankach !
Lekari to maju zo zakona vykonat,tak ked to nevykonaju,preco ja mam zakon dodrziavat!!
Zato,ze som lahsie postihnutelna????
Ani vo sne ma nenapadlo,ze by som mala nejak extremne maleho pozorovat po ockovani,pretoze ma na to nikto neupozornil..Asi by som sa zblaznila,ak by mal nejaky anafylakticky sok!!!

Uzila som si uz svoje,moj starsi syn trpel-mozno este trpi,kedze posledny zachvat mal v 12-tom roku a teraz ma 14 rokov-od malicka na febrilne krce,a to dost extremnym sposobom,uz pri teplote 37,5,co je teplota bezne malokedy spozorovatelna,to by musel mat teplomer nalepeny na cele!
Nikomu nezelam vidiet zrazu po ceste medzi kuchynou a kupelnou na zemi svoje dieta sa zvijat v epileptickom zachvate s ocami dohora atd- ALE !!!
Bola som poucena,co v tomto pripade robit..
Kdezto ak by mal maly nejaku okamzitu reakciu na ockovanie,netusila by som,co sa deje!!!

veronikapp
10. jan 2010

myslim, ze denduska to vystihla velmi presne...

alca85
10. jan 2010

ja som podpisovala.....

havino
10. jan 2010

Tiež som nič nepodpisovala, ani žiadne upozornenia na nežiadúce účinky, prípadné zlé reakcie hlásiť - nič podobné.
O TBC mi povedali, že idú očkovať. HEXA - to sme prišli a Dr. sa ma len opýtala, či je zdravý. Zrejme mi Dr. maximálne dôverovala a predpokladala, že dokážem odborne posúdiť zdravotný stav svojho syna 😎

Aby som nezabudla, príbalový leták som dostala! Ale to na základe toho, že som robila caviky s MMR-kou. Tak aby ma Dr. presvedčila, priložila mi príbalový leták Priorixu, ktorý mi, mimochodom, veľmi pomohol a objasnil dôležitosť a bezpečnosť vakcíny 🙄

cora73
10. jan 2010

alca85,a to ku ktorej dr chodis,kedze si z PK,ze ti dala podpisat?

pretoze si pomaly zacinam pripadat,ze vyzeram ako negramotna,s IQ minus 40,a dr z toho usudila,ze asi by som ani nepochopila,o com vlastne hovori a preto mi nic nedala precitat ani podpisat.. 😕

daducha
10. jan 2010

babulka - nikdy som nic nepodpisovala, nedali mi nic precitat,neupozornili ma na ziadne neziaduce ucinky okrem samozrejme zvysenej teploty a maleho opuchu nozicky.Aj ja patrim k tym maminam, ktorej mladsi syn prestal z nicoho nic dzavotat,pretacat sa ( a to robil od 3 mes. ),niekolko dni len tak lezal a pozeral.Viem to presne na datumy,pisem si maleho dennik a vsetko sa stalo do 48 hod. po ockovani.pamätam sa , ako som mame hovorila,ze maly akosi prestal rozpravat a otacat sa.Ani vo sne mi ma vtedy nenapadlo dat si do suvislosti s vakcinou.Malo ma a som rada, ze som sa dostala k tymto strankam.Netvrdim, ze ockovanie je bezvyznamne,no zacat na 4 den po narodeni a do roka dieta nadopovat okrem TBC aj 3x6 + Prevenar je chore.Asi su v krajinach kde ockovanie nie je povinne vsetci na hlavu.Ale uz nejdem pisat dalej,nechcem sa rozculovat,mam rada svoje nadoblicky.Ak by si mala co i len jedinu negativnu skusenost,mozno by si sa zacala na tuto vec pozerat inak.Ja nikdy nebudem vedome riskovat ziadnu reakciu po ockovani.Neodsudzujem nikoho,kto sa pre ockovanie rozhodne, kazdy chce pre svoje dieta len to najlepsie,tak skus byt asertivna aj ty voci druhej strane.