Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
8. okt 2011

@kryska5
@hajanka
To nie je až tak vzdialená minulosť, ako by sa mohlo zdať. Ten režim sa nazýva apartheid a jediným rozdielom by bolo, že budú segregovaní ľudia nie podľa rasy ale podľa očkovacieho statusu.

Heh, nakoniec to skončí tak, že nás zavrú do rezervácií. 🙂
Vivat sloboda! Vivat demokracia!

manof
8. okt 2011

@majulienka27
Vďaka za info.

manof
8. okt 2011

@catharinka
Autor recenzie je bývalým zamestnancom podniku na výrobu vakcín. Stačí toľko k tej recenzii?

oscarka3
8. okt 2011

@pifina , u nás boli kiahne v máji

manof
8. okt 2011

@tin007
Však si urob výlet na Kysuce. To máš ani nie 10 € vlakom tam, 10 € späť.
20 € za kiahne - no nekúp to!

halienka
8. okt 2011

@manof no ako dnes bolo? nepobili ste sa? 😀

hajanka
8. okt 2011

@manof 😀

manof
8. okt 2011

@majulienka27
Jeminenko. Dali tam možno tak 5% z toho, čo si nahrali. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Ale teší ma aspoň ten detailný záber na Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní.

manof
8. okt 2011

@halienka
S Krištúfkovou som sa vážne pochytil. Viac v reportáži.
Comming soon...

tin007
8. okt 2011

@manof ty si vtipny, my si pockame na niekoho najlepsie z BA! 😀

manof
8. okt 2011

@tin007
Kebyže mi niekto dá vzorku, tak Ti donesiem do BA na besedu koncom októbra.

anicka1981
8. okt 2011

@hajanka a boli ste u lekara, alebo ako si vedela, ze su kiahne?, a bol uz ockovany?, a cim si dezinfikovala? viem vela otazok,, ale chcem byt pripravena, ked saobiavia u mojho,, a este aky je stare tvoje babo? dakujem 😉

anicka1981
8. okt 2011

@jerryjanka no ani ja, ☹ chuda dieta.......po tomto, este chce dat normalne ockovat dalsiu davku???, no neviem ale asi je nenormalna.....

manof
8. okt 2011

@jerryjanka
@anicka1981

Hovorím, že to je krvilačné náboženstvo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-ockovani...

Toto sa nijak racionálne vysvetliť nedá. Obzvlášť keď ide o očkovanie proti bežným detským chorobám, ktoré generácia našich starých rodičov prakticky všetky prekonala bez vážnejších problémov.

catharinka
9. okt 2011

@manof - no, ďakujem pekne, to hovorí za všetko... To som nevedela. To dali napísať teda tomu "správnemu".

kryska5
9. okt 2011

@manof prosím ťa mám jednu otázočku, keď som bola tehu zistili mi že mám protilátky proti rubeole, podľa mamy som však žiadne detské choroby neprekonala, nejde mi to do hlavy, že by som mala protilátky z očkovania???? 🙂

kaja73
9. okt 2011

@kryska5 Rubelola može prebehnut aj takmer bezpriznakovo-je to uplne banalne ochorenie,ktore je nebezpecne LEN v tehu-inak nie.
Takže si ju v pohode mohla prekonat a ani o tom nevies. 😉
Ja som napr takto prekonala toxoplazmozu-mam na nu protilatky a vobec neviem, kedy som ju mala-na nu sa neockuje-takže som to musela prekonat. 😝 S rubeolou je to podobne.

kryska5
9. okt 2011

@kaja73 dík, zadalo sa mi že to môže byť aj tak, len som si to chcela potvrdiť 🙂 toxoplazmozu som prekonala ale ja viem kedy, resp. viem kedy ju mala mama a asi som to vtedy mala aj ja - tiež bezpríznakovo ... aj iné detské choroby môže človek prekonať bez príznakov?

tin007
9. okt 2011

@kyska5 citam si, ze pri cca stvrtine pripadov rubeoly nie su pozorovane ziadne priznaky choroby. a priznaky mozu byt napr. mierna teplota (cize ta sa da "napasovat" snad na vsetko), ci vysyp (napr. v lete zamenitelny za potnicky

kaja73
9. okt 2011

@kryska5 neviem ako je to s inymi,ale urcite je viac chorob,ktore prebehnu len ako zvysena unava,ci mierna teplota,alebo slabunky vysyp-a to sa potom takmer nikdy nediagnostikuje spravne. 😲 A hlavne ked je clovek ockovany,tak sa automaticky dana choroba vyluci-nerata sa s nou 😲 a o to lepsie sa siri dalej.

kryska5
9. okt 2011

dík moc baby .... to aby som v puberte dala malú testovať či má protilátky ak to nedostane normálne aj s príznakmi 😀 😀 😀

petot
9. okt 2011

@kaja73 @kryska5 Napríklad aj hepatitída A aj B zvykne vo väčšine prípadov prebehnúť subklinicky (bez príznakov), u Ačky je to vyše 90%. Aj obávané polio prebehne zvyčajne takto.

prsky
9. okt 2011

@kaja73 toxoplazmozu prekonala vacsina populacie 😉 da sa povedat ze vsetci, co kedy dosli do styku s pieskoviskom 😀

co sa tyka rubeoly, ja som prekonala (pamatam si to, po kupani ma mama vytiahla z vane a mala som strasne zvlastne flaky po celom tele. na druhy den sme sli k dokine a ze rubeola. bola som doma, nic mi pocitovo nebolo a mohla som si citat cele dni 🙂 ) a aj ma potom este proti rubeole ockovali :-/

denduska
9. okt 2011

@prsky ja som rarita, nemam protilatky ani proti toxoplazmoze ani proti CMV 😀 ...preto som aj cele prve tehu presedela na PN. Inac take flaky po kupani to je typicka 5.choroba 😕 😕 ale rubeolu som ja nikdy nevidela na zivo takze urcite ta nebudem presviedcat.
Cakam inac na vakcinu proti 5.chorobe, kedze je tiez pre tehu nebezpecna, mozno sa potom dockame takej trojky ze rubeola, 5.choroba + HPV s masivnou kampanou utociacou na zeny 😅 😅 🤐

anicka1981
9. okt 2011

chcem sa pytat, ma niekto skusenost s uradom v Presove, ???, my sa budeme stahovat do humenneho, tak chcem vediet,kde sa mam dat nahlasit na pokutu 😝 ,alebo humenne spada pod presov?, alebo ako to chodi,,,, alebo ako, lebo, ked zmenime pediatra, tak ma za neockovanie nahlasia obaja?,

prsky
9. okt 2011

@denduska no neviem nemala som horucku, 5 chorobu sprevadza, nie? a to boli take flaky ako ma zirafa, len v cervenom a boli hlavne na nohach a kym zmizli, presiel tyzden

kryska5
9. okt 2011

@petot uha, pri detských chorobách je to celkom potešujúce pri tomto už veru nie 😒 ale vďaka za zníženie miery mojej nevedomosti 😉

kryska5
9. okt 2011

@prsky šiesta choroba, vysoká horúčka 2-4dni a potom výsev, skôr také pupáčiky ako fľaky na brušku a chrbátiku a potom sa to môže rozšíriť na končatiny (tak nejako tuším)... absolvovali sme ale tá piata je tuším niečo podobné teplota asi nemusí byť ale pupáčiky vraj začínajú na tvári.
A my dnes očkujeme hlava nehlava ani deťom nedoprajeme prekonanie ľahkej choroby strávenej doma pri knížke 😀

nemáte niekto skúsenosť či môžem len tak napochodovať napr. na hematológiu a chcieť aby mi urobili rozbor protilátok na rôzne choroby v tele? samozrejme že by to asi nebolo zadarmo, ale urobili by mi to? ja nemám predstavu aké detské choroby som prekonala (vraj žiadne) tak by som rada vedela, čo teoreticky môžem očakávať ak bude malá chorá 😎

manof
9. okt 2011

@catharinka
Viď napr. tu:
http://babybook.cz/odbornici.php
(7. od vrchu)