Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
23. jan 2009

Inak zaujimave je, ze p. DR. Bakos spomenul prave Jennera. Okrem toho, co povedal pred smrtou je na nom zaujimavy este jeden fakt. Jeho zaockovany 11 mes. syn (tusim sa volal Robert) sice prezil, ale spomina sa tiez ako klasicky pripad neziaducich ucinkov ockovania. Stal sa slabomyselnym a zomrel ked mal 21 rokov ☹ .

mywiel
24. jan 2009

sammy to je presne ono Ammonium alum je to super deodorant pred pouzitim ho treba namocit a po pouziti nechat uschnut na volnom vzduchu bez vrchnaka, vydrzi vam celé roky takze aj usetrite nielen peniaze ale aj sa pripadne vyhnete rakovine prsnika 😉 🙂

misuge
25. jan 2009

No to teda je, jede z prvních úspěchů?
Ale zároveď pokud jsem dobře rozuměla, uvažují proti pneumokoku očkovat zase plošně? 😕
V tom článku udeřili hřebíček na hlavičku......všehno je to jen o tom vyvolat v lidech strach

Jarko, zakořeněné to teda je, ale co je smutné, že mne třeba seřve dvacetiletá máma, která by dobou minulou neměla být ovlivněná a má přístup ke všem možným informacím z netu, a to i k těm pro i proti..očkování.

Ale zase pohodlí je pohodlí....na co se pachtit po pravdě, když tak je to jednodušší, vždyť jde jen o zdraví a imunitu mého dítěte a jen na mně záleží, jak silný dospělý a zdravý jedinec pak něj bude 😉

Je to fakt někdy těžké , ale nejsem kazatel a už me unavilo přesvědčovat ostatní v dobré víře, kterou mi stejně nevěřili a naopak na mne ukazovali prstem, že jsem blbá a že mi hráblo a podobně 😉
Takže jsem ráda, že jsem narazila tady na Vás, které jste novým informacím otevřené a dá se s Vámi mluvit, i když nemáme na věci někdy stejný názor 😉 😠

karkulka1
25. jan 2009

Písala som to už aj inde, no, hádam sa nájde niekto, kto mi poradí.
Mám(e) takýto problém, syn 3r4m je autista, na jeseň mal byť preočkovaný proti DiTePer, vybavovali sme mu tú "šetrnejšiu" Infanrix. Najprv ho nemohli očkovať, lebo ho čakala mag. rezonancia, potom mal zvýšené teploty, nádchu atď a asi v novembri som zachytila,že ročník 2006 sa už nebude preočkovávať v 3 rokoch ale až 6.
Tak som sa rozhodla, že ani ja malého teda zaočkovať nedám, je síce r.2005 ale len 4 mesiace mu chýbajú do toho, aby ho už neočkovali. Povedali sme to pediatričke, tá bla-bla-bla, aby sme si to rozmysleli a my, že nie. Zopakovali sme jej sv. stanovisko aj v decembri. Teraz v januári, keď bol muž s malým za ňou, tak vravela, že nás musí nahlásiť.
Máte niekto s týmto skúsenosti, že ste odmietli očkovanie a nahlásili vás? A kde vlastne? A čo potom nasledovalo?

Bojím sa očkovania (hoci posledné 2X razy bol po Infanrixe v pohode), lebo asi 75% autistov trpí epilepsiou a bola by som nerada ,aby sa aj môj syn medzi nich zaradil. Zatiaľ epi nemáme. V 6.rokoch by mi to preočkovanie nevadilo (ak ho dovtedy nezrušia Mr. Green ), predsa len už tá CNS bude na vyššej úrovni, tak by to hádam skôr zvládol.
Viem, mám 2 možnosti:
1. zaočkovať a tŕpnuť, či to pôjde bez komplikácii
2. neočkovať a niesť dôsledky
Nie som apriori proti očkovaniu (vadí mi hlavne, že sa očkuje príliš skoro a veľa), tiež som pevne presvedčená, že za autizmom u môjho malého nie je MMR vakcína, ale prečo ho mám zbytočne vystavovať jednej dávke navyše?!

jarka007
25. jan 2009

karkulka pozri si
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=590
je tam kompletny novy ock. kalendar na r.2009. Z neho nie je absolutne jasne, co s detmi narodenymi v r.2005. Ale predpokladam, ze pre nich plati to iste ako pre r. 2004. Cize preockovanie az v 6roku zivota. Vasa doktorka jednala predcasne a ja osobne by som s tymto kalendarom isla za nou a nech si to ONA necha vysvetlit. Nie je predsa normalne, aby pacienti vedeli o tychto zakonoch viac ako ona.

tina_
25. jan 2009

ahoj,
jarka007 na strane asi 38 pise:
citujem
"V §6 sa pise iba o dornej hranici ockovania, niec o hornej.
Postup: Poziadat pisomne o odlozenie ockovania na neskorsi vek, povedzme 1 rok hexa, 5rokov mmr. Dovod mozete udat napr. chorobnost dietata, s tym, ze imunologicke testy maju zmysle po 3tom roku (denduska by to mohla potvrdit, ci je to tak). Odvolat sa mozete aj na tuto vyhlasku. Ak Vam doktorka pohrozi, ze Vas zahlasi, mozete jej pohrozit vy, ze tym porusuje prislusnu vyhlasku, pretoze takyto pripad §4Hlasenie neobsahuje (rovno priniest vytlacenu vyhlasku). Ak Vas aj tak zahlasi (predsa len im to zakon vyslovene nezakazuje), mozete neskor hygiene skusit pohrozit, ze to date na sud, pretoze ste neporusili zakon, tym, ze ste ockovanie odlozili. Ockovanie akceptujete, ale nie teraz. Vzhladom na to, ze nie je stanovena ziadna horna hranica. "

Takze takto by som to asi riesila ja, dat to doktorke na papieri, a ty na to legitimny dovod mas, nechces ockovanie zrusit, len posunut, a tym padom ta NEMOZE nikde hlasit, treba asi byt drzy a tvrdy, a odvolat sa na vyhlasku, pochybujem, ze ju maju tak dopodrobna nastudovanu, ked sa tam s nou zacnes oháňať... 😉

karkulka1
26. jan 2009

Ale ja asi nemôžem povedať, že to chcem preložiť až o 3 roky na 6. rok, keď je ďalšie preočkovanie. Uf, neviem, čo robiť.
Ale je to dobrý nápad, Tina, poviem to mužovi, nech to skúsi, pravda, už mu to celé lezie na nervy, keďže s MuDr. komunikuje on, ja chodím do roboty, alebo si zoberiem OCR a pojdem sa s nou pohadat. 😢

denduska
26. jan 2009

karkulka, ak chces ockovanie len posunut, podla mna ti musi vyhoviet, a nie vyhrazat sa policiou, na to ozaj nema pravo, ak to aj nie je trestny cin vydierania.
jedine co moze urobit, je nahlasit ta na hygienu, a ak ta aj pridu skontrolovat, tak podla toho co tu dala jedna kocka a sice Dohovoru o ochrane ľudských práv a dôstojnosti človeka v súvislosti s aplikáciou biológie a medicíny sa v kapitole II, clanok 6, odsek 2 pise, citujem:
(2) Na maloletom, ktorý podľa zákona nie je spôsobilý vyjadriť súhlas so zákrokom, sa môže zákrok vykonať
jedine so súhlasom jeho zástupcu, inštitúcie alebo osoby, či orgánu ustanoveného zákonom.
Názor maloletého sa bude brať vo zvyšujúcej miere do úvahy úmerne k jeho veku a stupňu zrelosti.

Zaroven sa vsak pise v clanku 8:
Ak v dôsledku núdze nie je možné získať zodpovedajúci súhlas, môže sa lekársky zákrok uskutočniť bezodkladne v záujme zdravia danej osoby.

Ako stav nudze ja chapem pripadnu epidemiu danych infekcnych chorob, a kedze je ich 6 dokopy, je to velmi nepravdepodobne 😉

kristulatko
26. jan 2009

http://www.novinky.cz/clanek/159606-pribyva-rod...

novinky z Cech 😠

alternativni rodice se tajne zdruzuji, mezi sebou informuji a radi, vytvareji komunitu. jak nebezpecne pro nasi spolecnost a verejne zdravi, pojdme na ne poslat policii 😠 😠

co na to rikate, komunito? nezda se vam ten clanek trochu jednoznacne napsany?

sammy19
26. jan 2009

ahojte, nakukujem 🙂

ty brdo, kristulatko, po precitani toho clanku si pripadam ako clenka nejakej veeeelmi nebezpecnej sekty 😕 ja teda nie som vyslovene proti ockovaniu, ale snazim sa vytvorit si nejaky vhodny a jasny zaver z toho, co si aj sama precitam a tak. A dost ma teda dojima to tvrdenie o tom, ze neockovane deti su hrozbou pre ostatnych - ved, ak ockovanie chrani, potom, coho sa boja? Ti, co sa chcu ockovat, nech sa ockuju...

no nic, musim frcat. neskor nakuknem.

papa

denduska
26. jan 2009

jej, takze my sme sekta asi 😀
nevadi...co uz...
ja som to tu uz raz pisala - pani pacientke jehovistke som nemohla pri operacii bedroveho klbu podat transfuziu.
koho to zaujimalo ze to jedine je najucinnejsia liecba....a predsa sme ju respektovali, pricom toto jej presvedcenie je ozaj len duchovne. Nedostala nahradnu (velmi drahu) liecbu na vlastne naklady, ale na naklady nemocnice, resp. poistovne.
a ja ked chcem posunut ockovanie, z toho titulu ze sa aktivne zaujimam o zdravie svojho dietata, tak na mna poslu policiu. Na rozdiel od jej presvedcenia sa moje zaklada na racionalnych dovodoch. Ale to nikoho nezaujima.

je mi z toho nagrc, asi sa prestahujem dakde do holandska alebo kde, kde su liberalnejsi, lebo toto tu vsetko je stado....a stado vede vul 🙄

kristulatko
26. jan 2009

denduska ne racionalni duvody, ale z internetu stazene a nicim nepodlozene informace prece 😉

kdyz uz ani spatna reakce po prvni hexe neni duvod pro ODKLAD, tak ja nevim.

a toci me, jak se spolecnost desi tech v terminu nezaockovanych deti, namisto ruznych pristehovalcu, ktere nikdo nehlida pac kdyz nemaji trvaly pobyt, povinnost ockovat pro ne neplati. to je vazne na palici, i ten totalitni ton te hygienicky. mluvi jako vsespasna bohyne a hned odmita fakt, ze by nam sektarum vadilo, ze je ockovani povinne a ne dobrovolne.
proc je takovy problem udelat to jako na zapade a INFORMOVAT rodice co nejlepe? me z toho vychazi, ze to nejde, protoze doktori a hygienici sami nevi, o cem nas informovat 😝

lubii
26. jan 2009

No možnoje to tak aj preto.lebo farmaceutické firmy tým pádom nemusia dávať peniaze na reklamné kampane a vlastne majú zákonom garantovaný zisk. Tak radšej motivujú zákonodarcov.

Sekta 😀

animatua
26. jan 2009

ten clanek me taky nastval, hlavne vyroky o tom ze hygienicka nechape co rodice vede k tomu neockovat, a ze jim asi vadi to ze je to povinne, ale odmitnutim jim nabouraji zavedeny system 😝 😝 😝 😝

my jsme odmitli prvni hexu, pediatrovi se to nelibi, objednal nas kdyz male bude 6 mesicu s tim, ze to bude na ockovani trvat, a taky zacal strasit ze cerny kasel je u malych deti smrtelna nemoc :(

rekli jsme na rovinu ze chceme ockovani posunout na co nejpozdeji, mozna priste uz reknu ze mala proste kasle, manzel je nemocny a pod.. 🙄

ptala jsem se na ockovani monovakcinama, pry se to neda, protoze uz zadny v distribuci nejsou, ze ted v lednu konci tetra vakciny a pak uz je jedina moznost hexy :(

denduska
26. jan 2009

oo, kristulatko, zabudla som ze ja nemam racionalne myslenie, totiz prisli tu ONI, vystupili z lietajuceho taniera, vymazali mi pamat, a nahradili internetom 😕 😕 😀 😀 😀

hexa nehexa, to je len u nas, v inych statoch monovakciny maju, len sa panovi doktorovi nechce do tahanic, ktore by boli pri ich dovoze a taktiez sa mu nechce brat na seba riziko co by sa stalo keby...pretoze pravdepodobne v zivote monovakcinu nepichal...

ale tym clankom si idu len proti sebe, lebo na to este viac upozornuju, ze sa o tom pise hore dole, este viac ludi sa mozno o to bude zaujimat, uz len z cirej zvedavosti...

denduska
26. jan 2009

ozaj, ked som si citala o autizme jeden blog minule, v diskusii bol jeden zaujimavy postreh, dovolim si to skopirovat (autorovi myslim nefungovalo pismeno P na klavesnici 😀 ):
Mojej sestry
dcerka mala rovnake riznaky.Zacalo sa jej to o ockovani MMR vakcinou.redtym bola hrava,komunikovala a zrazu nic,nezaujem o okolie,vyhybanie sa ocneho kontaktu,akoby zila vo svojom uzavretom svete.Lekarske testy vsak nariek riznakom nedokazali autizmus.Lekar im vravel,ze symtomy su ako vysite na autizmus ale autizmus to nie je.A nebol,3 roky o vakcine zacala normalne reagovat akoby sa zobudila.Teraz uz ma 16 rokov,je z nej zive inteligentne dievca,vynikajuca ziacka,oblubena kolektivom.Rodicia budte oatrny s vakcinami,zvlast s tou troj vakcinou mums,kiahne,rubella....nie vsetky deti co zacali o nej mat akoby fantomove autisticke syntomy sa z toho dostali.

a toto sa mi zda prinajmensom..no zaujimave, neviem ako inak to nazvat 😕

tina_
26. jan 2009

no, precitala som ten clanok v českej tlači...
predpokladam, že na slovensku sa asi inšpiruju... 😠 😠 😠
Tak som sa rozčúlila, to je čistá totalita...
Pani na hygiene, ktorá je na svojej pozícii ktovieako dlho, platená z našich (teda českých) daní, a také drísty bude púšťať z huby... pardon, za výraz...

hm, takze sekta..uz sa na tom bavime cela rodina...

sammy19
26. jan 2009

caute sektarky 😀 ale nie, fakt je to sila, ako to vnimaju ti zhora. Ze ludia, co sa snazia trochu viac informovat a nielen slepo posluchat, tak su pre spolocnost nebezpecni ako nejaki neziaduci zivel. Boze, kde sme?

jarka007
26. jan 2009

No s tou sektou ma to velmi neprekvapilo. Uz som to niekde pocula. Verim tomu, ze niekomu to pride divne, ze ludia nechcu ockovat a vysvetlia si to jedinym moznym, pre mna dost primitivnym sposobom, ako nejaku komunitu ci sektu. Pripada mi to ale skor ako hon na carodejnice, alebo akesi primitivne ponimanie : comu nerozumieme, to odsudime. Skoda reci.

A je pravda, ze nebudu rodicom neockovanych deti vyplacat rodicovsky prispevok ? Vraj to dnes schvalili v parlamente.
To na to mazel hned poznamenal, ze kam to Slovensko speje.

denduska
26. jan 2009

no tak toto je sila!!!!!!

a co akoze, ak sa nemoze ockovat? se.em im aj na tie 4 tisicky, ak to ma byt cena za zdravie mojho dietata, nech je.
niezeby sa tym normalne zacali zaoberat ako v civilizovanej krajine ale toto je uz natlak a vydieranie v pravom slova zmysle.... neskutocne,, jarka, nemam slov.
predpokladam ze je za tym zas tomanova....teda ju fakt nemusim.... ked som dnes videla ze rodic co opatruje ZŤP dieta ak by mal ist napr.do nemocnoce, strati narok na prispevok, skoro som sa povracala, ze im az teraz doslo ze aj on ma pravo na dovolenku... no otras...

vanish1
26. jan 2009

jarka, odkiaľ si vzala to o rodičovskom príspevku?

jarka007
26. jan 2009

Myslim, ze sa este neschvalilo, zatial.

denduska
26. jan 2009

urcite sa to schvali 🙄
co sa cudujem, ved zem je plocha....

tina_
26. jan 2009

to nemyslite snad vazne s tym rodicovskym prispevkom?
Toto je uz normalne vydieranie...(píp) Tomanová

To vsetko je len dokazom toho, ze za ockovanim su nenormalne prachy, a niekto jednoducho nema zaujem, aby sa sirili akekolvek informacie, vsetko je bezpecne, "system" funguje, tych par "sektarov" zlikvidujeme a hotovo...Biela mafia, ved vravim... 😠 😠 😠

No a presne...co ak nie je mozne zo zdravotnych dovodov dieta ockovat???

tina_
26. jan 2009

neda mi ani spat, ako som sa nastvala...
a tak hladam dalej...
Nasla som dalsi "proockovaci" clanok, ale zaujimava diskusia pod nim...
http://www.zzz.sk/?clanok=3407

dovolim si citovat jeden prispevok:

Autor: adam, 08.07.2008 - 12:17
Reagovať na tento príspevok

presne tak. cital som pomerne vela materialov a tiez diskusne fora a dozvedel som sa zarazajuce skutocnosti. cital som tiez zaznam z rokovania NRSR o tomto probleme. zaujimave je ze poslanec Zelnik bol jeden z oponentov a ked som si ho vyhladal v obchodnom registri zistil som ze ma 5firiem s.r.o. a kazda ma ako cinnost obchod s liekmi alebo inu cinnost suvisiacu s farmaceutickym priemyslom. ze by lobizmus?

tina_
27. jan 2009

A este som nieco nasla:
http://www.vpl.sk/cps/rde/xchg/sprlsk/xsl/21113...

Body,ktore si lekari uplatnuju pri ockovani,
nizsie si vsimnite, ako lekar vykaze "neockovanie":

..zeby som to "zvalila" nakoniec na nabozenske dovody, hm, alebo "tlak okolia"? 😒 😒 😀

lalitagopi
27. jan 2009

troška sa pri dam do diskusie...my sme minuly tyzden oznalili Dr., ze by sme chceli s ockovanim pockat, ze by sme to chceli dat prelozit...bola z toho uplne na nervy, ze to sa nemoze, ze ona nemoze prelozit...ze max. do 6 mesiaca...bu bu bu bu...a sudy a bu bu bu...
heh, ze 30 rokov robi, a nikdy ziadne negatyvne reakcie..atd 🙄 🙄
Ale dalo sa vidiet, ze ona sama sa toho boji, bo ze take ešte nepočula, ze by niekto odmietol očkovanie....

my mame znameho lekara, on tiez hovovril, ze očkovanie NIE je povine, specialne teraz ked sme uz v EU, kde v niketorych okolitych krajinach očkovanie už nie je povinne a maju ovela nižší vyskyt tej danej choroby. navyše percentualne sa viac nakazia zrovna tí očkovaní 🙄

TINA, a to oni normalne prijmu argument, ze "nabozenske dovody" 😕

klaudia74
27. jan 2009

Ahoj Lalita! 🙂 Keby tie nabozenske dovody boli v poriadku, tak to mas vyriesene, nie? 🙂

denduska
27. jan 2009

zeby som aj ja konvertovala? 😀