Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
22. apr 2009

martina46, suhlasim s petotom ze v MMR ide o zive virusy, ved v samotnom pribalovom letaku je pri kazdej zlozke uvedene " zivy oslabeny virus".

denduska, som rada ze malicka je v poriadku 🙂

martina46
22. apr 2009

uz som kukla pribalovy letak.... 😒 😕 😅

vanish1
22. apr 2009

martina a petot, zhodneme sa v názore na homeo......

kosicanka1
23. apr 2009

martina, petot, vanish, mate nejake zaujimave linky o homeo a vplyve na psychiku... 😲
mne homeo zatial pomaha, prvykrat som od vas pocula (citala) o nejakych vplyvoch na psychiku... idem kuknut web. ak mate nejake info, prosim, hodte to tu alebo do IP. Fakt ma to velmi zaujima...

lubii
23. apr 2009

Ja sa v otázke homeopatie pridávam k Erike 😉 Používame ju a nemám s ňou problém. tiež pridám jeden zaujímavý článok:
www.klasicka-homeopatia.com/homeopatia/clanky/c...

a ešte jeden úryvok z neho :

Veľmi triezvy postoj zaujali oficiálni predstavitelia katolíckej cirkvi. 6. júla 1996 slovenskí biskupi podpísali vyhlásenie, ktoré jednoznačne deklaruje, že homeopatia priamo nesúvisí s náboženstvom a že je to záležitosť odborníkov. Toto vyhlásenie bolo publikované v Katolíckych novinách 19. júla 96.

denisocka
23. apr 2009

ahojte vospolok,už je 2mesiace od prveho prevenaru a mali by sme isť na druhy,ale zvažujem už neisť, čo si myslíte - čo je lepšie - isť predsa na ten druhy posledny,či neisť už radšej vobec? dík

valka
23. apr 2009

deni, ak maly nemal nejake vazne reakcie, ja by som to dorazila...aby to mal komplet a potom ho uz kvoli tomu nenahanali, aby sa nestalo, ze mu pichnu este raz aj miesto tej, co uz ma...inak ma v sebe jednu vakcinu uplne zbytocne - pozitiva ziadne a negativa ak su, tak uz v sebe 😒

saska.t
23. apr 2009

denisocka ja uz by som tiez isla kedze 2 uz ma v sebe...

vanish1
23. apr 2009

denisocka, nemáte už poruchu imunity? ja by som nešla a nesúhlasím s tým, čo tvrdí valka, že aj tak to už máte v sebe, druhá už nebude mať negatíva?
ale rozhodnúť sa musíš sama

barborka08
23. apr 2009

suhlasim s vanish1, pokial je nejaka porucha imunity, nezatazovala by som ju este aj ockovanim...

lubii
23. apr 2009

Denisočka, ja by som už nešla.

denduska
23. apr 2009

denisocka, ak mate taku poruchu ze ma porusenu tvorbu protilatok, tak vlastne kazde ocko je na prd, lebo nema vobec ten ziaduci efekt - teda protilatky sa bud nedokazu vytvorit alebo ich nie je dostatok... tak sa rozhodni podla toho.... 😕

jarka007
23. apr 2009

deni, ak ma naozaj poruchu imunity, tak sa nema ockovat, tak ako pisala denduska. Ale o tom musi byt lekarka informovana. To plati normalne, aj ked nie je clovek odporcom ockovania. Zalezi tiez na tom, aka je ta porucha imunity zavazna a tazka, ak tazka nemala by lekarka ockovat. A NIE JE pravda, ze ak ho nedas zaockovat, moze dostat vakcinu navyse. Take nieco neplati. Existuju urcite casove odstupy od ockovani, ale ide len o odporucane odstupy a velakrat sa prekrocia.

A najlepsie je ockovat v lete. Prave teraz, na jar je organizmus vycerpany z chorob zimy a ked das ockovat, zacne sa vam kolotoc chorob. To iste plati aj o jeseni. Ak dal niekto ockovat na jesen, cez zimu zdravy neprejde. Podla skusenosti mamiciek v okoli.

denisocka
24. apr 2009

dakujem za rady ....

v utorok ideme na kontrolu na imunologiu, kvoli tomu cytomegalovirusu,tak sa asi poradím ešte tam. aj ked je pravda,že ked nas prepuštali zo smokovca ,tak som sa schválne pýtala čo s prevenarom a dokyna vravela,že ked som už teda raz dala,tak to mám aj "doraziť" aby to malo význam .

čo sa týka imunity,v smokoveckom labaku nam vyšla dobra imunita,len tie IgM su aktivne z toho CMV - tak neviem teda? osobne by som najradšej nedala vobec ani MMR-ale stale neviem,či to možem bez postihu odmietnuť,alebo ma to aj tak raz neminie

valka
24. apr 2009

dievcata, ja stale uvazujem, preco sa teraz este stale zamyslate nad odmietnutim, ked to hrozi pokutou..? preco to nenazyvat odlozenim (donekonecna), ked to je legalne? naco si vyrabat problemy? 🤐

denduska
24. apr 2009

neviem, podla mna nie kazdy doktor je ochotny donekonecna odkladat...skor ci neskor to niekto riesit bude preco dieta nie je ockovane a aky ma na to dovod

lenki33
24. apr 2009

tiez si myslim ze odlozenie napr o 5rokov netoleruju, pre nich je to odmietnutie

valka
24. apr 2009

ok, ale pred zakonom to neodmietate, iba odkladate...ak podpises odmietnutie, je to jasny preslap voci zakonu...kedze zakon neuklada hornu hranicu, tak jednoducho len ockovanie posuvate...
zaujimalo by ma este, ci je v zakone nieco ako povinnost rodica ockovat na vyzvanie lekara...to by potom uz veci trochu komplikovalo...

lenki33
24. apr 2009

valka keby tam bolo nieco v tom zmysle co pises, tak stale vznika rozpor s ludskymi pravami, t.z ze clovek moze odmietnut akykolvek biologicky zasah do svojho tela (neviem ako to tam presne je napisane)

denisocka
24. apr 2009

teraz nam došli nejake doplnujuce autoprotilatkove vysledky,tak
nejake ANCA je negat,ale ANA - antinuklearne protilatky su slabo pozit. netuším čo to je

denduska
24. apr 2009

tie byvaju pri lupuse pozitivne.... 😕 ale asi aj pri inych reumatickych ochoreniach....kuk tu http://www.printo.it/pediatric-rheumatology/inf...

denduska
24. apr 2009

ale pisu tam ze ANA su aj u 5 % zdravych deti, takze nestresuj, deni, ako ta poznam urcite zacnes! 😅

denisocka
24. apr 2009

nestresujem zatial,ja mám osobne ASMA , APCA , APA a antifosfolip.syn - pozit a som tu ,,,, zatial bez nejakych zavažnych poškodeni 😅

denduska
24. apr 2009

no, tak to ma tesi 😀 tak potom sa to tym asi aj vysvetluje, mozno maly nieco po tebe podedil... 😕

denisocka
24. apr 2009

neopýtaš sa na to muža? 😅 ja sa z tých priznakoch najmä obavam krvacania do mozgu...alebo obličkove problemy...a tak,joj šak jak každa matka asi. maly ma fakt slaby KO,robia sa mu modrinky.....aj klby si občas šucha,teda zapästia 😕 ,alebo si bucha do hlavičky rukov,,,no ale to už zas hladam na nom vady.... nie nie,sme ok obaja 😀 😝 😅

denduska
24. apr 2009

deni, spytam sa...aj ked toto nebola jeho silna stranka ako si pamatam 😀 ale v KE je vynikajuca doktorka - reumatologicka, MUDr. Veronika Vargova, v Detskej FN, ved ste z vychodu, tak nech vas tam poslu 😠

vanish1
24. apr 2009
martina46
24. apr 2009

ci vobec bude o tom zmienka v nasich mediach a ako to cele dopadne... 😒

petot
24. apr 2009

denisocka: Podla mna nikdy nie je neskoro prestat. Moj druhy syn mal svoju najhorsiu reakciu az pri tretej davke Infanrixu, a dodnes nie je v poriadku.

Ked je dieta take oslabene, ako Tvoje, a este k tomu stale nedobojovalo svoj boj s CMV, tak kazde ockovanie je podla mna neprimerane riziko, a to aj v pripade, ze by ta vakcina skutocne mohla pomoct (comu ja osobne neverim).

martina46
25. apr 2009

existuje alternativa - rozdelit MMR? pripadne s nezivym virusom atd.....