Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sisqa19
22. jún 2011

@usiko no to hej. to ho ošetria, ale budeme to asi musieť hradiť celé, nie?

nellina
22. jún 2011

@sisqa19 preco mas ten pocit? kto Ti to povedal, vasa dr? urcite to tak nie je, su to vsetko take bububu reci aby sa rodicia zlakli..presne ako pisala usiko potom by si aj obezny ludia, alkoholici a neviem kto vsetko museli hradit liecby z vlastneho vrecka..nie je to tak, nema to ziadnu oporu v zakone, to je dalsia vec....mne zas nasa dr.povedala, kedze sme mali odklad do dvoch rokov, ze ak budeme chciet ockovat neskor, tak si budeme musiet vsetky ockovania hradit sami, poistovna nam to nepreplati..ked som to zacala zistovat ci to je naozaj tak, no jasne ze nie je..vsetko si treba overit, dr.musia tlacit na rodicov co sa ockovania tyka su velmi ovplyvneni seminarmi a ludmi zo strany strany RUVZ a nezostava im nic ine len taketo vyhrazky typu budete mat problem a pod. prenasat na rodicov ☹ inac by sa im to zvrhlo..je to smutne ale je to tak.. 😒

usiko
22. jún 2011

@sisqa19 sorry, ale to si ako na takuto somarinu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 /len v dobrom 😉 😉 😉 😉 😉 😉/ prisla? vy nie ste na slovensku? no,ak nie ste na SVK, tak neviem ako je to inde, aletu ta osetria a poistovna to zaplati....tu ani nie je co riesit......a vobec, toho by som sa bala najmenej,aj keby to tak nebolo.......nase dieta ma poskodene zdravie vdaka ockovaniu TBC, takze dalsie poskodenie uz neriskujeme....a keby som aj mala platit /co u nas nie je mozne u pediatricky, ktora ma zmluvu s nasou zdravotnou poistovnou/, tak ma to netankuje.....by som si to zaplatila...ale vravim ti,toho sa neboj.... 🙂

usiko
22. jún 2011

@sisqa19 inak,ked to vezme sz tohto uhla,a poistovne by sa chytili toho ze nie ste ockovani, takpotom by ti poistovna neuhradila ani liecbu nadchy, chripky, lebo 'nemala si sa zdrziavat v mieste, kde sa nachadzaju virusy', alebo ani zlomeniny, lebo nemala si sa liepat tam, kde si si ju zlomila, atd....to je nemozne, neboj sa..... 🙂 🙂

nellina
22. jún 2011

@usiko a vy ako mala uz lepsie?ako ste sa nakoniec rozhodli?

denduska
22. jún 2011

@petot @manof prosim vas mate nejake info o tom, ze ked je prvykrat clovek ockovany proti tetanu neskor ako v detstve, tak su tie reakcie horsie? 😕 Tak mi vyslo ked som citala rozne svedectva na zahr.strankach, co dali ockovat deticky starsie - trebars 5-rocne po prvykrat a tak vsetky deti skoncili s obrovskym opuchom a zapalom v mieste vpichu, koncatina bezvladna 2 tyzdne aj viac... 😝 Ja chcem ockovat tetanus tak nech si tym odkladom nenarobim este vacsi problem 😅 mm by ma zabil 🤐 chcem vymaknut nejaky najmenej riskantny cas ak nieco take vobec existuje.
Este som niekde citala ze co sa tyka tetanu aj tak najvacsi vyznam ma ockovanie z detstva, ze boooster davky v dospelosti nemaju velky vplyv na zvysenie hladiny protilatok...neviem to uz nikde najst nemate to niekto..?

sisqa19
22. jún 2011

@nellina to som tiež niekde čítala. nevedela som, čo je na tom pravdy, tak zistujem. ty kokso, zatial sa mi to zdá jednoduxšie ako som si myslela 😀 čakala som väčšie komplikácie, aspon teoreticky teda 😀
@usiko juuuuj, to ma mrzí, to poškodené zdravie. my sme mali problemy s hnisaním očkovania, ale našťastie už je to oka. smiem vedieť, čo sa vám stalo?

usiko
22. jún 2011

@nellina ahoj,no nakoniec sme povedali pediatricke, ze dalej uz nechceme dat ockovat,...proste ze to bude otvorene, ak sa nieco zomelie,ze epidemia necoho a tak, tak budeme uvazovat mozno...ale ze teda odmietneme teraz ockovat...no a ze nam pripravi nejaky papier, co podpiseme aj s muzom.......tak uvidime, co pripravi....ak tobude nieco vecne a pravdive, tak podpiseme,ak nie, tak len napisem do karty ze odmieta,me.......no, mala okrem poskodenej imunity sa uz , zda sa ze ma dobre.....uzliny dve jej vybrali, ostatne sa podla sona zmensili na normalnu velkost, akurat mi lekarka nevedela povedat, ze co z tej vakciny ma este v tele a co v buducnosti vyskoci na povrch....ze mame pozitivne mysliet, lebo ine nam neostava...tak pozitivne myslime...... 😉

usiko
22. jún 2011

@sisqa19 http://www.slobodavockovani.sk/news/zapalene-uz...

...a podla vsetkeho,comi vravia kamosky, tak nie vsetky pediatricky vysetruju uzliny v poradni, nam ich lekarka prehmatava na kazdej poradni, okolo krku, pazusky, slabiny... takze mame stastie ze to nasla.....lebo v tych, co su vyoperovane, boli zmnozene TBC bakterie a cele to bolo zhnisane...........sme radi,ze je to von, aj ked sme neradi ze nase dieta tak dopadlo.... 😒

usiko
22. jún 2011

@nellina joj ale planujeme chorvatsko tento august, tak sa trochu obavam...to vies, videla som bilboardy, ze chorvatsko,a ostatne caste destinacie = riziko zltaciek a podobne = velmi potrebne ockovanie......tak trocha nahlodalo......ale pozrela som si vyskyt infekcnyvh chorob a ockovanie v Chorvatsku a myslim, ze riziko je mini minimalne.....

maggie2
22. jún 2011

@usiko ja som videla reklamy kde okrídlený panák poletuje okolo práčky a tvrdí že on je ten čo vyčistí škvrny na prádle do čista, ani ma nenapadlo veriť tomu, že je to tak. Neviem aké bilbordy si videla, ale ver tomu, že tí čo ich tam vylepili, si to draho zaplatili, a zaplatili si to preto, lebo obchodujú s ľudským strachom a veria, že nájdu ľudí, ktorým svoje vakcíny popredajú. Nie je do Chorvátska predpísané ani odporúčané žiadne extra očkovanie

usiko
22. jún 2011

@maggie2 ved ja viem, len vies...nahloda to obcas...takisto ako deckarka, nechcela pocut ziadne moje argumenty, preco sme sa rozhodli takto, povedala, ze je to nase dieta, nase rozhodnutie.....ale nezabudla povedat ze nedavno umrelo v BA 3 mesacne dieta na cierny kasel....alebo minule tu mala dieta s TBC...a tak....a ked vezmem do uvahy,ze som este silneovplyvnena tym co desiatky rokov do nas tlacili, takto obcas nahloda.... 🙂 vies, co...problem u mna je asi v tom, ze nie som zaslepena a uvedomujem si,ze nikto presne nevie, kde je pravda...ani proockovanci ju nemaju uplnu, ale ani antiockovanci ju nemaju uplnu...je niekde medzi tymito dvoma tabormi a ich tvrdeniami......netvrdim, ze v strede,ale niekde medzi......takze je len na mne, ktore z dvoch rizik som ochotna podstupit pre nase bubatko.....aby mu bolo najlepsie.....a nateraz sme si vybrali toto 🙂

usiko
22. jún 2011

@sisqa19 ...ale na druhej strane, berieme to tak,ze dobre ze sa nam to stalo po prvej vakcine, a na zaklade toho sme si zacali o tom citat....lebo mozno, keby dostala hexu, tak by sme si vycitali viac,lebo by mala zdravie poskodene horsie.....a mozno nie....to sa uz nedozvieme, podstatne je, ze uz sme sarozhodli a verime, ze spravne 🙂

sisqa19
22. jún 2011

@usiko nam tiež uzlinky nepozerala, až ked sme začali mať problemy s hnisaním, tak mu ix prezrela pod pazuškami a na krku

sisqa19
22. jún 2011

@usiko to hej. to je hlavne, ja tiež dúfam, že sa rozhodeme správne.. lebo zatial sme zdravý a xcem aby to tak aj ostalo

usiko
22. jún 2011

@sisqa19 ja neviem,preco to zanedbavaju....vies, ono,takych deti ako je nasa dcera je vela, chodime na kontroly do Smokovca a tam kazdu stredu je cca 20 a viac deti pred alebo po podobnej operacii....alemyslim si,ze takych deti je viac, smola je, ze lekarky uzliny nekontroluju,takze sa na to nikdy nepride...... ☹

kryska5
22. jún 2011

@usiko tvoja lekárka je ....... gggrrrrrrrrrrrrrrr. 3 mesačné dieťa aj keby bolo očkované tak mu to veľmi nepomôže, skôr vzhľadom na oslabenú imunitu uškodí, rovnakým argumentom na mňa išla na RUVZ epidemiologička, mala jediné šťastie že dodala, že tam by to očkovanie moc nepomohlo. Očkovanie proti kašľu je účinné po všetkých troch očkovaniach, takže v 11mes., kedy už dieťa mám taký pocit vie celkom slušne vykašliavať samo a to riziko je podstatne menšie a u maličkých detí. Nenechaj sa len tak ľahko zastrašiť kýmkoľvek, aj keď rozumiem, že keď to človek počuje tak mu je všelijako 😉 Je to hnusné zastrašovanie a ja by som takých ľudí najradšej trestala za takýto spôsob citového vydierania!!!!!

kaja73
22. jún 2011

@usiko ved to 3m este ani nebolo očkovane,alebo bolo prave po očkovani.Vakcina zaberie najskor po 2 davke a kym sa vytvoria protilatky, tak ma babo aspon 7m a po pol roku je cierny kasel už menej nebezpecny,no a po 3 ockovani by to už malo byt určite OK-vraj, ale to už mam babo vyse roka a cierny kasel ho sice riadne potrapi,ale zomriet by nemalo.Naopak, ked si ty ako neočkovana cierny kasel prekonala,tak davas v mat.mlieku pritolatky babu prave v obdobi,ked ho cierny kasel može zabit.Takže ockovanim sa len viac ohrozili deti do 6m,prave touto chorobou.To by MUDra mala vediet.

kaja73
22. jún 2011

@kryska5 Citame si myslienky? 🙂

sisqa19
22. jún 2011

@usiko inak je to stašne fakt, čo mám kamarátky, tak možno 1 z 10 nemala nejaký problem s očkovaním TBC 😠
@kryska5 toho sa bojím aj ja, že ma začne lekárka presviedčať a citovo vydierať, ako mi dieťa umrie na neviem čo a bude to moja xyba 😖

kaja73
22. jún 2011

@sisqa19 Citovo vydierat ta možu,len ked nemas nič nastudovane a nič o tom nevieš. 😉

blovitc120
22. jún 2011

@usiko nestíham čítať všetko, čo sa tu popísalo, ale len toľko: hádaj, kto asi zaplatil tie billboardy o strašnom riziku žltačky v Chorvátsku...

maggie2
22. jún 2011

@usiko jeden pán povedal, že nežiaducich účinkov po bcg vakcíne je 30 ročne... a Ty sama na vlastné oči vidíš čo sa deje niekde každú stredu a s koľkým počtom detí...na druhej strane jedna pani povedala, že nedávno v BA zomrelo bábatko na pertussis, ak by to bola pravda, tak by sme to mali vo všetkých médiach na titulkách, sprievodca očkovaním by si to zarámoval a vylepil v palcových rozmeroch na svoj web. A pýtala si sa pani doktorky, či to úmrtie na pertussis bolo po podaní vakcíny alebo išlo o nezaočkované dieťa?

manof
22. jún 2011

@denduska
Ja by som nepovedal, že je reakcia horšia. Možno je skôr horšia v prvom roku života.
Len po 2-3 rokoch je už imunitný systém oveľa zrelší a tým pádom aj schopný viditeľnejšej reakcie, takže mám skôr pocit, že reakciu síce viac vidno navonok, ale vo vnútri narobí menej galiby než v prvom roku života.

manof
22. jún 2011

@usiko
V Chorvátsku som bol toľkokrát, že to už ani nepočítam. Zároveň som nikdy v živote nebol očkovaný proti žltačke typu A, a ani som ju nikdy nedostal - nielen v Chorvátsku, ale ani od rómskych spolužiakov.

Sú to len ničím neodôvodnené pusté kecy.

Ja byť predsedom chorvátskej vlády, tak GlaxoSmithKline okamžite zažalujem.
http://www.ockovanie.sk/

sisqa19
22. jún 2011

@kaja73 no ono to tak zatial aj je. snažím sa získať nejaké info, aby som sa vedela obhájiť

manof
22. jún 2011

@usiko
No veď hej, ale trojmesačné dieťa ešte nemohlo byť očkované druhou Hexou, čo by mohlo vytvoriť aké-také protilátky. Prvá dávka Hexy naozaj nestačí.

Zároveň rodičia zrejme neprekonali predtým v detstve čierny kašeľ a tak nemali dosť silnú imunitu proti nemu - a to celé práve kvôli tomu, že boli očkovaní a tak neochoreli v dobe, kedy to bolo vhodné, ale až o poznanie neskôr - keď splodili dieťa.

Koniec koncov, za tú smrť nakoniec môžu očkovači, lebo keby sa proti čiernemu kašľu neočkovalo, matka by takmer isto mala proti nemu protilátky (keďže by ho predtým prekonala), ktoré by preniesla na bábo a tak by nemuselo zomrieť.

Lenže toto Ti nepovedia ani v reklame, ani na RÚVZ, ani doktorka Ti to nepovie a pravdepodobne si tieto súvislosti ani vôbec neuvedomuje.

maggie2
22. jún 2011

@manof a môžete mi niekto prosím dať bližšie informácie k tomu domnelému nedávnemeu úmrtiu 3 mes. dieťaťa v BA na pertussis? Pretože nikde nijakú informáciu som o tom nenašla. Našla som iba, že v Rusku zomrelo predtým úplne zdravé 3 mesačné dievčatko hodinu po očkovaní mimo i. i proti čiernemu kašľu

blovitc120
22. jún 2011

@maggie2 ja som tiež brázdila po nete a takú info by zverejnil isto najmenej bulvár, ak nie seriózne zdroje. Mám pocit, že zase niekto zastrašuje 😠 😠

maggie2
22. jún 2011

@blovitc120 ver tomu, že ak by to bola pravda, tak v správach to okamžite dajú na titulku. Skôr pani MUDra robila bu bu bu. Našla som aj spred niekoľkých mesiacov titulku že: V BRATISLAVE ZÚRI ČIERNY KAŠEĽ, OCHORELO SEDEM ĽUDÍ. Ha ha, že "zúri". Toľko tragédii sa denne na SK udeje, ba i s následkami smrti a nikto nedáva prívlastok že čosi ktosi "ZÚRI"