Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
2. feb 2009

johanda mas pravdu, do urcitych veci im nic nie je odpoviem asi takym sposobom... a bude... 😉

tina_
2. feb 2009

No kocky, ja neviem, co bude zajtra, mali sme ist na 3. davku Synagis (proti RSV-virusom, 5 davok kazdy mesiac jedna), ale som rozhodnuta neist tam. Je to v nemocke v ambulancii pre rizikove deti. Netusim, co im mam povedat do telefonu a osobne sa mi tam trepat nechce, aby som si zase vypocula nejake litanie o dolezitosti ockovania a minala energiu presviedcat niekoho, kto nechce byt presvedceny...☹(
Mate nejaky napad?
Navyse o mesiac tam mame ist aj na kontrolu, takze "diskusii" sa asi nevyhneme...
Krava som, ze som to vtedy v nemocke podpisovala, co som ja tusila vtedy...

Inak, v pribalovom letaku som citala, ze uspesnost 5,8 percenta, teda ze sa zabrani 1 zo 17 hospitalizacii, fakt netusim, naco by som jej toto davala pichat...

tina_
3. feb 2009

este som zabudla, ze som zistovala ako s tou webstrankou, tak mi vychadzaju celkove naklady na rok 10 dolarov za registraciu domeny (nazov stranky), co je zatial najlacnejsie. Je to cez sluzbu Gmail. Tiez som myslela, ze by sa tam mozno dali dat aj tie pribehy z rozalia.sk
Este napad na nazov: www.ockovanedeti.sk (www.ockovaniedeti.sk- si predstavte vas "hodi"rovno na GlaxoSmithKline 😝 ) alebo nieco ako www.rozaneo.sk (Rodicia za nepovinne ockovanie)

barborka08
3. feb 2009

tina, rozaneo.sk sa mi paci. co sa tyka tych 10 USD to problem nebude, sama prispejem 😉
ako si dopadla dnes s tym ockovanim?

mywiel
3. feb 2009

Bohuzial ja nemam vela casu sme choré s dcérkou, ale mozno erika by vedela nieco prelozit, to je str. tych nasich doktorov co napisali tu knihu... 😉

http://www.infovaccins.ch/malinf.htm

http://www.infovaccins.ch/autresmal.htm

tina_
3. feb 2009

barborka,
zavolala som tam s tym, ze neprideme, lebo starsia dcera je chora (to je fakt, hoci ma zapal moc.ciest) a ze mala v noci kaslala (co je tiez pravda),tak ze uvidime, co z toho bude.
Sestricka mi vravela, ze to NEVADI, len aby nemala teploty, ale ze do konca tyzdna by sme mali prist, lebo VYNECHAT SA TO NESMIE 😒
Ale vsimla som si, ze ma aj sopliky, takze ja nic riskovat nebudem, mozno je to zo zubov, ale aj tak...

jarka007
3. feb 2009

Vcera som si pozerala jedno video o ockovani a to, co som prednedavnom prehodila zartom (ockovanie chlapcov na HPV virus ) je skutocne pravdou 😲 . V USA sa ockuju CHLAPCI od 9 rokov. Rodicov presviedcaju, ze inak dostanu rakovinu penisu 😲 . A pritom sa priamo v letaku pise, ze na to nie su ziadne vedecke vyskumy. Ja mam dost 😝 .

tina ale ten synagis nie je povinny ? Alebo ked si z podpisala, tak musis ? Ci ako to je. V tomto pripade nehrozi pokuta, akurat musis mat silne nervy 😉 .

tina_
3. feb 2009

Jarka, nie nie je povinny. Odporuca sa predcasne nar. detom, detom s vrodenymi chybami srdca,... Je to proti RSV virusom, ktore ostatne deti vraj zvladnu rel.bez problemov, tak u nich to vraj moze koncit zle.
Pri odchode z nemocky nam vsetkym co sme mali taketo deti podonasali kooopec materialov (krasne farebne, obrazkove, kriedovy papier...) ake je to strasne nebezpecne, a ze poistovna hradi komplet vakcinaciu (60 tis. jedna davka, krat 5, 300 000!!!), tak sme mali podpisat ja uz praveze neviem presne co to bolo (kopiu mi samozrejme nedali) asi ziadost na poistovnu, ci co. Jasne ze PRIBALOVY LETAK v tych materialoch nebol, a ani nam ho nik neukazal, keby som ho minule nebola nasla na nete...

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/S...

Inak to s tym ockovanim chlapcov to je fakt gol. Ja som si tiez minule robila srandu a vravela manzelovi, ze uz len chyba, aby zacali chlapcov ockovat proti papilomavirusu....Nemam slov...
Skoda, ze este nevymysleli ockovanie proti sprostosti...Mali by sa dat zaockovat ti, co tie vakciny robia a DISTRIBUUJU...

lucia123
4. feb 2009

😀 😀 😀 tina

To by nebolo dost takych vakcin, lebo je ich vela, co by taku potrebovali 😀

Ale co ked naozaj pride na trh taka vakcina, vies aky to bude kseft? 😅

tina_
4. feb 2009

hm, lucka,
keby som sa este vratila do skolstva, tak by som daktorym aj prispela... 😀

barborka08
5. feb 2009

Ahojte dievcata, tak po konzultacii ohladom ockovania s inou doktorkou (pediatrickou), sme sa rozhodli, ze malu dame zaockovat (v 7. 8. mesiaci) trojvakcinou zaskrt, tetanus, cierny kasel. Ostatne mozno neskor 😠 ak vobec 😠 (Brala do uvahy moje problemy s imunitou, reakcie na ockovanie starsej dcery a celkovy zdravotny stav malej) Samozrejme po ockovani ju mam informovat o kazdej reakcii. Skoda ze takych lekarov nie je viac 😒

erikasadek
5. feb 2009

barborka gratulujem k lekarke........;;to je super sprava 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

musis byt strasne rada, je o take male vitazstvo.........ale predsa je to super... blahozelam... 🙂 🙂 🙂

womenne
5. feb 2009

tak ja idem dnes som zvedav čo mi na to povie ☹

barborka08
5. feb 2009

erika, diky moc, naozaj sa velmi tesim, 🙂 🙂 🙂

womenne, drzim palce 😉 Daj nam vediet ako si dopadla.

lucia123
5. feb 2009

barborka08
Tak aspon nie trojvakcinou, ale mono vakcinou, cize po jednom a postupne, tolko. 😉

kkaattkkaa
5. feb 2009

Lucka, no konecne som nasla tu spravnu temu! Prestudovala som stranku ockovanie.org, ale nikde som nenasla nejake kompetentne osoby, lekara, vedeckeho pracovnika... len podpis nejakeho pana Ing. a moznost priamo svoje otazky ci obavy odkonzultovat s nejakou kapacitou na Slovensku.
Nie som priklonena ani na jednu stranu, len ma zaujimaju niektore fakty ohladom ockovania.

Mate niektora info, aky postih hrozi rodicom, ktory dietako nedaju zaockovat ?

tina_
5. feb 2009

vitaj katka,
🙂
co sa tyka tej stranky, myslim, ze oni len prezentuju odborne clanky, ktore vychadzaju v inych statoch, resp. davaju dokopy studie. Ked kliknes na otaznik, najdes tam studie a odborne clanky (spravidla zo zahranicia), ktore tam cituju. A tie pisu lekari resp. vedecki pracovnici. Takze mne osobne by toto ani tak velmi nevadilo. Lekari a ludia, ktori sa nazvime to viac "rozumeju" su zdruzeni napr. v "Iniciative pre uvedomenie si rizik ockovania", stranka www.rizikaockovania.sk", da sa tam prihlasit aj do diskusnych skupin (vraj). Ceska stranka iniciativy rodicov je napr. www.rozalio.cz

K tym postihom...zatial tiez viem len z toho, co sa tu popisalo predtym, nemalo by ti teoreticky hrozit nic, ak chces ockovanie posunut (v zakone nie je definovana horna hranica), ak vsak striktne odmietnes, tak sa to zapise do karty s tvojim podpisom, lekarka je nutena informovat Urad pre hygienu a zdravie (myslim tak sa to vola), a ak by si nedala ziadne z povinnych ockovanie, tak celkova pokuta je myslim 10 000 sk, takze ak das len niektore vakciny, tak asi menej, v zakone je ze celkovo to nemoze presiahnut 10 tis. Mas vsak samozrejme moznost odvolat, existuju rozne charty prav, nakoniec aj Ustava, kde je sloboda rozhodovania...Spravidla, co mamky pisali, sa uradom velmi nechce tahat po sudoch a mat opletacky, konieckoncov da sa argumentovat EU a tym, ze v inych krajinach to ockovanie povinne nie je...Myslim, ze tie Iniciativy pomahaju aj s tymito pravnymi zalezitostami.
Ale kedze je teraz akosi tema ockovania veeelmmi v popredi, vraj aj stale v TV (neviem, nepozeram), asi sa niekto boji, ze by nedajboze prisiel o zisky ustavicnym pribudanim novych a novych povinnych vakcin, tak pri tom, ake sme "uzasne" Slovensko, je mozne ze aj ten zakon zmenia, zatiahnu do toho socialku a snad nie aj policiu ako v susednom Cesku (mame sa kym inspirovat ☹ )

Ak ta zaujimaju este nejake fakty, skus mrknut tu stranku rizikaockovania, tam najdes velke mnozstvo clankov, takze sa da spravit si obraz o tom co su fakty a o tom, co je len mytus a vseobecny strach... 😉

barborka08
6. feb 2009

lucia, samozrejme ze najradsej by som monovakcinami a postupne, no ked sa pozries ako to je s monovakcinami v SR, tak to zase tak jednoducho nevyzera 😒 Ano su (snad este platne, ak nie opravte ma 😉 ) proti záskrtu - Aldiana Sevac, proti tetanusu Alteana Sevac, proti ciernemu kaslu - nie je. U obidvoch v pribalovom letaku je uvedeny "Tiomerzal"!!! 😒 😒 😒 Potom je tu este proti tetanuTetavax (mal by byt uz registrovany, prip. je pred registraciou). Ine monovakciny tykajuce sa tetanu, zaskrtu a cierneho kasla som nezistila... No a nakoniec Infanrix (3kombinacia DiTePer), neobsahuje Tiomerzal... Urcite sme chceli ockovanie posunut minimalne po 1.roku zivota malej a kazde jedno ockovanie konzultovat snad so vsetkymi odbormymi lekarmi 😠 😠 😠 ) no caka ju operacia a pobyt v nemocnici a ako nam vysvetlila doktorka, nemocnica je miesto kde dieta najskor moze ochoriet...

womenne
6. feb 2009

Ahoj
tak dopadlo to super dokina ma podržala takže sa to posunulo 🙂
ja azse niesom proti očkovaniu som spokojna najviac nam pomohlo pneumo 23 pokial nim neboli zaočkoany boli stale chory čo 3tyžde brali antibiotika a mali priedušky ponom maly len raz-reakcia ale už nemala taky priebeh po 3dnoch bol klidčož predtym trvalo 3tyždne.Odkedy su zaočkovany tak chory neboli klop klop klop 😵
ale tejto sa chcem vyhnutzdovodu že je alergik na bielko a aj ke mu to vyšlo 0ve predca len ho ponom boli bruško.
erika vam robia poč ase testy či sa to upravilo?my mame prist o 3mesiace vraj by mal ztoho vyrast.

erikasadek
6. feb 2009

tak super same dobre spravy baby, mozno bije na dobre casy... 😉

womenne blahozelam... musis byt rada byt vypocuta..ze?

barborka08
6. feb 2009

womenne, super ze ste sa s doktorkou dohodli 🙂

erika, veru, a snad bude tych dobrych sprav coraz viac 😉

erikasadek
6. feb 2009

musim elen verit mozno ze sa blizk ana lepsie casy pre vas kocky.... teda na slovensku.... fuj fuj fuj , len to nezakriknut..... 😉

jarka007
6. feb 2009

barborka Haleluja ..., existuju na SR aj ti DOBRI 🙂 . Tak to mate super. Dufam, ze aj my najdeme niekoho takeho.
erika fuj fuj ? Ja poznam klop klop klop 😀

erikasadek
6. feb 2009

ked pomoze preco nie... aj tuk..tuk... 😀

vikinka27
8. feb 2009

viete mi niekto povedat nejaky zdroj na info o zruseni ockovania TBC v Rakusku?
dakujem.

barborka08
8. feb 2009

jarka, drzim palce aby ste co najskor nasli doktora/doktorku s ktorym budete spokojni 😉

U nas je aj "fuj, fuj, fuj", aj "tuk, tuk, tuk", hlavne nech sa to nezakrikne 😉 😀

vroni
9. feb 2009

Vikinka, musis si to hodit do googla a hladat v archivoch. Ockovanie nie je odporucane uz od roku 1990, celkom pozastavene je od roku 2000, cize vsetko archivne spravy...

vikinka27
9. feb 2009

vroni, dakujem. hladala som v googli, ale nejako mi to nic nevyhodilo (nie v nemcine - v tej som slaba), skusim este pozriet.

vroni
9. feb 2009

Vikinka, ono ti to spravy z Rakuska bude vyhadzovat hlavne v nemcine 😉
Tuto o tom klebetia rodicia asi ako my tu:
http://www.parents.at/forum/archive/index.php/t... (diskusia je z roku 2005)
a tu je oznam o ozastaveni vakcinacie v roku 2000
http://www.reisemed.at/tbc.html, ale ked si das do googla hlavneho hygienika a Rakusko, tak ti to mozno vypluje aj nieco v anglictine (v tej zasa nic dobrovolne necitam ja 😉 )

lorin11
9. feb 2009

Podla mna je správne dat dieta očkovat. Aj keby nikdy necestovalo tak k nám chodia rozni emigranti a ked nechceme aby sa nam tu znova rozsirili tie hrozne choroby je potrebne dat detičky očkovat.