Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
25. jan 2012

@jerryjanka hmmm... to je zas pravda .. tak OK 🙂

jerryjanka
25. jan 2012

@prevenar no dufam že sa nič nestane a ja sa tam fakt dostanem zlanarila som dve kamošky - tak oni snad pojdu so mnou, bo neviem čo s deckami 😀

teri3
25. jan 2012

zbežne som prebehla poslednú stránku a k argumentu "lepšie nevedieť" - čo je vo vakcíne mám takú jednu svoju vetičku...
niektorí rodičia nevedia, čo svojmu dieťaťu dali, JA VIEM, ČO SOM MU NEDALA 😉

tinki
25. jan 2012

myslím, že problém je v tom, že ľudia nechcú byť neobľúbení...ak budú oponovať doktorke, automaticky nastáva reakcia, teda nepríjemná situácia..navyše hrozí pokuta.
A tak každý radšej dám zaočkovať a mám pokoj. Nebudem sa naťahovať po súdoch, nebudem sa hádať s doktorkou. Veď toľkým deťom nič neni. Prečo by malo byť nášmu...Asi preto je nás málo takých, ktorí nechceme očkovať. Ja som pri prvej dcére ešte mala strach, či sme dali ozaj všetko zaočkovať, či sme na niečo nezabudli..Ach jaj a teraz tie jej večné choroby..som z toho už unavená.
Navyše som počula ako doktorka vraví jednej mamičke, ktorá nechcela dať svoje dieťa očkovať, lebo malo nádchu ako hovorí. Ja keď si kupujem vakcíny za svoje, tak ich potrebujem čo najskôr pichnúť. Nádcha nie je kontraindikáciou na očkovanie...Myslím, že toto vyjadrenie hovorí za všetko..

eaka
25. jan 2012

Jeeeminenku, ale to v tej Kalifornii, veď to je príšerné... To jeden človek takto vezme rodičom práva ohľadom ich detí? To aký úplatok musel dostať, keď také niečo podpísal? A rodičia traste sa! Ja by som asi držala stráž v škole každý deň, lebo si viem predstaviť, ako by to asi vyzeralo, najprv deti riadne vystrašiť a už vidím, ako by aj dieťa, doma riadne poučené, v strachu poslúchlo... Ešte sa mu nebodaj povyhrážajú, že ho vyhodia zo školy alebo niečo podobné, tlak vrstovníkov, že sa bojí ihly a už je gardasil pichnutý.. a že 27dolárov... to je vole aký biznis!!! No ja by som sa v prvom rade asi sťahovala z Kalifornie, ale dúfam, že tam ľudia povstanú a že zdravý rozum ešte toto nenormálne rozhodnutie zvráti, lebo ak to tam ostane a rozšíri sa to do celých štátov, boh nás ochraňuj, ako rýchlo sa budeme po nich opičiť aj tu!!

manof
25. jan 2012

@prevenar druhé od vrchu na str. 1018. P.S.: Keď poviem článok, myslím tým článok, nie video. 🙂

prevenar
25. jan 2012

@manof mohol si sa pomylit 😝 ten link som ti uz poslal 🙂

eaka
25. jan 2012

Guvernérovi CA v sobotu niečo pekne od srdca skomponujem!!! Som z toho úplne vytočená!

prevenar
25. jan 2012

@eaka ..to je len zaciatok.

halienka
25. jan 2012

@tinki myslím, že si to pekne vystihla s tými dôvodmi, prečo radšej očkovať, akoby som môjho muža počula 😖 A to s tým kupovaním vakcín doktormi, to ešte len bude teraz tlak na rodičov, budú pichať hádam aj v predtermíne 😖
@prevenar no vidím, že amerika zas "hviezdi", sa fakt čudujem, že to tí ľudia tam všetko tolerujú, veď je ich taká kopa, kruci keby povstali tak do hodiny sú všetci papaláši mŕtvi 😠 neviem, či už tam majú tak dôkladne vymyté mozgy alebo sa tieto správy tak tutlú, že sa bežný občan ani nedozvie... 😖 Inak super foto 😎 myslím, že ťa určite spoznám, keď ťa stretnem 😀 😀 😀

eaka
25. jan 2012

@prevenar Niekto tu má novú fotku... Som zvedavá, ako dlho Ti vydrží 😉

eaka
25. jan 2012

Som to nestihla ani odoslať a už je preč... či mi hrabe???

halienka
25. jan 2012

@prevenar a už si aj zrušil to foto? 😕 😅

prevenar
25. jan 2012

😀

eaka
25. jan 2012

@halienka No my sme na sociológii preberali, že aký odlišný je ten americký systém demokracie, že sú tam ľudia o moc aktívnejší a politici bedlivo sledovaní a politika funguje na komunálnej úrovni a ľudia sa stretávajú a proste že so sebou nenechajú len tak kývať...takže z tohoto pohľadu by som povedala, že to budú tie vymyté mozgy...ale aj preto som dodala, že snáď si to len tak nenechajú a vyvinú poriadny tlak, lebo však kto iný by mal na svete bojovať za svoje práva, ak nie práve amíci, ktorí sa nimi tak vystatujú???

jerryjanka
25. jan 2012

@halienka ideš na besedu zajtra?

prevenar
25. jan 2012

@halienka ake foto? musel som nechtiac na nieco kliknut .. 😎

petot
25. jan 2012

@laguardia Pochopila si to úplne presne. Lekárke treba slušne vysvetliť, že neposlúchnutie vyhlášky môže obhájiť na základe zákona, keďže zákon je vyšší právny predpis, a navyše sa môže oprieť aj o stanovisko ÚOOÚ. Porušenie zákona však vyhláškou ťažko obháji. Nech vie, že ak Ťa kvôli jej udaniu predvolajú na RÚVZ, tak v rámci svojej obrany budeš nútená podať sťažnosť na ÚOOÚ.

halienka
25. jan 2012

@eaka veď práve, ja mám pocit, že oni stále veria že je to všetko pre ich dobro... 😖 a tým pádom ich ani nenapadne niečo zisťovať a búriť sa, aj čo sa napr. toho väznenia "možných" teroristov týka, veď to je hrozné, bárskoho môžu zabásnuť a držať ho tam roky, potom sa ukáže že sa pomýlili, tak ho pustia a nič sa nedeje, no hrúza!
@jerryjanka no zatiaľ mi to moc na účasť nevyzerá, zháňam niekoho k malej, chcela som totiž aby môj muž išiel so mnou, bo ja už aspoň aké také info z tejto oblasti mám, ale trošku jemu by sa zišlo, a od manofa ako chlapa by to hádam aj lepšie zobral 😀 no a práve som ukrákala aj švagra, ak nepôjde na služobku tak tam vraj pôjde, jeho to zaujíma a majú malé 3-mes dieťa tak je to pre neho aktuálne. Tak uvidím, kto z nás troch sa tam nakoniec dostane 😀 Ja už by som vcelku rada manofa aj spoznala osobne, veď už sme tu takí kámoši všetci 🙂
@prevenar no vidíš, tak to bol asi nejaký prelud mojej mysle 😀 a tak to k tebe pasovalo 😀 😀

jerryjanka
25. jan 2012

@halienka ved je vo vo včielke predpokladam že sa ráta s tým že prideme s deťuchmi 😉

evina_plus_jedna
25. jan 2012

ahojte všichni, občas sem k vám zajdu si počíst, už v těhotenství jsem se začala zajímat jak je to vlastně s tím očkováním a rozhodla jsem se očkování minimálně o rok odložit, ne-li neočkovat vůbec.. Dnes je maličké 6 týdnů a u Mudr. jsme právě na toto téma narazili. Já jsem se zmínila, že bych právě chtěla očko odložit o rok(o úplném neočkování jsem se neodvážila mluvit🙂) a reakce doktorky i sestřičky byly dle mého očekávání velmi negativní, no cítila jsem se jako macecha, co chce své dítě nechat zabít všudypřítomným černým kašlem, obrnou, hemofilem a bůhví čím vším ještě.
Svůj názor jsem samozřejmě v jejich očích neobhájila, nějaká nevyvinutá přirozená imunita dítěte pro ně nic neznamená, prý už má v těch 9týdnech kdy se začíná očkovat imunitu vyvinutou dost! A očkováním se přece imunita posílí!! dokonce se mi snažily vnutit to, jak je očkování pro organismus minimální zátěží(to sem myslela že vyprsknu smíchy) vytasila se pak i tabulkou, kde zdůrazňovala jaká byla zátěž pro organismus dřív - před x lety a jaká minimální je teď. No co sem jí na to měla říct. Jen jsem opakovala že momentálně vidím v očkování víc škody než užitku...
Teď se děsím každé další návštěvy, protože vím, že do mě budou dál hučet, hlavně abych své dítě dostatečně ochránila. Nejhorší na tom je, že zjevně všemu co říkaly bezmezně věří. Achjo.
Nicméně jsem odhodlaná se nedat! 😎

halienka
25. jan 2012

@jerryjanka ver mi, pri tej mojej by si manof ani neškrtol 😀 celú prednášku by mala ona 😀 my s tým máme problém snáď všade, ani len návštevy, ktoré k nám prídu si moc nepokecajú 😀 no čo, asi mi z nej vyrastá nejaká hovorkyňa, poprípade ešte vyšší level - politička 😅 😀

jerryjanka
25. jan 2012

@halienka druha Ivetka hej? 😀

halienka
25. jan 2012

@jerryjanka 😀 😀 😀 bože zavaruj 😀

alikaa
25. jan 2012

Vcera som sem dala tento prispevok:

"Ahojte, trosku mimo temu, ale okrajovo sa jej tyka. Dnes alebo zajtra bude vo vecernych spravach Markizy reportaz o rodine s 2 autistami. Jedno dieta upadlo do autizmu po prvych vakcinach, druhe po MMR vakcine (to tam ale urcite nepovedia). Maju 12 a 23 rokov. Obaja rodicia nepracuju, aby sa starali o svoje deti a stat im odmieta platit ako opatrovatelom, pritom obaja maju opatrovatelsky kurz. Vraj ked su rodicia, nemaju na tento prispevok narok a odporucili im deti dat do ustavu. Oni sa obratili na sud. O tom bude reportaz. A bolo by fajn, keby sa k nim pripojili rodiny s podobnym problemom. Teda ze stat im odmieta vyplacat opatrovatelsky prispevok. Oni kvoli tomuto ledva prezivaju a keby sa na ten sud obratili hromadne s viacerymi takto postihnutymi rodinami, urcite by to pomohlo. Ak viete o niekom, ozvite sa."

Prave som volala s mamickou tychto dvoch postihnutych deti a oznamila mi, ze reportaz bud posunu alebo neodvysielaju vobec, lebo taketo tazke temy sa nehodia pred volbami.... Ale stale plati, ze ak poznate niekto rodinu s podobnym problemom, tak sa mi mozte ozvat.

prevenar
25. jan 2012

@alikaa to nemyslis vazne ?! 😠 sa to panom velkomoznym , miestodrzitelom NEHODI pred volbami ?? myslim,ze dozrieva cas vycistit Augiasov chliev od hnoja .. kazdym dnom viac a viac.. takato nehoraznost. je mi z toho zle. 😢

alikaa
25. jan 2012

@prevenar oni za svoje prava bojuju uz roky a podla toho co mi porozpravala, je 100x tahsie dostat do TV temu o rodinach s postihnutymi detmi ako o ockovani. Od statu nedostavaju dokopy ani minimalnu mzdu, pritom keby dali deti do ustavu, tak starostlivost o deti by stat stala 10-tisice eur. Koncom februara maju termin sudu o tie opatrovatelske prispevky, tak som zvedava ako dopadnu.

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
25. jan 2012

@evina_plus_jedna Gratulujem k statočnému postoju! Prvé kolo si zvládla, to je najťažšie.

Tá tabuľka, ktorou Ti mávali pred očami, bola zrejme z brožúrky Sprievodca očkovaním, ktorú napísali slovenské očkovacie celebrity. Je plná účelových manipulácií a obsahuje dokonca vyložené klamstvá, ale stačí na to, aby neznalých upevnila v zažitých názoroch a rozprávkach...

majulienka27
25. jan 2012

@alikaa to je neskutočné, škoda slov