Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
9. jún 2011

@monuska342 @manof Nie som lekár, ale keby moje dieťa takto zareagovalo, tak by som mu dal 500mg Cčka každú hodinu, až kým by nenastala mierna hnačka (znak privysokých dávok). Dôležité je piť. Cčko má protizápalový účinok a umožňuje tkanivám prežiť a fungovať aj pri zhoršených podmienkach. Snáď ešte nie je úplne neskoro.

Takéto dávky sa neodporúčajú pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.

Kyselina askorbová (napr. tá z DM) sa dá zneutralizovať v pomere 1:4 s práškovým sodným bikarbonátom (1 diel sódy, 4 diely kyseliny) v malej troche vody a po vyšumení pridať do čajíka, alebo rovno podávať. Je to takto menej kyslé. Sodný bikarbonát sa dá použiť z potravín (kuchynská sóda), alebo lepšie z lekárne (aj tam ho majú ako surovinu v prášku, ale je kvalitnejší).

petot
9. jún 2011

@jenovefa Sterilita z mumpsu je tak zriedkavá, a ochorenie vo všeobecnosti tak mierne, že vakcína je väčším rizikom než ochorenie samotné. Prekonanie ochorenia vytvára doživotnú imunitu, vakcína nie, takže lepšie je prekonať ochorenie v detstve než riskovať komplikácie v dospelosti.

molka
9. jún 2011

@jenovefa neviem ako v Čechách, ale na Slovensko je takmer nemožné zohnať monovakcínu. Ja som mala záujem očkovať svoje deti monovakcínami, ale bolo to tak strašne zložité, že sa nám to nakoniec nepodarilo zrealizovať.

tin007
9. jún 2011

@jenovefa nebudem menovat, ale tu na mk je jedna mamina, ktorej manzel v dospelosti prekonal mumps a maju dceru 🙂 samozrejme ju pocali po tom, ako on prekonal ten mumps

samiana
9. jún 2011

záujemci o homeopatickú pomoc:

Na zápal mozgu po vakcinácii s typickým príznakom, ako vysoký výrazný plač, plačlivosť, neprítomnosť smädu, ružový opuch nohy, potreba chladiť to studeným, neznášanlivosť tepla , kŕče, mierne potenie, problém s koordináciou pohybu, resp. jeho strata, celková otupenosť :

Apis mellifica 30CH každých 15 minút a po zlepšení postupne predlžovať intervaly

Je dôležité, aby dieťa malo tieto príznaky, ak chceme podať tento liek, ak obraz choroby obrazu lieku nezodpovedá, liek nezaberie a treba iný. Ale podľa typického obrazu "postvakcinačného zápalu mozgu" možno povedať, že deti potrebujú práve tento liek.

Je to len pomoc na zvládnutie akútneho stavu, nie vyliečenie všetkých následkov, ktoré zo sebou takáto reakcia môže priniesť.

samiana
9. jún 2011

@samiana
hm, keď na to meno lieku pozerám, Apis mellifica, nuž to je Včela medonosná...

nehovorieva sa pri očkovaní, že dieťatko dostalo "včeličku" ? 😕

jenovefa
9. jún 2011

@petot Díky za odpověď. Mně řekla doktorka, že spalničky, zarděnky jsou normál onemocnění, ale že měla několik případů s komplikovaným průběhem u příušnic s trvalými následky (sterilitou). Očko mi vůbec nenutí, sama řekla, že vše jen mém rozhodnutí (syn má atop. ekzém, v 18 měs. měl ještě alergii na bílek) (Prevenar 13 ale doporučila vzhledem k prodělané operaci hlavičky). Myslíš, že i monovakcína je příliš veliká zátěž (rtuť atd.)? Já druhé dítě mít nebudu a už teď se těším na vnoučata...
Pokud by příuš. chytil a včas by je dr. diagnostikovala, jak bys bojoval? Vím, že jsi velikým zastáncem Céčka...
Díky moc za odpovědi. Omlouvám se, vím, že jsou tu naléhavější případy...

@molka V Motole mi řekli, že monovakcina snad bude na podzim. Do firmy, kt. Pavivac vyrábí se mi dnes nepodařilo dovolat. A dali jste nakonec Priorix nebo nic?

@tin007 Jo jo, to věřím, veliké procento problémy nemá. Teď je prý další epidemiologická vlna - na Liberecku (oblast Jizerských hor, kam dost jezdíme...)

manof
9. jún 2011

@jenovefa
To si vysvetľujem len nízkou informovanosťou rodičov.

manof
9. jún 2011

@tin007
@jenovefa
Ja som tiež prekonal mumps/příušnice a s neplodnosťou som naozaj nemal problém.
😀 😀 😀

manof
9. jún 2011

@jenovefa
Ale tá sterilita, resp. zápal semenníkov, ktorý ju spôsobuje, je v detskom veku extrémne zriedkavá. Oveľa pravdepodobnejšia je v dospelosti - keď už vakcína neúčinkuje. Takže je zrejme oveľa rozumnejším riešením úmyselne syna vystaviť nákaze, než dať ho zaočkovať.

jenovefa
9. jún 2011

@manof Díky díky... Tak to ta moje dr. má nějaký nešťastný pacienty...

manof
9. jún 2011

@jenovefa
A možno len zveličuje a nafukuje skutočné čísla.

manof
9. jún 2011

Uhliarik: Farmaceutická loby ma do úzkych nedostane
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

manof
9. jún 2011

"Farmaceutické firmy zlevní vakcíny pro třetí svět až o 67 procent":
http://zpravy.idnes.cz/farmaceuticke-firmy-zlev...

Zaujímavé na tom je:

"Jedna očkovací dávka tak bude stát 1,50 libry (přes 40 korun). Na Západě bude stejná látka od stejné firmy k mání za 30 liber (přes 800 korun)"
...
"Cena očkovací látky pro chudé země pokryje výrobní cenu léku."

To znamená, že výrobné náklady sú 1,50 ₤ a predajná cena na Západe je 30 ₤. Takže 28,50 ₤ je marža, ktorú si rozdelia lekárne, distribútori liekov a výrobca.

Tzn. 95% ceny vakcíny je marža.
JEMINENKO, TO JE BIZNIS!!!

manof
10. jún 2011

Bursík onemocněl klíšťovou encefalitidou, nakažených je letos už čtyřicet:
http://zpravy.idnes.cz/klistata-zacala-rozsevat...

Prečo sa ten "zelenáč" nedal očkovať?
😀 😀 😀

manof
10. jún 2011

Vakcína proti obezitě?
http://www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/v...

============

MUDr. Ludmila Eleková:
"Hliník ve vakcínách – trocha jednoduché aritmetiky a pár úvah"
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-ve-v...

MIMORIADNE PODARENÝ článok - oplatí sa prečítať, aj keď už toho o hliníku máte naštudovaného veľa.

molka
10. jún 2011

@jenovefa my sme toto konkrétne očkovanie nakoniec odmietli, aj kvôli zlej rodinnej predispozícii. Ale ak by boli k dispozícii monovakcíny, pravdepodobne by sme očkovali.

molka
10. jún 2011

@manof nemyslím si, že by to bolo zase také nenormálne s tou maržou, pretože akýkoľvek výrobok, ktorý sa vyrobí, prejde toľkými nabaľovacími procesmi, že v konečnom dôsledku zaplatí kupujúci min. 100% naviac. Pokiaľ je štát ochotný zaplatiť takú sumu za vakcínu, je to problém zlej dohody na cene.

manof
10. jún 2011

@molka
100% navyše znamená 50% maržu.
Ale tu je marža 95%. To je šialene veľa.

manof
10. jún 2011

@molka
Ešte by som rád podotkol, že na Slovensku stojí tá vakcína nie 30 ₤, ale 61,09 €:
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/detail-li...

Pri aktuálnom kurze NBS 1 € = 0,88940 ₤ je to
61,09 € x 0,8894 ₤/€ = 54,333446 ₤
tzn. marža je 52,833446 ₤,
teda 97,24% !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Toto asi ozaj nemá obdobu v inom odvetví.

molka
10. jún 2011

@manof ja to chápem, ale kto je za tú cenu zodpovedný? A komu idú najväčšie zisky? Určite nie lekárni, tam je v prípade liečiv presne stanovená cena.

manof
10. jún 2011

Milí priatelia,

pred pár dňami vyšla nová kniha
prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. + prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.:
"Doba jedová"

Anna Strunecká napísala aj knihu "Přemůžeme autizmus?", v ktorej otvorene píše o očkovaní ako jednej z príčin autizmu (popri ortuti a hliníku v potrave, aspartáme, glutamane sodnom atď.):
http://www.dary-zivota.sk/products/premuzeme-au...

Anotácia k novej knihe "Doba jedová":

* * * * * * *

Knížka Doba jedová nabízí poutavé čtení o látkách a věcech, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Autoři Strunecká a Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi z vysokoškolské výuky i publicistiky, vysvětlují jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou, jak nám škodí mnohé z toho, co považujeme za zdravé, a jak odmítáme to, co zdravé je, z obavy, že nám to uškodí. Na mnoha příkladech ukazují, co nám škodí v potravinách, nápojích, kosmetice, potravinových doplňcích i v životním prostředí. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Zaujmou nové pohledy na toxicitu hliníku, na doporučované očkování kojenců i návody pro rodiče, jak přispět k bezpečnému očkování svých dětí. Autoři kriticky rozebírají nežádoucí účinky vakcín, o kterých rodiče nemají zpravidla informace.

Sedm kapitol této knížky představuje brilantní, erudovaný a současně velice zábavný pohled na nejrůznější látky, ale i předměty, které nás doprovázejí od „kolébky do hrobu". Hlavním cílem autorů bylo demystifikovat a podrobit kritickému rozboru různá pravidla a poučky týkající se jednak životosprávy jedince, jednak i životního stylu jako takového. U každého jednotlivého příběhu na základě nejnovějších odborných poznatků citlivě zvažují všechna „pro" i „proti". Autoři neváhají přiznat, že absurditou doby, ve které žijeme, jsou i protikladné názory odborníků nebo nedostatek relevantních informací o věcech, které nás obklopují (například mikrovlnné trouby nebo pružinové matrace). Každá kapitola je proto doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu.

Knížka je určena pro zvídavé čtenáře, kteří hledají poučení a vysvětlení mnoha současných problémů, jako je třeba melaminový skandál, kontaminace masa a vajec dioxiny, amalgamové plomby nebo široce doporučované očkování dívek ve věku 9-15 let proti rakovině děložního čípku. Mnoho rad a poučení naleznou rodiče kojenců a batolat, ale i senioři při hledání způsobů ke zkvalitnění svého života. Doba jedová by měla představovat doporučenou četbu pro studenty i profesionální zdravotníky, neboť obsahuje mnohé informace, které nejsou v učebnicích. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu, lobbingu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami.

* * * * * * *

Budem robiť hromadnú objednávku, vďaka čomu Vám môžem ponúknuť nižšiu cenu než martinus.sk či gorila.sk.

Ak máte niekto vážny záujem, napíšte mi, prosím, na mfillo@gmail.com počet kusov a cieľovú adresu (prípadne, že sa po knižku/knižky stavíte osobne v Žiline).

manof
10. jún 2011

@molka
No však výrobcovi ide z toho najväčšia časť. Lekáreň má max. 30 %, distribútor do 20%.

koala11
10. jún 2011

ahojte, chcem sa opytat-poradit, ale fakt uvitam len dobré a dobre myslene rady. dieta mam zaockovane MMR vakcinou. na 8.den sme mali mierne teplotky, na 9. den teploty do 38.stupnov, na desiaty den uz ustupili na 37,0. zaroven sa vsak objavil mierny vysyp, ktory ma hlavne okolo krku, tam ma toho ako maku, ale po rukach, nohach a trupe len velmi ojedinele. inak nebadam ziadne negativne priznaky, nastastie.
no a moja otazka:
planovali sme si na tento vikend vylet k rodine. chcem sa opytat, ci moze ist s tym vysypom vonku na vzduch? je potrebne dieta nejak lepsie obliect, ak moze ist? moze byt aj dlho von?
nema ziadne teploty uz, len co som este pobadala, tak ma upchaty nos, ale nie drasticky, vie nim dychat, aj ked s miernymi tazkostami.
co mi poradite? vopred velmi pekne dakujem!

prevenar
10. jún 2011

@koala11 ahoj , najlepsie ti poradia tam kde davas ockovat svoje dieta. doveruj svojmu pediatrovi, to su najlepsi odbornici. vacsina ludi co sleduje tieto stranky svoje deti neockuje , tak zrejme nebudu mat az take dobre skusenosti s vedlasimi ucinkami ockovania ako kvalitny pediater so storocnou praxou..aj ked , jeden nikdy nevie 🙂

tean
10. jún 2011

Zeitgeist.
Zaujimavy dokument so slovenskym dabingom o tom kto sme a co nas mozno caka o 20-40 rokov, ked sa minu zdroje.
http://92.60.61.45/video/Zeitgeist.Moving.Forwa...

manof
10. jún 2011

@koala11
Očividne ide o osýpky (prípadne ružienku) Z OČKOVANIA.
V MMR vakcíne sú tri funkčné vírusy schopné spôsobiť všetky tri choroby, proti ktorým mala MMR vakcína chrániť, takže tomuto sa naozaj nedivím.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že najlepšie urobíš, keď budeš nasledovať nejaký osvedčený postup liečby osýpok resp. ružienky. Verím tomu, že na webe toho nájdeš dosť.
Len jedno varovanie: nech Ťa ani nenapadne dávať dieťaťu Paralen, Panadol ani čokoľvek iné, čo obsahuje účinnú látku paracetamol (acetaminofen). Okrem toho, že to dramaticky komplikuje a predlžuje zotavovanie sa z osýpok, zároveň to dramaticky zvyšuje pravdepodobnosť autizmu po MMR očkovaní.

Presná citácia:
“Acetaminophen use after measles-mumps-rubella vaccination was significantly associated with autistic disorder when considering children 5 years of age or less.”
(zdroj: Schultz ST, Klonoff-Cohen HS, Wingard DL, Akshoomoff NA, Macera CA, Ji M: "Acetaminophen (paracetamol) use, measles-mumps-rubella vaccination, and autistic disorder: the results of a parent survey", Autism. 2008 May;12(3):293-307.)

manof
10. jún 2011

@tean
V súvislosti s očkovaním tomu mám rozumieť tak, že sa minú zdroje na výrobu vakcín?
😀 😀 😀

petot
11. jún 2011

@koala11 Dieťa potrebuje pokoj na lôžku, tekutiny a veľa vitamínu C.

denisocka
11. jún 2011

ale,šak možno su to len potničky 😉