Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
6. aug 2009

denis a si si ista, ze nemate alergiu na BKM? viem ze z krvi vam vyslo ze nie, ze? lenze som sa dozvedela, ze 10% deti vo veku 0-3 roky ma alergicke prejavy po BKM, ale z toho len u 5% sa daju dokazat laboratorne, ostatne su tzv nonIgE alergie..takze z krvi nic, zistis to len absolutne bezmliecnou dietou po dobu aspon 10-14 dni..my ju teraz dodrziavame, okrem toho aj bezlepkovu a bezvajcovu, a u malej sa to da, ale ja som netusila ze v com vsetkom co ja jem je mlieko..fuh...dost som bola zmatena najprv, ze co mam vlastne jest... To len tak naokraj 🙂
ale asi nechce papat len kvoli chorobe, ved to je normalne, mne tiez nechuti...tak sa drzte 😉

dzanna
6. aug 2009

Ahojjj chcem sa opytať či môže doktorka odložiť očkovanie koli tomu že to nechce neurologička?vie tu niekto o tom?dakujem

certica
6. aug 2009

dzanna, ja myslim, ze pokial mas pis. odporucanie od neurologicky, nie je o com. teda nemal by to byt problem

vanish1
6. aug 2009

dzanna, samozrejme, ak neurologička povie, že sa neočkuje, tak neočkuj a lekárka to musí rešpektovať. Najlepšie ak ti to napíše do správy a ty to ukážeš pediatričke.

denisocka, nám tiež nevyšla alergia na BKM a lekár aj tak odporúčal dodržiavať to, čo mi napísal damián, takže žiadne mlieko ani umelé, pijeme to ryžové a ovsené, nič z bielej múky a žiadny biely cukor. Nám to veeeeľmi pomáha.

ewelyne
6. aug 2009

Baby, dnes na www.lady.sk v poradni-zdravie-tema odmietnutie ockvania skusenosti od nejakej dejny.... no sami debili obmedzeni.... to sa neda ani citat... 😠

martina46
6. aug 2009

maminy, k tym latkam ako ortut, hlinik.... v tej palbe o ockovani sa vyjadroval k teme aj chemik a on tvrdil v tom zmysle, ze aj male monzstvo tohto svinstva je skodlive, lebo tieto latky sa v organizme akumuluju.

https://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0

- tu je to, hovori to v prvej minute tejto casti relacie. je rec konkretne o timerosale.

petot
6. aug 2009

Myslím si, že ak niekto nemá súkromný chromatograf, tak keby použil pracovný a zverejnil výsledky, tak prinajmenšom môže mať problémy v zamestnaní, že použil pracovný nástroj na súkromné účely.

A určite sú rôzne kategórie kvality a citlivosti, najlacnejší základný prístroj za 2 milióny asi žiadne zázraky nerobí.

Nie som chemik, ale viem, že analýza zloženia čohokoľvek je veľmi zložitá záležitosť a bez hlbokých chemických znalostí, a aspoň základného šajnu o tom, čo vlastne hľadáte, nemusíte vedieť interpretovať to, na čo sa v chromatografe dívate. To nie je celkom také, že vylezie papierik so zložením vzorky. Sú to len štatistické metódy.

Ak je tu niekto "od fachu", určite rád opraví moje prípadné nepresnosti a medzery.

martina46
6. aug 2009

Čiže jednou vetou, jednoduché to vôbec nie je ☹

jaroe
6. aug 2009

neviete nahodou o nejakej pediatricke v BA, ktora je naklonena k neockovaniu? Ci taku info mi nikto neda?

ewelyne
6. aug 2009

jaroe najskor nejaka pediatricka, ktora sa zaobera aj homeopatiou, tie su tolerantnejsie...

lenki33
6. aug 2009

martina to ze sa niektore latky napr tazke kovy kumuluju v organizme je zname, napriek tomu sa urcite mnozstva ktore stanovuje zakon nemusia uvadzat a ako som uz pisala tyka sa to vsetkeho nielen vakcin 😔

jaroe
6. aug 2009

ewelyne, no ale ako zistim, ktora to je? Nemam sa koho opytat, aj tu moju terajsiu pediatricku som si vybrala na zaklade odporucania v jednej diskusii na nete. Je fajn, som s nou velmi spokojna, ale netusim, ako zareaguje, ked to na nu "vybalim" s tym neockovanim.

blovitc120
6. aug 2009

Dzanna, my sme prípad, kde kvôli neurologičke sa odložilo očkovanie o veeľmi dlho 😉

zitaje
6. aug 2009

Certica, mne sa chladi v chladnicke Prevenar uz asi pol roka. 😎 Nechcete niekto Prevenar? 😀
Martina, to akoze po roku a pol sa MMR neockuje vobec? 😲 To som v soku - ale tipujem ze to je asi len pripad vasej lekarky. Ved to ockovanie ma ucinok aj potom, tak ako teda? Och, stale som sa nerozhodla, ci dat alebo nie, teda ci bojovat alebo nie. Nic, idem studovat.
A este som chcela, ale mozno by som sa mala v Prevenarovej teme pytat - Prevenar sa ockuje len do 2 rokov? Potom uz vobec nie? Samozrejme mi nejde o to, ze by som chcela ockovat neskor, Prevenar nechcem vobec a mam ho doma omylom, ale ze aka je v tom logika - deti po 2. roku veku uz nie su rizikova skupina? Dakujem.

blovitc120
6. aug 2009

Riziková skupina sú aj starí ľudia 🙂.

artuse
6. aug 2009

holky, jen jsem tady něco zahlédla, že se MMR po roce a půl neočkuje 😕 😕 to si nemyslím, my jsme s dr. domluvené na očkování těsně před 2. rokem, hovořila jsem o tom i s imunoložkou a nikdo z nich neříkal, že by se po roce a půl neočkoval 😕 z jakého důvodu by se neočkoval, to slyším prvně 😕

vanish1
6. aug 2009

jaroe, a prečo hľadáš pediatričku v BA? teda tak ďaleko, ja by som si počkala na reakciu tvojej lekárky, možno bude ústretová

martina46
6. aug 2009

Nie nie, to som asi tak zle napísala, samozrejme, že sa MMR očkuje aj po roku a pol v tých prípadoch pri odložení, len naša dr mi to tak predniesla, že to prečo chcem v 3 rokoch, keď sa to picha medzi tým 15. a 18. mesiacom.
Takže ja som chcela odložiť, ona to asi prijala za odmietnutie. No a že na takéto odloženie musím mať dôvod, ako je zlý zdravotný stav dieťaťa, imunita a tak. Takže tak.

ewelyne
6. aug 2009

Ahojte, neviete nahodou kde sa da najst, v ktorej krajine je aky programam povinnych ockovani? A kto to urcuje? Myslim celosvetovo, ake su v napr. v Cine, povinne ockovania. V krajinach byv.ZSSR, Izrael, napr.aj Spojene Arabske Emiraty, Qatar, Chorvatsko, Novy Zeland...Francuzsko, UK....atd. 😉 😀 na porovnanie....
Tiez by ma zaujimalo ktore krajiny maju akych dodavatelov-myslim tym aj svetove farm.spolocnosti a ako tie farm. spolocnosti celosvetovo spolupracuju, ked je vlastne ich obchodne tajomstvo a receptura tajomstvo uspechu... 😉 potom je aj obsah a uroven "ucinku" vakcin na celom svete rozna??? 😕
nasla som akurat len toto-http://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_schedule 😒

denduska
7. aug 2009

zitaje, deti od 2 rokov dostavaju uz Pneumo 23....ale raz som citala taku spickovu odpoved od spanikovej ze mozes dat pre istotu zaockovat hned v 3.mesiacoch prevenarom a po dvoch rokoch Pneumo 23 aby si zvysila uroven ochrany 😀 co ty na to?? 😉

petot, ale ved to je jasne, ked by som kvapla neznamu tekutinu, tak asi to aj skusenemu chemikovi bude trosku dlhsie trvat nez sa z toho vysomari, ale keby som povedala, ze potrebujem v roztoku stavit mnozstvo ortuti, je myslim vcelku jednoduche, a minimalne sa zisti ci tam nejaka ortut vobec je. A myslim ze na to netreba ani chromatograf... ved aj hygienici stanovuju ortut v pitnej vode a v riekach a neviem kde vsade, takze to nemoze byt taky problem, a urcite nad kazdou kvapkou nesedi pan profesor DrSc, ale praobycajny laborant.... tot moj nazor ale mozno sa mylim.

lucia123
7. aug 2009

Pediatricky, ktore su absolutne za ockovania vsetkeho typu, a neda sa s nimi "diskutovat" su nervozne, ked im chcete nieco vysvetlit, nepocuvaju, len dookola omielaju tie svoje nabiflene teorie. Na otazku, co obsahuju vakciny, proti akym chorobam "chrania", a otazky podobneho typu, na ktore su nie len povinne odpovedat, ale mali by sami pred ockovanim rodica oboznamit, odpovedaju vyhybavo s tym, ze tieto su povinne, tak rodica to nema preco zaujimat. Mam to vyskusane, takze hovorim z vlastnej skusenosti.

MUDr. Smetanova (Prosanus) - okrem ockovania, "radi" rodicom deti aj o zlych stravovacich navykoch, ako su pomlete hovadzie masko uz od 6 mesiacoch ako prve prikrmy! 😠
MUDr. Goldenberg (Fedinova, Bratislava)
MUDr. Holbova (Fedinova, Bratislava)

Tak k tym nedoporucujem urcite ist, pokial mate zaujem o zdravy zivotny styl 🙂 Mozete pridat, urcite ich bude viac. 😉

Este nieco ohladom new chripky: http://baudysjr.blog.respekt.cz/c/95480/Endgame...

ewelyne
7. aug 2009

stale to neviem nikde najst.. myslim tie plany ockovani pre vsetky krajiny... a ako to funguje. ved taky arabi a rusi nebudu asi spolupracovat na vyrobe nejakej vakciny s USA...a co krajiny ako -
Arménsko, Gruzínsko, Azerbajdžan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadžikistan, Kazachstan, Kirgizsko, Moldavsko...no silne pochybujem, ze tam ockuju tak povinne ako u nas... a nikdy som nepocula, zeby tam v sucasnosti hufne umierali ludia choroby proti ktorym nas ockuju... boze, ved tam asi ani nikdy nebude povinne ockovanie proti pneumokokom... alebo v inych castiach sveta su ine choroby?

zitaje
7. aug 2009

Ewelyne, ak to najdes, daj mi prosim vediet, hoci IP. My sme boli svojho casu v Rusku a mala chodila do skolky a aby ju zobrali, potrebovala som vypis o vsetkych ockovaniach, ktore absolvovala este tu doma na Slovensku (ma vsetko povinne...). Mala vtedy necelych 5 rokov a nejake ockovanie im chybalo. Ponukali mi moznost pichnut ju tam, musela som podpisat, ze odmietam, a odovodnenie, ze ockujeme podla zahr. ock. kalendara. Ale viem si predstavit, ze by mi ju nezobrali do statnej skolky keby nebola zaockovana. 😒 A tipuje, ze v krajinach byv. ZSSR to bude obdobne. I ked samozrejme pri tej ich urovni korupcie nie je zas taky problem cokolvek vybavit, ale to uz je o inom. 😉

petot
7. aug 2009

Chcem ku tým údajom ÚMRTNOSTI na choroby podotknúť, že úmrtnosť je zo všetkých údajov najspoľahlivejší. Skúsenosť ukazuje, že chorobnosť je náchylná na chybné diagnózy a predsudky (lekári často cenzurujú diagnózu -bol očkovaný, takže ochorenie nie je polio, ale "vírusová meningitída"; nebol očkovaný, takže je to jasné polio) Pri úmrtiach býva diagnóza stanovovaná poctivejšie.

Navyše, očkuje sa pod zámienkou ťažkých až smrteľných ochorení, preto je pochopiteľné, že je to práve úmrtnosť, ktorá je zaujímavá z pohľadu posudzovania opodstatnenosti očkovania (spolu s jeho ťažkými, niekedy smrteľnými vedľajšími účinkami).

vanish1
9. aug 2009

prečítajte si odpoveď lekárky - neviete o tom niekto niečo? http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

petot
10. aug 2009

Narychlo vyhladane:

Indeed, Dr. Paul Offit, one of Wakefield's bitterest critics, did make a lot of money, in the eight or even nine figures, for patenting the rotavirus vaccine. One might have thought that one who hit the jackpot on such a venture would understand another person submitting a patent for a vaccine, even if that other person might have had little personal financial stake in the outcome.

Inými slovami, Špániková si prekladá článok od človeka, ktorý útočí na Wakefielda a pritom zarobil 8-9 cifernú sumu (zrejme v $ alebo Ł) na patente na rotavírusovú vakcínu. Očividne nezaujatý, objektívny človek, aby písal v diskreditačnej kampani voči inému človeku, ktorý spochybnil bezpečnosť nejakej MMR vakcíny...

http://www.drbilllong.com/Autism/WakefieldX.html

Na stránke je toto rozobratého viac v celom seriáli.

petot
10. aug 2009

Tuto je vysvetlené, že Ofitt, na ktorého sa Špániková odvoláva, zrejme zle pochopil zmysel Wakefieldovho patentu. Patent je zameraný na nápravu situácie u človeka, u ktorého zlyhala MMR vakcína a je kvôli tomu infikovaný vírusom (z vakcíny). Išlo o prenos imunity z jedného človeka na druhého, a technológia bola úplne iná ako sa používa u vakcín. Ofitt to však pochopil ako konkurenčnú vakcínu voči MMR vakcíne.

Moja poznámka: Ktovie, pri svojom finančnom zaangažovaní na rotavírusovej vakcíne, nebál sa Ofitt, že niekto vymyslí na podobnom princípe konkurenčnú vakcínu aj voči jeho rotavírusovej?

petot
10. aug 2009

Toto je knižka od Ofitta, kde sa snaží o popretie súvislostí MMR vakcíny a autizmu. Neponúka žiadne vysvetlenie príčin autizmu, iba sa sa pokúša podkopať ľudí, ktorí sa o nejaké vysvetlenie pokúsili. Naozaj, veľmi užitočná kniha pre rodičov s postihnutými deťmi.
http://autism.about.com/od/booksaboutautism/fr/...

petot
10. aug 2009

Tuto opisuje Dan Olmsted, ako vydržal až po stranu 149 Ofittovej knihy. Zhŕňa, že Ofittov štýl práce nie je veda, ale útok na ľudí a hádzať na nich špinu. Po faktickej stránke je vraj kniha plná nepresností a mentálnych úletov, napríklad vedeli ste, aká je ortuť neškodná?
http://www.ageofautism.com/2008/09/olmsted-on-a...