Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prsky
18. aug 2010

@latvia v poho, len diskusie aj v normale zvyknu trocha odbocit k pribuznej teme. mam dojem, ze za chvilu sa bude mazat aj ked niekto nebude mat v prispevku aspon 1x spomenutu temu /cize napr tu - ockovanie/ 😝
a viacero ludi to zaujimalo, tak by sa mohlo zvazit, ci odbocujuce a neurazajuce prispevky len neoznacit (napr. dat ich slabsou farbou) - aby pripadneho citatela, ktory o odbocenie nema zaujem, upozornili, ze toto preskoc

latvia
18. aug 2010

niektori uzivatelia nemaju "chut" citat 2 strany o vitaminoch, ked hladaju prispevky ohladne ockovania...snad pisem zrozumitelne. v teme o vitamine C petot radi ohladne vsetkych vitaminoch, mineraloch a spravnej vyzive, je take tazke pridat si jeho temu do oblubenych a diskutovat tam? myslim ze nie. preto vas vsetykch prosim, drzte sa temy, odbocenie budem mazat.

prsky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
z.vrablova
18. aug 2010

Ma niekto skusenosti ako podavat Tuya oxidentalis? Homeopat na telefone mi radil dat 5 rozpustenych guliciek v troske vody den pred, v den ockovania a den po..... skusal to niekto? A taktiez davame uz asi 2 tyzdne C-cko 1000mg denne a este aspon 3-4 tyzdne po ockovani budeme.... O par hodin nas caka 1. hexa, Prevenar planujem dat neskor, nechcem obidve spolu.... Aky dlhy odstup by ste odporucili??

erikasadek
18. aug 2010

@z.vrablova dobre ti poveda..l homeopat 😉

bubulka722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roo
18. aug 2010

Ako odmietnut BCG vakcinaciu v porodnici? Treba to podat uz pred porodom pisomne? Komu? Neskorsie ockovanie sa kde potom vykonava? Myslim, ze pediater BCG nerobi. Aka je prax?

lucula73
18. aug 2010

@z.vrablova ahoj a nemala ssi problém s tým odkladom?alebo prečo až teraz prvú hexu?ja chcem, tiež odklad...preto sa pýtam 😉

lowike
18. aug 2010

neviem, ci ste to uz spominali, ale aspon pre mna je to novinka: http://zdravie.pravda.sk/ockovanie-proti-rakovi...

o chvilu sa budeme bit za neockovanie aj dospelych, nielen deti: "Touhy sa rozhodol hľadať vakcínu proti rakovine preto, lebo podľa neho je potrebné vypracovať program očkovania dospelých proti najčasteším smerteľným chorobám - podobne ako je to u detí."

pifina
18. aug 2010

@lowike o tom som este nepocula 😕 ma tam zaujala hlavne veta: "Zatiaľ existuje len očkovanie proti nádoru krčka maternice, ktoré sa nedávno dostalo do kalendára povinných očkovaní na Slovensku." Zda sa mi to blud, pocul niekto o tom, ze by toto ockovanie bolo povinne? 😕

tina_
18. aug 2010

čo ja viem, riešilo sa to v novelizácii vyhlášky, ktorá mala platiť teraz od leta, manof bude presne vedieť, ale myslím, že to dali ako "odporúčané" a tým pádom uhrádzané poisťovňami, takže je len krôčik od povinného.... viď takto to bolo u Prevenaru. Tomu sme sa chvalabohu legálne vyhli, pretože Prevenar je povinný len pre deti narodené po januári 2009, pre ostatné je odporúčaný ....hm, to je tiež paradox, stačí, že sa dieťa narodí 31.12.2008 a už je asi menej ohrozené 😉

To tak, ako s očkovaním MMR, pred rokom 1982 ste jednoducho "mali šťastie", nebolo to povinné ....

K tým očkovaniam, za chvíľu sa bude už očkovať aj proti nádche, to už potom neviem, kam sa vysťahujeme...

pifina
18. aug 2010

@tina_ no to si ma nepotesila 😨 neposkladame sa na nejaky opusteny ostrov? 😀

tina_
18. aug 2010

jj, skúsme nejaký v Grécku? Koľko nás to je všetkých, čo sme proti očkovaniu? 😉

pifina
18. aug 2010

@tina_ dobra otazka, by mohla byt zaujimava odpoved, kolko percent obyvatelstva je proti ockovaniu 😕 😅

z.vrablova
18. aug 2010

@lucula73 ... v podstate som problem nemala, ale vybavovala som si to sama... nastastie mam dr., ktora mi rozumela a poradila, aby som si to skusila vybavit s neurologom. Neurologicka nebola velmi nadsena, ale nakoniec napisala, ze odporuca dieta ockovat po 1 roku. A si neodpustila otazku... " a to ste nedali ockovat ano proti Polio??" ... a ja na to, ze nie a ona rozhorcena...
Tak dnes stal pri nas ani neviem kto vsetko, ale prisli sme k dr... a sestricka, ze nemaju Infarix, len Prevenar, tak som sa na pate otocila, ze pridem v pondelok... 😀

@pifina a dobry dotaz s tym ostrovom... som za... 🙂

pifina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
z.vrablova
18. aug 2010

celkove tema lezi v zaludku vela ludom, nielen na tomto fore... napriek tomu pocet stran a prispievajucich hovori za vela... konecne je na SVK tento problem diskutovany a verim, ze sa raz podari aj zmena v legislative....

petot
18. aug 2010

@pifina, @tina_: Otázka "koľko ľudí je proti očkovaniu" mi niečo pripomenula. Kedysi dávno v Ríme sa nejakému zazobancovi (asi členovi senátu) znepáčilo, že slobodní aj otroci môžu chodiť po ulici bez toho, aby bolo vidieť, kto je kto. Prišiel teda s fantastickým nápadom - uzákoňme, aby otroci museli nosiť nejakú poznávaciu značku. Kolegovia mu tento nápad veľmi rýchlo vyhovorili - "neblázni, keď budú vidieť, koľko ich je, je s nami koniec" 😉

bubulka722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanakarolinka
18. aug 2010

môj názor na očkovania rôzneho typu je asi taký, že všetkého veľa škodí, nie som medicínsky vyštudovaná, ale myslím, že na to ani je treba, okrem nejakých ozaj podrobností, každá vakcína len posúva čas výskytu danej ochoroby či ochorenia, v detskom veku sú tieto omnoho viac znesiteľnejšie ako keď je jedinec dospelý, ja som svoje dieťa proti niečomu dala zaočkovať a proti niečomu nie, nie som za každú cenu za očkovanie 😉

bubulka722
18. aug 2010

Osobne sa čím ďalej tým viac presviedčam, že očkovanie je viac škodlivé ako prospešné. Syn je zaočkovaný a úprimne to ľutujem. Je to už 11 rokov, ale veľmi jasne si spomínam na nepríjemnosti po očkovaní. Pri druhom dieťati sa očkovaniu určite vyhnem. Celkom mi stačí viditeľná zmena správania u detí v mojom okolí aby som sa vedela zariadiť. Po dlhom rozhovore s manželom sme sa zhodli, takže teraz to už len nejako zvládnuť u pediatričky. Chcem sa spýtať či je potrebná v pôrodnici písomná žiadosť aby nebola podaná BCG alebo to stačí povedať po pôrode... Minulý týždeň som mala skvelý rozhovor s revíznym lekárom z VZP, ten bol teda dobre nainfikovaný účinnosťou očkovania.

tina_
18. aug 2010

@petot : škoda, že sa tu nedá označiť príspevok "páči sa mi " 🙂 ...ale máš pravdu, možno by boli "masy" prekvapené...
Asi si čítal tú ppt prezentáciu z akože medzinárodnej vakcinačnej konferencie, čo bola na Slovensku (o technickej a prezentačnej úrovni pomlčím, pretože toto by sa hanbili "vypustiť" na svetlo božie aj moji bývalí žiaci prváci 🙂)
V každom prípade, sa mi páčilo, ako tam prezentujú tú "hrozbu", vraj koľko rodičov - a vraj väčšinou vš vzdelané matky a potom v poradí boli nejakí psychopatickí jedinci, či čo, ktorí sa potrebujú prezentovať...
padla tam otázka - KTO ich financuje? Ako je možné, že je v telke toľko príspevkov ohľadm rizík očkovania, ako si to môžu dovoliť, kto to platí...
A boli tam vymenované príspevky z telky zo správ, kde boli prípady detičiek postihnutých očkovaním, ešte aj s fotkami !!! - čo sú detičky s nádormi po očkovaní a s cukrovkou,... Proste si ešte robia z toho lekári na nejakej konferencii doslova srandu, fuj.

tina_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blovitc120
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucrezia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz