Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
18. jan 2010

martin, no da sa zohnat ako acidum ascorbicum, akurat je na to urcite preskripcne obmedzenie, neviem kto to moze teraz vypisat, to sa stale meni. V jednej ampulke je 500 mg, tusim 5 ml roztoku. Ja si to miesam s Calciom ked citim ze na mna nieco lezie a manzel mi pichne. Nastastie uz davno nebolo treba, inak nemam rada tu injekciu, dlho sa to picha a taky dvny pocit (ale to asi kvoli kalciu). Preto si to neviem predstavit, domaca megadavkova liecba, lebo to by sa muselo dat do nejakej infuzky a proste stiect..take mnozstvo... 😕

a pouziva sa jasne, ved skus pozriet tu http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/a...
ja by som to z hlavy urcite tak nevysypala 😀

atana
18. jan 2010

Cora, si ma pobavila s tym odkazom o ockovani na splatky.....dovi....
Poslednu dobu si bezodna studnica informacii.....dobre, dobre.

Dankakk,
ja som si tu knihu uz predplatila. Rovno dve.

dankakk
18. jan 2010

atana 🙂 ... ja tiez rozmyslam, ze by som vzala 3... rozhodim po rodine 😉

tamix
18. jan 2010

Na stránke
http://primar.sme.sk
som našla info o autizme a o tom, že je 1postihnuté dieťa na 10000. tak som si našla americké štatistiky, ale tam to už nie je také ružové:

„1 in 91 children (formally 1 in 150 up until 2009 and 1 in 10,000 in the early 1990s)“
do roku 1990 bolo len 1z 10000 (-ako udávala aj slovenská stránka) ale do roku 2009 je 1autista na 91 detí(formálne 1 zo 150)

A ešte som našla:
• Studies have shown that environmental toxins like mercury and pesticides can trigger autism.
= štúdie poukazujúce, že enviromentálne toxíny ako ortuť a pesticídy môžu spustiť autizmus
• There has been no study that has directly linked a pure genetics basis for autism.
= nie je žiadna štúdia, ktorá priamo spája autismus s genetikou (autizmus ako genetická porucha)
• The fastest growing genetic disorders increase at anapproximate rate of 1% per 100 years. Autism is growing at a much greater rate.
= najrýchlejší rast genetickej poruchy rastie približne rýchlosťou 1% za 100 rokov.

Na tejto stránke som našla o spojení vakcín a autizmu. Ešte som si to nečítala.
http://www.generationrescue.org/autism/17-studi...

toto je dôverná, nekopírovateľná a neuverejniteľná štúdia o Thiomersaly
http://www.nomercury.org/science/documents/Thim...

možno ju už petot má preštudovanú aj odzadu. Tak by mohol o tom niečo povedať. Nechce sa mi to celé čítať.

cora73
18. jan 2010

Atana,ale ze tie stranky sem hadzem preto,ze som pohadana s muzom,ze furt sedim pri PC... 😀
Takze sedim pri PC a nesedim pri nom,lebo som s nim kvoli tomu pohadana... 😀 😀
pekny gulas,ze? 😀 😀 😀

Veronikapp,ja si to tiez mysllim,ze to si asi neda nikto pichnut,alebo zeby nejaky politik v priamom prenose? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Kurnik,pol dna hladam tu stranku,kde bola tabulka,ze proti comu sa u nas ockovalo,proti comu sa ockuje a vakciny,ktore sa budu ockovat,akonahle prejdu vyvojom a budu schvalene-myslim tym ockovanie pre dopelych,stale sa mi totiz mari,ze tam bola spomenuta aj cholera,ze sa u nas zacne ockovat,ale nie som si ista,preto to chcem najst A NEVIEEEEM!!!!!

Knizku som si tiez objednala a prispela som z mojho ooooobrovskeho RP 20 €,ved je to na dobru vec..

No a uz som rozhodnuta,budem oficialne ziadat o odklad,min do dochodcovskeho veku 😀 ,ale nie,aspon do troch rokov a zahrniem do toho aj tu tretiu Hexu a MMR-ku,aby ma nevolali na stokrat,uvediem mojej matky epilepsiu v detstve,moje,bratove,a starsieho syna febrilne krce,moj zapal mozgovych blan po ockovani,aj ked proti pravym kiahnam,ktore sa uz teraz neockuju,je mi to jedno,dalej uvediem moju a manzelovej tety celiakiu,ja mam najhorsi stupen a celiakia je autoimunne ochorenie a ak ani to nebude stacit,tak im tam jednu pi-pi-pi a budem este platit aj za ublizenie na zdravi... a odmietnem na rovinu vsetko a navzdy! 😀

no,ved mna smiech prejde,ked na mna kuknu.... ☹ ☹ ☹

vanish1
18. jan 2010

aha denduska 😉

cora73
18. jan 2010

inac dnes som kukala na jednej uradnej stranke,ze ake diagnozy boli na SK oficialne uznane za kontraindikacie ockovania a vobec tie deti neockovali a v tabulke som nasla tieto tri :
DMO
Epilepsia
Poruchy spravania

len by ma zaujimalo,ci to tie deti mali od narodenia,alebo az po niektorom,alebo niekolkych ockovaniach...

tin007
18. jan 2010

ahojte, ja som si knihu tiez objednala a este nejakou sumou, ktora ma dufam nezruinuje aj prispela na vytlacky, ktore budu distribuovane poslancom, RUVZ a pod

ivka144
19. jan 2010

Ahoj, Cora, pocuvaj, je to sice uzasne, ale povenuj sa aj manzelikovi, lebo zacinas byt riadna maniacka (pisem v dobrom, hej? to len aby zas dajake chaosy nevznikli, ked na fore nepocut ton reci).

Inak k tomu, co je vsetko vo vyvoji...
Mna to neprekvapuje, ved co vsetko sa skuma, cisto tak pre vedu, ze vpohode. A ak to fakt chcu vsetko zaviest, tiez sa nedivim..., aj ked ma to netesi. Asi ide o to, aby clovek nemal uz ziadnu motivaciu zit zdravo a zaujimat sa o to, co to znamena a ako si pomoct. Uplne trapne to znie asi, ale spokojne sa stat otrokom konzumnej spolocnosti v tom najsirsom zmysle slova. Uzivat si zivot hedonisticky, nehladiac na nasledky, zdravie odovzdat do ruk "tych kompetentnych", upadok zdravej mysle, vnimania a intuicie. Takyto obraz je podla mna idealny pre pripadnu "elitu", ak existuje. Prosim, len sa neobuvajte do mna, ze zovseobecnujem a dramatizujem atd, dufam, ze je pochopitelny ten princip, co opisujem.

Inak nechcem tu tak "ducharsky" posobit, neviem, co si myslite o takych veciach vy, ale ja verim tomu, ze deti maju alebo motu mat iste schopnosti ci znalosti, ci co, co my sme uz davno stratili, vidiet veci, co my nevidime, doslova i prenesene, a ak si pod tym predstavujete nieco prilis rozpravkove, tak povedzme, ze ide len o prirodzene ludske danosti - vnimanie, vycitovanie, intuiciu, 6. zmysel, ako chcete, ale normalne mi teraz tak prilo, ze co ak tie vakciny "zabijaju" prave toto? Teda to podla mna aj lieky chemicke vo velkych mnozstvach a plno inych veci, hej? Asi som sa az velmi zatazila tou udajnou vetou 4rocneho decka, ze Preco uz nie su veci tak ako predtym? Akosi si pod tym predstavim nieco ine ako "len" velke bolesti hlavy.

Prepacte za odbocenie od inak "na vedeckych odvolavkach zalozenej diskusie".

A este prakticky, ak maju dat aj nam dospelym nejake dalsie ockovania a ak uz viete niektori, ze ziadne nechcete ani pre seba ani pre deti, podla mna je najlepsie odmietnut na predvolani ockovanie ako celok a snad to vyjde najlacnejsie daju pokutu len raz, za vsetko povinne ocko, nase i detske, nie?

PRAVNICI - prosim Vas, nechce sa mi pisat novu temu do paragrafov, aj tak by som asi neuspela. Viete mi niekto povedat, alebo dat link a vysvetlit, kde je jasne napisana povinnost ockovat v nejakom veku?
Lebo teda udajne posunutie ockovania z vlastnej vole sa tiez vnima ako odmietnutie. VRAJ.
A ja som to v zakonom nenasla. Ano, prilohou dajakej vyhlasky ci zakona je prehlad ukonov, co urobi lekar - co vsetko ma vysetrit, proti comu a kedy zaockovat. Myslim vsak, ze nedodrzanie tabulky je maximalne prirodzena vec a aj sa to deje (nielen pri ockovaniach) a nikde som nenasla, ze porusenie tej tabulky je "trestne".
Jedine, co som nasla, ze je priestupok, je ked sa clovek nedostavi po pisomnej vyzve na ockovanie, aj to tusim az druhykrat. Je teda podla Vas zakotvena v zakonoch povinnost ockovat konkretne veci v konkretnom veku s nasledkom sankcii pri nedodrzani? Dakujem.

petot
19. jan 2010

veronikapp: Zloženie MMR vakcín je podobné. Živé vírusy, zvyšky kuracieho embrya, ľudský albumín, laktóza, antibiotiká, aminokyseliny, manitol, sorbitol.

petot
19. jan 2010

tamix: Podľa informácií ÚVZ z roku 2009 je na slovensku autisticky postihnutý 1 chlapec zo 100 a 1 dievča zo 400. Link Ti nepoviem, bolo to v niektorom čísle Zdravotníckych novín alebo Medical practice, medzi jarou a jeseňou.

V Británii už uvádzajú počet postihnutých 1:38. Pekné, čo? Za jednu generáciu stúpol výskyt autizmu o dva rády a oni stále tvrdia, že nevedia, čo ho spôsobuje, ale že vakcíny určite nie 🙄

petot
19. jan 2010

martinba: Na Slovensku nenájdeš efektívne injekčné balenie vitamínu C, ale v zahraničí sa predáva. V núdzi by sa dalo zohnať aj od Damiana, ktorý s tým pracuje v USA, ak sa nemýlim.

Dr. Klenner spomínal 2g a 10g ampule pre injekčné použitie, Cathcart zase práškový askorbát sodný pre riedenie do infúzie.

Intravenózne by som si to netrúfol, alebo ak, tak len s niekým, kto má skúsenosti s takýmto podávaním a IV infúzie podáva bežne (lekár, sestra). Aj keď metodika je v knihe podrobne opísaná a ak sa dodržia základné parametre, tak by s tým nemal byť žiadny problém (v skratke: prípravok bez prebytku prídavných chemikálií, adekvátne riedenie s infúznym roztokom, prídavok glukonátu vápnika a EDTA, pacient v polosede alebo v leže, niečo si k tomu zajesť a zapiť, a najmä, PPOOMMAALLYYY - nedávať viac ako 500mg za minútu, s výnimkou akútnych stavou s hrozbou úmrtia, ako sú otravy apod, kde sa podáva 12g injekčne "tak rýchlo, ako to pacient znesie" - ale na to treba skúseného lekára, aby to vedel odhadnúť.)

denduska
19. jan 2010

mna by zaujimalo kolko vapnika na kolko mg kys.askorbovej 😕

inak sa cudujem ze v zahranici sa predava aj vo vyssej koncentracii, lebo viem ze v USA boli zhrozeni ze my pouzivame napr. magnesium i.v na znizovanie krvneho tlaku...to tam neexistuje a u nas je to liek number one 😀 velmi tam nie su za jednoduche lieky...

ale - ved 10g ampulu musim aj tak rozriedit, tak aky to ma vyznam? teraz sa mi nechce pocitat ci je to hypertonicke ale predpokladam ze ano takze to musi ist do centralnej zily, cim sa to vyuzitie znacne zuzuje 😕

cora73
19. jan 2010

Ivka144,uplne presne suhlasim,co sa tyka deti,este nie su pokazene,vsetko nezaujato vnimaju,citia,prezivaju,este vedome neklamu-az na somarinky 😀 ,uprimne sa tesia a az potom neskor su uz ubiti,uzavreti,a zacinaju sa spravat podla nas..takze ak take dieta povie,ze to je ine ako predtym,ze to boli apod,tak mu nemam preco neverit..my sme vcera napr od 22.30 do 23.50 maleho nosili na rukach co neskutocne plakal,asi to boli zuby,lebo zabral az sirup proti bolesti,neviem si predstavit,ze by ma dokazal klamat a plakat 1,5 hod bez priciny...

vanish1
19. jan 2010

ja si aj celkom viem predstaviť, čo tým ten chlapec asi myslel.....
počuli ste niekedy o mozgovej hmle?

veronikapp
19. jan 2010

a to je co?

martinba
19. jan 2010

Ja som sa stretol s mozgovou hmlou, ked som sa liecil na boreliozu, ja som to osobne nepocitoval ale patri to medzi symptómy. Jeden spolutrpiteľ ten stav popisoval takto:

Mozkova mlha Ew. TO jsou takovy stavy kdy pomalu nevis co delas, neda se na nic soustredit a nejradsi bys tupe cumela do zdi v posteli, nejhorsi je ze pe pri tom neda casto ani spat a zaspat to (vyspat se z toho)...

cora73
19. jan 2010

co som narychlo nasla:

Aké sú príčiny Of Brain Fog?
1. Adrenální únavový syndróm. Ak sa nepodarí nadoblička potom kľúčové hormóny nemôže regulovať tela stres odpoveď. Adrenální únavový syndróm spôsobuje mozgová hmla príznaky, pretože telo nemôže zvládnuť stres rád by mal.
2. Nespavosť / spánku. Keď telo nemá a primerané množstvo spánku, mozgové funkcie sú postihnuté. Tento nedostatok spánku môže spôsobiť depresie, ovplyvňujú náladu, spôsobuje úzkosť a zatahuje myslenia (mozog hmla).
3. Chronický únavový syndróm (CFS). Tento syndróm je známy vplyv na koncentráciu, krátky-termín pamäte a ovplyvňuje spánok. To môže spôsobiť drtivou únavu.
4. Nutričné nedostatky. Keď telo nemá riadne živín, funkcie mozgu je postihnutá. Tento nedostatok môže spôsobiť depresie, nedostatok sústredenia a pozornosť deficit.
5. Candidiasis. Na premnoženie kvasiniek môže spôsobiť depresie, výkyvy nálady, ospalosť alebo únava.
6. Autoimunitných porúch. Fibromyalgia alebo sklerózou multiplex (RS) vplyv na nervový systém a môžu mať vplyv na funkciu mozgu. Toto narušenie môže mať za následok únavu, depresie a úzkosti.
7. Chronickej vírusovej infekcie. Epstein-Barr, Lyme choroba, hepatitída, herpes vírus môže dostať do mozgu. Týchto chorých môže ovplyvniť myslenie a nálady.
8. Rušivého organizmov nájdených v mozgu. Infekcií, ako sú machovec môžu spôsobovať príznaky duševnej choroby. Niektoré parazitárnych infekcií mimo mozog, ako je Giardia, trichinelózu a Lyme choroba môže spôsobiť psychiatrických symptómov.
9. Heavy metal toxicity. Hliníka, arzénu, kadmia, olova, ortuti a mnohé ďalšie kovy nie sú vylučované, ktorý spôsobuje hromadenie-hore a príčiny mozgu hmlovým príznaky. 10. Znížený prietok krvi do mozgu. Ak mozog nemá dosť krvi potom funkciu mozgu je narušený. Hustú krv tiež spomaľuje prúdenie krvi do mozgu.
11. Hladiny cukru v krvi otázky. Ochorení ako je cukrovka a hypoglykémia môže spôsobiť hladiny cukru v krvi, aby sa stal neovládateľný spôsobuje depresia, úzkosť, únavu a zatahuje myslenia.
12. Nadužívaniu umelých sladidiel a MSG. V týchto prvkov, ako sú náhradné sladidlá aspartám obsahujú toxíny do mozgu a môžu mať vplyv na funkciu mozgu.
13. Potravinové alergie a intolerancie. Laktózy a gluténu intolerancie boli známe narušiť mozgové funkcie.
14. Vyzařovací gut syndróm. Existujú-li otvory v čreve, niektoré látky môžu dostať do krvného riečišťa a prechádza do krvi mozgovou bariérou. To môže mať všetky príznaky mozgovej hmly.
15. Nežiaduce účinky liekov. Veľa liekov má vedľajšie účinky a liekové interakcie, ktoré by mohli vyústiť v psychóza, depresia, úzkosť a mnoho ďalších príznakov spojených s mozgom pre. Čítanie návesku pomôže zabrániť získanie niektorého z týchto príznakov.
16. Zápcha. Keď telo nemôže vylúčiť toxíny z tela, čriev toxicita sa môže objaviť. Brain hmlovým nestane, pretože tráviaci systém nie je účinný pri odstraňovaní toxínov z tela.
17. Menopauze. Pri hormonálnej hladiny kolísať v tele, symptómy depresie kike, nejasné myslenie a úzkosť objaviť.
18. Sick budova syndróm. Chemikálie, ktoré sú používané z novej koberce, farby, izolácie a iné typy konštrukcie môže spôsobiť poškodenie mozgu, aby ľudia, ktorí sú citlivé alebo alergické na tieto chemické látky

takze pre mna zaujimava c.9 kvoli celiakii a c.13 kvoli vakcinam a amalgamom...

cora73
19. jan 2010

ta www.nomercury.org je tiez zaujimava stranka....

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

tu som nasla kalkulacku ortuti,ktoru vase dieta prijme pri kazdom ockovani,len bohuzial nefunguje .... ☹ ☹ teda aspon mne

denduska
19. jan 2010

cora, kde si nasla to ze sa nemoze ockovat pri epi, dmo a poruchach spravania? inak by ma zaujimalo ako zistim ze trojmesacne dieta ma poruchu spravania 🙄 🙄 alebo este lepsie stvordnove 🙄 🙄 🙄
moj muz mal v detstve dg.LMD spojena s hyperaktivitou a poruchou spravania ale ockovali ho "dla poradne" 😠 vtedy este take KI neboli. Chvalabohu ze mu ostala len hyperaktivita a tu si vybija na zveladovani nasho domu 😀

cora73
19. jan 2010

ideme papat,ale ked budem mat cas,hodim to sem,je to oficialny dokument..
akurat som mojej mame hovorila,ze ako s bratom boli tieto problemy,tiche,kludne dieta,skoro stale iba jedol a spal,a zacalo to v skolke, zrazu strasna hyperaktivita,poruchy spravania,musel navstevovat specialnu triedu pre taketo deti,neuznaval autority(riaditelku pichol spendlikom do zadku a pod.. 😀 ) a to vsetko na ZS I.stupen.. 😕

a toto je tiez dobre-ucinky ortuti:

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

cora73
19. jan 2010

denduska,je mi luto,ale neviem to najst,neukladam si vsetko,a toto som si neulozila,a uz neviem,ako som sa k tomu dostala,len viem,ze som sa k tomu preklikala cez linky..a pamatam, si,ze to bolo hlasenie percent ockovanosti vo vychodoslovenskom kraji,bola tam tabulka ockovanosti,pocet neockovanych,z toho pre kontraindikacie,ktore som uz uviedla, a este som si zapamatala,ze tam bolo uvedene,ze im to kazia" Romovia,ktori migruju do UK a podobne... 😀

no a na otazku,ako zistis,ci ma male babo poruchu,no,asi nezistis,pretoze ju nema,dostane ju az po....

daducha
19. jan 2010

Ahoj,

tak sme preventivnu prehliadku na 1 rok nakoniec absolvovali dnes a sice sme celu vojnu nevyhrali no vyhrali sme aspon jednu bitku.3.hexu sme zatial posunuli na 12 mesiac po ockovani tej druhej davky,( Prevenar je zaitial posunuty na 2 rok ) co nam vychadza na jul.Dovtedy mame pokoj a tym padom sa musi posunut MMR-ka,co doktorka uz vie ze urcite nedam.
Poviem Vam bola som cela spotena ked sme sa o tom bavili.Sestricka aj doktorka ma pochopili,vôbec ma neprehovarali,doktorka len povedala, aby som si tu tretiu davku hexy premyslela.Co sa tyka toho posunutia, tak hovorila, ze si musi vymysliet kôli kontrolam z hygieny nejaku padnu diagnozu 😉 .Hlasit to vsak tak ci tak bude no az v auguste, ze to robia raz za rok. Ked som sa jej pytala, ci to hlasit musi, povedala ze ano, za to velmi prisne konroluju a aj tak by na to prisli.
Inak je to doktorka, ktore ma najnizsiu zaockovanost v kosickom kraji.Nikdy neockuje deti s neurologickymi diagnozami.Je si vedoma co vakciny môzu spôsobit a zasadne neodporuca akekolvek nepovinne ockovanie.Vo svojom obvode ma niekolko mamiciek, ktore ockovanie odmietli a zatial ani jedna nedostala pokutu, len akesi pisomne bu-bu-bu.Tak som zvedava co z toho bude.
Tin 007 - pytala som sa na moznost zistit hladinu protilatok chorôb z hexy a na SK ziadna poistovna taketo vysetrenie nepreplaca. Môze malemu zobrat krv, no vsetko si rodic hradi v plnej vyske.Orientacne to je cca 50 EUR za jedno.Presne to nevedela.
Dokonca jej v labaku nechceli spravit hladiny protilatok u deti u ktorych mala podozrenie na cierny kasel.Ked sme pri tom kasli, minuly rok mala 12 pripadov cierneho kasla u deti,vsetky mali 11 rokov,z toho 11 bolo ockovanych a 1 nie.To neockovane sa skoro zadusilo, skoncilo v nemocnici na plucnej ventilacii, ostatne ockovane to zvladli doma.Toto ma dost vystrasilo a do jula toho musim este vela dostudovat a spravne sa rozhodnut ci ano, alebo nie tu tretiu Hexu.Cely ten rozhovor o ockovani trval dobru skoro hodinu a ani zdaleka sme vsetko nestihli prediskutovat.V kazdom pripade je do jula pokoj 😀 .
Pikoska na koniec - z epidemiologie jej prisiel zoznam deti narodenych do roku 2000 na ockovanie proti prasacej chripke.Povazuje to za nieco sialene,no rodicov si musi predvolat a ti sa musia rozhodnut.

cora73
19. jan 2010

daduchja,gratulujem,bodaj by sa to takto aj mne podarilo...O tom ciernom kasli neviem,co si mam mysliet,mozno by sa mohol vyjadrit Petot.. 😉 Ani sa necudujem,ze jej nechceli v labaku spravit rozbor,kedze deti su ockovane,tak co si vymysla diagnozu,ktoru tu nikto mat nemoze..
to ockovanie proti prasacej chripke povazujem tiez za sialene,a nevies nahodou,odkedy narodenych deti do 2000? Starsi je 1995,ze ci by sa to aj jeho tykalo...
a co sa tyka tych protilatok,ak ich je v Hexe 6,tak doplatok by znamenal 300 € ?

toto je z www.rozalio.cz,urcite poznate,len ta tabulka umrti na SIDS po Infanrixe ma zaujala,ze ako to asi vypada,ked sa spravi ozajstny vyskum..

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

denduska
19. jan 2010

cora nevadi, skusim daco pohladat aj ja, aj tak diky za tip 😉

daducha, to ti verim ze si bola spotena, to som ja vzdy pri takych veciach, a mam pocit ze cela horiiiiiiim 😅 ale myslim ze ste dopadli super a s tym ciernym kaslom - no tak to ma vobec nepotesilo 😕 toto uz vidim ako zaposobi na mojho muza 😕 a 50 eur za jedno vysetrenie, nuz aby som zacala setrit doprcic 😅 aj ked som ratala ze za celu hexu je asi 10000 korun, tak som to celkom dobre odhadla 🙄

zelmirka1
19. jan 2010

to ste ma nepotesili, my sme tiez nedali tretiu hexu s tym ze ak vakcina chrani tak uz ma maly dost protilatok aj po dvoch a nech najprv zistia az potom sa rozhodnem. Co uz a zaujimave je ze hlasia raz za rok ? nas nahlasila hned tak neviem. zavisi od doktorky to je jasne.

petot
19. jan 2010

denduska: Pozri si kapitolu Injekčné podávanie (momentálne str. 104-107), nájdeš tam odpovede na svoje otázky 😉 http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

blovitc120
19. jan 2010

To su teda ceny... Ale ja osobne by som nezistovala protilatky na hep. B, kym zacne dieta sexualne zit a bude realna sanca, ze by to dostalo, ochranny ucinok isto vyprsi, rovnako by som nezistovala HiB, mozno aj ine, cize minimalne 100€ sa da usetrit 😀.

erikasadek
19. jan 2010

mozno budem mimo , a mylim sa opravte ma, ale 50 € za zistenie protilatok ziadn apoistovna nepreplati 😠 neviem kolko stija vakciny na slovensku ale len jedna davak prevnaru naprikald stoji tu 60€ a neake drobne;.
MMR 15 € a a ostatne okolo 20 za davku takze len 3 za prve tri mesiace.; stale viac ako zistenie protilatok..
inak docerta ked som bola tehotna, bola som vystavena, dietatu dlhodobo na kiahne a tak som mala strach tak gynekolog dal urobit , test na protilatky nestal ani 30 € viem to, vsetko sa tu plati do predu.. 😉
takze neako , ceny na slovensku , dokazu byt nizske a niekedy velmi vysoke;. 😠

bianca7
19. jan 2010

Ahojte.Aj ja sa pridavam k tejto teme-odmietnutie ockovania,hoci sa to uz vola inak...Necitala som vsetko,ale nieco ked mi zvysil cas a som z toho zhrozena a zufala!Momentalne odsuvame ockovanie a nemame este ani jednu davku hexa,hoci mame 5 mesiacov.Najprv son nechcela dat dieta zaockovat koli zistenej znizenej imunite(kym sa to neda doporiadku),ale po precitanii diskusie a inych stranok nenormalne sa bojim ockovania!!!Prednedavnom sme sa konecne dostali na imunologiu,a teraz este cakame na vysledky krvy,hoci nam dr.hned povedala,ze mozeme ockovat hoci aj v ten isty den(nechapem ako to moze povedat kym nie su vysledky).No a dnes nasa pediatricka povedala,ze teraz sa vyskituje vela pripadov cierneho kasla,a ze ak to dostaneme,tak bude zle...Bojim sa aj toho,aj inych chorob,ktorymi sa moze dieta nakazit ked neni zaockovane,no ovela viac bojim tych nasledkov ockovania!Uz poriadne ani nespim,stale rozmyslam,premyslam a neviem co je spravne...Mozete mi niekto povedat o tom ciernom kasli nieco-naozaj toho je teraz tak vela?A ci su to pripady zaockovanych deti alebo tych,ktore neboli zaockovane bud z dovodov nizsieho veku alebo odmietnutia ockovania vobec?A este-mozno by som aj dala ockovat,este stale zvazujem,ale aspon po 2-3 roku...Pripadne ci nezmiernuje reakciu na ocko to,ze prevenar nebude pichnuty v ten isty den co aj hexa,ale neskor?A vobec, aky ma byt dovod na to aby to dr(urady)akceptovali?Naozaj je to strasne dilema a uz mi z toho zacina byt zle...