Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
27. mar 2009

petot myslis tu Petrinacovu ? Kto je Avdičová 😕

petot
28. mar 2009

Jaj, ze by som sa pomylil? Potom pardon, ospravedlnujem sa pani Avdicovej. ☹

Rozoznal som tvar, ale meno som zle rozumel.

petot
28. mar 2009

Pozrel som si to znovu, naozaj to nebola Avdičová, ale Pertináčová. Moja chyba, ešte raz sa ospravedlňujem.

petot
28. mar 2009

Ináč, Pertináčovej argument o tom, že "predsa nezakážeme autá, aj keď v nich zomierajú ľudi" je trápny. Núti ju vari niekto pod hrozbou pokuty, aby jazdila na aute? Nie. Štát nás ale núti pod hrozbou pokuty očkovať.

vanish1
28. mar 2009

ahojte, my sme sa dnes vrátili z nemocnice (ťažká dehydratácia), tak si idem tú reláciu pozrieť. Pri príjme doktorka vypisovala papiere a nič o očkovaní sa ma nepýtala, neskôr som si všimla, že do správy napísala "dieťa očkované podľa očkovacieho kalendára", berú to úplne automaticky a ani ich nenapadne, že by to mohlo byť inak, ja som do toho nechcela zabŕdať, tak som to nechala tak, uvidím, čo povie v pondelok naša obvodná lekárka 😕
A ešte, neviete ako donútiť dieťa piť keď už zlyhajú všetky možnosti?

jarka007
28. mar 2009

uau vanish 😲 , to ti mala nechce pit ?

jarka007
28. mar 2009

Co ma narychlo napadlo, dat zmrazit ovocnu stavu a dat jej to ako zmrzlinu lizat.

vanish1
28. mar 2009

jarka, nechce a ja som už zúfalá, skúšali sme všetko, všetky varianty nápojov a aj fliaš, cumľov ☹ nemohla by mi z toho ochorieť? myslím z tej zmrzliny
ináč v tej nemocnici to bola sila, keď som prišla, tak ma poslali za primárom pre povolenie na pobyt a sestrička mi medzitým chcela vziať malú na odbery a napichnúť infúziu, to som nedovolila a povedala som jej, že malú postráži manžel a potom pôjdeme, manžel vravel, že sestrička mu chcela dcérku nasilu vytrhnúť!! ale nedovolil, aby mu ju vzala. Potom som si pri každom zákroku vypočula, že mám odísť, čo som samozrejme odmietla a potom dali pokoj

ďakujem za rady cez ss

lubii
28. mar 2009

Vanish, a čerstvé odšťavené šťavy, napr.jablkovú, pomarančovú by nevypila? Ja malému teraz robím rozmixovanú pomarančovú šťavu s banánom, ešte pridám vodu, aby to bolo pitné, veľmi mu to chutí. A mlieko pije?

vanish1
28. mar 2009

pomaranč nemôže, má atopický ekzém, ale možno skúsim to jablko, teraz večer vypila 50 ml mlieka ☹

martina46
28. mar 2009

stava z vyvareneho jablka s klincekmi, to by mohla?

vanish1
28. mar 2009

mohla, skúsim 😉

barborka08
29. mar 2009

vanish, ako sa ma mala?

vanish1
30. mar 2009

vďaka za opýtanie, ale skoro nič neje a nepije, už sme pristúpili k striekačke, čiže nasilu ☹

barborka08
30. mar 2009

chudatko male ☹ Drzim palce nech je co najskor v poriadku. Prestala pit a papat len tak zo dna na den, alebo je chorucka?

vanish1
30. mar 2009

len tak zo dňa na deň, je úplne zdravá, ale idú jej zuby a trochu vracala, no možno niečo poletuje vo vzduchu

barborka08
30. mar 2009

Snad to bude dobre, ked zubky budu prerezane, moc drzim palce. So striekackou vypije aspon nieco? V nemocnici vam co povedali?

vanish1
30. mar 2009

trochu striekačkou vypije, ale to ju musíme držať ☹ , nepovedali nič, v nemocnici ešte ako tak pila... výsledky mala v poriadku, vďaka za podporu

lenki33
30. mar 2009

chcem sa vas asi Dendusky?? opytat ci je mozne aby dieta ochorelo z ocko proti MMR, to znamena ze by mohlo potencialne nakazit ostatnych, myslim samozrejme choroby mumps rubeolu osypky
dakujem

valka
30. mar 2009

tak toto by zaujimalo aj mna...

denduska
30. mar 2009

caute, prave pred chvilou som zapla net...

lenki, no fuh dobra otazka 😅 myslim, ze pravdepodobne nie. Ale to len vychadzam z toho, ze u vsetkych tychto troch chorob je primarnou cestou prenosu kvapockova infekcia, teda kasel, kychanie..tam sa virus mnozi v regionalnych lymfatickych uzlinach (krcnych) a cez ne sa dostava do krvneho obehu. Pri ockovani sa toto obchadza a virus sa dostava priamo do krvneho obehu a ak by doslo k vyvolaniu ochorenia, myslim ze to bude len kozny vysyp, mozno aj teploty.

Co si vsak nie som ista, je - pri ovcich kiahnach su vysoko infekcne aj vyrazky. Ale pri m-m-r..naozaj netusim...to musim niekde pozriet. Ale myslim ze tu vysyp infekcny nie je 😖

inak neviem, ci vobec je to niekde jasne vysvetlene, ako je to s tym pripadnym prenosom po ocko 😒

jarka007
30. mar 2009

ked sa dobre pamatam, ale bolo to uz strasne daavno, tak tehotna zana nemohla k prave ockovanemu dietatu na MMR. takze nejaky prenos tam musi byt.

denduska
30. mar 2009

ono je to preto, lebo po ockovani dochadza k vylucovaniu virusu stolicou..teda urcita teoreticka sanca tam je...ale myslim ze je fakt iba teoreticka 😖

petot
30. mar 2009

Pri rubeole prenos mozny je, dokonca aj z ockovanej matky na dojcene dieta. Pri osypkach neviem, ale skor si myslim, ze ano.

denduska
30. mar 2009

no z matky na dojcene dieta, to je jasne lebo to ide koniec koncov cez krv... skusim niekde pohladat..aj ked zatial nemam predstavu ze kde 😅

inak http://www.euractiv.sk/zdravotnictvo/clanok/eur...
taaaak a tu je to, zachranujme afriku (inak nic proti, aby tu niekto zo mna nespravil rasistku), ved co na nas zalezi....? 😠

susik77
30. mar 2009

Ahojte, o tom prenose po ockov. mmr som si to hladala, vsade sa pise, ze prenos na tehotnu matku ockovan. dietata nie je mozny...tak dufam ze fakt nie je...ze vraj ani ked sa dieta po ockovani vysype.

valka
30. mar 2009

pri tom MMR by mohlo dieta nakazit napr. tehotnu matku? to by bola jasna kontra pre nase dieta 😅

petot
30. mar 2009

To s tou Afrikou je hlupa zamienka. Kazda krajina Europy ma v obehu ine kmene osypok, tak pred ktorym z nich chceme tu Afriku chranit? Ak sa Africania boja Europanov, tak nech si zavedu svoje ockovanie, ak si myslia, ze im to pomoze. Ved WHO im v tom s nadsenim pomoze a aj im to zaplati, ked nemali problem zaplatit uplne zbytocne ockovanie v Ukrajine.

susik77
30. mar 2009

valka-prave ze vraj to nie je mozne-zistovala som to, lebo nas caka mmr tento mesiac

vikinka27
30. mar 2009

no, ja tiez viem tak, ze tehotna by nemala prist do styku s ockovanym dietatom. moze to byt plany poplach, ale neviem isto. susik, myslim ze ildik z AP diskusie teraz maju odlozene ocko kvoli tehotentsvu. skus sa jej opytat.

valka, si tehu??? ;)