Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

elika74
28. sep 2009

Aj takéto správy by už mali zaznieť na Markíze. Neustále strašia s chrípkou všetkých druhov. Konečne sa niekto odvážil uverejniť aj iné skutočnosti.

ma76
28. sep 2009

Ahojte,zajtra idem na RUVZ/reg.urad ver.zdravot./lekarka ma nahlasila v maji ,odmietla som očko.,som pripravena a budem rada obhajovat svoje presvedčenie, ak mi daju vôbec šancu...držte sa všetci... 😵 a dakujem....

sisa.b
28. sep 2009

ma, drzim palce 🙂

lucrezia
29. sep 2009

ma76, drž sa hlavne Ty!!!
a daj vediet ako si dopadla.

ginepra a Ty ako? už si absolvovala pohovor na koberčeku? a čo bolo?
baby, informujte nás, ostatných "sektárov" 😀 😀 😀 aby sme vedeli, čo nas čaká.

blovitc120
29. sep 2009

Ma76 drž sa a príď zreferovať, ako to prebiehalo

grettka
29. sep 2009

tiny007, pokial viem, tak proti OVCIM kiahnam sa neockuje, ale proti PRAVYM kiahnam.. asi si mala na mysli to ockovanie...

ma76
29. sep 2009

Ahojte,mame už po tom...cele to trvalo 10min. p.Dr.bola celkom v pohode.Všetko som si nahrala na MP4 a aj som upozornila že budem nahravat.

Začala som argumentovat študiami a aj vyhlaškou...Doktorka -že aj ona si môže spravit študiu napr že ktory šport je v zime najbezpečnejši že vraj akože plavanie....lebo.Samozrejme neakceptuje nič s internetu.Bola so mnou aj moja dcerka aj moja mama...možno ma budete odcudzovat ale suhlasila som s pokutov,nechce sa mi s nimi natahovat.Argumentovala som aj ja prečo nechcem očkovat.Bola som až prekvapena že som dostala aj slovo.....som čakala že ma nepripusti ani k slovu.Ešte mi povedala že dieta mi nevezmu do predškolskeho zariadenia ...že škôlka dostane 157 tis.eur/500tis/pokutu ak zoberie nezaočkovane dieta...som zvedava ...Petot prosim ta ako to je ?zapisnicu mam doma.

lucrezia
29. sep 2009

ma, to vážne s tou škôlkou? 😲 tak to je prúser, lebo aj ja planujem dat dieta do škôlky a momentalne je dosť zlá situácia, školky maju plno 😒
chápem, že sa Ti s nimi nechce natahovat, ale iná možnost nie je, len hned platiť? teda to je v r...

miliharmi
29. sep 2009

Ma 76, prosím tě, co ti řekli o té pokutě, když ji zaplatíš, tak nebudeš muset vůbec očkovat a budeš mít od nich pokoj a nebo zaplatíš za nedodržení termínu a stejně tě příště budou nutit pokračovat v očkování.

ma76
29. sep 2009

lucrezia

Je aj ina možnost -odvolat sa a ide to cez sud....

miliharmi

Zaplatim a mam pokoj .pokuta bude dalšia ak odmietneme očko.v 6.r.

lucrezia
29. sep 2009

ako to, že bude dalšia v 6 rokoch???? 😨
nepíše sa nahodou, že tych 10 tis. je súhrnne za všetky očkovania? čiže ak nedaš jedno, albo ak nedaš všetky malo by to byť vždy len 10 tis., nie?

tinesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinesa
29. sep 2009

sory to nemalo patrit sem

vanish1
29. sep 2009

grettka, proti pravým kiahňam sa neočkuje, ale proti ovčím....

ma76, a myslíš, že ti dajú pokoj, ak pokutu zaplatíš a neodvoláš sa? lucrezia, ale ma76 nenapísala, že dostala tých 10 tis. Sk, podľa mňa dostala menej.

čo sa týka tej škôlky, tak podľa mňa ťa len zastrašovala, pokiaľ viem, očkovanie nie je podmienkou pre nástup do škôlky (podľa zákona), samozrejme, škôlka si môže vymyslieť, že vás nezoberie napr. z "kapacitných dôvodov".. niektoré škôlky vôbec nerobia problém...

vanish1
29. sep 2009

v tomto videu to asi v polovici spomína pani poslankyňa Mušková

https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo
vanish1
29. sep 2009

http://www.topky.sk/cl/11/571857/Tinedzerka-zom...

preložené pomocou google http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

všimnite si, že ju očkovali v škole!

ma76
29. sep 2009

vanish1

ano bolo mi povedane že je to uzavrete tou pokutou....a tiež nerozumiem tomu prečo mam platit dalšiu po odmietnuti v 6.r.

pokutu som dostala ale nie je to plna suma....okolo 140eur

grettka
29. sep 2009

a mozem vediet od kedy sa ockuje proti ovcim kiahnam? pokial viem, tak ja som proti nim ockovana nebola a aj som ich ako 4 rocna dostala.. moja mama ockovana nebola a ani ich nemala...
to ockovanie proti ovcom kiahnam je totiz pre mna novinka... v tom mori ockovani, co clovek pocas zivota musi absolvovat sa mi to nejako stratilo.... a diky za info

vanish1
29. sep 2009

grettka, neviem presne od kedy, ale u nás nie dlho, aj podľa mňa je toto očkovanie blbosť, vakcína sa volá Priorix Tetra (4. kombinácia, ktorá sa podáva v 15 mesiaci namiesto trojkombinácie), alebo je aj samostatná vakcína

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/v-madarsku-zacal...

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/tinedzerka-14-zo...

vanish1
29. sep 2009

ma76, pretože každé očkovanie je priestupok a tých 332 eur môžeš dostať za všetky dokopy, tak ti dali menej, aby sa im ešte zvýšilo aj nabudúce (ešte je ich viac ako jedno 😒 )
Nekontaktovala si Iniciatívu? Predsalen p. Vranič sa lepšie vyzná v paragrafoch, aby ťa nejako neoblbli (pokiaľ viem, nestačí zaplatiť pokutu a máš pokoj... 😖 , ale môžem sa mýliť)

jarka007
29. sep 2009

waw ma76, tak to mas snad za sebou. Verim, ze sa ti v tom nechce dalej hrabat, nie je to nic prijemne. S tou skolkou by to muselo byt nieco nove, vysla nejaka nova vyhlaska 😕 ? To bolo urcite zastrasovanie, ale lekarka ti moze na prihlasku do skolky napisat, ze dieta nie je ockovane. A urcite sa nenajde vela riaditeliek, ktore sa s tymto poblemom chcu zaoberat a radsej si nieco vymyslia, aby dieta nemuseli zobrat .

Inak videli ste americku reklamu ockocvania na cierny kasel ?

https://www.youtube.com/watch?v=3LsuJi33B2U
erikasadek
29. sep 2009

ma 76 ako bolo povedane, mas to za sebou.. 😉 dalej drzim palce..

grettka, no, z aseba mozem povedat , aj ked som si to nechcela priznat, ze n akiahne nasa generacia bola ockovana, a budete mnohe prekvapene..;
ja som rocnik 76 mna ockovali ja na prave kiahne, co uz teraz s anerobi...

vraj sme boli ockovani, aj starou ockovacou latkou, na ovcie kiahne.. tazko sa mi verilo, al emoja pediatricka , ktora ma mala za mala je moja suseda; potvrdila mi to mame to v kartach.. 😉

inak tu v fr zacala nova vyhlaskla, prevnar sa ockuje uz len 2 krat a nie 3 krat ako doteraz, V 2 , 3, 4 mesiaci, ale len 3 a potom o mesiac neskor.. 😉

sisa.b
29. sep 2009

ma, to je teda pekne... 😠 😠 😠
my sme tiez odhodlany odmietnut, alebo aspon posunut mmr vakcinu, ale pokutu urcite ziadnu platit nebudem, nech to pekne vlacia po sudoch 🙄

sisa.b
29. sep 2009

ma a dufam, ze ta odobratim rodicovkseho prispevku nezastrasovali 🙄

tin007
29. sep 2009

ahojte, nik mi nenapisal k tomu posunutiu poslednej davky hexy, skusim sa spytat pediatricky maleho (ale bojim sa, ze v tomto bude menej pruzna), resp. to urobim tak, ze ak maly nebude 100% v pohode na preockovanie (bude stacit malicke kychnutie), tak ho ockovat nedam.

tin007
29. sep 2009

este by som sa chcela spytat, ci je mozne MMR ockovat aj jednotlivo, cize napr. iba rubeolu. lebo ja som mumps prekonala ako dieta (asi tak 5 rocne) a uplne v pohodoe, jedine co bolo, tak to boli syslie lica a trosku teplota, do tyzdna som bola spat v skolke. ovcie kiahne urcite nebudem davat, osypky este pouvazaujem

erikasadek
29. sep 2009

tin. ano , da sa , len na slovensku len tak lahko nezozenies monovakciny.. 😒

tin007
29. sep 2009

erikasadek a da sa monovakcina kupit v zahranici? myslim si, ze ked ockovat, tak iba jednu zlozku, aby to male telicko nebolo z toho mixu zblbnute a prilis oslabene. inak v rodine sme mali pripad, ze tehotna prisla do kontaktu s dietatom, ktore malo rubeolu a narodilo sa jej slepe dieta, tusim so srdcovou vadou, ktore za par dni zomrelo ☹ je to velmi raritne,ale aj to sa stava
😢

erikasadek
29. sep 2009

janse ze sa tu da.. kupit.. 😉
tin rubeola, ej , vazna pokial matka neprekonala, alebo nebola ockovana..
boze moj, ja osm sa tehotna starala , o deti, jedno malo , kiahne a to je normalne kontraidikacia, a nic lekar mi povedal, mali ste ju ako dieta? ano, tak s anemat ecoho bat.;vase protilatky , su v pohode...
preto sa tu robio atesty hned na zaciatku tehotenstva, co s atyka tychto chorob, aby vedeli hned ci mas protilatky.. 😉

takze je to raritne , a velmi traritne;.
zober si to tak, co ma robit tak azena ktora ma uz deti, a maju , osypky alebo kiahne co sa stav casto.. 😉
nic deti su zdrave a aj zena a narodene dieta. 😉
to bola hlaska mojho porodnika, a moje pediatricky ked osm spanikarila, pri , mojom druhom.. 😉

blovitc120
29. sep 2009

Ale to by rubeolou musela byť infikovaná matka najmä v prvom trimestri tehotenstva, nestačí len ísť okolo človeka, ktorý má rubeolu.