Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
22. mar 2009

valka, nebolo to vysielané, pôjde to inokedy

mywiel
22. mar 2009

Tolko ockovani naraz a 3j mesacné babo no hroza. ☹
Ja som fakt rada, ze mam na vyber a dali sme ockovat len teraz prvy krat, po rozhovore s nasim doktorom sme sa rozhodli pre tetanus, kedze mala uz zacala lozit po 4ch a hned sme dali aj to homeo na drenaz tej vakciny. Za dva mesiace nas caka este raz tetanus a dost. Myslim, ze to potom uz chrani 10 rokov zhruba nie? Zatial iné ockovania este neplanujeme. 😉

vanish1
22. mar 2009

mywiel, u vás stačia 2 dávky? u nás sa očkuje troma ☹

valka
22. mar 2009

vanish, nemate aspon nejake demo? teda nejaky surovy matros? chcela by som pocut, co hovorila simovicova (okrem toho, co bolo na TA3)

blovitc120
22. mar 2009

No mne je zle z toho článku, asi idem vytlačiť všetky články a zobrať doktorke ☹

mywiel
22. mar 2009

Vanish mne povedal doki ze dve... 😕

vanish1
23. mar 2009

valka nie, ale v piatok to pôjde http://www.tvba.sk/dispart.php?cat=27_0_8_0

mywiel, tak to je zaujímavé, ja som odmietla tretiu dávku Infanrixu a doktorka ma presviedčala aspoň na ten tetanus, že inak nebude mať protilátky, ale vaši doktori sú asi vzdelanejší a majú väčší prehľad

blovitc120
23. mar 2009

Vanish, to je tá relácia "Beseda o piatej"? Aby som vedela, kde v archíve hľadať...

barborka08
23. mar 2009

Citali ste? http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/... Predposledna veta v odpovedi p. doktorky... 😕 😕 😕

barborka08
23. mar 2009

Vsimnite si aj reklamu na povinne ockovanie proti ovcim kiahnam na tej istej stranke vpravo dole 😝

blovitc120
23. mar 2009

No to je teda úžasná odpoveď, inak tá Špániková je hrozne zvláštna osoba a príde mi nechutné dávať tú reklamu na Priorix-Tetra na tieto stránky

lenki33
23. mar 2009

mne sa paci spojenie protiockovacia loby 😀 ja som myslela ze ked niekto lobuje ze to robi preto aby z toho mal nejaky prospech, hlavne hmotny
tak teraz neviem zaco odporcovia ockovania "lobuju" a aky z toho maju prospech

barborka08
23. mar 2009

blovitc, ja len zasnem nad odpovedami dotycnej p. doktorky 😒 Podla mna ta reklama bude aj na dalsich strankach...

blovitc120
23. mar 2009

Lenki, zjavne si pani doktorka pletie dojmy s pojmami a chcela asi len vyznieť múdro a použiť cudzie slovo 😝. A tie jej odpovede sú fakt jedinečné, vždy len krútim hlavou nad nimi

blovitc120
23. mar 2009

A ešte, keď o prospechu, má ho jednoznačne ona, ktovie, koľko nevinných detí "podhodila" na rôzne nepovinné očkovania a peniažky sa GSK a iným podobným sypú a sypú...

mywiel
23. mar 2009

Vanish no mne povedal, ze prva davka uz trochu chrani, ze to jej staci zatial kym len lozi a druhu bude mat za dva mesiace, ked uz bude mozno chodit a ta uz vraj chrani dostatocne, tak mi povedal, on je vseobecny lekar, skolsky lekar a aj homeopat a zatial mi iné ockovania neradi, vraj casu dost. 😉

blovitc120
23. mar 2009

mywiel, aj ja chcem takého lekára 😔 😔

mywiel
23. mar 2009

No ja som fakt vdacna, ze tu su lekari teda je ich tu par, co maju info a daju rodicom na vyber, proste ti radia, co je dobré konkrétne pre tvoje dieta, tu je coraz viac ludi, co deti davaju ockovat az ked idu do kolektivu a min. len naozaj smrtelné choroby kde je pravdepodobnost tazkych nasledkov a kde je fakt riziko, ze sa nedaju liecit a mozu sa lahko preniest v kolektive a tak, vsetko je tu dobrovolné a nie je tu viac deti chorych ako inde. 😵 Na kazdu vakcinu hned daju drenaz ak existuje, aby sa odstranili negativne nasledky ockovania. Moja mala je cula, hra sa ani horucku nemala, na druhy den sme boli na kurze plavania a vsetko pekne zvladla. Som rada, ze to takto prebehlo bez problémov. Ten isty doki nam aj predpisal naplaste na kozu aby zbytocne ju to nebolelo ten vpich a mala zaplakala 2 sekundy a potom sa nanho usmievala akoby nic. 🙂 (Vraj vpich necitit len trosku tu latku v svale, ale zvladla to bez traumy, tak som rada, lebo ja som sa bala viac ako ona... 😀 )

barborka08
23. mar 2009

mywiel, nevies kde by som nasla info o dalsich homeopatikach na drenaz aj inych vakcin?

mywiel
23. mar 2009

Konkrétne on nam dal na drenaz tetanusu ten tetanol 200k, ale viem o tomto su to kvapky na drenaz vsetkych vakcin... 😉

Najdi si... DEIMUN AKTIV - Zátěž z očkování

http://www.joalis.cz/catalog/joalis/909,joalis-...

mywiel
23. mar 2009

Pisu ze nie je vhodny pre deti ale to len kvoli alkoholu, staci to zriedit s vodou pomiesat aby sa alkohol vyparil, moja mama bola na prednaske, je magistra farmacie, a povedala, ze nie je problém. 😉

petot
23. mar 2009

Mna zase zaujalo, ako pani doktorka rozprava o "ochrane pred prenosnymi ochoreniami", pritom BCG vakcina PREUKAZATELNE NECHRANI PRED OCHORENIM. 😲

Navyse, preockovanie uz aj lekari v Cechach oznacili za NEZMYSEL Z ODBORNEHO HLADISKA.
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

barborka08
23. mar 2009

mywiel, dakujem 😉

vanish1
23. mar 2009

blovitc, áno, je to Beseda o piatej
mywiel, čo štát, to iný postup, zvláštne 🤐

vanish1
23. mar 2009

petot, za tú petíciu sa platí??? 😲

petot
23. mar 2009

vanish1: Neplati, to len ponukne moznost prispiet (ta organizacia zije z dobrovolnych prispevkov). 🙂

vanish1
23. mar 2009

nie som dobrá v aj 😕

tina_
23. mar 2009

tá odpoved "pani doktorky" v tej internetovej poradni,mi zase zdvihla tlak, asi sa idem skludnit k nejakemu filmu...