Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinka1981
22. okt 2009

Ahojte vospolok,
tak teda čo sa už tu deje to je hruza 🙄 !!!!!

Skolara,ak to bola lekarka tak to tak nenechaj!!! To čo si dovoluju??!! Som sa normalne vytočila.
Inak to s tym prispevkom by ma zaujimalo,ja som to ešte nepočula 😕 ak to bude pravda tak dovi dopo,sa rovno možme niekam odsťahovať z tohto poondeneho Slovenska 🙄to tu ide pekne dolu vodou.

My sme mali včera poradnu a sestrička sa chystala že ideme očkovať,ale dokyna jej povedala že neočkujeme,si nas pamätaju 😀ale pohodka,ani sa nas nepytala či sme si to nerozmysleli a bola na nas celkom mila 😉 😀
Inak oni tam asi nič ine ani nerobia v tych ambulanciach len očkuju 😖 😕......sme odchadzali a už aj sa tam natiskal neaky panko-obchodny zastupca cenniček ponuknuť a hned aj neaky prezentik,nech sa pači pani doktorka 😀 😀mame kvalitne čiste vakcinky za akciove ceny 😅....no to som si už ja domyslela 😉to som už nepočula 😀ale isto to tak bolo 😝

ma76
22. okt 2009

martinka1981

je to otrasne,aj ja mam už davnejšiu skusenost...mna vyprevadzala lekarka s prednaškou a to až do plnej čakarne vystrašenych mamičiek 😲 s klipkajucimi očičkami ked to všetko počuli...a na mna pozerali ako na vraha.

Lekarske tajomstvo niektorim slovenskym lekarom nič nehovorí. 😠

vanish1
22. okt 2009

už sme tu viackrát spomínali ten rodičovský príspevok, prečítajte si http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg5.html

ma76
22. okt 2009

Dakujem-e vanish1 😵 🤐

martinka1981
22. okt 2009

Ma76 no teda 🤐 to je drzosť čo si dovoluju 😒 so mnou chodi drahy do poradne a on sa s nikym nepara a hlavne čo sa tyka takychto veci. Ak si nas predvolaju kvoli tomu neočkovaniu povedal že ked bude treba tak sa budeme aj sudiť,len si povedzme rovno že naše sudnictvo je asi na takej urovni ako zdravotnictvo,no des a hruza!

Vanish1-to mam už prečitane 🙂 ,ja som si myslela že je to neaka novinka zase 😵

dianka08
22. okt 2009

martinka1981, prosim ta ku ktorej dr. v Ba chodis s dcerkou? velmi by si mi pomohla...
uz som davnejsie pisala, ze by som rada vymenila p. dr....meno tu padlo asi 2 strany do zadu, ona je mimoriadne aktivna co sa ockovania tyka, kludne zaockuje MMR vakcinou aj prechladnute dieta 😖

ma76
22. okt 2009

Chodia sem aj zvedavci,sa mi minule kamoška priznala že čita,ale nema odvahu....na viac.Možno časom.

dianka08
22. okt 2009

ale aj tak nerozumiem tomu, ze preco ma musia nahlasit, ked nedam dieta zaockovat...ved je to moje dieta, ja som za neho zodpovedna...a uz vobec nechapem, preco by mi mali zobrat prispevok na dieta o ktore sa vzorne staram...

ma76
22. okt 2009

dianka08
to oni musia,zo zakona.

ma76
22. okt 2009

o prispevku si prečitaj na stranke vyšie uvedenej od vanish1 poslana link

dianka08
22. okt 2009

ma76 a o com je ten zakon??? ze ockovanie je to najdolezitejsie a najpotrebnejsie pre deti?
zaujimave, ze nasim spoluobcanom prispevok neodoberu, hoci ich deti su hole, hladne, chore...ahaaa, zabudla som, oni ich vzorne davaju ockovat... 🙄
akoze fakt na porazenie...

spevacka
23. okt 2009

Ahojte, ja uz dlhsi cas sledujem info o ockovani a neockovani, mam 3.mesacne babo a cakaju nas o dva tyzdne v poradni na Hexa. Uz mam z toho mesiac hysak, len skoda ze ja nemam takeho manzela, co by ma v tom podporil ☹ . No tak neviem, cinaberiem odvahu odmietnut. Ale chcela som o inom...ja som tuto temu raz nadhodila na navsteve u kamaratky, ktroej manzel je policajt (nejaky v BA na ustredi, u tajnych ci nieco take) a on hovoril, ze nas mozu obvinit z verejneho ohrozenia, ked odmietneme ockovanie. Sila, co? Ako nejakych teroristov. Tiez mi je uz z tejto krajiny na grc.Tak zatial len tolko a obdivujem vas a drzim palce rodicom, ktori nabrali odvahu ist proti prudu.

zelmirka1
23. okt 2009

prosim vas baby kam vlastne hlasi doktorka ze som nechcela ockovat dieta ? lebo spominala najprv socialku, potom hygienu, ja som myslela ze urad verejneho zdravotnictva ako je to?

martinka1981
23. okt 2009

Zelmirka ja si tiež myslim že urad ver.zdravotnictva.......
Spevacka tak to už by čo bolo??!! že obviniť 🙄 to je už na hlavu postavene. to je zaujimave že ostatne krajiny kde neni očkovanie povinne su v pohode len u nas to je pomaly trestnny čin za ktory nas budu zachvilu zatvarať ale ked vas niekto okradne alebo nedajbože zabije tak to pomaly nikoho nezaujima 😠alebo taky podvodnici tym sa nič nestane 😠 😠 kde to len žijeme..........

denduska
23. okt 2009

no to by len videli, keby mna chceli obvinit 😠 vidim ze najschodnejsia cesta bude najst niekoho kto mi napise kontraindikaciu, aj keby som cele slovensko mala prejst... tak pojde aj mala normalne do skolky a jej rodicia neskoncia vo vazeni... 🙄
a ved UVZ nie je vlastne po novom hygiena? to je to iste nie? 😕

ked som citala na tej americkej stranke odporucania pre ockovanie..ake mate moznosti...ze ockovat najskor po 24 mesiaci ak sa da...bolo mi az do placu ze musim byt tu...

sisa.b
23. okt 2009

akurat citam, ze firma Baxter (vyrobca vakcin) si nechala patentovat vakcinu proti prasacej chripke pol roka pred tym, nez sa objavila 😠 😠 😠

tana74
23. okt 2009

ŽELMÍRKA, nedalo sa na to ísť u Dr. diplomaticky? Že má drobec kopu zdravotných problémov a že ho dáš zaočkovať až keď si budeš istá, že je úplne zdravý....? alebo tak nejak...? Mne na tieto tvrdenia nepovedala nič. Ale zasa moje deti sú staršie a fakt aj majú zdrav. problémy, hoci ja s nimi k lekárom chodím minimálne a mojej lekárke otvorene hovorím o tom, že chodíme k homeopatom a ona to rešpektuje.
Na druhej strane moja kámoška chodí k lekárke, ktorá má strašne veľa pacientov, kopa mojich kámošiek ju považuje za super - najlepšiu tu v okolí, ale keď jej povedala, že malý mal minulú noc teplotu a nezdá sa jej úplne zdravý, prezrela ho a povedala, že mu nič nie je a zaočkovala ho..... 😠 Neviem, ako z popočúvania mohla zistiť, že mu nič nie je.... Tá lek. je možno dobrá, ale očkovanie je u nej prvoradé. Kámoška stihla aspoň zabrániť pneumokokom, hoci sestra mala pripravenú aj tú vakc. a chcela mu ju pichnúť - nie je to pre malého ešte povinné a teda riadne divne na ňu pozerali.... 😒

sisa.b
23. okt 2009

skolara, urcite by som to presetrila a podala staznost na pani doktorku 😠

ma76, tiez by som zmenila mudru a este v cakarni by som prehlasila pred vystrasenymi mamickami a tou kozou, nech si kludne navstevuju dotycnu doktorku, ked chcu, aby o ich zdravotnych problemoch vedel cely okres 😠

ronie
23. okt 2009

sisa no to mě říkala včera kámoška že to četla, to je fakt síla-kde se asi ta chřipka najednou objevila 😠 😝 To je už jak biologická válka toto 😠 Já bych fakt věřila, že ta firma tu chřipku normálně vypustila..

zelmirka1
23. okt 2009

tana74 ja som na to isla diplomaticky ze to chcem len odlozit lebo sa bojim negativnych nasledkov kym je taky malicky a ze neskor sa dohodneme, ale ona hned ze kedy neskor, lebo je ockovacia schema a neskor to nema uz vyznam ked prve dve hexy dostal. Nedalo sa s tym nic robit lebo uz aj tak mi povedala ze sme v sklze skoro dva mesiace. zdravotnymi problemami som nemohla to zdovodnovat lebo maly este nebol vobec chory a doteraz ockovanie znasal bez viditelnej reakcie. Som z toho smutna ale neda sa nic robit, rozhodla som sa takto a musim to teraz znasat co bude....

sisa.b
23. okt 2009

a citala som, ze sa objavila v jeden den na viacerych miestach naraz 😠

martinka1981
23. okt 2009

Ronie inak to je fakt možne 😒 aby mali komu tie svoje super vakcinky komu predať 🙄

erikasadek
23. okt 2009

sisa, ale mala by si vediet ze prasacia chripka uz tu raz bola, v roku 1976 v USA 😉

preto ludia ktori , uz zili v tom rocniku maju , da sa povedat prirodzenu imunitu voci nej.. 😉

sisa.b
23. okt 2009

erika ok a co toto?
# 27. února 2009 kanadské noviny Toronto Sun informují o úniku smrtelné kombinace ptačí a lidské chřipky v laboratořích firmy Baxter

denduska
23. okt 2009

zelmirka, tu je nieco pre teba, nemam teraz cas to prekladat 😅 dufam budes rozumiet

Second, don’t worry if you mess up the actual spacing of each series of shots. The spacing is flexible. For example, even though the first three DTaP shots are supposed to be 2 months apart each, don’t worry if this gets spaced out further. And if you get only one or two polios or Hep Bs early on, but then delay the rest for some years, you don’t have to start the whole series over. You just pick up where you left off.

proste moze byt prestavka po dvoch davkach aj niekolko rokov!

erikasadek
23. okt 2009

sisa, no to bolo par krat.. aj tu;;;
vies ja viem ze francuzsko aamerika sa tym zapodievali uz par rokov co s atyka toho virusu

aspon to tu tak hovorili ze mali trocha strach jedna strana davala vatsci pozor a druha trochu banalizovala..

vies ja sa ani tej chripky tak nebojim ako , takej variolY, teda pravych kiahni ktore su v labakoch ako zbran.

v den ked neakemu blaznovy tresne v hlave bude velmi smrelni, my este ok.. nasa generacia ale nase deti , naozaj nie su ockovane,a tato je svina ako zabija.. ☹

zelmirka1
23. okt 2009

denduska kde si to nasla, ja by som jej to normalne dala precitat
a nie ju tu nikto kto bol na komisii? odkial je ta komisia z hygieny ?

sisa.b
23. okt 2009

erika, aj tak je to podozrive, ze ta chripka tu bola uz kolko desatroci do zadu a zrazu, ked si daju patentovat vakcinu, sa objavi opat a na viacerych miestach v jeden den naraz

erikasadek
23. okt 2009

sisa, ano bola, a bolo masove ockovanie, v usa, a zaroven vela, trestnych podani, po nej , mala zle ucinky na mnohych ludoch...

ja som uz davnejsie nato davala link pockaj ja ho najdem..