Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
27. jan 2009

kocky to je zbytocne........

denduska prave som to chcela napisat, ze su tu kocky ktore maju zdravotne diplomy a vzdelanie a vedia co pisu, ze tu nie sme skupina neandrltavcov, co pisu a nevedia o com......... 😉

pravna definicia,
😀 😀

ludia ja som rada ze zijem kde zijem, a nie v state kde je hon na carodejnice a na niekoho , kto vychdza z radu sa hned kamenuje.....

tak tak denduska zdrave deticky a slobodne rozhodovanie.... 😉 a hlavne zdravy rozum.... 😉

sammy19
27. jan 2009

erikasadek, mas pravdu. Skoda slov, idem robit nieco uzitocnejsie 😉

erikasadek
27. jan 2009

meme ine hodnoty co sa tyka zakladnych potrieb.... dietata.. clovece existuje chrta dietata, ale ze by sa tam pisalo o povinnosti ockovania tak to som este necitala... 😕

priklad toho ze kazdy mame inu definiciu ochrany deti... 😉

denduska
27. jan 2009

beruska, tu blizko nas byva chlapcek s obrnou...po vakcine....nechci vidiet ako vyzera a co to vsetko obnasa starat sa o take dieta.. ☹

a zloz si ruzove okuliare, ano 5 % je mozno umysel chranit pred infekcnymi chorobami a zvysok su PRACHY!

erikasadek
27. jan 2009

vroni.. 😉

beruska, ak mozes napisat ake negativne ucinky, co je to za blbost...??????

clovece kde zijes??

kazdy liek ma ochranny liecebny ucinok ale moze aj zabit aklebo , nebezpecne ublizit......

precitaj si letak kazdej vakciny teda take dlhe som nevidela ani, pri jednom lieku....
uz ked tu napises tak si aspon prestuduj niekolko informacii, ako je povinne ockovanie v EU, alebo ucinky....

tak to aspon nebude vyzerat trapne... uz len kvoli sebe, aby to bolo vierohodne.... 😉

kazda s bnas by ti mohlo vyrozpravat hodiny informacii vlastnych skusenosti, s nasimi detmi..alebo najlepsie bude ked si precitas temu trocha dozadu a precitas si vypovede niektorych nestastnych matiek, s ich detmi,a ich trapenie....

a potom sa tu vrat a napis nam...
neznamena, ked nieco nevidis , ze neexistuje.... 😉 a nedeje sa doookola...
clovek rad zatvara veci nad tym co sa ho netyka a nevidi...

jarka007
27. jan 2009

Tak baby beruska je typicky priklad vymyvania mozgov v Cechach a na Slovensku ☹ . A ja som si myslela, ze toto uz ani neexistuje. Wow.
Ja som z Nemecka a ockovanie tu tiez NIE JE POVINNE. Tak ako v Anglicku tiez NIE JE. A dokonca aj v USA sa da neockovat, ak mas na to dovod.

erikasadek
27. jan 2009

jarka ahoj,
vidis to tak dlho tu bolo ticho, a klud.... 😉

clovek by neveril , ze to este existuje, cakam uz len na vanis a radku, nech to doklincuju.. 😀

jarka007
27. jan 2009

No niekedy asi musis vyjst za hranice, aby sa ti otvorili oci. Tu aspon nie je ziadna cenzura a ziaden doktor mi este nepovedal, ze vakcina je 100 perc. bezpecna. Sila. Kazdy doktor zatiial mi povedal, ze je to moje rozhodnutie, on je len povinny ma poucit ake su pre a proti. Fakt sila.
Len ma zaujima, odkial beru tito ludia svoje presvedcenie, ze vakciny su v EU povinne? Kto im tuto blbost tlaci do hlavy ?

lucia123
27. jan 2009

Ja by som sa chcela opytat, kolkym z vas lekarka pred ockovanim povedala aspon par neziaducich ucinkov a dala vam pribalovy letak precitat?
(okrem informacie, ze dietatko moze mat trosku zvysenu teplotku, tu mate cipky...),

Ja som sa pred ockovanim na to pytala (to som este nevedela a necitala cely tento clanok) a sama MUDr. nevedela, len nieco zablabotala, ze preco ma to ma co zaujimat, ste lekarka? Mala som sa postavit a odist aj s malou, ja krava, len som tam zostala a nechala to svinstvo pichnut malej...

Mali by nam dat pravo rozhodnut sa, nemalo by to byt povinne! Lebo kolko mamiciek by nedalo zaockovat, a len zo strachu radsej da, aby mali pokoj. Inak velmi pekne napisane GREENLINE, par stran dozadu. Dakujem.

Co sa s tym da urobit? Je mozne niako presvedcit vladu, aby zmenili zakon? Kolko z nas by muselo podpisat peticiu a vobec, pomohlo by to? Skoda ze castokrat zostane len pri stazovani sa na internete a nic sa s tym neurobi? Alebo ze to zmenia az ked sa niakemu politikovi stane nieco s dietatom po ockovani?

jarka007
27. jan 2009

Pocuj, ale si sa roohnila 🙂 , pozerala som si tvoje prve prispevky k teme ockovania a boli trochu ine 😉

denduska
27. jan 2009

to aj Bakos nieco take povedal ze ludia sa ohanaju tym ze inde nie je ocko povinne a pritom je. no ale sak dobre, ale preboha, ved myslim ze take 12 rocne dieta sa uz berie tak ze sa respektuje aj jeho nazor a suhlas, ale prave do toho veku my napichame vsetko co sa da, keby len to, my ho napichame este skor nez povie mama 🙄

ak by bola vakcina 100% bezpecna, ja prva by som stala v rade, ale bohuzial to tak nie je 😒

vanish....huhuhuuu...? 😀

johanda
27. jan 2009

beruška, pokud by sis dala práci a přečetla více z diskuze, zjistila bys, že většina lidí zde není explicitně proti očkování, jen mají oprávněné výhrady k podávání informací, skladbě očkovacího kalendáře a k povinnosti očkovat určitými zákonem danými vakcínami. Proočkovanost populace na západ od ČR není důsledkem povinnosti vakcinace, je to důsledek dialogu mezi lékaři a pacienty. Tak by to mělo fungovat i v ČR a ne posílat na rodiče, kteří se snaží očkování oddálit do rozumnějšího věku policii. u,

Prosím tě tedy, pokud se chceš zapojit do diskuze, která je ti samozřejmě otevřená, zkus podat argumenty, které neurážejí a nejsou jen výplodem rozjitřených emocí 🙂

BTW každý živý organismus je zdrojem i "živnou půdou " tisíců mutací denně, nejen neočkované dítě - to nebyl moudrý příklad, proč je neočkované děcko potenciální hrozbou. Díky bohu není většina těchto mutací vnesena do genomu buňky, jinak by očkování bylo skutečně k ničemu. Pokud by se objevil vhodně zmutovaný mikrob - tj. např nový sérotyp druhu podávaného ve vakcíně, očkování proti"starému sérotypu" by ti moc nepomohlo, protože bya neměla adekvátní antigeny. Běžně se to děje u např. viru chřipky. Probém s neočkovaným děckem (za předpokladu, že by se nakazilo) by mohly mít imunodeficitní nebo rovněž neočkované děti, jinak asi nikdo.

denduska
27. jan 2009

ja viem, beruska asi robi v mercku alebo gsk alebo v aventis 😀 🤐 🤐 🤐

erikasadek
27. jan 2009

luci mne ano ak som sa pytala, lenze tu je to ine...............
ja osobne som zachranila svojho druheho syna od katastrofy, vdaka porozumeniu, lekarky a mojho tusaka..ktory sa ukazal byt pravdivy...

ked ti potom lekar povie, ze ona by nikdy v takomto pripade nemohla zaockovat a je proti....
pretoze nema ,v ordinacii, kyslik a zakladne vybavenie pri kolapse dietata, pri ockovani tak to urcite nie je nevinne....
ved staci si najst aj na nete vsetky pribalove letaky , na vakciny alebo lieciva.... 😉

lucia123
27. jan 2009

Jarka 007, ake prispevky su ine? Napis, aby som mohla objasnit 🙂 vsetkym.

jarka007
27. jan 2009

sorry, to bolo na eriku 🙂 .

erikasadek
27. jan 2009

jarka ja viem, ved som to davnejsie aj napisala, ze som za ockovanie, a vdaka vam som vela zmenila teda moj nazor.. zabudla si?? 😀 😀
ja is to aj priznam...

erikasadek
27. jan 2009

teda len blazni nemenia nazor.... 😉

ja osm to vtedy pisala, ze mi troch amoja znama otvorila oci , so svojim synom, kezde sa stal autistom hned, po MMR...a potom sa to spustilo...
*ale aj tak si myslim , ze spolocnost je takoto , a jedinec s amusi prisposobit , vatsine, ale nie za kazdu cenu... teda vsetko rozumne.... s mierou...
a tu je tazko najst.... 😉

erikasadek
27. jan 2009

ale stale si stojim za svojim, ze sa nepaci , ak su ludia ktori proste odmietnu , vsetko ockovanie, alebo , lieky, no vies , taka zaslepenost, ze vsetko co je lekarske je skodlive a podobne...
s tym nesuhlasim...
ale suhlasim aby sa nenutilo, mozno aby sa viac diskutovalo..
a
keby to fungovalo stylom ockovat, je vhodne od tejto vekovej skupiny, a je jedno i zaockujete ked ma dieta 3 roky alebo 18 mesiacov, proste podla zdravotneho dovodu dietata, podla geografickej polohy a tak..mozno by to bolo lepsie, take osobne... 😉

lucia123
27. jan 2009

Ja uz som sa zlakla 😀

Inak mozem uprimne povedat, ze vdaka tejto celej teme som, neda sa poedat ze zmenila nazor (povinne ockovania som brala ako povinne, ani ma nenapadlo niak inac, a ostatne som odmietala), takze velke VDAKA zakladatelke tejto temy a vsetkym ostatnym, co sa pripojili.

Snad toto pomoze porozmyslat a dozvediet sa viac i dalsim mamickam, ktore chcu pre svoje ratolesti len to najlepsie!

kristulatko
27. jan 2009

presne tak, erika 😉
porad nerozumim tomu, proc je u nas takovy problem ockovat dite pozdeji, treba az ve 2 letech? to si to pak doktori neumi do povinneho ockovaciho kalendare dosadit nebo jak? jak to zvladaji ti francouzsti a nemecti a anglicti a jini, kde to nemaji dane "roky osvedcenym (zkostnatelym) systemem"?
me na to vzdycky mudra rekla, ze to pak bude mit rozhozene nad alsi roky....moc tomu nerozumim, jste tu i zeny s diplomem v oboru, vysvetlite? a taky se bezne predhazuje, ze cim mladsi organizmus, tim lepe se vytvori protilatky a dite to lip "snasi". no jako argument by to u me obstalo, ale zase kdyz uz jsem neco precetla, jde mi to proti tvrzeni, ze se diteti vyviki imunita par let a tudiz je lepsi do ni chvili nezasahovat. toz jak je to?

lucia123
27. jan 2009

Co by som ale chcela este dodat...

Neviem, ci by bolo vhodne, kedze ide o taku vaznu vec ako je zdravie dietata a nas vsetkych, otvorit temu s konkretnymi negativnimi pripadmi, ktore suvisia prave s ockovanim, nieco ako skusenosti.

Napriklad erikasadek pise o tom chlapcekovi po ockovani, vyssie, bolo by na mieste, aby mamicka s takouto skusenostou napisala verejne konkretny svoj pripad a vsetci ostatny, lebo keby sa to nedajboze stalo mne, tak by som to rozniesla na vsetky miesta, nielen na internet... Mozno by to pomohlo ostatnym mamickam, mozno by zachranila kopec dalsich deticiek, co vy na to?
Ja viem, ze je to chulostiva tema, ale ked budu vsetci ticho tak sa tym nic nenapravi. 😉 Treba verejne pisat, aby sa ludia dozvedeli viac, teda ti, ktori sa dozvediet chcu, ze.

cat
27. jan 2009

poprosim o vysvetlenie, ako sa moze dieta stat po nejakom ockovani autistom? Nie je autizmus porucha, postihnutie, s ktorym sa niekto bud narodi alebo nie? Vdaka.

barborka08
27. jan 2009

Ahojte dievcata, pozeram, ze ste dost popisali.

beruska: gratulujem... a prajem detom zdravie a nech nikdy nespoznas co je to postihnute dietatko, navyse z vakciny. Tiez mam znamu, ktorej dcera dostala po ockovani obrnu ☹

Dnes sme boli u detskej a samozrejme sa dalo cakat ze bude opat naliehat na ockovanie. Nezabudla spomenut agresivnost ochoreni, a ze mala zatial neochorela len preto, ze je v spolocnosti ockovanych. (len pre zaujimavost, nie vsetko co je v hexe + prevenar mne a manzelovi ockovali ked sme boli deti 😝 ) Na moje argumenty ze mala moze mat po mne zdedenu poruchu imunity mi len povedala ze je to nepravdepodobne a ze taketo ochorenia sa nededia 😲 a ze to by mala stale zapal stredneho ucha a bola chora, bla, bla, bla. (Moje presvedcenie ze nie je chora spociva v tom ze s malou cvicime a zlahka ju otuzujeme, prechadzky na cersvom vzduchu...) Samozrejme stele hovorila ako malej skodim ked to odsuvam a ze jej mam doniest nejaky papier od nejakeho odborneho lekara kde bude napisane ze dieta sa neodporuca povine ockovat a dovod. No a zase ze malej skodim a bla bla bla... 😝 Co sa tyka vedlajsich ucinkov, povedala ze tomu sa nevyhneme... 😠 Fiiiha 😠 Ceresnicka na torte bola ked som spomenula monovakciny 😠 Najskor na mna pozerala akoby nechapala co hovorim a potom som bola poucena o tom, ako pred dvoma rokmi sa pouzivala ina vakcina a dnes sa zase pouziva ina - lepsia 😠 A monovakciny??? hmm, ziadna odpoved, len aka je hexa dobra 😠 😠 😠

erikasadek
27. jan 2009

kristulatko; ved to, najlepsie je , ze v v zdravotnej karte , ktoru tu mame my rodicia stale doma teda so sebou su aj ockovavacie kalendare a aj prikazy.. ak dieta nebolo cokovane teda v 18 mesiaci tak sa s hociakych pricin , tak sa bude ockovat neskor,a nic sa nedeje, ak dieta nie je ockovane na MMR tak sa zaockuje hlavn,e u chlapcov, kvoli mums v 12 rokoch a u ostatnych na preockovanie, a u tych co nebili tak je to ochranne ockovanie...

ziaden prolem.... 😉

erikasadek
27. jan 2009

cat nikto nevie, preco a ako , a co je spustac...
jedno je iste a je to napisane, aj v lekarskej sprave... ked ju najdem tak ju hodim len si ju prelozte.. ze osypky, ako hlavny nezaiduci ucinok, je spustac neurologickych poruch.....a tym ze su spojene 3 tak to moze sposobit, niekedy viac problemoV...
podla toho co som doteraz citala, tak sa robil studia, u deti, ktore boli vakcinovane a tie ktore neboli.. tie ktore neboli vakcinovane MMR tak nebol ziaden pripad autizmu na vzorke deti u tych co boli sa stalo niekolko propadov..
ten test bol robeny v USA..

neavno niekto hodil ten link a vodeo, kde rodicia vyhrali spor, pcoi sa tyka tejto vakciny..
davali tam rodinu, kde ich dieta je autista ich dievcatko.. otec je neurolog... tak si viete predstavit, jeho snahu, a zacal robit vseliake studie, aby sam pochopil, s coho to je... a preco prave jeho dcera...
dospel po rokoch ku vseliakym, vysledkom....
aj on ao lekar predtym nedaval suvislost s vakcinou..ale ked sa stalo jemu, a potom kolko ostatnych rodicou sa priadalo, tak to nie je ojedinele...

pokial viem autismus moze byt geneticky vrodeny, ale je zriedkavy... velmi zriedkavy;; a teraz si davaju otazku ci prave 3 kombinacia MMR hlavne osypky nie je spuscacom tejto , strasnej choroby...

tak neviem ci som to dobre podala... 😒
😉

vanish1
27. jan 2009

ahojte všetci, beruška, skús si niečo prečítať na www.rizikaockovania.sk, lebo VOBEC nevieš, o čom hovoríš, ale je to normálne, ja som tiež najprv uvažovala tak ako ty
vymývanie mozgov funguje

sme iba rodičia, ktorí na základe hodnoverných štúdií, názorov lekárov a odborníkov sa rozhodli neočkovať, pretože nám záleží na zdraví našich detí

autizmus
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezp...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

erikasadek
27. jan 2009

vanish kde si sa flakala.. 😀

ides teraz po boji.. 😀

kristulatko
27. jan 2009

vidis erika, uz jsem to sem chtela davno napsat, ze jak mi posledene vyhrozovala doktorka socialkou (coz se me berusko vysoce dotklo, zanedbani pece o dite si predstavuju jinak a mas-li vsech pet pohromade, uznas, ze jsou jine mnohem zavaznejsi pripady, kdy je nutne volat socialku...), napadlo me, vzit si karty domu, at nema strach z kontroly z hygieny. tak by u ni zadne nezaockovane dite nenasli, ze? ale nevim, jestli to jde. jestli na to nemame nejaky jiny vykutaleny predpis.

cat
27. jan 2009

dakujem erika.