Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
12. okt 2009

natashkaa: Určite sú tu takí. Aj ja k nim patrím. Po tom, ako sme pri prostrednom mali zvláštne afektívne záchvaty po tretej "šetrnej hexe" sme už najmladšieho nenechali vôbec očkovať. Pritom, už tú tretiu hexu som takmer nedal, ale presvedčilo ma, aká mala byť "šetrná"... 😔

Som rád, že tie choroby sú také zriedkavé, a že vymizli bez zásluhy vakcín. Riziko ochorenia a vážnych následkov je v súčasnosti menšie, než riziko vážnych následkov očkovania. Stačí sa pozrieť, koľko je alergií na potraviny, astmy, porúch správania... to sú všetko dosť vážne a celoživotné postihnutia. Autizmus. Autoimunita. Reuma. A tak ďalej.

Ortute je tam už asi len v stopách, ale hliníku je tam veľa, a to "ďalšie F" - fenoxyetanol. Ale tie chemikálie sú len časťou problému, samotné účinné zložky sú tiež veľmi zlé.

natashkaa
12. okt 2009

petot

No je mi zle!!!!!! prave som si stiahla letak na hexu su tam az dva druhy ALka a aj fenoxyetanol a dokonca to priznaju no zlati su 😀 a to je setrna jak svina teda

tin007
12. okt 2009

citam si spravu Vyhodnotenie kontroly ockovania http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/vyhodnoteni...
ten pocet nahlasenych reakcii po ockovani je strasne malo, ved kazda tretia/stvrta mamicka minimalne spomina vysoku teplotu po ockovani, alebo nechutenstvo, abces v mieste vpichu.

vanish1
12. okt 2009

tynushga, aj mne lekárka hovorila, že ak som už dala dve a podpísala som súhlas, tak musím dať aj tretiu... súhlas môžeš kedykoľvek odvolať a súhlas, ktorý si dávala predtým sa vzťahoval na tie dávky, ktoré boli predtým. Pred každým očkovaním musíš súhlasiť! Aj keby si súhlasila s treťou dávkou a behom piatich minút by si si to rozmyslela, aj tak máš právo súhlas odvolať.

natashkaa, my sme odmietli tretiu hexu a všetko za tým

shtanik
13. okt 2009

natashkaa: ja som ďalší prípad, úplne sme odmietli akékoľvek očkovania, zatiaľ teda bez odozvy nadriadených orgánov a bez vážnejšieho ochorenia, synátor má 7 mesiacov a doteraz sme boli chorí len raz - hospitalizácia s ATB, aj to nešlo o infekciu, ale nesprávne diagnostikovaný skrytý reflux 😖

lucrezia
13. okt 2009

baby a chlop, pozerali ste vcera TV Noviny?
hovorili tam o ockovani proti rakovine krcke maternice. no, info nic moc, aj ked trosku kritika v podobe pár neziaducich ucinkov tam bola.....ale mna zaujala ta veková hranica, ze najlepsie je ockovat 12-15 roc. dievcata.
Mna len sokovalo, ze nasa Dr. nám toto ockovanie ponúkala minulý rok, ked dcéra ledva dovrsila 10 rokov 🙄 🙄 🙄
Ma to normalne nasr...lo! Ešte ze som to nedala! A to som vtedy nemala take info ako teraz a nedala som, no asi ma osvietilo 😨
No odteraz aspon viem, ze mam v ambulancii velku privrzenkynu ockovania na cokolvek a ona ma uz svojimi argumantami neprehovorí na nic.

erikasadek
13. okt 2009

petot, vies co.. prave toto mozem konstatovat, v porovnani..

na slovensku som si vsimla, teda potvrdte alebo vyvratte mi to.; ze je , kazde druhe dieta alergik, alebo , ma naklon k ekzemom a podobne;..
teda su to deti ockovane...ze,

teraz to porovnam, s mojim okolim, v fr; teda ja som v parizi..
takze tie deti , co neboli ockovane, zatial, maju okolo 6 az 3 roky... ziadne choroby, do troch rokov , mozno len raz pouzitie atb.. , au niektorych vobec..
a ziadne alergie, a astmy, a akzezmy..

no aby ste vedeli zapisla som si to za ten rok.. je to na vzorke, 66 deti.. 😉
v mojom okoli.. akze asi tak..

teraz skuste aj vy mne, povedat, co vidite vo vasom okoli kolko deti, ma neaku tu alergiu a problemy...
skusme to porovnat.. 😉

ewelyne
13. okt 2009

😢 erikasadek, ja ked to poratam, tak naozaj kazde druhe, mozno aj viac... v mojom okoli cca. 40 deti... od babatiek po 12 rocne... dalej ani nejdem... ☹ 😒 😠
a vsetci slepo veriaci bielej mafii v bielych plastoch,lebo oni maju lieky na vsetko a vedia liecit cokolvek.... 😢

ewelyne
13. okt 2009

jaaaj a tie zdrave su zvacsa neocko... 😉 aj mojej segry maly, v UK... prirodzeny vyvoj imunity a aj bezne detske ochorenia, ale nikdy nic strasne...

sisi08
13. okt 2009

vanish1, bola si predvolávaná úradmi? ja tiež zvažujem odmietnutie 3hexy - a všetkého ostatného ďalej.Vopred ďakujem za odpoveď.

natashkaa
13. okt 2009

erikasadek

Ty byvas vo Fr? pocuj tam je to teda dobrovolne mozes mi napisat ci tam viacej ockovat davaju alebo nie a ak davaju ci to je az od dvoch rokov.....

barborka08
13. okt 2009

natashkaa, ani nasa hexu nema a okrem soplikov co mala ked jej isli zubky (stolicky) este chora nebola 😉 (a to chodime na tury - velakrat lozi po trave a po zemi, boli sme s nou na dovolenke ked mala 11 mesiacov, doma mame psa, atd...)

a este k tomu vcerajsiemu prispevku v spravach ohladom ockovanie proti rakovine krcka maternice, vraj vakcina obsahuje "protilatky" 😀 😀 😀

vanish1
13. okt 2009

zatiaľ nie, lebo sme potom mali dočasnú kontraindikáciu (poruchu imunity), ale už nemáme...

vanish1
13. okt 2009

ale na tú poruchu sme prišli až po roku, odkedy som odmietla očkovanie a dovtedy sa tiež nič nedialo

jarka007
13. okt 2009

natashkaa nas najmensi bol prave dnes ockovany, ale len Td-rix, ma skoro 14 mesiacov a doteraz bol chory vazne iba raz, aj to len na dovolenke SR . Keby ale dcera nechodila jazdit na kone, tak ho este ockovat nedam. Je malo pravdepodobne, ze tieto choroby, obsiahnute v hexe tvoje dieta dostane. Az na cierny kasel, ten bol na SR celkom rozsireny, ale podla veku maleho uz je za vodou a komplikacie mu nehrozia.
Ja zijem v Nemecku a nasa doktorka zastava nazor, ze do jedneho roku by deti nemali byt ockovane. Az po jednom roku je organizmus pripraveny na prijatie vakciny. Prva vakcina vacsinou nesposobuje ziadne problemy, pretoze telo este tuto cudziu latku nepozna, komplikacie zacinaju od druhej, vo vacsine pripadov po tretej davke.
V mojom okoli je to trosku odlisne ako u Eriky, ockovane deti maju naozaj skoro vsetky problemy, ci uz neutisitelny krik, neurodermitis alebo caste choroby. Ale do skolskeho veku sa to vacsinou upravi. Uplne neockovane velmi nepoznam, ciastocne ockovane (tak ako nas maly) su zatial zdrave a nemaju ziadne problemy. Prave nedavno som citala statistiku, ktora hovori, ze: Kazde 3tie dieta v Nemecku ma do predskolskeho veku neurodermitis a kazde 10 astmu. Tak tieto spravy ma uplne sokovali 😕 .

erikasadek
13. okt 2009

jarka, ja som si nato sadla, arozprvala s avela v mojom okoli hlavne mamicky v parku a podobne
takze s toho moj pohlad..

natasa..
no, nie je povinne okrem , prvej , trojvakciny, tetanus obrna cierny kaasel..ale nikto ta nenuti, casovo, staci ze das pred , skolskym nastupom.. aspon..
a prvae ja poznam vela takychto rodicov na podnet lekarov davaju az po roku az 3 rokoch, tu prvu vakcinu.. 😉

zase mas vela rodicov co dava ockovat a nekladie si otazku preco nie;. .. je to dobrovolne, ale lekar Ti poie na budici mesiac budemle ockovat tuto , vakcinou a ty ùmozes povedat ze nechces alebo v pohode; ak nie spyta sa ta preco, a nebude ta nutit;
su aj vynimky ktore Ti povedia, radsej nie, teraz pockajte.. 😉

vikinka27
13. okt 2009

Nataska, aj moj mladsi ma 20 mesiacov a zatial nema hexu. Klop-klop, dieta je zdrave, az na klasicke sopliky. A dufam, ze ak by aj prisla nejaka "ockovana" choroba, ze to jeho imunita zvladne. 😉

natashkaa
13. okt 2009

erikasadek
takze v podstate vacsina deto ockovanych je len az od 3rokov?

jarka007
13. okt 2009

Erika to vies, ked sme boli este v Mnichove, tiez tam bolo viac "uvedomelych mamiciek", ale tu sme teraz na dedine, kazdy je zalezeny vo svojej zahrade, na ihriska preto chodi malo deti a akosi je to tu aj mensia ochota rozpravat o ockovani. Takze verim, ze Pariz je lepsia vzorka ;). Akurat mozem potvrdit, ze uplne zaockovane deti maju naozaj problemy z imunitou.
Inak som sa skoro triasla, ked malemu pichala dokorka injekciu a este stale som nejaka roztrasnea. Ale doktorka ma ukludnovala, ze prva davka je vacsinou bez problemov. Chudak maly, snad bude OK.

erikasadek
13. okt 2009

natashaka, nie, zalezi kde..
na dedinach, je skor viac; a niekde menej..
tu je dost velke halo bio, a tak aj rodicia, co tomu tak , fanduju, neockoju....
vatsina deti je ockovana, ale je vela, skor po prvom roku, a menej po troch.. 😉

kezde tu je matreska len 16 tyzdnov deti idu do kolektivov, od 3 mesiacov.. 😉

takze vela, ludi dava ockovat.. ale nikto ich nenuti, len to tak citia..
a na druhej strane, je dost co nedava.. je to vec zivotneho stylu.. a postoja;;

percenta ti neveim povedat.;
je tu vysoka ockovanost; na slovensko nemame samozrejme;. 😀

ale je to ine;. 😉

petot
13. okt 2009

tin007: Ten materiál by si mali prečítať všetci, ktorí zvažujú odmietnuť očkovanie. Aby videli ten prístup a mali argumenty. Že úrady radšej naťahujú slušných ľudí, ktorí sa trápia a zodpovedne rozhodujú, zatiaľčo na "sociálne neprispôsobivých", ktorí sa jednoducho vykašlú chodiť k doktorovi, na tých sú krátki.

pastuska
13. okt 2009

Mňa zaujíma, či im mám nahlásiť, že malý má po očkovaní alergiu a je príliš aktívny, neposedí ani 5 sekúnd, proste hyperaktivita ako vyšitá. Nesústredí sa na nič, nič ho dlho nezabaví....určite by to nebrali do úvahy.

erikasadek
13. okt 2009

petot suhlas, preciatli ste aj postvakcianalne reakcie;; som prekvapena, ze vobec nieco take pisu.. maju prvy , dobry bod..*

kristiniatko
13. okt 2009

ahojte, uz vas dlho citam. chcem odlozit ockovanie az po 2 roku, ale dr. ma varovala, ze je teraz rozsireny zaskrt. ze ho mozeme chytit aj v obchodnom dome. nema o tom niekto nejake informacie? dakujem

natashkaa
13. okt 2009

kristiniatko

to fakt 😲 no to by aj mna teda zaujimalo!!!

natashkaa
13. okt 2009

kristiniatko je to koza vymysla si ked sa tak nad tym zamyslis ved predsa vsetci su zaockovani nie tak ako je mozne ze sa siri zaskrt HOVADINA a v obchodnych domoch tazko tam chodi len ockovana cast obyvatelstva nieje to nejake asocialne miesto klamala Ta aby si dala ockovat

vanish1
13. okt 2009

no sila, čítajte závery z porady Pracovnej skupiny pre imunizáciu:
" a nepravdy o škodlivosti očkovania neprijímajú, sú akékoľvek diskusie s nimi zbytočné a nereálne . Do budúcnosti PSPI nevidí dôvod na podobné stretnutia , ktoré nevedú k odbornej diskusii a reálnym záverom.

Naopak, PSPI zintenzívni úsilie, aby sa odborné informácie a argumentácie o význame a prospešnosti očkovania dostali čo najviac do povedomia rodičov detí podliehajúcich očkovaniu. Z tohto dôvodu je súčasťou záznamu z rokovania PSPI aj stručná informácia o témach, ktoré boli na stretnutí diskutované, a ktoré vyvracajú námietky antivakcinačných aktivistov (pozri prílohu).

Spochybňovanie pravidelného povinného očkovania neuváženými prehláseniami a prezentovanými polopravdami bez dôkladnej znalosti problematiky, môže závažným spôsobom prispieť nie k ochrane, ale k ohrozeniu zdravia detskej populácie. Zavádzanie verejnosti neodbornými argumentami a účelovo použitými čiastočnými, často z kontextu vytrhnutými výsledkami štúdii, resp. navádzanie rodičov na odmietanie očkovania bez pripustenia dôsledkov tohto odmietania je závažný zásah do zdravotnej politiky štátu, týkajúcej sa verejného zdravia."

že vraj zásah do zdravotnej politiky štátu 😝 my podľa nich nemáme právo rozhodovať o ničom 😠
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

toto ste čítali? http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/pandemicky_...

vanish1
13. okt 2009

ešte raz celé

MUDr. Mikas oboznámil prítomných s návrhom interpelácie ministra zdravotníctva, vypracovaným na základe podnetu p. poslankyne Muškovej o spochybňovaní významu povinného očkovania a s priebehom stretnutia s predstaviteľmi Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania (ďalej len "Iniciatíva") - Ing. Vraničom a p. Vranskou-Rojkovou na Úrade verejného zdravotníctva SR. Zo strany prítomných zástupcov Iniciatívy nebola ochota akceptovať žiadne odborné údaje a argumentácie o prospešnosti, bezpečnosti a význame očkovania. Záverom stretnutia bolo prehlásenie zástupcov Iniciatívy, že zvážia podanie podnetu na ústavný súd o preskúmanie ústavnosti povinného očkovania v SR.

PSPI k uvedenému konštatovala: Napriek opakovaným odborným argumentáciám a vysvetleniam, ktoré jednoznačne vyvracajú zavádzajúce údaje a vyhlásenia predstaviteľov Iniciatívy, nie je z ich strany snaha akceptovať dôkazy, ktoré hovoria o prospešnosti očkovania a ktoré sú podložené výsledkami odborných štúdií. Nakoľko zástupcovia Iniciatívy žiadne odborné argumenty, ktoré vyvracajú fámy a nepravdy o škodlivosti očkovania neprijímajú, sú akékoľvek diskusie s nimi zbytočné a nereálne . Do budúcnosti PSPI nevidí dôvod na podobné stretnutia , ktoré nevedú k odbornej diskusii a reálnym záverom.

Naopak, PSPI zintenzívni úsilie, aby sa odborné informácie a argumentácie o význame a prospešnosti očkovania dostali čo najviac do povedomia rodičov detí podliehajúcich očkovaniu. Z tohto dôvodu je súčasťou záznamu z rokovania PSPI aj stručná informácia o témach, ktoré boli na stretnutí diskutované, a ktoré vyvracajú námietky antivakcinačných aktivistov (pozri prílohu).

Spochybňovanie pravidelného povinného očkovania neuváženými prehláseniami a prezentovanými polopravdami bez dôkladnej znalosti problematiky, môže závažným spôsobom prispieť nie k ochrane, ale k ohrozeniu zdravia detskej populácie. Zavádzanie verejnosti neodbornými argumentami a účelovo použitými čiastočnými, často z kontextu vytrhnutými výsledkami štúdii, resp. navádzanie rodičov na odmietanie očkovania bez pripustenia dôsledkov tohto odmietania je závažný zásah do zdravotnej politiky štátu, týkajúcej sa verejného zdravia.

quika
13. okt 2009

ludia, pomoc! bola som proti MMR ockovaniu, lenze som nemohla ist do poradne a siel tam (nic netusiaci) manzel, tak lekarka hned vyuzila situaciu a pekne nam maleho naockovala 😠 to bolo vcera, dnes sa unho prejavilo klasicke prechladnutie, nadcha, kasel, zvysena teplota, takze pekne musi organizmus zvladat chorobu a toto desne ockovanie naraz 🙄 poradte, co spravit aby som znizila sancu ze mu to ublizi? davam mu vit.C, nic ine ma nenapada, za kazdu radu budem vdacna.

sammy19
13. okt 2009

ahojte, tak toto je fakt "sranda" - skusaju vakcinu proti kokainu... a ze by to mohla byt dobra prevencia pre tych, co este kokain neskusili.. 😕

http://www.mamatata.sk/clanok/5895/ludom_zavisl...