Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
22. feb 2009

lenki tak ti poslem originall, dany vyrobcom.. chces.. len si ho ta lekarka musi prelozit... ked nie tak je aj v angline... 😉

valka
22. feb 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/m...

vajicko sa mysli hlavne bielok, pretoze na nom sa pestuju vyrusy

valka
22. feb 2009

myslela som virusy 😖

erikasadek
22. feb 2009

valka neboj ja robim netake hrubky..... 😀

valka
22. feb 2009

v inej diskusii bol link: http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zdravie/2009...

a ja pripajam tu vyhlasku 🙂 je to jasne, mozeme to odkladat do nekonecna 😀
www.ruvzto.sk/LEGISLATIVA/V585-2008.PDF

tina_
22. feb 2009

len sa bojim, ze ked sa to "rozkrikne" tak este daju aj hornu hranicu, aby sme uz nemohli nic...
Ak by moje dieta mali zaockovat MMR, poziadam o politicky azyl...

lenki33
23. feb 2009

baby neviem ci ste si vsimli ale pri MMR vo vyhlaske hranica nie je ale v schvalenom ockovacom kalendari na rok 2009 je
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=590
schvaleny UVZSR

jarka007
23. feb 2009

zaujimave citanie, nejde sice o ockovanie, ale o zdravotnictvo
http://blog.rodinka.sk/index.php?id=100&tx_rtgb...[uid]=160&tx_rtgblog_pi1[chash]=b73ce398
aj tie jeho dalsie clanky su zaujimave. zaujima sa o prava pacianta. po precitani toho pribehu neistej pacientky je mi zo slovenskeho zdravotnictva na .... nic sa od dob socializmu nezmenilo. necudovala by som sa, keby lekar namiesto odpovede na otazky pacientov dal pacientov po papuli a este by si myslel, ze je v prave. Ja len dufam, ze detsky lekari su lepsi.

lenki je to len clanok, dokonca p.Dr urobila aj chybu, ktoru potom napravila . Pred sudom, resp. pri posudzovani by nebol relevantny. V zakone som to nenasla. Je mozne, ze ma niekto na ministerstve za ulohu brazdit forami a vychytavat medzery v zakone ?
😀

lenki33
23. feb 2009

jarka, uz ma to tiez napadlo, ze niekto to cita
z toho dovodu neuvadzam dalsiu chybu ktora je v ocko kalendari
Jarka pred sudom by asi neobstalo povinne ocko ako take, ale nikto sa asi az pred sud nechceme dostat
kazdopadne toto je kalendar schvaleny UVZSR, mozno tam prave chceli "napravit" to na co zabudli vo vyhlaske
ale koniec koncov mi pride ze to je jedno, lebo aj to odkladanie do nekonecna, je podla mna blbost kedze lekari musia hlasit tie planovane ocko a ich plnenie

valka
23. feb 2009

lenki, posli ip s tou chybou 🙂
vyhlaska nie je takej zavaznej sily ako zakon, takze sa treba drzat iba toho, co hovori zakon...vyhlaska nemoze byt nadradena ustave (vid zdovodnenie ambu porodov)

jarka007
23. feb 2009

hmm, lja by som tiez nechcela az pred sud, ale ked bude potrebne pojdem. pri mne to budu mat este tazsie, kedze si vybavujem aj ine obciastvo aj pre deti. mmr sa napr radi ockovat az po 5 roku, vtedy nie su zname ziadne pripady autizmu. lenki ja to vidim na svojich detoch, ktore su plne a ktore le ciastocne ockovane 😖 . neockovani znasaju choroby lahsie. nas teraz caka preockovanie starsej, takze si dam najprv spravit testy na alergie a potom na protilatky, a az tak ju mozno dovolim ockovat.
a nech si lekari hlasia, aj tak pochybujem, ze niekomu skutocne zoberu pridavky a daju pokuty. pokial viem, pokuty, ktore dali museli ludom vracat spat.
viel glueck, nech vam vsetko dobre dopadne 😉 , najmensi sa cely pres... tak musim letiet.

denduska
23. feb 2009

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

fuh ale zanietena pani doktorka...."ani necitam tie ich stupidne stranky"....hm....

tina_
23. feb 2009

Ta je ale trapna... 😝
Argumentovat tak, ze "nemam cas ani chut citat podobne stupidne stranky" a bez toho citania nadavat ostatnym ludom,to je teda dost neeticke...
Bude spominat svoju starku, ...ale co Vranič, ktoremu TAKMER umrelo dieta prave na cierny kasel, to je akoze niekto menejcenny...? To nie je rodic, ktory sa boji o svoje dieta? ktory si toho dost vytrpel, a preto chce pomoct ostatnym, aby sa uz take pripady nemuseli stavat...A to nie je pred 70 rokmi dofrasa, to je DNES v 21.storoci, ked si vsetci myslime, ze medicina uz snad mohla niekam pokrocit...
Akoby v medicine neboli omyly, a vo vyskume takisto...A dost fatalne omyly. Ale ak niekto investuje, chce svoje peniaze stoj co stoj naspat.

vroni
24. feb 2009

Boze to je pateticky zvast. Co ma sarlach spolocne s ockovanim? Inak, moja mama mala (ako pubertacka) sarlach a penicilin nan nedostala. Bola "len" v nemocnici.... (penicilin uz existoval), tak neviem.....

denduska
24. feb 2009

inak ta teta takmer v kazdom prispevku spomina ze v krajinach tertieho sveta umieraju deti na osypky....tak nech sa zamestna u lekarov bez hranic ak jej to tak lezi na srdci...asi viac nez tunajsie deti alebo ja neviem..

aj moja mama mala sarlach..a co ma byt..? niekto miesa hrusky s jablkami

inak ujo doktor ktoremu som pisala o tom prevenare minuly tyzden sa mi vobec neozval...asi je zaneprazdneny zaradovanim dalsich vakcin do ocko kalendara 🤐

blovitc120
24. feb 2009

Moja neter mala sarlach uz 2x a to ma 8 rokov a prezila. Tiez nechapem, co to ma spolocne s ockovanim 🙄

jarka007
24. feb 2009

ked vy o sarlachu 🙂 ... my mame v skolke uz 2krat v tomto roku sarlach, zatial 2 deti, jedno to uz tohto roku malo. tu je to celkom bezne, tak 4krat do roka a este som nepocula, ze na to niekto zomrel 😒 .
denduska trefna poznamka s tymi lekarmi 😀 . niekedy mam pocit, ze ich to ucia, nehovoria vsetci to iste ?

denduska
24. feb 2009

jarka 😀 neviem, ja si to zo skoly nepamatam, aspon nie tak ze by sa mi to vyrazne vrylo.... a uz aj ked pani dr. chcela poukazat na to ze deti zomierali lebo nebolo ocko ani PNC, ale ved pencilin je uz kauzalna liecba a ocko je vyslovene preventivne opatrenie, tak uz fakt jej asi velmi stupol adrenalin, ked to pisala... ja si tiez nedam odstipnut slepe crevo preventivne... 🙄

bejbypd
24. feb 2009

no tak ja som dost mlada a pocula som ze na sarlach sa zomieralo na sarlach na chripku na osypky to je pravda...a vy odporkyne ockovania tu len zbytocne zhadzujete odbornikov pani doktorka ma v niecom obrovsku pravdu ale to by ste si vy museli pripustit...sorry nie som uplne za povinne ockovanie,nech ma clovek moznost vyberu ale toto uplne zatracovanie ockovania mi pride trochu trapne...a pani doktorkama pravdu v tom ze kolko sa tu najde mudrych ludi co stale studuju uplne podlozene informacie hocikde na internete a neviem co....

vroni
24. feb 2009

Bejby, nikto tu nikoho zbytocne nezhadzuje. Ked ako odbornik cosi tvrdim a podari sa mi taky kopanec, ako onej pani doktorke so sarlachom (na ktory pokial sa nemylim DODNES vakcina neexistuje), tak musim ratat s tym, ze ma druha strana "roznesie na kopytach". To je riziko kontroverznych nazorov 🙂
Nikto tiez nespochybnuje, ze na mnohe choroby sa v minulosti umieralo a dodnes umiera v krajinach tretieho sveta. Lenze napriklad ja mam dost na haku, ze v Ugande je chripka smrtelna alebo ze moja pra-pra-prastara mama kdesi posla na mor. Dnes a v nasich koncinach je ci uz ten nestastny sarlach, chripka ale aj osypky, mums ci rubeola v 99% pomerne neskodna a liecitelna choroba. Isteze mozu tieto choroby mat fatalne nasledky, ale to moze aj angina alebo obycajne prechladnutie a tiez ta nikto proti nim nezaockuje. Takze mi nejako ta obrovska pravda unika, zato mi neunika rovnako obrovske blabolenie pani doktorky....

denduska
24. feb 2009

na vsetko sa da zomriet.... 😒
pani doktorka vytahovala pripady spred 70 rokov a vysmievala sa niekomu kto komplikacie ockovania zazil, akoby to vobec neexistovalo..len na to sme poukazovali..

a ty si co napisala o prof. Dluholuckom, tak sa kontroluj trosku ak uz my niekoho zhadzujeme, ty takisto. tak na okraj 😅

barborka08
24. feb 2009

bejbypd, "odporkyne ockovania???", prosim ta precitaj si celu diskusiu... Mam pocit, ze tu obacs zabludi nejaka mamina, ktora si ani nepozrie o com je rec a potom tu len napise ake sme "trapne".

erikasadek
24. feb 2009

zase jedna co necita... 😒 🙄

jarka007
24. feb 2009

no baby to bude asi tym, ze tema sa vola odmietnutie ockovania 😀 a toto trochu ludi provokuje.

vanish1
24. feb 2009

už tu máme novú vakcínu, mňa by zaujímalo, ako ju testovali v čr a sr http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=607

barborka08
24. feb 2009

tie deti co uz boli zaockovane proti pneumokokom zaockuju este aj proti europskym pneumokokom??? 😕 😠

to testovanie by zaujimalo aj mna 😠 😠 😠

kristulatko
24. feb 2009

holky, tak jsme dnes byly u imunologa, kvuli starsi "vecne nasmrkane" dceri, a ja se mezi reco ptala na ockovani, a dostala jsem zase uplne nove pohledy, pokusim se to napsat heslovite, snad to nezapomenu...jeste podotykam, ze nebyl cas na hlubokou debatu, byly jsme tam uplne poprve a resili neco jineho, do toho plakala a knourala unavena ´Justyna, no dobry cirkus
takze:
- ockvoat jo, ale rozumne. hexu a tbc nekomentoval, pry to je dobre. hm 😒
- pan doktor tvrdil, ze mlady, jeste nevyvinuty imunitni system, si vytvori lepe protilatky¨
- potvrdil mi, ze ockovani stopro nechrani. ze je to INDIVIDUALNI, co a jak kdo chytne, mnohdy i navzdory ockovani (ptala jsem se na ochranu dcery, ockovane proti 8 nemocem...)
- ze pry jsou nemoci, u kterych jde vyrazne o psychcicky pocit. konkretni nebyl, ale pry naockoval 20 leteho syna na "neco" (nepamatuju si), ze vi, ze to nechrani, ale ze je mlady ve vetsi pohode a vi, ze nemoc, kdyby propukla, lip snese...hm, to je zcela novy pohled, ockovt pro "placebo"....
- pry by se hodne bal Hep B, protoze ta jedina ohrozuje jatra, dalsi dve (A+C) se daji lecit, Hep A pry jen v nejnutnejsim pripade, pokud mam pocit, ze se pohybujeme v rizikovem prostredi. co to je uz jsem nestihla zjistit. taky mi osvetlil, ze ten prenos Hep B neni jen krvi jako vpich ci ci sexem, ale i kdyby nemocny se poranil a nekde zanechal kapku krve, staci se toho dotknout, dite olizne...no pravdepodobnost je hodne mala, ze se to stane, ale Hep Beckaru je pry kolem strasne moc, ani nevime...
- ockvani proti chripce pry vyznam ma, pac se na nas zene pandmie a dost lidi umre. no, zene je blby vyraz, jakoze prijde a az prijde, bude to velke. jmenoval nejake priipady spanelske chripky, kde to tak bylo. hm. ale zase zopakoval, ze to muzou chytit i ockovani...a ze byrozhodne ockoval rizikove skupiny,tedy hlavne starsi lidi.

omlouvam se za roman, ale chtela jsem prispet nejakymi novymi pohledy. asi za mesic mame jit na kontrolu, tak se poptam dal. uz i tak jsem dost otravovala 😉

k plusu panu doktorovi pricitam, ze a) pochvalil homeopatii coby zazarak prirody, b) mluvil otevrene, hodne, o vsem, dlouho, byl velice sdilny. nekoktal ani se nyvmlouvalk,t ak si predstavuju odbornika, ktery se mnou jedna na roviny a opravdu mi chce neco sdelit.

toz tak, no.

kristulatko
24. feb 2009

prekvapi¨ve znel dost pro ocko, a dokonce pro hexu...tak ja nevim, me se to porad nezda. od imunologa bych cekala neco jineho...? nebo nevim. jo, a placl neco o tech "internetovych sektarich", kteri shaneji buhvikde inforfmace a pak ockovani odmitaji.... 😎 o posunuti na pozdeji a vsech pro a proti jsme se vubec nebavili, treba priste se neco dovim. chudak netusil, ze i ja jsem internetovy sektar.

denduska
24. feb 2009

kristulatko, no hm zaujimave..teraz neviem co si o tom mysliet...

akurat ma prekvapilo to ze tbc je dobre.... 😕
a druha vec ze pokial ja viem HepC sa liecit neda.....a 90% konci chronicky.... 😕 asi si musim nastudovat najnovsie vyskumy....

vanish1
24. feb 2009

kristulatko, napísala si toto - pan doktor tvrdil, ze mlady, jeste nevyvinuty imunitni system, si vytvori lepe protilatky¨ , akosi tomu nerozumiem, akože keď zaočkujeme, alebo keď nezaočkujeme

a vraj internetoví sektári 😕 podľa neho by sme sa asi mali riadiť informáciami v platenej reklame

ináč ja som bola tiež minule u imunológa a len sa opýtal, prečo nechcem očkovať (doktorka mi to napísala na lístok) a povedala som mu, že si myslím, že na to nemá vhodný zdr. stav (atop. ekzém + možno alergia na penicilín) a vek a nepovedal nič!!!!