Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
15. sep 2012

@cigaretka5
samozerjme poziadaj lekarku aby neuvedzala informacie osobnej povahy o tvojom dietati, ci ma alebo nema MMR vakcinu je uplne irelevantne ci moze alebo nemoze navstevoat cokolvek....

pretoze nema MMR nemoze ist ani do tesca?!...... tak sa jej opytaj ci nemoze teda vyjst ani z bytu.... alebo to proste zamaz ciernou fixkou alebo sfalsuj jej podpis.... co na ine povedat.....

manof
15. sep 2012

@erikasadek
Vopred ďakujem.

manof
15. sep 2012

"Úrad na ochranu osobných údajov nechráni osobné údaje ale záujmy vakci-biznisu":
http://www.slobodavockovani.sk/news/urad-na-och...

zaockujteajslnko
15. sep 2012

@manof
a ako by senilny dedusko dluholucky formuloval tu zaloby na okresny sud? 😀 ......... ze on (co ho do toho vobec nic) chce aby stat "zapokutoval" nejakych rodicov ze im ochorelo dieta ked nebolo ockovane? :D alebo co vlastne on ako osoba co do veci nema vobec co povedat, co by akoze od sudu chcel?..... on predsa ziadne odskodne nedostane aj keby "vyhral" akykolvek sud :D Takuto akukolvek zalobu mu ziaden okresny sud ani neprijme 😀

A v trestnych veciach na sud podava zalobu prokurator nie Dluhoucky :D tak "trochu" narcisticky vidi sam seba ako BOHA vo vsetkom ohladom ockovani 😀 😀 😀

manof
15. sep 2012

@zaockujteajslnko
Podľa mňa je to tiež somarina, lebo neexistuje paragraf trestného zákona, čo by také niečo postihoval.
Odhliadnuc od toho, že strata dieťaťa je viac než dostatočným postihom.

manof
15. sep 2012

Pár zásadných úvah k očkovaniu tehotných žien proti chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/novy-natlak...

zaockujteajslnko
15. sep 2012

@manof
no dobre ked stat nechrani osobne udaje, tak potom zostava len chranit si udaje nam obcanom sami, cize napr. zaciernit udaje kde ich nechceme zverejnit, ako v hlave 22 a hotovo. Proste tam boli osobne udaje s ktorymi zverejnenim ja nesuhlasim, bodka.

prevenar
15. sep 2012

@aduskatt jo, uplne vazne ^^

prevenar
15. sep 2012

@zaockujteajslnko musis sa oslobodit od faktu ,ze nejake zakony ..ale to co zakazes, lekarke , alebo nezakazes bude niekoho zaujimat, ze niekoho budu zaujimat nejake zakony. nebudu.. mozes s formulovat najvacsiu pravdu sveta .. prokurator ti to zamietne "ze ziadne porusenie nenasiel" ..ze lekarka , alebo ktokolvek iny konal "v ramci zakona" aj ked nekonal .. co urobis ? zacnes zdrzat hladovku ? zakony su tu len na to, aby dostali teba do sachu , nie opacne. lebo opacne o tom rozhoduju ludia, ktori by museli rozhodnut sami proti sebe ...a zaroven neexistuje system kt. by si im nieco "mohol" . nemozes im nic a oni to vedia a kludne rozhodnu proti tebe aj ked je pravda a pravo na tvojej strane.

jedina cesta je obnazovat to ako sa da a otvorit oci co najviac ludom ..nieco ako s tym cisarom a jeho satami ^^ ..dosiahnut kriticke mnozstvo , masu ktora sa uz neda ignorovat .. ale bohuzial , sme v situacii ked drviva vacsina ludi place , ked je dieta chore a nedostane ockovanie hned, ale az o tyzden ^^

hmm.. ved to sprav ^^ .. zakaz to lekarke .. a po tom co to porusi, lebo to kludne porusi , daj to na prokuraturu a podel sa s nami s ich odpovedou ^^ urob vsetko ako si povedal a uvidis sam.

manof
15. sep 2012

@zaockujteajslnko to je inak veľmi trefné, lebo nejakým zákazom vstupu do škôlky neočkovaným deťom sa predsa nič nevyrieši. Veď na vstupe na detské ihrisko nekontroluje nikto, či má dieťa MMR vakcínu. A samozrejme, že tam môže neočkované dieťa nakaziť osýpkami či mumpsom nejaké očkované (a napriek tomu náchylné) dieťa - rovnako dobre ako v škôlke.

A to isté platí aj pre detský kútik v reštaurácii, kino, deň detí na námestí, kolotoče a čokoľvek iné, kde sa môžu deti dostať do vzájomnej vzdialenosti menšej než 1 meter (trebárs aj to Tesco). Ale to akosi nikomu z tých debilov, čo by najradšej zakázali vstup do škôlky neočkovaným deťom, nedochádza.

ewisam
16. sep 2012

@eaka ja sa pytam co spravis ak dieta dostane tetan ci tuberkulozu??? A ze to nieje len fama je jasne, pretoze sa vsade pise o osypkach a tuberkuloze v Europe, ze sa to akosi vracia.... A nemam pocit, ze som ovca 🙂

ewisam
16. sep 2012

@zaockujteajslnko 🙂 nikdy nevies, kde ti decko natrafi na ihlu po narkomanoch, na "hovno" po psickaroch.... a vyhybaj sa bordelu? 😀 zijes v sterilite?? Bordel je vsade 😉 nemas sancu sa mu vyhnut..

zaockujteajslnko
16. sep 2012

@ewisam
oprav ma ak sa mylim....
na zltacku typu A sa vobec neockuje, resp. neviem o tom zeby sa ockovalo plosne, preco nie? 🙂 ....asi to take teda nebezpecne nie je, resp. riziko nie je....

zltacka typu B je premorena v populacii na tusim 60-70% medzi dospelou populaciou, cize skoro kazdy ju mal...... ludia vo velkom teda umieraju na rakovinu pecene?...... treba pit viacej kavy a mal by si byt v pohode......jednoducha rada, ale vacsinou to jednoduche byva mudre..🙂

zltacka typu C existuje vobec nieco take? len na papieri

neviem asi som naivny, tak ma oprav coho sa vlastne bojis tak hrozne... ja sa svoje dieta nechystam vo velkom vystavovat socialnemu bordelu... tak neviem

jandl
16. sep 2012

@ewisam jak se přenáší TBC?To jako,že moje dítě pojede do školy 2 zastávky a chytne to?Nebo v tescu?To kdyby bylo tak snadné,tak už by tu dávno byla epidemie,ne? Napiš mi,jak dlouho se očkuje proti osypkam a kolik případu zná tvoje babička.Těžkých následků,úmrtí... Dnes se"všade píše" Spíš uvažuj,co se zveličuje(očko) a co nikdo nechce léčit(alergie,exemy,astma). Nevím jak ty,ale já mám pocit,že v každé rodině umírá někdo na rakovinu a ne na TBC.

manof
16. sep 2012

Ako sa v USA schvaľujú lieky, vakcíny a lekárske prístroje:
"FDA (úrad pre kontrolu potravín a liečiv v USA) bezohľadne zanedbáva bezpečnosť medikamentov":
http://www.slobodavockovani.sk/news/fda-urad-pr...

@prevenar
Toto je "must read". Hoci som už pomerne otrlý, predsa ma to šokovalo. Je to ešte oveľa horšie, než som si myslel.

ewisam
16. sep 2012

@zaockujteajslnko no takto, na statistiky sa mozem z vysoka vies co 🙂 Ja sa pytam, co spravis, ak si nie jedno decko z miliona, ale TVOJE nezaockovane pichne do nohy alebo inde hrdzavy kliniec a dostane vysoke teploty s podozrenim na tetan?
A keby sme boli taki striktni, co jedia a piju tvoje deti? Vo vode je vysoky obsah chloru, zelenina chemicky striekana, maso pochybnej kvality, teda? Ale to je uz ina tema....

ewisam
16. sep 2012

@jandl ja nebudem o tom spekulovat, ci rakovina ci co? Jednoducho sa pytam, ked teda neockovat, co robit, ked zostanes zoci-voci decku, tvojemu decku, s podozrenim na TBC a pri vsetkej ucte ja som sa s pacientom nakazenym TBC stretla v case ked som bola tehotna a nebolo mi vsetko jedno, v zaujme zachovania zdravia mojho vtedy nenarodeneho dietata.

jandl
16. sep 2012

@ewisam Zodpovědný rodič se zajímá,proti jakým nemocem očkuje nebo ne.Viděla jsi už někdy očkovací kalendář? Zodpovědný rodič nemusí kojence ani batole proti tetanu očkovat,protože si jej ohlídá.Zodpovědný rodič si může vybrat,co dá svému dítěti k jídlu.Zdravotnictví,vláda neznají pojem zodpovědný rodič.Proto musí všichni zaočkovat své děti všichni!

jandl
16. sep 2012

@ewisam Chápu tvůj strach.Já jsem pár let hledala cestu,jak pomoci svým exematickým dětem.Toby bylo na dlouho a rodič zdravého dítěte to opravdu nepochopí.Lékaři ti nepomůžou......Jen mi je líto,že podstoupili očkování,včetně TBC.

sorciera24
16. sep 2012

@ewisam a ty vies, ze ockvoanie proti TBC je u nas uz zrusene? 😕 co ak sa tvoje dieta nakazi pri tej narkomanskej ihle napr. HIV.....co spravis...pretoze riziko je to iste ako pri hep. B....dokonca vyssie...alebo hep. C (na tu sa neockuje)....ci nebezpecne choroby su len tie proti ktorym sa ockuje? ci ako to podla teba je?

barbyes
16. sep 2012

@petot
@zaockujteajslnko
@manof ahojte...môžem jednu otázočku? máte toho určite naštudovaného viacej 🙂 sa tu rozbehla zasa téma o tetane a ja už dlhšie zvažujem či nedať aspoň toto zaočkovať...v čechách je vraj možné dostať samostatnú vakcínu. Lebo tohoto ochorenia sa trochu obávam a ak by ho náhodou dostali budú zaočkované síce na pohotovosti, ale vakcínou ktorá by mala iba naštartovať protilátky s ktorými sa automaticky ráta...nepočítajú s nazaočkovaným jednotlivcom 😒 aspoň takéto info sa ku mne dostali a toho sa obávam....
momentálne je síce malá šanca, že by sa nakazili, ale plánujeme sa v blízkej dobe presťahovať na dedinu a chcem chovať sliepky a možno časom aj niečo iné a tam už sa to riziko predsa zvyšuje 😕 aj s nejakým tým hrdzavým klincom tam môže skôr prísť do kontaktu 😒

lilina22
16. sep 2012

@ewisam co urobis, ked tvoje dieta dostane silny neziaduci ucikok po vakcine a bude postihnute do konca zivota? Lebo to je ovela vacsia sanca, akoze dostane tetanus. No a ked dostane TBC tak sa bude liecit, co ine by som mala spravit? Rovnako ak ked dostane osypky, mumps, cierny kasel a spol...bude sa LIECIT

Ale nasledok poskodenia zdravia preventivnym nezmyselnym ockovanim sa vyliecit neda.

usiko
16. sep 2012

@ewisam sak ale ked si ockovana proti TBC, tak si podla nasich lekarov chranena, tak preco ti to nebolo vsetko jedno, ked si stretla choreho na TBC? ved neochories ty, neochorie babo, ci? ja nechapem, ze ockovani maju strach z chorob, ptroti ktorym su ockovani......tu je kde akoze logika?

usiko
16. sep 2012

@barbyes ahoj, existuje aj u nas monovakcina proti tetanu, ukazovala mi ju moja detska lekarka na zozname pred polrokom, ten zoznam proste podla mna musi mat kazdy lekar, takze sa len popytaj.....

olivia6
16. sep 2012

@ewisam neviem ci som prehliadla odpoved na moju otazku: citala si niekedy nejaky pribalovy letak k vakcine? Mozes mi prosim odpovedat? Dakujem.

barbyes
16. sep 2012

@usiko to fakt? prezistím....ďakujem 🙂

lilina22
16. sep 2012

@barbyes urcite exisruje, kedze by sme sa "mali dat nou preockovat" kazdych 10 rokov

aduskatt
16. sep 2012

@ewisam ved ked si ockovana proti TBC, tak ti to moze byt jedno, nie?

btw, moja svagrina pracuje v Smokovci na oddeleni deti s TBC a je ich tam dost, viac ockovanych.btw, sa zamyslam, ako to, ze sme uz cela rodina davno na TBC neochoreli, kedze sme s nou v styku a ona ako tehula mala v plane do 6 mesiaca este chodit do prace................................a predpokladam, ze v jej veku uz by hadam mala vediet, co je pre nu naj.......a ked sa neboji, tak asi to nebude aaaaaz tak fatalne stretavat sa s TBCpacosmi.............btw, ak je ockovanie povinne, a ze doteraz bolo a je tak strasne fasa, ako je mozne, ze vobec potrebujeme sanatorium pre TBC pacientov?

barbyes
16. sep 2012

@lilina22 na preočkovanie ale slúžia iné vakcíny ako na prvotné zaočkovanie..majú iné zloženie

vavrenka
16. sep 2012

@manof som znechutena a citim bezmocnost 🙄 🙄 🙄 🙄