Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

valka
25. apr 2009

martina, da sa rozdelit, ale iba v zahranici..u nas taka moznost nie je

martina46
25. apr 2009

nedaju sa tie vakciny u nas kupit? alebo je problem s registraciou?

denisocka
25. apr 2009

petot dakujem,ako vždy 😉 no aj my sme mali až po 3 hexa najhoršiu reakciu ... ktora nas dohnala po mesiacoch tapania k vyš. aj na CMV .. teraz zas uvažujem nad tým Lupusom,že možno tie červene lička u syna su fakt ten lupus,nie po potrave,neviem 😒

martina46
25. apr 2009

rozmyslam, ci nezalozit novu temu s anketou - nasledky ockovania -
bude to mat zmysel?
co si o tom myslite?
mna by to totiz dost zaujimalo, ci si maminy nieco vsimli a ci to davali do suvisu s ockovanim.

sisstin
25. apr 2009

martina46: mně přijde, že po očkování MMR mnohem horší imunita..do tý doby nebyl nikdy nemocnej..a ted furt rýma nebo něco 🙄

martina46
25. apr 2009

tak ja tu temu asi zalozim, sisstin, asi toho bude viac 😖
snad sa tam nestrhne nejaka hadka 😅

denisocka
25. apr 2009

mata,založ ... ja som za

denduska
26. apr 2009

skopirujem vam vetu No.1 (teda vlastne dve)
Preočkovanie proti tuberkulóze následne po negatívnom tuberkulínovom teste sa vykonáva v mnohých krajinách. Nedokázalo sa, že by sa po preočkovaní zvýšila ochrana pred ochorením, ale ani sa nedokázalo, že by bola BCG revakcinácia zbytočná.

zdroj http://www.tuberkuloza.sk/index_files/Page1090.htm inak celkom zaujimave citanie

jarka007
26. apr 2009

hej, celkom zaujimava stranka. profesionalna 🙂

Inak som minule prisla na dalsiu absurditu v ockovacom kalendari SR. MMR sa ockuje po 15 mesiaci a potom az v 11 roku. Na takyto postup neexistuju ziadne studie, vyskumy. Priorix sa totiz ma ockovat 2 davkami za sebou. Druha davka by mala nasledovat tusim max. 6 mesiacov po prvej. Na SR je to vsak az za neuveritelnych 10 ROKOV. Studie na ucinnost tohto ockovania su ale len na davkovanie s druhou davkou po 4-6 mesiacoch odtupe. Takze tych 10 rokov odstupu tychto 2 davok je podla mna dost divne. Prisla som na to, ked baby pisali, ze ak sa dieta ockuje na MMRV musia prist do pol roka znovu, kvoli preockovanou na kiahne. Normalne sa to robi tou istou vakcinou, ale SR nakupilo specialne na tento ucel inu, na preockovanie kiahni.

denisocka
27. apr 2009

no tak už mi je teraz zle,z tej zmutovanej vtačo - ludsko a svinskej chripky,alias - prasacej chrípky 😔

zelmirka1
27. apr 2009

ahojte
sledujem tuto temu a tiez vaham ze maleho uz nedam dalej ockovat, uz mame TBC, Infanrix 2x Prevenar 2x.
Neviem ci tieto dve dokoncit ...zatial nemal maly ziadny negativnu reakciu tak sa utesujem ze by sme dokoncili ale urcite nechcem MMR. Ako ste to baby riesili ? Je tu vobec niaka mamicka ktora odmietla ockovanie ?
Petot tvoj syncek mal zlu reakciu az na tretiu davku Infanrixu a predtym bol v pohode ? Co sa mu stalo ?
To je fakt desne sa spravne rozhodnut..

vanish1
27. apr 2009

zaujímavý článok ohľadom chrípky http://orgo-net.blogspot.com/2009/04/zase-chrip...

bobulle
27. apr 2009

Ahojky, tak na vás nakukuju "díky" anketě. My jsme měli poměrně ošklivou reakci na 3. hexu. Očkování se bojím, ale pokud vím, tak je u nás stejně poninné, tak se mu nevyhneme. Ale nevíte prosím nějaké fígle, jak ho aspoň posunout. Největší obavy mám z očkování v 15 měs. zarděnky, přiušnice ... ☹

erikasadek
27. apr 2009

vanish uz ked spominas chripku , videla si co s adeje v Usa a mexiku..... !!!

vanish1
27. apr 2009

áno erika, je mi z toho nanič, prečítaj si ten link, čo som sem hodila

vanish1
27. apr 2009

bobulle, všetko sa dá.... aj odmietnuť, jednoducho som nepodpísala a nedala zaočkovať

ak chceš len posúvať, môžeš sa vyhovárať na chorobu.... nádchu....... neviem, ako je to u vás, ale u nás nie je stanovená horná hranica MMR očkovania v 15. mesiaci.....

martina46
27. apr 2009

Ja som sa rozhodla urobiť to presne tak. Odvolám sa nestanovenú hornú hranicu, dám si odklad, nič nepodpíšem, lebo údajne ani toto podľa zákona nemusím, no a ide sa. Poviem, že to posúvam na nástup do škôlky a dovtedy uvidím. Ale mne doktorka povedala, že nikdy nikoho nehlásila, no zabudla som sa opýtať, či niekto úplne odmietol.

bobulle
27. apr 2009

Děkuju za rady 😉 ... taky to tak udělám 🙂
vanish1 a co jsi nepodepsala??? 😕

vanish1
27. apr 2009

no predsa súhlas s očkovaním, pred každým očko ti musí doktorka vysvetliť o čo ide, aké sú riziká (toto málokeky niekto robí..) a musíš súhlasiť podpisom v karte, či u vás to tak nie je? 😲

lenki33
27. apr 2009

vanish to pocujem prvykrat ze podpisujes v karte ze suhlasis s ocko??

erikasadek
27. apr 2009

vanish precitane..
no zatial sa nezhrozujem, iked musim povedat ze zatial ani tu nerobia neake velke , prehliadky hlavne co sa tyka lietadiel s mexika a usa do francuzska..

ja viem ze o to muz 3 dni neustale rozpravaju v spravach ale , francuzska laboratoria zatial nerobia paniku...
tak neviem inac ten mail je sila..

ono cele je to cudne nie. cely ten virus... 😠

sammy19
27. apr 2009

ahojte. po dlhsom case som opat nakukla, teda priebezne sledujem, ale nie je vela casu na zapajanie sa - pri dvoch detoch🙂

vanish, aj ja pocujem prvy raz, ze sa nieco podpisuje v karte pred ockovanim. mne teda vzdy len sestricka rychlo vymenovala, co ide ockovat a ze ak by bola teplotka, tak mam dat Panadol. Tot vsjo. Nikdy mi nedala nic podpisat, ze suhlasim s ockovanim alebo tak.

denduska
27. apr 2009

ani ja som nic nepodpisovala.... 😕

barborka08
27. apr 2009

Ahojte, nikto z vas nepodpisuje u pediatra, ze bol pouceny a suhlasi s navrhnutou liecbou? (malo by to byt predsa po kazdej navsteve lekara). Tak je to aj s ockovanim 😕

lenki33
27. apr 2009

ja to podpisujem len u gynekologicky, u ziadneho ineho lekara som to nepodpisovala
ale znie to logicky co hovorite, malo by sa to podpisovat, ale ked sa to bezne nerobi tak na to bude asi este nejaka obkluka

sammy19
27. apr 2009

ja napriklad u gynekologa som podpisovala tiez a aj ked som bola teraz so synom u zubarky, tak som podpisovala. Ale inak u detskej nikdy nic...

lenki33
27. apr 2009

mne sa zda ze sa nieco take podpisuje aj ked vam lekar zaklada kartu, ale uz si to nepamatam

barborka08
27. apr 2009

ja podpisujem aj u detskej doktorky, ale mozno je na to naozaj nejaka obkluka ked to nerobia vsetci... 😒

denisocka
27. apr 2009

no,tak ani u nas sa nič nikdy nepodpisovalo,jedine som stale podpisovala počas tehu u mojej gynekologičky toto prehlásenie,teda to podpisujem stale,po každej kontrole,to je jediny lekár,ktory sa " snaži " v príúade čohokolvek takto chrániť . Je to teda vecou lekara,že to neda podpísať,lebo ak by sa nebodaj niečo stalo,tak ma lekar proste smolu,nie je nijak krytí !!! no a to je na svedomí a guráži lekára,podla mna

martina46
27. apr 2009

ja som tiez nic nepodpisovala, ani som nebola informovana o moznych vedlajsich ucinkoch. to, ze nepodpisem, som mala na mysli nepodpisat prehlasenie, ze odmietam ockovanie.