Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
12. sep 2009

Barborka, super, ďakujem.

martinka1981
12. sep 2009

Neviete nahodou od ktoreho roku je na Slovensku povinne očkovanie?

lucrezia
13. sep 2009

Kočky, prosím Vás, myslím, že existuje aj niečo také ako Hexa, ale bez hepatitídy.....Niekto to tu minule spomínal, myslím, ze Denduska, alebo sa mylim?
Skrátka, chcela by som poprosiť dokinu, aby mi to objednala, myslíte si, ze to pôjde? Či nemožem si vyberať? Keď už očkovať, tak to, čo je predpísané a žiadne vymýšľanie?

erikasadek
13. sep 2009

lucrezia.. skus

INFARIXQUINTA 😉

lucrezia
13. sep 2009

erika dakujem,
ale u nás to asi nebude dostupné, lebo ked som si to dala do googlu, tak mi to vyhodilo len vo francuzstine.
ja myslím, ze je nieco podobné aj u nas, niekto to nedávno spomínal, len nieviem na ktorej strane to bolo, ani názov ☹

erikasadek
13. sep 2009

TAK SKUS PENTAVAC;;;;;;;;;;; 😉

alfomilka
13. sep 2009

to Ccko je fakt super
syn 2,5 roka je chory a ledva sa motal a plakal, tak sommu chcela dat multivitamin od Jamieson (120 mg C plus ine vitaminy). Ale pomylila som sa a dala som mu miesto toho 500mg vitC, co bolo vedla v takej istej krabicke. A on zrazu ozil, akokeby zazracne vyzdravel, smial sa, lietal a behal ako naspiiiiiiiidovanyyy a vydrzalo mu to cely denˇ(od tretej poobede az do 9, kym nesiel spat). 🙂 Az rozmyslam, ci tam bolo naozaj Ccko a nie nejaka extaza aleboco
😀 😀 😀

molnarovak
13. sep 2009

ohľadom toho c-vitamínu mám jednu otázku: je vhodné dlhodobo užívať šumivý celaskon? A je vhodný aj pre dieťa? Dcéra je prechladnutá, tak jej dávam ráno 500 a večer 500mg v šumivej tabletke a bolo mi povedané, že to narobí viac škody ako úžitku. Tak teraz som z toho jeleň. 😕

lenki33
13. sep 2009

lucrezia toto je to co hladas
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

infanrix penta je bez hemofila, potom este existuju 3kombinacie infanrixu, myslim su az 2 typy
vsetky su u nas teoreticky dostupne

petot
13. sep 2009

alfomilka: Už asi chápeš, prečo ho každému odporúčam 😉 A pozerajú na mňa ako na blázna, ale kto skúsil, pochopil 🙂

Náš najmenší (1r) má už tretí deň soplíky. Jemu ešte nedávam celkom účinné dávky, lebo ešte nevie dobre piť z fľašky a ja považujem pri céčku pitný režim za dôležitý, lebo céčko je diuretikum.

Ale chúďatko, červené oči, soplíky mu tiekli, len sa motkal, mrzútil... Tak som mu dal cca 600mg. Dieťa o 15 minút veselé, džavotavé, náladička, za pol hodiny už mu nebolo vidieť ani soplíky, oči mu odpuchli.. vydržalo to asi toľko, koľko som predpokladal (cca 4h), potom zase začal mrzútiť, sopliť, a dostal ďalšiu dávku.

Alebo najstarší (bude mať 5): mal kiahne (píšem o tom aj na fóre ku kiahňam). Prvý deň som mu od rána dával céčko (1000mg každé 2-3h) a bol v pohode, teplota rýchlo klesla, hral sa, dobre jedol aj pil. Druhý deň bol u starých rodičov, bez céčka. Celý deň podráždený, s teplotou, nič nejedol, ledva pil. Keď som to počul cez telefón, manželke som nakázal, aby mu dala ihneď aspoň 500mg, a keď som o polhodiny prišiel ja, dal som mu ďalších 1000. Za 15 minút sa ukľudnil, začal jesť a piť. Nálada sa mu sústavne zlepšovala a o hodinu už bol z neho akrobat, štveral sa mi na ruky, až na hlavu (postojačky!), hrali sme futbal, lozil po nábytku, ja som už nevládal, a on výskal 😀 Vďaka Bohu! Ďalší deň už som opäť dohliadal, aby dostával céčko aj tekutiny, od rána bol z neho atlét a nebolo možné ho udržať vnútri! Musel som mu dať bicyklík, obliecť a pustiť von, lebo by všetko obrátil naruby! 🙂

Nakoniec len dodám: Funguje to aj u dospelých 😉
(len platia iné dávky).

petot
13. sep 2009

molnarovak: To máš ťažké. Podľa mňa, aj šumivý celaskon je lepší ako žiadny. Ale osobne ho nepreferujem, lebo sú tam farbivá, príchute atď. Navyše, šumivé zvyknú byť zbytočne predražené.

Ale úprimne povedané, v lekárňach je ťažké nájsť niečo, čo je bez zbytočnej chémie. Toť aj tie cmúľacie od Jamiesona, ktoré ináč patria medzi to lepšie z dostupného, obsahujú umelé farbivá, a hroznové dokonca aj aspartám.

Na Slovensku je to s vitamínmi celkovo bieda. Ak chceš dávať dlhodobo, tak lepšie asi objednať cez Damiana čisté práškové céčko, a primiešavať ho do nejakého obľúbeného čaju, džúsu apod.

Dávkovanie 2x denne je síce lepšie ako raz denne, ale omnoho lepšie je 3x denne, a ešte lepšie 4x denne. Céčko sa z plazmy pomerne rýchlo vyplavuje, drží hladinu cca 4-7h (podľa dávky), takže častejšie menšie dávky sú lepšie než menej časté veľké.

hanam
13. sep 2009

petot ty si lekar? Odkial vies davky a ze to pomaha? Ja mavam casto afty a zistila som ze c-ko mi tiez pomaha lenze prvykrat pocujem teda citam az tu ze ho mozem pouzit pri vselicom. Nuz ale davky nepoznam. A je na to aj nejaka studia, ktora to dokazuje, ze sa to da takto na rozne ochorenia pouzit. Este by som bola zvedava aka je schema ucinku, nejaka reakcia v tele, ked to zabera. Budem rada ak mi odpovies.

vanish1
13. sep 2009

hanam, myslím, že tu nájdeš odpoveď na svoje otázky http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot, strašne sa mi zhoršil stav astmy, neustále kašlem s malými prestávkami, už som si dala 4x záchranný inhalátor a nepomáha, myslíš, že 2 tisícky céčka postačia? alebo vziať viac?

alfomilka
13. sep 2009

vanish1 : a nenapadlo ta niekedy, ze to moze mat aj psychicku pricinu? Bola som na jednom seminari a tam vyliecili jednu pani, co mala tazku astmu 20 rokov, za pol hodinky. A inhalator mohla zahodit. mne odstranili alergie. za par minut.

ewelyne
13. sep 2009

skoro vsetky ochorenia maju psychicku pricinu a je vela moznosti a sposobov ako to odstranit. nemusi to byt seminar, staci nejake sedenie a hlavne je najst pricinu a clovek si to musi uvedomit sam a sam najst pricinu a odstranit to...
petot, a kde sa da objednat to prirodne c-cko?

patrac
14. sep 2009

@hanam: afty ako aj candida a ine "drobnosti" su prejavom dlhodobej poruchy imunity (ktoru podla mna sposovuje aj ockovanie). Cecko sa uz dlhu dobu povazuje sa imunostimulant, takze urcite pomaha. Osobne si myslim, ze C-cko je vynikajuce ale ma jednu chybu a to je ze sa rychlo vylucuje, nema dlhodoby efekt. Treba brat vela a pravidelne, no a ako pises petot najlepsie ciste a ja by som doplnit este lepsie zive. Napriklad paprika obsahuje velmi vela C-cka.
A petot nie je lekar, pretoze kezyze je, tak ti bude odporucat nejaku super tabletku od firmy Bayer a nie "obycajne" C-cko 😉

@ewelyne: suhlasim , ze psychika hra obrovsku ulohu pri kazdom ochoreni, kedysi som cital clanok o nejakom nemcovi ktory lieci rakovinu odstranenim psychickej priciny a ma velmi dobre vysledy.

molnarovak
14. sep 2009

petot, ďakujem. Ešte doužívame tie šumivé, čo nám zostali a potom nabehnem do lekárne a skúsim objednať čistý celaskon. Ja si zvyknem ráno urobiť šumivý celaskon a potom ho postupne pijem počas dňa. Inak, s aftami mám výbornú skúsenosť. Mám oslabenú imunitu a po každej návšteve zubára sa mi tvoria afty a kútik. Teraz naposledy po vyšetrení u zubára som zase klasicky cítila, že ma to v ústach začína štípať, ale nemala som čas sa tomu venovať, takže som si to ničím nenatrela. Počas dňa som si vypila svoju dennú dávku c-čka a na druhý deň nič! Afty aj kútik zmizli a pritom vždy ich mávam min. 3-5 dní. Vôbec ma nenapadlo spájať to s c-čkom, ale keď tu hanam písala, že jej to pomáha, tak asi na tom niečo bude.

erikasadek
14. sep 2009

a co tak, zerucha, alebo pazitka, bohate na vitamin C v cistej prirodnej forme.., paprika; 😉

ma76
14. sep 2009

petot,
ako je to s cečkom v šípkach?Je pravda že pri vareni ostane zachovane?Chodime každý rok na šípky 🙂 ,jesenne choroby nas obidu,ale na jar už niečo poležime.Tento rok dufam v iny priebeh....budeme davkovat C 🙂

erikasadek
14. sep 2009

ma, nevar ich ale zalej prevarenou vodou, a zakry , a nechaj postat aspon 15 minut takto sa ti zachova vitamin C 😉 varenim sa len straca pomaly.. 😉

olinka6226
14. sep 2009

ako sa da objednat to ciste ccko cez damiana?? mala by som zaujem.

martina46
14. sep 2009

ahojte, cecko od damiana:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

napiste na mail tam uvedeny.
ibaze c-salts uz neobjednava, ale objednava ine cecko, v zlozeni iba c a vapnik. je to lacnejsie a obsah cecka je taky isty ako v c-salts.

martina46
14. sep 2009

a to co budem mat je toto:
http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...
kupila som hned dve balenia.

vanish1
14. sep 2009

petot, je tento vitamín, čo napísala martina lepší ako ten jamiesom? lebo aj ja by som si ho objednala. Ale napadá má, či by ho mohla aj dcérka vo väčšom množstve, keď je tam aj vápnik.

Ináč dnes som bola na alergológii a dostala som k svojim liekom a dvom inhalátorom ďalšie tri lieky, strašné, v takom veku a taký zdravotný stav...mám aj nejaký infekt k tomu ... Možno to súvisí s psychikou, čo ja viem.... (u mňa skôr s total vyčerpanosťou 😅 a do toho som bola sklamaná z mamy, z jej postoja k diéte mojej dcéry... škoda reči)

olinka6226
14. sep 2009

mati kolko to vyjde v eurach vrat. postovneho? a aka dlha je dodacia doba?

martina46
14. sep 2009

vanish, aj v tom c-salts bol vapnik, ak sa nemalim, ale jeho tam je 200mg na 4g cecka, zas ak sa nemylim 😀
oli, 15€ s postou. dodacia lhota neviem, ked mi pride, napisem, kolko dlho cestoval.

erikasadek
14. sep 2009

ak chcete neaky dobry prirodny vitamin, tak skuste toto... odporucam....
bez vsetkeho , 😉

http://www.conua.com/acerola+vitamine+c

vyborne...

vanish je mi to luto , zle niekedy nase ami maju iny pohlad na vec ako my... 😒

inac , uz ni esom tehotna, takze mal som smolu.. potratila som.. uz je dobre ale , bol to smutok..
dakujem vam za vsetky blahozelania.. 😉

vanish1
14. sep 2009

pozrite, ako to majú po novom v ČR! a málokto o tom vie "Jak již bylo shora uvedeno, zdravotnická zařízení jsou za výše uvedených podmínek oprávněna „posunout“ termín primovakcinace proti tuberkulóze. K tomuto postupu není třeba souhlasu zákonného zástupce dítěte. Z forenzních důvodů lze doporučit, aby příslušné odborné společnosti vypracovaly nejlépe společné odborné stanovisko ve věci nemožnosti diagnostiky imunodeficience v prvních šesti týdnech po narození se současným doporučením odkladu primovakcinace proti tbc z uvedeného důvodu, na které se budou zdravotnická zařízení přímo odkazovat. Důvod „odložení“ očkování je třeba řádně zdokumentovat ve zdravotnické dokumentaci dítěte např. zápisem: „Jelikož aktuálně nelze spolehlivě vyloučit kontraindikaci očkování proti tuberkulóze (viz přiložené odborné stanovisko), není možné očkování proti tuberkulóze provést a bylo odloženo do .................., zákonný zástupce poučen (viz přiložená písemná informace s podpisem zákonného zástupce dítěte)“." http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

vanish1
14. sep 2009

erika, tak to mi je ľúto ☹ drž saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa