Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lucrezia
20. okt 2009

natashka, tak tá voda podla mna nemá s očkovaním nič spoločné a to, že bude v kolektíve 😒 ....predpokladám, že všetky deti budu zaočkované, tak ake riziko? či bojíš sa, že práve tie zaočkované budú bacilonosičmi?
pozri, erika nam tu rozpráva ako je to vo Fr, tam to je dobrovolné, t.j. nezaočkovaných jedincov je tam určite viac, majú tam aj osýpky a pod. a nemyslím si, že by tí nezaočkovaní sedeli len doma a nikam preto nechodili.

erikasadek
20. okt 2009

lucrezia , to si pis ze nesedia doma tu nesedia ako u nas , doma ked su chore ze osta doma a podobne,
alebo , vidis obodkovane, maju kiahne, pêkne sa hraju , vonku v parku , v obchode paodobne nikto sa nad tym nepozastavuje. 😀 😀

dokonca jedna trafen amatka poslal svojho syna s menagitidou do skoly svojho syna, naco by sa nad tym trapila;. 😠 skolka mojho syna;. 😠 😠

inak co sa tyka ockovania, na chripku A tak je tu pruser... 😀 skoro nikto sa nedava ockovat.; nikto jej neveri.. teda to je oficialne, co s apise v novinach a telke.. 😉

erikasadek
20. okt 2009

karol musim Ta sklamat ale je to inafariq quinta.. 😉 tam nie je hepatitida B 😉
neockuje sa snou.; stiahnuta..; 😉
jedine ze si ju vypitas moja.. ale neockoju s a s nou.. 😉

natashkaa
20. okt 2009

vedel by mi niekto dat link kde najdem ake su povolene hodnoty hlinika pre dojcata?

erikasadek
20. okt 2009

http://www.votre-sante.com/news.php?dateedit=12...
karol mas pravdu, ale precitaj si to, napsala to pediatricka;. 😉

ano baby, jedna hexa vakcina bola stiahnuta, francuzskej vyroby ale nahradila ju ta co davate na sloevsnku..
ja co som vedela tu lekari ju nepichaju ..; takze je to pentavac a infarix quinta.. bez B hepatitidy stale mi vsetci hovcorili ze tato sa nepicha...

inak podla tohto clanku je to tak , ze ak ju neaky lekar da, tak ani rodicia nebudu vediet ze je tam hepatitida B, bez suhlasu rodica tym padom ju pichnu... co moze sposobit ze niektore deti budu ockovane, dvakrat na hepatitidu B;;
kedze o tom rodic nebude vediet..
pise taml aj ake ma zle nasledky tato vakcina
a to pise pediatricka!!!!!
**

denduska
20. okt 2009

zasa damsky magazin - kampan na ocko proti chripke... Boze ako to mozu odporucat malym detom!!! ako to vobec mozu povedat..
aha - super veta - dospely zdravy clovek by sa mal preto zaockovat, lebo mu to znizi ekonomicky dopad ochorenia....
a ze chripka prechadza do virusovej pneumonie a konci smrtelne.......ach Matka Bozia na nebi, ked uz ty nezasiahnes tak nikto 😖

neviete kto je ta zena? 🙄

erikasadek
20. okt 2009

denduska na slak trafenie ze..??

inak aj tu , len neako sa im ta kampan vobec nedari. 😀

nikto sa nechce dat ockovat , ani , zdravotny personal... 😀 😀 teda vatsina..

sammy19
20. okt 2009

no tak ja som dnes uspesne odhovorila otca od ockovania proti chripke - on, ze to potrebuje, lebo posledne tri roky sa daval ockovat a nebol ani raz chory. Lenze vtedy sa daval hlavne preto, aby nemusel vynechat v praci. No a kedze uz do prace nechodi a je doma, tak som mu povedala, keby uz teda tu chripku dostal, nech radsej normalne vylezi, vypoti a ten tyzden ho predsa nezabije.
On ma celkovo tolko liekov na uzivanie, ze hroza, tak naco este ockovanie do seba pchat. No tak ma posluchol 😎 som rada...
Len dufam, ze ak nahodou ochorie, tak mi to nebude vycitat, ze to je isto preto, lebo sa nedal zaockovat 🤐

jaroe
20. okt 2009

baby a chlap, mam jednu otazocku trochu mimo temy, ale myslim, ze poradite. Uz sa tu rozoberal vitamin C tak teraz ohladom vigantolu a jeho podavaniu babatkam. Som velkym fanusikom Damiana 🙂 ako aj poniektori z VAs, no a on o nom na badatelovi nepise prilis pozitivne:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

tak teraz som na pochybach, co mam davat svojej 8 mesacnej dcere....aky mate na to nazor?

sammy19
20. okt 2009

inak, dnes som bola u doktorky a ona si myslela, ze idem s malou na MMR ockovanie... tak som ju hned stopla, ze urcite nie a ze by som chcela doporucenie na alergologiu - dcerke sa urobilo nieco ako ekzem na nozickach, ma to od zadocku az dole po clenky. Su to take suche, cervene supinate flaky, celkovo ma tu kozu taku drsnu. Dr. mi na to dala Imazol 😕 No neviem.
Ale mame doporucenie na alergo a uvidime. Zatial neockujeme - nemame ani ten treti Infanrix ani MMR a to uz mala bude mat 18 mesiacov.
Ale som bola celkom prekvapena, doktorka bola v podstate mila a taka v pohode. Akoze viem, ze ma berie ako nejaku mierne sialenu matku kvoli tomu postoju k ockovaniu, ale aspon sa spravala pekne 😀 😀 😀 Aj malu chvalila, ze aka je sikovna a spolocenska - vsetky hracky v ambulancii si vydobyla svojim krikom 😀 😀 😀 No po kom to ma, taku povahu ? (po mne isto nie...)

vanish1
20. okt 2009

denduska, ja som tiež kúsok videla z tej relácie, dokonca tam povedala, že od dnešného dňa je povinné očkovanie proti chrípke vo fr pre všetkých a začínajú starými ľuďmi, erika, je to pravda? 😲

erikasadek
20. okt 2009

vanish srandujes, nie je povinne, len sa zacina s ockovanim.. a to je rozdiel.. 😉

tie slovenske preklady.. 😠

naozaj to nie je pravda skor naopak , nikto nechce ockovat.. skoro viac ako 65% ludi s opytanych sa nehodla ockovat a ani neveri vakcine, teda je to vsade, le parisien. podobne ak najdem tak hodim link.. 😉

erikasadek
20. okt 2009

http://www.lemonde.fr/planete/article/2009/10/1...

vanish preloz si.. prepac ja neviem ako .. teda pre seba ano, ale takto mi to nikdy nejde, anjdem ti aj fr.. oni funguje tieto krajiny rovnako.. 😉

erikasadek
20. okt 2009

http://www.leparisien.fr/une/vrai-faux-la-vacci...
tu je odpoved... 😉 len si preloz..

nikto ta nemoze nutit sa , vakcinovat.. 🙂 teda je to tam napisane, ani tvoj, zamestnavatel.. 😉

takze odkial vyhrabali povinnost to neviem.. 😠

petot
20. okt 2009

denduska: Nemas link na tu relaciu?

petot
20. okt 2009

natashkaa (uz som pisal aj mailom):

podla FDA (americkej obdoby SUKL) je mnozstvo hlinika nad 4-5μg/kg/den toxicke pre nervovu sustavu. Linka: FDA Alluminium Rule Poses challenges for Industry Pharmatics. Donna Young, American Society of Health-System Pharmacists, News April 15, 2004. http://www.ashp.org/import/news/HealthSystemPha...

V hexavakcine je hydroxid hlinity 0,94mg a fosforecnan hlinity 1,45mg. Neviem presne, kolko molarnej hmotnosti z tychto zlucenin pripada na hlinik (uloha pre pritomnych farmaceutov, chemikov a Google 😉 ale ak to z brucha odhadneme na polovicu hmotnosti, tak by to bolo 1,2mg hlinika, co by pri 5kg dietati predstavovalo 48-60 nasobok skodlivej hranice.

Toto su vsak udaje z USA, neviem povedat, aka norma (a ci vobec nejaka) plati na Slovensku. Odporucam, obrat sa so ziadostou o informaciu v zmysle Zakona 211/2000z.z. o slobodnom pristupe k informaciam na adresu:

Statny Ustav pre Kontrolu Lieciv
Kvetna 11
825 08 Bratislava 26

Ak budes ziadat odpoved pisomne, bude to mat pravnu hodnotu, ale mozu uctovat par korun rezijnych nakladov (vytlacenie strany papiera, postovne apod). Ak sa opytas E-mailom, tak to bude zadarmo, aj ked stanovisko nebude mat asi ziadnu pravnu hodnotu.

denduska
20. okt 2009

petot, este to nie je na stranke..asi zajtra bude... na stv.sk vo videoarchive - Damsky magazin. no hrozne to bolo..akoby rozpravala o ebole 😒

jaroe, ten vigantol ja netusim...viem ze sa nim da predavkovat len ja som myslela ze to je cholekalciferol, nie ergo, ci ako to tam pisu...treba este zistit ci Vigantol bol stale ten isty Vigantol, ci sa nahodou od toho roku 1928 nemenilo zlozenie...

petot
20. okt 2009

denduska: Je to cholekalciferol (D3), co je sice lepsie ako ergokalciferol (D2), ale stale je to umelina, da sa tym akutne predavkovat (co sa prirodnym tak lahko neda). Pri predavkovani umelym D3 nastava krvacavost, preto sa aj pouziva v niektorych otravach na hlodavce (tam su davky samozrejme radovo vyssie).

Prirodny vitamin D sa moze kratkodobo uzivat aj do 50000IU denne po 3 dni (u dospelych), ale s umelym by som to neriskoval. Najviac som si trufol na 20000 jeden den, ked som bol chory.

Ale vraj existuje injekcia, ktora sa dava detom pred zimou, a tam je az 300000IU, tak neviem, cim je to odlisne od cholekalciferolu vo Vigantole... 😨

Najlepsi je klasicky rybaci olej, alebo olej z trescej pecene, ale kde to zohnat? V lekarni v kapsliach je to nevyslovne predrazene a v totalne neucinnych davkach (ma sa brat polievkova lyzica denne (dospeli), to je 15ml, a lekarenska kapsula ma 1ml a tvaria sa ako keby to bolo neviemco, hadam elixir zivota 🙄

denduska
20. okt 2009

no potrapila som sa trochu...a tu mate vysledok
hydroxid hlinity - 0,94 mg, z toho hlinik predstavuje 0,325 mg
fosforecnan hlinity - 1,25 mg, z toho hlinik 0,277 mg

teda spolu 0,602 mg

pre cca 7kg dieta (pocitala som to na moju Emmu, prepacte 😅) je norma v mg, podla toho co udal petot 0,028-0,035 mg...cize 17 az 21 krat viac.Teda dost, akoze ma to dost prekvapilo, ze az tolko, fuj humus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄

dufam som to nepoplietla, beha mi tu sidlo, ak sa niekomu chce nech to prepocita a opravi ma 😅

petot
20. okt 2009

denduska: Vyborne, vdaka za konecne presne udaje! 🙂

(Moj sedliacky odhad hovori, ze si sa nepomylila, a ak ano, tak nijako vyznamne. Ved ak to tu niekto bude chciet skontrolovat, bude len dobre.) 😉

Inac, citis tu ironiu? Americky urad pre lieky hovori, ze ta vakcina obsahuje cca 20-60x viac hlinika, nez staci na poskodenie nervovej sustavy, a nase urady (a lekari) jednohlasne presviedcaju, ze je fantasticky bezpecna a vedlajsie ucinky su tak zriedkave az su zanedbatelne. Niekto tu nehovori pravdu.

A to sme len pri hliniku. V tej vakcine je toho omnoho viac nez len samotny hlinik - D, P, T anatoxiny, formaldehyd - vsetko neurotoxiny.

Ale neurotoxicita je len jednou tienistou strankou. Na hliniku je nebezpecna jeho vseobecna adjuvantna schopnost, dokaze nasmerovat imunitnu odpoved tela na cokolvek, co sa vyskytne v jeho blizkosti (dokonca aj na molekuly, ktore NIE su nan adsorbovane!) Jednym slovom - alergen z popisu prace. Formaldhyd je zase karcinogen. A dokonca aj samotne antigeny mozu tazko ublizit, napr. sposobit autoimunitu voci myelinu alebo alergie na potraviny apod. A mnohe sucasti vakciny vobec nepozname, lebo sa jednoducho neuvadzaju.

A teraz hura, vsetko naraz, do poslednej kvapky. 😒

denduska
20. okt 2009

no, ukazala som to aj mojmu muzovi a on ze..hm..tak ale FDA je FDA..a ja ze no super ale americke decko je viac nez slovenske ci co? a on nato..tak nedostane nic a hotovo 😀

inak zle som si opisala udaj ma tam byt 1,45 mg no ale to vyjde o par 0,daco viac, to nebude az taky rozdiel, takze je to takmer presne 😅 ...

erikasadek
20. okt 2009

petot j adavam, jednorazovky , vitaminu D 100 000 U.I. kazde 3 mesiace teda moj alekarka mi ich predpisuje.. 😉

vanish1
20. okt 2009

erika, myslela som si, že zveličuje a je to hlúposť..... veď logika mi hovorí, že ak máte povinný iba ten Pentavac a nič iné, tak prečo by malo byť povinné očkovanie proti chrípke 😎

denduska, no sila

denduska
20. okt 2009

takze opravujem...
fosforecnan hlinity - 1,45 mg, z toho Al 0,32 mg

cize spolu 0,645 mg

aby sme boli v presni..co ked si tu p.Bakos klikne 😀 😀 😀 🤐

erikasadek
20. okt 2009

denduska;. 😀 😀

natashkaa
20. okt 2009

DAKUJEM velmi pekne za objasnenie o AL. Nasla som ze existuje aj INFANRIX IPV HIB je to to iste ako INFANRIX HEXA len neobsahuje hepatitidu B. Ale vsimla som si ze neobsahuje ani hlinik ortut neviete ci je u nas dostupna? pozerala som ze sa ockuje v UK. a ak som spravne vygooglila tak INFANRIX HEXA sa ockuje len v cechach a na slovensku? preco sa to z inych krajin stiahlo a nam ostala. Kurnik ja stale neviem co a ako na buduci tyzden nam zacina to plavanie.....

pastuska
20. okt 2009

natashkaa, ja som chodila s malým na plávanie ale nikdy neochorel a chodili sme hlavne cez zimu. Síce čosi z očkovania má, ale určite nemá takú imunitu z toho. Skôr mu ju očkovanie pokazilo, keď je alergický na BKM a má nábeh na atopický ekzém. Takže sa určite neboj. Iné decká boli choré stále - a také na plávanie nechodia, mamičky s nimi radšej vždy zostanú doma. A ten môj sa najedol piesku cez leto - on je taký, všetko ide do úst a niekedy to proste nestihnem. A zdravý sme 🙂 (klop klop)

vanish1
20. okt 2009

tak tu je ten Dámsky magazín z 20.10.- pozrite si od 7 min. a 55 sek., potom odpovedá na otázky v 51 min. a 20 sek. a fakt perlí 🙄 ....http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma...

pastuska
21. okt 2009

A tu je článok z plusky, kde sa tvrdí, že pred očkovaním HPV (kedy ide o staršie dievčatá), musí byť imunita v poriadku. Ale prečo to sakra nikoho nezaujíma u novorodencov a batoliat?

http://www.pluska.sk/zdravie/2009/10/

erikasadek
21. okt 2009

vanish no perlila urcite.. 😠