Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veronika81
12. apr 2010
blovitc120
12. apr 2010

nie sú viazané na lekársky predpis, je to kravina, kupovala som ich už 3x

erikasadek
12. apr 2010

aha tak to je blbe;. cudne na slovensku pomery ja sa snad dam na podnikanie hoemo s francuzska na slovensko mam pocit. 😀

erikasadek
12. apr 2010

inak prave som bola na telefone s zodpovednou boiron slovensko a poslala som jej mail ohladn ehomeo MMR, vakcina, tak sa ide pozriet ci su schopni to dosta na slovensko ked pride mail dam vam vediet.. 😉

veronika81
12. apr 2010

blovitc, ja som sa tiež začudovala, ale je to tam napísané 😅 Zajtra pôjdem do lekárne.

erika, čo je homeo MMR? určite tu už o tom bola reč, ale nečítam vás pravidelne.. ak chceš, môžeš aj do IP 😉

erikasadek
12. apr 2010

tak mail prisiel , nie je mozne bohuzila kupir na sloevsnku ale dala mi link na tuto stranku tu si mozte skontrolovat vsetky lieky homeopatika, ktore su registrovane na slovensku, a tym padom viete do predu ze to tu dostanete, a lekaren vam nemoze klamat ak nahodou sa tak najde;. 🙂
http://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databaz...

erikasadek
12. apr 2010

pisala, MMR je vakcina, ruebola mumps osypky an atejto baze s vakciny je robene prepracia, jej uloha je detoxikovat telo od tejto vakciny..
co mozme potvrdit na patovy zacinaju byt vidiet super vysledky.. teraz.. 😉

veronika81
12. apr 2010

ďakujem erika 😉
teraz som trochu dopletená z toho 😝 tak ty nemyslíš thuya occidentalis 15CH, ale niečo iné?
Toto konkrétne som našla v tom zozname čo si dala, aj tam je napísané, že je viazané na lekársky predpis. Zajtra pôjdem pýtať 😉

erikasadek
12. apr 2010

nie, THUYa je , na vsetky ockovania,. 😉

ta co som pred tym pisala, je lne na MMR ockovanie;. 😉 ale n aslovensku nekupis bohuzial;. 😒 😒

denisocka
12. apr 2010

Eri,co u vas stoja tie homeo? Zvazujem ze ti dam dajake kupit a poslat v obalke

erikasadek
12. apr 2010

deni, vsetky rovnnako 1;80€ ale preparacie su drahsie idu aj na 4 eura.. al evsade rovnako a potom homeo , je vel aveci , zalezi, mas aj v kvapalnom stave kao kvapky. a poodbne, ale klasicke ako ich poznas, v tube, 1,80 vsade. 😉
potom su dozi, to su mensie, tie s adavaju hned , jedna tuba cela do pusy, mala gulicky . teda o 1/3 menis ekao tie co pouzivate;.
mam pocit ze stoja 1;60€

janse ja zvazujem ci s anedam na mal epodnikanie;; 😀 tu je vsetkoa hned; nemusis cakat,; . 😉
ale su aj ine znacku , ni elen boiron. 😉

denisocka
12. apr 2010

aha,ape tie veci na očkovanie a MMR a take tie -tie sa daju kupiť aj u nás? budem musieť spisať aspon zakladne ako na horučku,niečo na mlieko ak začndem kojiť,na abscesy ešte mám ....

petot
12. apr 2010

veronika81: Úžasné, diazepan... V mene očkovania vaše deti aj nadrogujeme, ak treba! Pozri si príbalový leták. Navyše je to riadna facka pre pečeň. Ja som našiel v balení, ktoré máme, že je nevhodný do 3 rokov. 😒 Myslím si, že dieťaťu by viac prospelo, keby žiadnu ďalšiu dávku nedostalo, vzhľadom na vážne nežiadúce účinky doterajších dávok. Pozri si príbalové letáky oboch vakcín, pravdepodobne tam bude aspoň vágna formulácia, že po takýchto reakciách treba "starostlivo zvážiť", či očkovať ďalej. Dr. by to mala akceptovať, ak jej povieš, že už stačilo. Ber do úvahy, že samotný výrobca pripúšťa, že tretia dávka zvykne vyvolávať najhoršie reakcie.

teodorka
12. apr 2010

tak u nas to nakoniec skoncilo tak ze s Teom isiel mm na preventivnu prehliadku a hned sa dr aj pytal ze proti comu chcu Tomiho ockovat a je to MMr vakcina ..a ona ze preco ...je nejaky pproblem? a mm ze no asi je pretoze ho ockovat nechceme ...tak ze obidve aj so sestrickou zbledli a zacala mu vysvetlovat ze to nie je rozumne rozhodnutie a ze ludia vo svete na to zomieraju ...a ze tak potom jej musime podpisat ze ockovat nechceme ...a mm vravi ze ja VAm podpisovat nic nebudem takze nakoniec to skoncilo tym ze iba dopise do karty ze preventivnu prehliadku absolvoval bez ockovania....inac ona je dost na alternativnu medicinu priklonena ..nikdy nam nechcela hned davat antibiotika a tak ..takze som bola zvedava ako bude reagovat na toto ...no uvidim na buduci tyzden v piatok tam idem s Tomim kedze toto bol len Teo na preventivke ....ze co dovtedy vymysli

denisocka
12. apr 2010

teo,super ,zdravíme R

erikasadek
12. apr 2010

deni ak ches zakladnu lekarnicku napisem ti take zakladne veci.. 😉

denisocka
12. apr 2010

možeš, take že čo najdem v Boiron a tie na očkovanie

erikasadek
12. apr 2010

thuya najde sn aslovensku.. urcite;. 😉

daducha
12. apr 2010

veronika,
thuyu kupujem v kosiciach v lekarni na volno,bez predpisu.Ma sa davat 5 guliciek den pred ocko, v den ocko a den po ockovani.Pol hodinu pred podanim a po podani sa nema jest a pit,iba voda.Gulicky roztapam v minime vody,potom nasajem do tej odmerky od sirupu proti teplote a dam malemu.

veronika81
12. apr 2010

petot.. tretia dávka a najhoršie reakcie? Nestraš! 😒 Pokiaľ ide o to pichnúť či nepichnúť..som toho názoru, že keď už mal dve dávky, tak radšej dať aj tretiu, nech je z toho nejaký osoh, aj keď to je diskutabilné. Dve dávky ASI nestačia a pochybujem, že by mu dr. robila test na protilátky, aj keď bola by som zvedavá ako zareaguje, ak by som o to požiadala. Nejde mi o to vyhnúť sa tomu (myšlienkou odmietnutia sa pohrávam pri MMR, ale o tom neskôr..), len by som chcela nateraz zmierniť tú reakciu, horúčku.
Pozerám Diazepam, čo mám doma. Na pohotovosti mi ho predpisovali s poznámkou, že je to "detský". Je síce najslabší, 2mg, ale tiež píšu, že vhodný od 3 rokov! 😔 Nemám slov

daducha ďakujem, zajtra sa opýtaj aj ja v lekárni. A prosím ťa, vám to pomáha? Vieš porovnať očkovanie s homeopatikami a bez nich? Bola reakcia miernejšia?

tean
12. apr 2010

neviem, ci to tu uz niekto zverejnil, ale tu najdete rady ako sa vyhnut ockovaniu a zopar info o pravach a povinnostiach.
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

valka
12. apr 2010

podla rad jedneho lekara RZP, aby sa predislo krcom z horucky (kedykolvek, nie iba prii ockovani), treba dieta nalievat pri podozreni, ze horucka bude vela sladkymi tekutinami..podla nejakej teorie krce vznikaju ako akutny nedostatok glukozy, kedze na zvysenie teploty tela (potrebna pre boj s virusmi a bakteriami) su potrebne zvysene energeticke naroky... 😉 snad pomoze... 😉

erikasadek
13. apr 2010

valka, dava to zmysel, a hlavne teraz ma nezabite dobre. 😀 ae horucku ak staihnete prudko, tak je jasne ze telo dostane febrilne krce ovela lahsie , ako ked ju zrazite len o jeden stupen max . a to len vo vode o 1° studensej kao te horucka tela, v praxi znamena, horucka 40° u dietata, tak tepltoa v vani bude 39° stupnov znie to blaznovo ale verte mi funguje to diet aje pokojne, a teplota ide pomaly dolu , za 10 minut bez toho aby drkotalo zubami a bolo skoro modre, ved je to sialene..
ja viem z eto dost funguje v nasich koncincah sposob chladna sprcha, alebo vlazna,; a nie cudo ze tolko febrilnych krcov je..!!!!
osobne , tu keby ste to spravili tak , vam vynadaju na pohotovosti a kazdy lekar tiez, , kulele su kvli tomu aj uz da sa povedat zakazane, lebo ludia to prehanaju a deti mali nabeh na feberilne hned.. kto by nemal..!!!!
tema diazepan, na slovensku uz neriesim bola som zhrozena v lete ked osm boal, dala mi diazepan, bez toho aby vobec niekedy moj syn mal niekedy febriulne krce..... 😅
aj s tym ze ale on ich nikdy nemal!! aodpoved treba davat preventivne skoro som na rit spadal, preventivne!!!!!
isiel do kosa samozrejme.; ale zeby predpsala obycajny paracetamol tak to nie!!!!
porovnam to tu keby som dala diazepan, len tak dietatu a a dovezeim ho do nemocky s tym ze zobral diazepan;; tak prva vec preco a naco a kto mi to dal a riskujem ak to nebolo naozaj opodstatnene, socialku na krku..!!
osobne som mala pocit ze velmi lahko sa dostanete na slovensku k tomu to lieku a mnohe zeny matky to prehanaju.; s davanim , preventivne!!!!!!

cora73
13. apr 2010

K tym febrilnym krcom-starsi syn ich dostaval uz pri 37,5 nemusela byt horucka vysoka,cize ja som preventivne ten Diazepam davala,mozno to spravne nie je,ale vidiet tie krce je nieco hrozne a za tym je vzdy pobyt v nemocke-a tam zvykol dostat este nejaky bonus.. 😠 mame to v rodine a ked mi konecne spravi dr vypis z jeho karty tak zistim,ci to malo suvis po ockovaniach-posledne krce si pamatam,ze bol predtym na preockovani-ale to som si samozrejme uvedomila az ked som zacala ockovanim zaoberat..
Thuya-ja kupujem bez problemov bez receptu,este mi ju aj objednaju,ak ju nemaju..
veronika,ak pochybujes o ocku,preco chces dat tu tretiu Hexu? ja som uz nedala, "protilatky" uz nejake asi ma a kopec chem,svinstva v sebe urcite... aj zname,co mi hovoria,ze po tretej Hexe to bolo najhorsie,deti sa im zmenili,porusil sa spanok,psychika,vsetko...

erikasadek
13. apr 2010

cora ato je jasne z eked dieta ich uz malo tak sa nieco musi robit, ale davat dietati ktore ich nikdy nemalo . to odsudzujem , preventivne.... 🙂

cora73
13. apr 2010

erika,to mas pravdu,staci nam najlepsia prevencia v podobe ockovania.. 😉

V sobotu 18. apríla o 15.25 na Dňoch zdravia (http://www.dnizdravia.sk/) v DK Ružinov (sála 271) v Bratislave bude prednáška Valentina Vranića, predsedu Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania, pod názvom Očkovanie – bezdôvodné riziko.

Na Dňoch zdravia budú tiež premietané dokumentárne filmy týkajúce sa rizík očkovania:

* Dr. Viera Scheibner: Nebezpečenstvá a neúčinnosť očkovania: dôkazy v medicínskom výskume (2007) – http://www.rizikaockovania.sk/dok/scheibner.html
* Riziká očkovania – panelová diskusia: Viera Scheibner, PhD., MUDr. Peter Hrabčák, Mgr. Ľudmila Mušková a Valentino Vranić, PhD. (2007)
* Anita Petek-Dimmer: Očkovanie – zmysel alebo nezmysel? (2008) – http://blip.tv/play/AYGIuHsA

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania
http://RizikaOckovania.sk/

denisocka
13. apr 2010

cora, maly po PREVENARE začal mavať tyky v pleci - v ramene cez den bežne a ked mal teplotu nad 37,5 tak mal tyky tela v spánku . to predtým nemaval. teda neboli tomasi febr.krče,ale take mykanie,tyky ... bolo to hrozne,asi pol roka to maval .aj na EEG sme boli či nema epi

denisocka
13. apr 2010

veronika ano,po tretej HEXE začal u nás HOROR 😖

denisocka
13. apr 2010

denduš ma už asi po porode 😵 😕

cora73
13. apr 2010

k tym febr.krcom este dodam,ze sme stale behali potom po neurologoch a NIKDY sa nic nezistilo,vzdy to bolo bez nalezu a uzavrete ako f.krce neznameho povodu-teda "bez neurol.priciny"...