Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
31. jan 2011

a este jedna druha vakcina
CERVARIX (GSK). 😉
snad vam to niekomu pomoze v boji.. 😉

manof
31. jan 2011

@erikasadek
Preložila by si mi, prosím Ťa, ten úvod? Rád by som to uverejnil ako článok. Vopred ďakujem.

* * *

Samedi dernier, Xavier Bertrand, ministre de la Santé, annonçait sans les nommer que 76 médicaments en France étaient particuièrement surveillés. D’ores et déjà , nous sommes en mesure de publier la liste de 59 de ces molécules à risque, surveillées de près par l’Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé.

SUR LE MÊME SUJET
Une liste de 76 médicaments sous surveillance publiée sous sept jours
Ces médicaments qui inquiètent
Ils font l’objet d’une procédure spéciale de suivi des effets indésirables appelée «plan de gestion des risques». Les laboratoires qui les fabriquent doivent surveiller tout particulièrement les effets secondaires et les risques de ces produits, et les signaler aux autorités sanitaires.

Le responsable de la revue Prescrire, Bruno Toussaint, nous déclare que «cette liste démontre que le Médiator n’est pas un cas isolé. Dans ces 59 médicaments placés sous surveillance par les autorités, certains devraient être retirés du marché, comme l’Arcoxia ou le Champix. D’autres ont une utilité, mais on ne sait pas si la surveillance des risques est efficace...».

Le responsable de la revue médicale indépendante, qui a alerté très tôt sur les dangers du Mediator, précise « Pour l’instant, ce sont les laboratoires qui font les suivis d’effets secondaires et les transmettent à l’Agence. Il vaudrait mieux que ce soit fait par des experts indépendants».

Lire aussi l'article dans l'édition du Parisien de ce mercredi

erikasadek
31. jan 2011

@manof
jasne este stiham..

v sobotu xavier bertrand minister zdravotnictva; vyhlasil bez mena ze 76 liekov v francuzsku su sledovane... velmi podrobne....
avsak my uz mozme teraz bublikovat 56 liekov v tomto liste liekov u ktorych je rizko.... su sledovane agenturov fr zdravia....

v rovnaky predmet
tento list bude publikovany kde bude vsetkych 76 leikov za 7 dni
su to lieky ktore ohrozuju a kde je vazna obava ....
budu podrobene specialnej procedure co sa negativnych ucinkov tyka
laboratoria ktore ich vyrabaju musia teraz velmi sledovat negaticne ucinky a nahlasania na tieto lieky.. a hlasit organom zdravotnicva/

vedici , casopisu Prescrire bruno Tousaint, nam povedal ze tento list je dokazom ze mediator nie je ojedinely pripad.. v liste 59 liekov ktore us teraz pod drobnohladom
niektore by mali byt uplne stiahnute s trhu ako ARCONIA ALEBO champix.
ine maju urcity vyznam ale nevieme ci dohlad na rizika bude efektivny..

tento veduci , independntneho casopisu zdravia ktory uz davnejsie varoval pred mediatorom a jeho nebezpecenstva
ze zatial su len laboratoria ktore sleduju negativne ucinky a oni ich predavaju agenture zdravia...
malo by skor byt aby to bola nezavisla agentura ktora by to sledovala.. a nezavisli experti. 😉
no rychlo na kolene prelozene chyby a nezhod slov mi prepac ja bezim do prace;. 😉
neskor ak bude nove info hodim... 😉

na koniec ja len dodam ze masina sa pohla a verim ze naberie faramceuticky piemysle trochu ine obratky nic nie je nekonecne;. 🙂



Lire aussi l'article dans l'édition du Parisien de ce mercredi

lucula73
31. jan 2011

ahojte
možem sa vás niečo spýtať,čo nemáte zaočkované deti?šli by ste s 1,5 ročným dieťaťom letecky do Bulharska? 😕
som to spomenula našej doktorke a ona že.."ale nezabudajte,že malý nie je očkovaný" 😝 😒 😕 ....čo si mám o tom myslieť?skor si myslím,že ma chce strašiť,však nejdeme do osady..asi narážala na osýpky,neviem...

denduska
31. jan 2011

@erikasadek fiha a kedy bude ten zoznam uverejneny? to je zaujimave

@lucula73 my sme boli s neockovancami (teda starsia ma 2hexy+prevenar, ale MMR nie) v Grecku pocas osypok a v pohode 😉 nas este nas dr.posielal nech ideme kvoli tomu jej ekzemu.

manof
31. jan 2011

@lucula73
@teodorka
Čo takto beseda v PD 17.III.2011?
15.III.2011 som v BN, 16.III.2011 v TO, tak PD je tak akurát na rane.
Chopíte sa toho niekto?

manof
31. jan 2011

@lucula73
To je pusté nepodložené strašenie, viď:
http://rizikaockovania.sk/spravy/udajna_epidemi...

lucula73
31. jan 2011

@manof som si myslela,že je to len strašenie,ešte že tam nebol moj mm so mnou,lebo ten by určite tú dovolenku nechcel 😝
ja ti neviem s tou besedou..ja nie som vobec organizačný typ a čo mám kamošky,tak všetky dali deti zaočkovať,aj keď sme sa o tom viackrát rozprávali,je mi z toho smutno,ale že oni nechcú mať ťahanice,či by prišli,netuším

denduska
31. jan 2011

@erikasadek jaj uz som si vsimla link na predoslej strane 😅

manof
31. jan 2011

@petot
Inak keď si pozrieš tú stránku, z ktorej si stiahol prezentáciu Dr. Pertinačovej, tzn.:
http://www.vpl.sk/sk/xxxivyrocna-konferencia-bo...
tak bezprostredne za podnadpisom "Škola očkovania" nasleduje podnadpis "Demencia v praxi".
Žeby jedno s druhým nejak súviselo?
Pravda, je to len časová následnosť a príčinná súvislosť samozrejme nebola doposiaľ dokázaná.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
31. jan 2011

@denduska ahoj 🙂 nevadi 🙂 😀

roo
31. jan 2011

@manof 😀 😀 😀 To sa Ti podarilo

manof
31. jan 2011

@roo
Keď už si sa ozvala, neprídeš na besedu do Žiliny o dva týždne v stredu?
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

maja22
31. jan 2011

Odpísala mi autorka toho krátkeho spravodajského príspevku, že "išlo len o informácie z tlačovej besedy o vakcinácii" a nemala vtedy k dispozícii žiadneho rodiča s protinázorom, ale že už na tom pracuje 🙂

manof
31. jan 2011

@maja22
To sú debilné výhovorky. Stačilo zavolať 0904 827 031 a mala by protinázor.

manof
31. jan 2011

Nedávajte Gardasil/Silgard Vašej dcére – bez ohľadu na to, čo tvrdí Váš lekár:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nedavajte-g...

maja22
31. jan 2011

@manof ip

roo
31. jan 2011

@manof termin som zaregistrovala, uvidime, co a ako bude najma s detmi. Ale poslala som link niektorym znamym.

nika.r
31. jan 2011

@maja22 ja som tak minulý rok písala do redakcie časopisu Dieťa, lebo v ňom jeden čas v rubrike ochorenia u detí písali len o chorobách, proti ktorým sa očkuje, zázračne je detským ochorením podľa nich aj kliešťová encefalitída...odpoved bola, že oni oslovujú lekárov a nezodpovedajú za to, čo tí napíšu 🙄 ale aspoňv jednom ma vyslyšali a v ďalšom čísle síce písali o chrípke, ale info o očkovaní už aspoň nedali do farebného rámčeka, čo predtým robili vždy 😝

manof
31. jan 2011

@nika.r
Keď už Ťa tu máme, Veronika, nevieš o nejakom dobrom mieste v KE na besedu dopoludnia (hlavne pre mamičky na MD) - povedzme 9:30 alebo 10:00, ideálne MC, prípadne nejaký podnik s dosť veľkým detským kútikom?
Išlo by o stredu 23.II.2011 a/alebo štvrtok 24.II.2011.

Vopred vďaka za prípadné tipy.

nika.r
31. jan 2011

@manof akurát som Ti šla písať ip, ale deti sa mi pobudili 🙂 viem o jednom aj o zopár mamičkách, skúsim osloviť "šéfku". Len sa bojím dotiahnuť ťa tam,a k bude menšia účasť 😅

jolinka
31. jan 2011

ja som tiez z Kosic tak by sme mohli dojst

tin007
31. jan 2011

@lucula73 my sme isli s malym do turecka, tuniska a francuzska a nema vsetky ockovania, resp. mmr nic a hexy 2

nika.r
31. jan 2011

@jolinka jonas17 došli by ste aj do Šace? má zmysel to tam skúšať zorganizovať? Či to nie je pre "mestských" ďaleko, aj keď MČ sme, MHD tu ide ako do ostatných.

manof
31. jan 2011

@nika.r
Menšia účasť nemusí byť na škodu.
Lepšia je menšia účasť, než nevyužiť čas, keď tak-či-tak budem v KE.

manof
31. jan 2011

@nika.r
Ja s tým problém nemám. 🙂

nika.r
31. jan 2011

@manof tak oki, skúsim osloviť

andreajakubska
31. jan 2011

Konečne som totu našla! Mamičky koľko zvás nemá niektoré povinné očkovanie? Je pokuta od RUVZ nevyhnutná, myslím to tak že radčšej dám 350 eur malej na autosedačku ako im. Ako dlho sa vlečie celý ten birokratický proces od odmietnutia až po koniec naťahovačiek.
Inak manof , manžel sa teší na diskusiu v Žiline.

nika.r
31. jan 2011

@manof takže MC v Šaci máme k dispozícii, už len zabezpečiť publikum...mám zistiť záujem, na 100% nám to potvrdia asi až keď bude isté, že tam aspoň niekto príde. Môžem predbežne rozposlať ten program, ktorý uvádzaš na stránke pri jednotlivých mestách?

manof
31. jan 2011

@nika.r
Samozrejme, môžeš