Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blau
22. aug 2012

Ja len stale nechapem, preco niekto lezie do temy, ktora sa mu nepaci???
Ved hadam tu diskutuju dospelí ludia, tak troska sudnosti a respektovania nazoru druheho sa najde v kazdom z nas nie?
Tema hovori jasne, ked sa mi paci podiskutujem, poradim, dozviem sa a nie tu vehementne tvrdit, ze je niekto dezinformovany atd....
Najlepsie na take nereagovat 😉 Prajem vsetkym krasny den bez ockovania 😉

zasha
22. aug 2012

prosim dotycne osoby/u aby nezaplnali/a strany zbytocnym rozvijanim nejakeho konfliktu ci nedorozumenia,
lebo clovek si tu pride precitat nejake informacie a musi sa prelízavať príspevkami ktore su plne osocovania a vytykania, slovickarenia... ktore ho vobec nezaujimaju! no vravim, srakory uz niekolko stran,fakt

jandl
22. aug 2012

@hamma v ČR dostanou děti priorix 2x,na Slovensku v 11-ti ještě přeočkujou.Proč?

hamma
22. aug 2012

@jandl Já jsem to právě pochopila tak, že na Slovensku je jen 1 dávka a pak až to přeočkování v 11. No, asi to přestanu řešit a půjdu zavolat doktorce, že na přeočkování nepřijdem 🙂

jandl
22. aug 2012

@hamma možná se mýlím,ale ohledně toho je tolik nesrovnalostí,že své poslední dítě jsem tímto očkovat na jaře odmítla.Jen se stydím,že jsem podepsala naší MUDr. něco,aniž bych to četla.

jandl
22. aug 2012

@hamma máš pravdu,s tím očko kalendářem jsem si to myslela špatně.Ale i tak...

prevenar
22. aug 2012

@hamma v kratkosti ..k nicomu, rovnako ako ta prva. resp. ked ti neochorie dieta po tej prvej , aby ochorelo po tej dalsej , alebo dalsej ...aby mali co "liecit" dalsich 80 rokov.

my neockujeme vobec nic a je tu takych vela ..ak ti to pomoze k niecomu 🙂

blau
22. aug 2012

@hamma ano vy mate o jedno ockovanie tou vakcinou viac, aj tu v AT. Tak som sa spytala dr, ze ci su tie deti ine ako na Slovensku? Pozrel na mna nic nepovedal... 🤐

vavrenka
22. aug 2012

jeej, @katja78 zije a prispieva!! 😎 😎
ostatnym sa ospravedlnujuem, ze som sem dala tuto poznamku, ale nedalo mi to, ked som si zaspominala na davnejsie casy co tu vasnivo diskutovaldiskutoval??? a teraz ma aj novy nick, to je na nahlasenie adminovi.

14petulka88
22. aug 2012

Baby mame vysledky z steru, malicky ma streptokoka... pekne sa to hoji lenze po pazuskou na tom mieste sa mu zacali robit zapareniny asi z toho tepla neviete mi poradit co je nato dobre?

pectore
22. aug 2012

@14petulka88 na zapareniny je skvely repikovy alebo harmacekovy odvar... jemne pritlacat nie suchat alebo otierat ...iba pritlacat...aby sa mietso zbytocne este viac nedrazdilo...... ...a hlavne vetrat a vetrat ....

14petulka88
22. aug 2012

@pectore davam mu nato aj mast a taky prasok ako hypermangan koli tomu streptokokovi... moze sa to kombinovat?

pectore
22. aug 2012

@14petulka88 repik ma antibakterialnu funkciu a pri liecbe impetiga odporucaju but hypermangan alebo repik ....tak si myslim ze by nemal byt problem s kombinovanim ...ale niesom odbornik. Ja mam zle skusenosti s mastami ohladom zaparenim pretoze miesto poriadne nepreschne....a pri zaparenine je to preschnutie jedina cesta k vilieceniu... akurat mast ktora nam pohomla bol imazol ....ale tak to ten repik spravil lepsiu robotu.

pectore
22. aug 2012

@14petulka88 navyse repik ako cisto prirodny... sa bezne pouziva v kombinaci s inymi liekmi... my sme pri streptokokovy (v hrdle) aj podavali repikovy caj (nie silny) ...mala mala 8mesiacov.

petulka86
22. aug 2012

@manof díky, doktorka mi to dnes taky potvrdila máme tedy 3. dávku po 5 měsících, ničemu to nevadí.

petulka86
22. aug 2012

@hajanka proč by se to bilo? očkuji jen to kde mám pocit, že rizika z prodělání nemoci převyšují rizika očkování. Taky toto téma studuji již dlouho a jako zdravotníka mně to i hodně zajímá, ale nic není černobílé, snažím se jít cestou nejmenšího zla. Vzhledem k tomu co jsem již načetla se vůbec nedivím, že někteří nechtějí očkovat vůbec, ztratili důvěru ve vakcíny i v doktory, takže chápu. Jen mám svůj přístup k této věci a stejně tak jako toleruji já názory neočkujících tak očekávám, že budou tolerovány i ty mé. Díky a hezký den

keziah
22. aug 2012

@14petulka88 s repikom opatrne, deti nan mozu zareagovat alergicky- my sme po kupeli v repiku skoncili na pohotovosti s tazkou zihlavkou

sissmiss
22. aug 2012

@pectore na hrdlo je zazrak kloktat salviu. My sme si teraz z dovolenky priniesli hydrolat salvie v bio kvalite a neskutocne to je. Mne zacala angina este na dovolenke a drahemu sa zacal zapalovat zub, dasno, preliecili sme behom par dni. Maly zacal minule mat bolesti hrdla, zapalene a zacala sa zdvihat teplota. Klasicky by sme skoncili s atb, ale kloktal tu slaviu a do troch dni uplne ok.

gubcikova
22. aug 2012

@zigzag dakujem.to ešte nevieme čakáme na výsledky

pectore
22. aug 2012

@sissmiss ulozim si to... 🙂 a ked bude prilezitost (dufam ze nebude tak skoro)...tak oprobujem

14petulka88
22. aug 2012

@keziah Tak vyskusame ten harmancek :D

hajanka
22. aug 2012

@petulka86 preco? mne sa to proste bije, ak zlo - tak ziadne, nie najmensie, takto to citim ja...
...ale napisala som, mozno niekto bude vediet poradit, ja nie, nepoznam ani vas ockovaci kalendar, ani zakony, tazke je mi luto, ale ja ti neporadim. Nemam ani pocit, zeby som v mojom prispevku nejak netolerovala tvoj nazor 🙂 prave naopak, tolerujem, ale bohuzial poradit v tomto neviem.

keziah
22. aug 2012

@14petulka88 jejda. zabudla som napisat, ze aj harmancek je alergen 😢 skuste radsej najprv na malom kusku koze, ci nebude mat nejake reakcie, scervenanie a pod.

prevenar
22. aug 2012

@petulka86 hmmm... a pri ktorych vakcinach (chorobach) mas pocit , ze vakcinacia je mensie riziko ako ockovanie ? ..zaroven zrejme vychadzas z predpokladu , ze vakcina ta pred niecim aj vazne "ochrani" ..tento predpoklad moze byt, ale velmi chybny a tym padom aj cely "vzorec" ,ze mas pocit,ze sa nejaka vakcina "oplati" .

petulka86
22. aug 2012

@prevenar např. Inf. Hib (ač na černý kašel asi moc nefunguje) splňuje mé požadavky, ještě bych raději schéma 2+1, ale to bohužel není schválené a co si vzpomínám z přednášek imunologie očkování v raném věku má něco do sebe, "nakopne" imunitu která se pak rozvíjí a malé tělíčko se pak lépe může prát s dalšími nemocemi(pokud je neočkované a setká se poprvé hned s nějakou závažnější nemocí a imunita ještě není dostatečně rozvinutá, nemusí to zvládnout.-"přírodní výběr" my se to svým "mláďatům snažíme usnadnit právě tím očkováním). Jen nesouhlasím s tím že se k tomuto používala vakcína proti TBC. Dala jsem i Prevenar, ale to jen z toho důvodu, že jsem jako malá hodně trpěla na zápaly plic a vůbec na dýchací cesty, jinak bych ho nedávala! , samozřejmě jsem očkovala odděleně rozestup 14 dní, obě děti neměly žádné reakce. Obrna ač je momentálně téměř vymýcena, tak v Africe se stále vyskytuje a s otevřením hranic je to možné riziko do budoucna, obrnu tedy také máme. MMR mi vadí nejvíce. TBC má zatím starší dítě ale až po hlavním očko, v porodnici jsem odmítla. Mladší zatím nevím, zjišťuji další info o kvylitě vakcíny. Cervarix nedám ani žádná další nepovinná očko. Nejsem proti očkování jen bych chtěla aby se k dětem přistupovalo individuálně aby se bral více ohled na rodinnou anamnézu a aby se více spolupracovalo s rodiči(mají taky mozek) a ne se jim jen něco diktovalo a vyhrožovalo se. Reklamy na očkování vnímám jako neetické. Měla by se více vložit důvěra v rozhodování rodičů a ne je jen zastrašovat.

petulka86
22. aug 2012

@hajanka pokud vnímáš veškeré očkování jako zlo tak tvoji reakci chápu a respektuju. Já jen nejsem v tomhle tak radikální. ale každého věc. Jinak díky za odpověď

manof
22. aug 2012

@halienka
Už ju niekto nahlásil kvôli dvojitej identite?

manof
22. aug 2012

@halienka
No tak @katja78 alias @avegod s tým prolife má asi dosť vážny problém, lebo zúrivo obhajuje umelo-potratový Priorix.

Na druhú stranu, dá sa v tom vidieť pri troche snahy aj určitý motív, keďže MMR vakcína MMR II od konkurencie (Merck) má v americkom príbalovom letáku na str. 7 uvedený medzi nežiaducimi účinkami aj "diabetes mellitus" (cukrovku):
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m...
Podľa mňa tú cukrovku spôsobuje rovnako dobre aj Priorix, však sú to veľmi podobné receptúry, v zásadných ohľadoch totožné. Takže očkovanie Priorixom (či inou MMR vakcínou) = viac cukrovkárov = viac kšeftov pre túto údajne kresťanskú diabetologičku.

Netvrdím, že je to tak, ale prinajmenšom teoreticky by to tak mohlo byť.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
22. aug 2012

@manof 😀 si riadnu konšpiračku na ňu ušil 😀 akurát neviem, či jej to dostatočne myslí na to, aby to dokázala takto premyslieť 😀 skôr si myslím, že o veci vie málo a neuvedomuje si čo vlastne podporuje, poprípade si tieto veci nepripúšťa alebo si myslí, že to je dezinformácia od manofa, ktorému zásadne neverí ani to čo napíše biele na čiernom 😉 😀 inak nahlásená je, nie síce mnou ale dozvedela som sa že je 😉