Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nellina
6. júl 2011

@evkalacko nie ze NEMOZE, ale dr.NECHCU..oni sa totiz "MUSIA" drzat ockovacieho kalendara..ved keby mali na toto prihliadat, tak kazde druhe dieta by nemohli zaockovat kvoli zlej rakcii na BCG vakcinu a k tomu vsetkemu by im to naburalo ich uzasny ockovaci plan.. a to predsa neprichadza do uvahy..preto sa s tym vobec nezaoberaju a ockuje sa hlava nehlava, ci je chranicka zahojena, alebo nie je..preto zostava, jedine na rodicoch NEDOVOLIT dr.dalsie ockovanie pokial nie je ramienko UPLNE v poriadku..

manof
6. júl 2011

Očkovanie a možnosť voľby: nech zaznie sloboda!
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

Výborný komentár Barbary Loe Fisher pri príležitosti Dňa nezávislosti (štátny sviatok v USA 4.VII.).
Oplatí sa prečítať.

piacere
7. júl 2011

ľudia, ja som včera trošku "listovala" v počítači medzi malého fotkami... a zistila som, že na jednej foto má ešte v decembri dosť červené ramienko po TBC... narodil sa v júni.... Teraz rozmýšľam, či to bolo ok, že napriek nezahojenému ramienku dostal dve hexy....

wzorcek
7. júl 2011

Ahojte, snazim sa vas citat kolko sa da, ale nestiham 🙂
Neviem sa rozhodnut ci ockovat alebo nie, snazim sa v celej problematike zorientovat ale nejako sa mi nedari... Raz sme dostali odklad kvoli nezahojenemu ramienku, to bolo tak pred 3 tyzdnami no a teraz uz je to vraj v poriadku a mozeme ockovat ale mne sa moc nechce, este stale nie som rozhodnuta

Viete mi prosim poradit, ako je to presne s tym ze maju cakat tych 6 mesiacov po zahojeni? Kde o tom nieco najdem?
Tiez by som potrebovala vediet, ci naozaj musim dat ockovat hexu a prevenar naraz, pretoze doktorka mi tvrdila ze mi to nemoze dat zvlast... Ak odmietnem ockovat spolu, budu to brat ako odmietnutie ockovania?
Tiez som tu zachytila taku informaciu, ze prevenar by sa nemal davat spolu s hexou, ze neziaduce ucinky su vtedy castejsie, vraj je to v pribalovom letaku ale tam som to nenasla. Neviete kde presne by som to nasla?

chlapec ma 4 mesiace

manof
7. júl 2011

@wzorcek doktorka Ti sprosto klame. Hexa a Prevenar sa nielenže môžu dal samostatne, ale na súbežné podanie ani nie je nijaký medicínsky dôvod. Ide len a len o pohodlnosť lekára. Horšia reakcia vyplýva priamo zo zloženia vakcíny - v oboch je neúnosne veľa hliníka a keď sa to dá naraz, je to ten najlepší predpoklad na katastrofu. A hliník pritom nie je jedinou chuťovkou, čo je v nich obsiahnutá.

wzorcek
7. júl 2011

@manof ved hej, to viem, len oni maju take pokyny (neviem od koho) ze sa to ma davat naraz, no a myslim ze im nikto ani nevysvetlil preco, skratka to beru ako fakt... a rada by som jej vysvetlila ze to teda naraz davat nemusi, resp. ze je to nevhodne, len neviem cim to podlozit, aby mi aj uverila... lebo natahovat sa s nou stylom "dakde som citala" sa mi moc nechce... tiez nechcem aby mala zbytocne problemy ak to da zvlast
mam pocit ze lekari tiez nie su bohvieako informovani o inych moznostiach ockovania

denduska
7. júl 2011

@wzorcek je to v originalnom letaku, nie slovenskom..neviem ci hexa ci prevenar...ale viem ze som to citala aj ja a pamatam si ze to bolo po anglicky..neviem ci nahodou @tin007 nebude vediet presne kde
inac aj mna takto presvedcila nasa dr ze sa to ma davat spolu ze su to najnovsie pokyny a tak to ma byt...a ja kravaaaa som uverila (keby tu bol smajlik buchajuci si hlavu o stenu)

tin007
7. júl 2011

@wzorcek ta informacia je zo spravy o hexe ak mi posles do ip mail, tak ti poslem dokument v pdf

sorciera24
7. júl 2011

@wzorcek nam dokonca sama nasa dr. navrhla ockovat oddelene, ze ak sa bojim....tak som naockvoala hexu (ja sprosta...)....a ked sme mali ist na prevenar, tak ten uz som odmietla...

evca35
7. júl 2011
andreajakubska
7. júl 2011

@evca35 Asi toľko, že máme doma knihu od jedného už zosnulého pediatra s 35 ročnou praxou (mendelson)
kde je písaný úplný opak, teda bez liekov . Toto je článok o tom ako nacpať do dieťaťa všetko čo sa dá.
Toto sa mi nezdá "Správne obranné mechanizmy začínajú totálne zlyhávať, ak sa teplota blíži k 40°C." to ako vážne, to čítam prvý krát. Moja dcérka ešte horúčku nemala takže zaťial mám len predstavu čo urobím, dúfam že to nebude ako podľa článku.

blovitc120
7. júl 2011

@andreajakubska moja dcera horucku raz mala, okolo 40 (nedala si zmerat a po 10 sekundach mala na digitalnom 39,5). Nic som jej nedavala (vtedy hlavne kvoli tomu, ze nebola sanca, ona nic neprehltne, cipok rovnako nehrozi) a po jednom dni bola OK, mozno prave preto, ze sa vyhicovala. Ale ona to znasala v pohode, niektore deti mozno nie. Ja sa ani nemozem stresovat, lebo nikdy neviem, ci ma teplotu, uz rozbila 2 teplomery pri merani...

denisocka
7. júl 2011

moje deti maju stale ked maju teploty tak 39-5 - 39.8

manof
7. júl 2011

@wzorcek zo samostatného očkovania nemôže mať doktorka žiadny problém, vlastne ani z odmietnutia očkovania, pokiaľ jej podpíšeš, že Ty si to tak praješ. Potom sa môže vyhovoriť na Teba a je v suchu.

sirinka
7. júl 2011

@manof a co sa tyka toho hlinika vo vakcinach...ak sa zaockuje hexa a prevenar s odstupom jedneho mesiaca....ma to nejaky vyznam, ci aj tak sa tam ten hlinik na hromadi....? lebo pri takej scheme sa potom ockuje este castejsie a organizmus tak asi nema velku sancu spamatat sa a este aj zareagovat na vakcinu a vytvorit si dostatok protilatok....

manof
8. júl 2011

@sirinka
Čo s Tebou viac zamáva?
Jeden liter vodky na jedno posedenie, alebo na 2x pol litra s odstupom 1 mesiac?

A častejšie sa neočkuje, pretože úhrnne dostaneš rovnaké množstvo vakcín. Čo sa tvorby protilátok týka, z logiky veci vyplýva, že viac sa toho vyrobí, keď sa organizmus sústredí na jednu vakcínu a nie na dve naraz.

Podotýkam, že Prevenar/Synflorix s Hexou nemajú navzájom posilňujúci účinok, pretože Prevenar už v sebe obsahuje záškrtový anatoxín, ktorý posilňuje (či skôr umožňuje) tvorbu protilátok u nezrelej imunity dojčaťa, a je stavaný na samostatné podávanie. Takže pri podaní spolu s Hexou sú síce väčšie (horšie) reakcie, ale nie v zmysle lepšej tvorby protilátok.

Keď tak na to pozerám, Prevenar by vlastne mal byť označovaný ako vakcína proti pneumokokom A ZÁŠKRTU, keďže záškrtový antigén obsahuje taktiež (z dôvodu oblbnutia nezrelej imunity neschopnej reagovať iba na pneumokokové polysacharidy).

denduska
8. júl 2011

@manof kolko je tam toho zaskrtoveho toxoidu? lebo v letaku nepisu nic, len CRM197 ci kolko 🙄 to je ono? aj tak tam nie je uvedene kolko ho obsahuje...lebo HiB vakcina je konjugovana na tetanicky a tam pisu ze v ziadnom pripade nenahradza ocko proti tetanu 😕

manof
8. júl 2011

áno, CRM 197 je záškrtový toxoid
http://www.mblintl.com/product/rk-01-515

sirinka
8. júl 2011

@manof dakujem za odpoved.

manof
8. júl 2011

@denduska
No ale zase tvrdiť, že HiB vakcína absolútne nijak neovplyvňuje tvorbu protilátok proti tetanu, by asi tiež nebolo namieste.

manof
8. júl 2011

Ja z toho ministra zdravotníctva vážne nemôžem...

Najnovšie na popretie konfliktu záujmov vymyslel takýto konštrukt:

"Ľudí, ktorí sa venujú tejto problematike, jednoducho nie je veľa, máme tu jeden rezort a tri poisťovne. Viacerí z top manažérov, ktorí pracovali na ministerstve za bývalej vlády, sú teraz v poisťovniach, a naopak. Slovensko je malé, keď chcete, nájdete nejaké prepojenie všade, ale je nezmysel to dávať do súvisu."

http://hnonline.sk/slovensko/c1-52228930-uhliar...

denduska
8. júl 2011

@manof toto je este lepsie
Chodia za vami lobisti?
Musím povedať, že nie. Veľmi si dávame pozor, aby sem nechodili žiadne farmaceutické firmy. Keď tak len v súvislosti s oficiálnymi rokovaniami – referencovanie ceny liekov, keď je komisia, takže naozaj nie.

hoooorička zeeelena zelenaj sa! 😀 😀 😀

manof
8. júl 2011

@denduska
No možno to myslel tak, že nechodia lobisti za ním, ale on chodí za lobistami.
😀 😀 😀

tin007
8. júl 2011

Aaaale coby, Uhliarik nemusi nikam chodit, ani za nim nik nemusi oficialne chodit. Vsak jeho brat je sefom vo Pfizer-i na Slovensku.

moira19
8. júl 2011

tak-tak doma pri kavicke na statny ucet

manof
8. júl 2011

21 důvodů, proč se nedat očkovat - 1. časť (dôvody 1. až 5.):
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...

wzorcek
8. júl 2011

dakujem za odpovede, my sme sa nakoniec rozhodli neockovat vobec... teda aspon zatial, kym sa v tom celom zorientujem... kazdopadne by som rada pockala az kym bude mat chlapec lepsiu imunitu a potom by sme ked tak pristupili k monovakcinam...
robili ste to niekto takto?

mam sa zastavit podpisat papier, viete mi prosim poradit co nemam podpisovat? viem ze som to uz niekde citala, ale uz neviem kde, tolko informacii vsade, chaoz v tom mam...

a este sa chcem opytat, ked dostanem pokutu, tak uz teda nemusim ockovat, ze? a ked ju nezaplatim, co sa stane?

usiko
8. júl 2011

@manof ako...nemozem si pomoct,ale ten clanok od pani Elekovej...sa mi nezda.....moja mama, ja aj moja dcera nemavame horucky, ani teploty...ja som mama 2x v zivote, a mama asi 1x..anipo operacii sme nemali.....dcera prekonala operaciu a tiez nemala,pani Elekova pise, ze kojenec aj pri nadche ma horuckovat a ak nehoruckujeme,tak jeho imunita nie je ok?..alebo tvrdenie, ze jedinci co nehoruckuju, maju vyssie riziko rakoviny???? alebo tvrdenie, ze ak clovek za cely rok nie je chory, tak je to v neporiadku? neviem, sa mi zda tren clanok scestny.....a naozaj ma dostalo, ze teda napisala, ze ak u pacienta, ktory nemaval horucky, dosiahla horucku, tak to bol dovod na radost???? tak my nebyvame chore, ja ani mama napriklad nikdy sme nemali chripku, ani ju nedostaneme a podla pani elekovej mame imunitu, ktora je nie dobra????som za kazdu srandu,ale toto je silne kafe aj na mna.......

nellina
8. júl 2011

@usiko mozes mi dat pls link na ten clanok? dakujem