Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sammy19
2. dec 2009

ahojte baby, to predvolanie je realne, mam vlastnu skusenost a bolo to vcelku rychle. Ale nebolo to nic strasne, vlastne len taky rozhovor, len sa teraz musime rozhodnut a ak nedame zaockovat, tak dostaneme tu pokutu...

tamix
2. dec 2009

sammy: a už ste sa rozhodli? už aj vieš akú vysokú pokutu dostanete?

spevacka
2. dec 2009

cert33, možno ten tvoj rozhovor s tvojou Mudr. bude úplne v pohode a zbytočne sa stresuješ, ja som tiež bola pripravená na najhoršie a naša MUDr. zareagovala úúúúplne v pohode....ma prekvapila 😉 Takže "to chce klid" (zatiaľ)

inka04
2. dec 2009

...ved samozrejme, ze to predvolanie je realne😒 Ved ak ma pediatricka nahlasi na UVZ, tak oni musia konat - je to jednoducho vo vyhlaske a oni to musia vzorne plnit 😝

bianca7
2. dec 2009

Ahojte.Dnes som tu prvy krat.Rozhodla som sa neockovat svoje dieta...a mam taku otazku,mozno uplne laicku,ale musim sa opytat-ci moze prave zaockovane dieta byt rizikom pre moje nezaockovane?Kamaratke totiz predvcerom zaockovali dieta po-prvy krat.mame sa dnes stretnut,tak ma to napadlo...Kedze ma to babo v sebe napychane tolko roznych bakterii tych chorob a organizmus zacne "bojovat"ci to nemoze ohrozit moje nezaockovane dieta?Mozno otazka sa vam bude zdat smiesna,ale musim sa opytat koli vlastnemu kludu 🙂 Dakujem za odpoved

tamix
2. dec 2009

Keď toľko rodičov nedá zaočkovať svoje deti, tak z pokút vytiahneme pre tento super štát vyriešime finančnú krízu!!!! 😅 Majú fakt dobrú zárobkovú činnosť. 😀 😠

petot
2. dec 2009

bianca7: Tvoja otázka nie je smiešna, pretože kvôli potlačeniu imunity je očkované dieťa ľahšie korisťou bacilou. Niektoré (živé) vakcíny robia z očkovaného dieťaťa priamo infekčného jedinca.

Odpoveďou je budovanie prirodzenej imunity. http://rizikaockovania.sk/otazky.html#Imunita

denduska
2. dec 2009

bianca, podla mna urcite nie. u ockovania na osypky mumps rubeolu teoreticka sanca je. ale predpokladam ze tu islo o ockovanie hexavakcinou.

bianca7
2. dec 2009

Petot,vdaka za odpoved.Si v tomto expert ako pozeram,pochvala!Inac,som sa zacala zaujimat o tuto temu len prednedavnom ked prisla otazka ockovania...a som zacala citat...Ale hned v porodnice som este o nicom netusila,a dieta mi zaockovali prot TBC.Neviem ci to bude tymto,ale v podstate hned ako sme sa vratili domov zacal maly mavat hlieniky v nosteku,ale iba vnutri...Stale chrci chcri,ale nic neide von.Uz sme skusali kadeco,aj som si myslela,ze to je z refluxu(co moze byt),ale skor ma napadlo to,ze moze to byt taka reakcia po TBC,takze lutujem,ze som nezacala studovat tuto temu este pred porodom.

pastuska
2. dec 2009

Bianca, môj malý mal takéto chrčanie a soplíky po každom očku - my máme TBC a hexu, MMR už nie.
Teraz to už nemáva.

zelmirka1
2. dec 2009

baby uz mi prislo predvolanie na urad ver. zdravot. lebo sme nedalia tretiu hexu ale zaroven mi dnes prislo nieco z uradu prace a socialnych veci ???? to aj tam ma predvolaju akoze sa nestaram o dieta lebo co ??? to je fakt sila.

denduska
2. dec 2009

zelmirka coooo? snad nie si prva ktorej idu odobrat rodicovsky prispevok??? dufam ze nie, panabeka!!!! 😲 😲 urcite napis co to bolo.

zelmirka1
2. dec 2009

coze to nikoho nevolali aj tam ? no na to by som sa teda pozrela keby nieco take chceli urobit, to by bola kauza do markizy ako vysita....

pastuska
2. dec 2009

Mňa by zaujímalo, či aj cigáňov predvolávajú, keďže vo výročnej správe bolo "smutne" skonštatované, že cigáni kazia štatistiky očkovania, lebo utekajú, neprídu na očko a podobne...už vidím, ako ich nahlasujú...

vanish1
2. dec 2009

zelmirka, niekto tam už bol... ale to len lekárka bola taká iniciatívna a zavolala tam... ale myslím, že len boli doma, pozreli a bolo to ok, môžeš si stiahnuť aj tento list a argumentovať ním na úrade, lebo niektorí úradníci si veci vysvetľujú po svojom...práce..http://www.rizikaockovania.sk/leg/tomanova.pdf

zelmirka1
2. dec 2009

ten list som videla len mi to pride ako nieco stiahnute z netu co neviem ci v skutocnosti je OK. no neva ved uvidime...

tin007
2. dec 2009

zelmirka1 no este nevies, co ta na upsvare caka, ale nastuduj si toto: http://rizikaockovania.sk/leg/leg5.html je tam aj kopia listu z ministerstva

tamix
2. dec 2009

Vie mi niekto poradiť ohľadom Synagis-u? Ako som už spomínala, malá je predčasne narodená a tak nám odporučili Synagis. Vraj si máme o ňom prečítať na internete a v prípade nejasností – opýtať sa sestričky. Tak som si prečítala info ako je to v štyroch susedných krajinách. Na každú moju otázky mi sestrička odpovedala, že „to nie je pravda“. Radila som sa s rôznymi Dr.
Odpovede: 1- jednoznačne dať očkovať
2- neočkovať
3- neurobím zle ak dám, aj keď nedám
Ešteže viac možností nie je.
Tak som nedala.

Vie niekto o tom niečo? Mala som radšej dať?

tin007
2. dec 2009

zelmirka1 ako pises, uvidis priamo na mieste co chcu, mozno by som im list neukazala (ak sa to predvolanie bude tykat ockovania) ale ziadala by som vyjadrenie pisomne. vies, uradnici su velki pani a machri co sa tyka reci, ale v pisomnom styku su uz opatrnejsi. drzim ti palce a daj nam vediet ci sa to tykalo ockovania a co v takom pripade chceli

lucia123
2. dec 2009

tamix, Synalgis, sukromna neuro ambulancia, kde s Teba vytiahnu len peniaze. Lepsie je ist na Kramare, robi tam jedna prijemna starsia Dr, uz neviem meno, myslim ze ich tam nie je viac a ta je skusenejsia. Neplatis nic.

Nas poslali do Synalgisu (myslim ze im takto dohadzuju klientov) z Prosanusu (detska lekarka Smetanova). Dieta v pol roku "spickovalo". 🙂

vanish1
2. dec 2009

lucia, myslím, že tamix nemyslela zdravotnícke zariadenie 😉 tamix, myslím, že tina_ alebo tak nejako tu pred časom písala, že to odmietli a mala taký dobrý dokument o tom, skúsim pohľadať...

tamix
2. dec 2009

lucia: ja som myslela na injekciu. Ale napriek tomu ďakujem, a to máš pravdu, že veľa zariadení sa snaží od človeda vytiahnuť peniaze.
vanish: ďakujem, to by bolo super

pastuska
2. dec 2009

No inak ma toto dosť vystrašilo, ak by k tomu prišlo, je to pravda? Veď to ma môžu aj do plynu poslať, zámienka sa vždy dá nájsť...(ja len tak teoretizujem momentálne).

ale jakmile se vyhlásí pandemický scénář, už nebudeš mít právo volby, za tebe rozhodnou jiní a neuposlechnutí bude tvrdě postihováno.

bianca7
2. dec 2009

Pastuska,a s tym chrcanim ste aj nieco robili,ci to preslo samo od seba?Lebo ja normalne mam s tym problem 😕 ...Mozno malickemu ani nevadi,ale mne hej...Len ked pocujem,tak zapinam vysavac,ale nic samozrejme neodsajem...

tynushqa
2. dec 2009

Ahojte,
v utorok mame ist na ockovanie. Viem ze nechcem dat ockovat, ale teraz ma moja mama strasi ze sa rozsirila zase Detska mozgova obrna ze aspon na nu by som ju mala dat ockovat. CO si o tom myslite? da sa jednotlivo ockovat proti roznym chorobam??? D.

tamix
2. dec 2009

teraz som dostala info od kamošky. jej detská dr.tvrdí, že tieto MMR-ky sú nové a nemajú žiadne veďajšie účinky. že autizmus sa začína od cca 15-teho mesiaca a nemá nič spoločné s MMR-kou. Vraj sa nikdy nepotvrdila súvislosť. No a teraz aby sa človek správne rozhodol.

petot
2. dec 2009

tymushqa: Mama si pletie buď choroby, alebo pojmy. DMO je spôsobená napr. úrazom alebo komplikáciami pri pôrode. Nemá nič spoločné s očkovaním.

Zato detská obrna je polio, infekčné ochorenie, ktoré v 0,3% prípadov končilo ochrnutím. Toto sa v SR nevyskytlo od r. 1960 a v EÚ od 70. rokov. (Vyskytli sa však prípady obrny po očkovaní proti obrne).

tamix: Nikdy sa nič nepotvrdí, a keby sa aj potvrdilo, bude sa naďalej tvrdiť, že nie.

molnarovak
2. dec 2009

tak konečne sa zajtra chystáme k pediatričke, kde preberieme neočkovanie.

Petot, odkiaľ berieš tie štatistiky? Ja som sa snažila niečo nájsť, ale nikde som nič seriózne nenašla. Potrebujem mať nejaký rozumný argument.

josefa
2. dec 2009

tamix, to info ze ty nove MMR vakciny nemaji ZADNE vedlejsi ucinky ma asi pani dr. od distributora, neco o vedlejsich ucincich je zde, nejake jsou prece vzdycky https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

saska.t
2. dec 2009

tamix - tiez som nedala MMR ockovat Dr. sice na mna pozeral divne ale to mi bolo jedno, tiez tvrdil ze su to uz nove ock. latky ale som presvedcena ze nedam, jedine cim ma trochu dostal, bolo ze co ked moja dcera raz bude tehotna a dostane rubeolu a budu jej musiet babo vziat, tak som mu aspon povedala, ze ked bude dospela bude jej rozhodnutie ci si to pichnut da alebo nie a mozno to prekona ako dieta a bude po starosti...

niekedy mi ten moj Dr pripada divny, tak sam je proti ockovania proti meningokokom a ma to napisane aj v cakarni ze to nezaockuje ale ze zabezpeci ineho Dr, ktory s tym problem nema, ale ostatne ockovania bez problemov da ale napr. ovcie kiahne tiez moc ochotne nedoporucuje tak fakt nechapem 🙄