Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zelmirka1
1. okt 2009

kocky este raz mi napiste ktore to C vlastne davate, ja vas sledujem ale akosi nestiham...
ja som davam tablety do Jamiesona, rozpustam vo vode ale pisete o prasku, to je asi lepsie,
ktory si mam teda objednat a ako to podavate ?

lucrezia
1. okt 2009

tana, dik za upozornenie, aj ja viem, ze vitamíny nie su lieky, dala som to do zátvorky.....aj tak, ako viete, ze nekupujete nejaký "sajrajt" a bohviečo v tom namiešané 😕 ?no, možno je to trochu pritiahnute za vlasy, ale po tom všetkom čo sa predávalo cez internet a nakoniec sa zistilo, že je to zdraviu škodlivé ☹
len chcem vedieť, prečo je ten damian taký dobrý, príp. čo vas presvedčilo, že práve od neho?

lucrezia
1. okt 2009

a ešte niečo, nie je pravda, že v lekárni je iba cečko s postupným uvolnovaním, práveže takých je len pár a sú drahšie ako klasické cečko, čiže "jednorazovka". onoho času som s tým trochu robila.

blovitc120
1. okt 2009

Asi si precitali Damianovu stranku www.badatel.sk a pozdavala sa... mne sa tiez pozdava, vacsina veci.
Zelmirka, bola tu tema o vit. C, ale neviem ju najst, tak si pozri na tej Damianovej stranke, co odporuca

martina46
1. okt 2009

Ja preto praskove C, lebo je to čisté iba s pridaním kalcia, no a veľké dávky naraz telo neprijme, teda iba malú časť z nich, preto toto práškové sa dá pekne pomaly po maličkých dávkach počas dňa postupne pit. Robila som to aj s roztopeným jamiesonom, no som sa zľakla toho, že to nemusí dobre pôsobiť na zuby- je to kyslé. To práškové je zasadite.
Jamieson je (aj) bez postupného uvoľňovania.

blovitc120
1. okt 2009

Presne ako napísala Martina, počas celého dňa má príjem po malých dávkach v tekutine 🙂 a je zásadité

eridani
1. okt 2009

Neviete ci je dobre Cecko z DM drogerie? Je to prasok, cista kyselina askorbova, v takej modrej dozicke. Je fakt, ze je to kysle, kedze je to cista kyselina. Este mi napadlo zmiesat to so sodou bikarbonou, to by vznikol askorbat sodny, CO2 a voda. Myslite, ze je ok, ked budem pouzivat toto? Je to pomerne lacne.

erikasadek
1. okt 2009

mam jednu otazku preco stale niekto riesi rubeolu , lebo je nebezpecna pre tehotne, teda pre babao, ak ste ju prekonali alebop boli ockovane, tak mate protilatky...

tu sarobi automaticky pred kazdym tehotenstvom, alebo ,hned , 1 mesiac tehotensva test, ci mate protilatky na rubeolu, , toxoplasmu aine;. je to automaticke.;
mamicky dievcata ktore neboli ockovane, tak su nabadane, nech sa daju aspon, niekolko mesiacov pred tehotenstvom..

tak preco , chcete vy vase deti, trapit ockovanim.. teda ako , baranky trapit , ak je to na kazdej zdravej zene..
a tak je to aj s inymi chorobami, su , vzdy nepriatelmi , tehotnych, ale na vsetko sa neda ockovat.. 😉

teda nie zeby som bola proti, ale preco vy musite ockovat vase deti, ak to moze urobit ako dospela.. 😅 buduca mamicka.... ockovat samu seba..

sisa.b
1. okt 2009

dakujem za tie linky 🙂 takze treba to C-cko s kalciom? a este mi povedzte, ako to detom podavate. resp. ci to mozem dat aj mojej malej.

martina46
1. okt 2009

Eridani, toto tu už niekto spomínal a myslím, že ako celkom šikovné riesenie, ja by som bola zvedavá, čo na to odpovie petot.

zelmirka1
1. okt 2009

diky
martina46 takze to praskove C objednane cez Damien stranku nie je kysle a mozem to primiesat do vody malemu ? su tam aj odporucane davky kolko ?

alfomilka
1. okt 2009

odvazna ? 😀
skor odhodlana neustupit, ale v tom momente, ako som povedala, ze ockovat sa nebude, citila som, ako som cela ocervenela a ostalo mi to cely cas v ambulancii. 😀 ,
ale bola som pripravena pomaly aj na krik, len nech ho nepichnu.
Dr. je pohode, neuznava to, ale respektuje, len sa straaaaasne boji kontrol, takze musi byt vsetko tip top. Vlastne sa uz pomaly aj tesim o mesiac, ako na mna pojdu. Ale uz budu kludni, lebo si splnili svoju oznamovaciu povinnost a budu len krutit hlavami, ze aha, to je ta sibnuta, prva mamicka v nasej ambulancii, ktora odmietla. Ale vidno, ze ich niekto na taketo cosi systematicky pripravuje, specialna peciatka na stole, cislo na hygienu v telefone, poznaju IURO, ... este ze tak, nech sa to medzi nimi tiez siri. 😀 mozno im zacne niekedy vrtat v hlave, ci na tom nie je cosi, ked to stale viac ludi odmieta.

saska.t
1. okt 2009

petot kolko C-cka ked je mala (14 mes.) prechladnuta, je to prasok a pre dospelych pisu na spicku noza na cely den 😅

petot
1. okt 2009

lucrezia: Pokuta je pre tých, ktorí sa rozhodnú ju zaplatiť. Tvrdšie povahy majú pomerne dobrú šancu sa úspešne odvolať. Ma76 sa rozhodla, že sa nebude odvolávať a zaplatí pokutu.

Tým chcem povedať, že dostať pokutu za neočkovanie neznamená nevyhnutne prísť o peniaze, aj keď je pod dôstojnosť, že nás tu šikanujú kvôli presadzovaniu našich základných ľudských práv.

erikasadek
1. okt 2009

alfoimilka, vies co si myslim ze ni esi prva; ale systematicky to hovoria kazdemu ste prva kto odmieta.. 😉

martina46
1. okt 2009

zelmirka,
to cecko je horke, ale ked ho rovnomerne rozdelis do celodenneho pitia, tak to maly ani nepociti 😉
o davkach poradi nejlepsie petot 😉
no ja som davala isty cas malej preventivne 500mg, v case choroby 1g. do seba teraz ladujem cca3-4g.

petot
1. okt 2009

olinka6226: To je výborné! 🙂

Len malá poznámka: Každý deň je iný, každá choroba je iná. Nabudúce môže stačiť rovnaká dávka, alebo menšia, alebo možno 5x väčšia. Manželke často zdôrazňujem, že na bacily treba ísť rýchlo a rázne 😉

Inými slovami, ak by niekedy nabudúce takáto dávka nezabrala, tak dávaj viac.

petot
1. okt 2009

Damian je pracovník v zdravotníctve (myslím, že dokonca lekár). Výživové doplnky dodáva zo zľutovania nad Slovačou, pretože vie, že kvalitné sú u nás zle dostupné, že nie každý má kreditnú kartu, a že poštovné zo zahraničia je strašne predražené. A tak prijíma objednávky, objednáva vo väčších dodávkach, a platí svojou kartou.

Robí to zadarmo (v podstate stratovo).

Pre nás je výhoda tá, že za minimálnych nákladov sa môžeme dostať ku kvalitným výrobkom, aké v našich lekárňach nie sú bežné.

petot
1. okt 2009

C-salts je vitamín C vo forme askorbátu vápnika. Výhoda je, že je neutrálny a dodáva telu popri C aj vápnik.

Menšia nevýhoda je, že za jeden deň sa užíva nanajvýš cca 20 gramov (dospelí), aby sa neprekročila odporúčaná dávka vápnika. Takže na skutočne vysoké dávkovanie (100g a viac denne) to nie je 😉
Ale na "také to domáce céčkovanie" je výborný...
Na veľmi vysoké dávky je vhodnejšia zmes rôznych askorbátov, alebo askorbát sodný.

Kyselina askorbová je základná chemická forma. Pri užívaní dlhodobých vysokých dávok môže mierne demineralizovať, pretože obličky spotrebúvajú voľný sodík na neutralizáciu kyslého moču, a potom siahnu po vápniku a horčíku. Ale týmto sa dosť nemiestne straší; úbytok nastáva len pri vysokých, dlhodobých denných dávkach, a len pri kyseline askorbovej.

Minerálne askorbáty majú teda výhodu, že si svoj "neutralizátor" nesú so sebou a neodčerpávajú ho z tela. Okrem toho, keďže majú neutrálnu chuť, dajú sa lepšie zamiešať do nápojov (napr. aj do mlieka).

Keďže vitamín C pôsobí celkovo močopudne, aj tak nie je odveci, minerály dopĺňať.

Kyselina askorbová je veľmi slabá kyselina, a ak si ňou neumývate zuby, a neužívate ju koncentrovanú, tak zuby nepoškodzuje o nič viac ako ovocie, džús, čaj s citrónom apod. Niet sa čoho báť.

petot
1. okt 2009

eridani: Kyselina askorbová + sodný bikarbonát (cca 2:1) = askorbát sodný + CO2.
Takže teoreticky, môžeš to tak urobiť. Aj ja to tak niekedy robím. Problém je, že do sódy možno pridávajú hliník (proti hrudkovateniu). Hliník zničí časť vitamínu C a taktiež to nie je práve najzdravšia vec na jedenie (a kde všade sa sóda používa...)

Ako rozoznať sódu s hliníkom a bez hliníku? Dobrá otázka.
Neviem.

V práci máme tvrdú vodu, takže kyselinou askorbovou bojujem proti kameňu v kanvici 🙂 Keď zovrie voda, šupnem do kanvice za čajovú lyžičku kyseliny askorbovej. Šumí to, kameň sa rozpúšťa, nakoniec mám vodu so zmesou askorbátov, z ktorej si urobím čaj. Vôbec nie je kyslý, kým do neho nepridám citrón!

Nemám potuchy, či je to až taký dobrý nápad, ale lepší som zatiaľ nedostal. Ak by sa to niekomu nepozdávalo, tak mi povedzte, kde robím chybu 😉

petot
1. okt 2009

martina: Aby som povedal priamo, určite je práškový askorbát výborné riešenie, popíjať po celý deň... Telo dostane s céčkom aj tekutiny, to je dôležité, lebo céčko je močopudné, takže obličky potrebujú "mať s čím pracovať".

vanish1
1. okt 2009

lucrezia, rozdiel je v zložení (porovnaj si celaskon s tým linkom, ktorý sem dala tana) cene (u nás za takú cenu nezoženieš) a v množstve v 1 tablete, v prípade prášku je to ešte lepšie, lebo ho len zamiešaš do nápoja (akú dávku potrebuješ) a nie, nebojím sa objednávať od damiána, mám od neho už viac vecí. Môžeš si to objednať aj priamo od fi. Lamberts ak si zdatná v angličtine.

vanish1
1. okt 2009

akosi som prehliadla poslednú stranu s príspevkami, tak som vám odpovedala zbytočne 😀

vanish1
1. okt 2009

petot, skús do vody v kanvici pridať ocot a viackrát nechať prevrieť

olivova
1. okt 2009

erikasadek - mne napr. zistovali protilatky na rubeolu az v 13. tyzdni tehotenstva...to je podla mna uz neskoro - a to pri oboch detoch...

petot
1. okt 2009

zelmirka, saska.t: Dávkovanie je celá veda, a lekári štandardne končia na 120mg denne. Ak chcete skutočné výsledky, tak najspoľahlivejšie je držať sa vývoja choroby a intuície.

Ja mám skúsenosť, že keď na nás "idú" bežné soplíky, dám 500-1000mg každých 4-6h, zvyčajne to prejde do nasledujúceho dňa.
Ak to neprechádza, alebo vyzerá "serióznejšie", a vidím, že sa to zhoršuje, dieťa je unavené, umrnčané, "nezdravé-nechoré", tak dám ráznejšie, povedzme 1g každé 2-3h. Sledujem, ako to zaberie. Keď sa stav zlepší, tak sa snažím odhadnúť dávky tak, aby sa dieťa udržalo v dobrom a zbytočne nehnačkovalo. Pridám D-vitamín (aj 1200IU pár dní). B-komplex užívame už každodenne 🙂
Môj názor je, že radšej dať dieťaťu krátkodobo vyššie dávky vitamínov, a vyliečiť ho za deň-dva, než skončiť (ako predtým vždy) na antibiotikách, zaťažiť pečeň, zničiť črevnú flóru a dva týždne ho držať doma.

Treba dohliadnuť, aby dieťa dobre pilo. Zistil som, že za týmto účelom je niekedy dobré, dať mu "na rozbeh" 1-1,5g a zopakovať to hoci aj po 1,5 hodine, aby sa dieťa dostalo do dobrej kondície a nálady, a potom sa už rozpije a je v pohode.

Robím to tak preto, lebo som to už raz zobral aj opačne -dával som málo, bál som sa dávať vyššie dávky kým nepije. Lenže malé dávky (5OOmg každé 2h) mu ktovieako nepomohli, ani sme nedostali teplotu pod kontrolu, z panadolu dostal hnačku, a skončili sme nakoniec v divnom febrilnom stave, takže sme s podozrením na vírusovú/bakteriálnu encefalitídu/meningitídu ostali hosptalizovaní na infekčnom, ale pred odchodom do nemocnice som zo strachu o život dieťaťu dal 2g vitamínu C, a už po príchode do nemocnice sa jeho stav zlepšil, a do 2h bol natoľko veselý, a teplota podstatne nižšia, že nakoniec lekári váhali nad diagnózou, hoci počiatočné príznaky sa im vôbec nepáčili, a nechcem si predstavovať, čo mohlo byť, keby som mu céčko nedal. Lekári však zjavne nevedeli prijať, že by "obyčajný" vitamín C mohol tak rýchlo a očividne pomôcť, a tak sme ostali "záhadou".
Za skoré vyzdravenie však určite vďačíme aj modlitbám našich priateľov 🙂

Tieto dávky mám vyskúšané pre moje 17kg deti. Menšie deti primerane hmotnosti.. Ale každé reaguje ináč. Niektoré dieťa sa môže výborne uchytiť aj pri menších dávkach.

Je to veľmi individuálne. Navyše, nemá zmysel to nejako presne vážiť a časovať, pretože telo má aj tak každú chvíľu inú spotrebu, ktorá sa nedá presne určiť. Najlepší je "kvalifikovaný odhad". Ja som si odvážil našu malú čajovú lyžičku, do tej sa zmestí cca 2g kyseliny askorbovej naplocho, a dávky odhadujem. Presné sú len vtedy, keď dávam deťom cmúľacie 500mg tabletky.

Tieto dávky nie sú vhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnej deficiencii G6PD.
Podrobnejšie info: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

olivova
1. okt 2009

ja mam v plane v podstate neockovat, len sa pytam.

A k tomu vit. C - je mozne, ze som nan alergicka??? Vzdy, ked chytim daku nadchu, tak aby to nebolo este horsie, som si povedala, rychlo C a namiesto toho aby mi pomohol, citim sa omnoho horsie (doslova ako chripka a to nehovorim, ze je pravidlom - ak uzijem C = bolest hrdla). A ked ho vysadim, je mi lepsie...
Vsetci tu pisete aky to je uzasny vitamin (tomu aj verim) a mne je po nom mizerne 😔 . (kupujeme len v tych tmavych flastickach v lekarni).

sisa.b
1. okt 2009

vanish, ja nedavam ocot kvoli tomu smradu, kyselina citronova mi preto viac vyhovuje 😝

smary
1. okt 2009

ahojte, citam vas uz dlho a tymto zdravim aj petota, ktoreho poznam osobne 😉 zaroven mu dakujem, ze info o Ccku a slubujem mu,ze mu konecne tu jednu vytlacenu brozuru coskoro vratim (ziadne vazne chyby som tam nenasla 😉 )
mam sice dieta ockovane na vsetko, zaco sa teda aj patricne hanbim ☹ ...dalsie ockovania uz ale nedovolime 🙂
chcela som vam len napisat, ze je zvlastne sledovat tuto diskusiu, nemam sa preco do nej zapajat, tak len od vas cerpam info, ale teraz ked som tu nasla prispevky od Tane74, tak som sa uz ozvat musela, pretoze vidim,ako to je vsetko popreplietane...pretoze link na detox.forum ktory tu hodila, dobre poznam 😅 aj z toho fora, totizto jedneho cloveka osobne poznam (dokonca sme blizka rodina 😅 )...no proste cele to navzajom suvisi...ked sa rozhodnete,ze zacnete nieco robit s tazkymi kovmi vo svojom tele kvoli amalgamom v zuboch, nemozete obist odmietnutie ockovania a naopak, ked raz odmietnete ockovanie,kvoli tazkym kovom (okrem ineho), tak skoncite pri vyberani amalgamovych plomb... 🤐

no nic, tak ja sa zase lucim 😉

vela sily do boja 😵

a este jedna info, ak niekto nekupuje Ccko od damiana,ale kupuje v lekarni Jamiesona, tak v niektorych lekarnach este stale maju akciovu cenu zuvacieho 500mg Ccka 120ks za cca130sk....ja uz mam 4-te balenie 😅 (za 4mesiace 😅 )

petot
1. okt 2009

olivova: Alergia na C je mimoriadne zriedkavá. Omnoho pravdepodobnejšie ide o reakciu na nejaké farbivo alebo príchuť v tých tabletkách. Treba skúsiť čistú chemickú práškovú kyselinu askorbovú, alebo minerálny askorbát (napr. C-salts), a užiť to s jedlom.