Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ninan2
16. nov 2011

@crysmile @manof jj, ten cierny kasel je "modny" asi u kazdej pediatricky, aj u nas v BA 😀

crysmile
16. nov 2011

@ninan2 uz asi nemaju co vytahovat..

manof
16. nov 2011

@ninan2
No u detí pred pubertou sa spomedzi všetkých povinných očkovaní jedine čierny kašeľ vyskytuje v počte viac než 20 ks ročne, tak asi preto. A zrovna najviac v BA, no ale to bude asi tým cestovaním a tiež najväčšou koncentráciou a hustotou obyvateľstva.

O týždeň sa uvidíme?

crysmile
16. nov 2011

@manof ale cierny kasel sa da nejako liecit? moja starka spominala ze moj ujo dostal cierny kasel (tak vtedy tvrdila dr. ze je to cierny) a vyliecila ho cibulovym sirupom..

pifina
16. nov 2011

@crysmile cierny kasel sa povazuje za nebezpecny tusim pre deticky do pol roka, potom uz nie, uz je len otravny, lebo trva dlho a clovek pri nom "piska" ako somar .. teda, ak ma pamat neklame 😅

crysmile
16. nov 2011

@pifina no a co sa deje ked ho dostanu deticky do pol roka?

manof
16. nov 2011

@crysmile
Tak vtedy to je vážne....

Liečba asi len vitamínom C.

mimirinko
16. nov 2011

Ahojte, tak sa hlasim z poradne. Povedali sme, ze ockovanie nechceme. Doktor bol napodiv v pohode, ale sestricka vyvadzala ako diva. Vraj mi dieta nezoberu do skolky, do kolektivu a pod. Doktor respektuje nase rozhodnutie, ale dali nam nejake papiere, ze co tie choroby asi jednotlive sposobuju, mame si to nastudovat a podpisat. A potom, ze sa bude este nejake tlacivo vyplnat, co dr. da uradu. Vraj pokutu nedostaneme, ale ked by mala nedajboze dostala jednu z chorob, proti ktorym sa ockuje, tak by sme liecenie hradili v plnej vyske my, nic by nam poistovna nepreplatila. Tak ma zaujima, ze co je na tom pravdy? Nikde som sa o niecom takom nedocitala. Dakujem! A co tie papiere, co budeme podpisovat?

janaluknisova
16. nov 2011

ale pri dnesnej zivotnej urovni... to vazne nieje 😉

pifina
16. nov 2011

@crysmile ako @manof napisal, vtedy je to vazne ... lieci sa to aj antibiotikami, len je tazke to identifikovat, asi preto je to take nebezpecne, ze sa to neodhali vcas ...
Spočiatku má nakazený dojem, že má nádchu s plným nosom, horúčkami a pokašliavaním. Po piatich až ôsmych dňoch horúčky ustupujú, ale zmení sa charakter kašľa. Nastupuje dráždivý, kŕčovitý kašeľ, ktorý sa opakuje v záchvatoch, najčastejšie v noci. (http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani...)

pifina
16. nov 2011

@mimirinko nic platit nebudete, to by si museli platit liecbu aj alkoholici, fajciari, narkomani, obezni a vlastne vsetci 😅

mimirinko
16. nov 2011

@pifina presne toto povedal moj muz dr., ze ved narkomi si liecbu sami neplatia... tak preto ma to tak zaskocilo.

denduska
16. nov 2011

@crysmile rovno ti napisem ze mozu aj umriet a aj umieraju, drobce novorodeniatka aj v dnesnej dobe a nielen niekde v Bangladesi. Najlepsie je sa jednoducho obmedzit na tie prve mesiace, a nie posadit 3-tyzdnove dieta do nakupneho vozika vo vajicku a hor sa do hypaca ako je to teraz moderne....a tiez zdaleka izolovat podozrivych kaslajucich ludi...tie deti sa nakazia takmer vzdy od rodicov ci inych pribuznych - dospelych co len "pokasliavaju". Moja svokra mala cierny kasel (aj ked nepotvrdeny ale uplne typicky) tak dostala zakaz vjazdu a bolo...mladsia neockovana mala vtedy cca 4 mesiace.

ninan2
16. nov 2011

@manof jasne, vidime... ale neviem ci budes nadseny mojim manzelom, precital si rozne odborne clanky a studie o hliniku a podla neho je v tych vakcinach uplne v pohode 😀 Tak dufam, ze ho presvedcis ze nie je 🙂 - kedze to je jeden z mojich hlavnych argumentov proti ockovaniu.

vavrenka
16. nov 2011

@crysmile ja som dostala cierny kasel pred cca 5rokmi, a kedze mi nevedeli zistit, co mi je a ATB neufngovali, skoro som si dusu vygrcala, tak som kaslala a nemohla som vydychnut, fuj. najhorsie boli noci. to mi pomahali iba kodeinove kvapky. a doki, ze v poho mozem chodit do rpace, ze mam iba podrazdene hrdlo 😀 , tak sa teraz zamyslam, kolkych som nakazila v mhd v praci.. a odoznelo to po case samo. ale mat taketo zachvaty kasla a neschopnost dychat pri zachvate u babatka, to nie je sranda... 😝

ninan2
16. nov 2011

fuuuha, "nestraste" tak s tymi pripadmi zo zivota ohladne cierneho kasla... lebo sa zacnem stresovat 😒

manof
16. nov 2011

@ninan2
Pre ukľudnenie: u nás už dlho nikto na čierny kašeľ nezomrel.

mimirinko
16. nov 2011

@manof no ved to, ze narkomani, fajciari a ini podobni preplacanu liecbu maju. s tymto ma dr. strasil.

blovitc120
16. nov 2011

@ninan2 na cierny kasel ochoreju rovnako ockovani aj neockovani ludia, ockovanie nechrani tak ako tvrdia vakcicelebrity, takze presne ako pise denduska, s bezbrannym drobcom sa vyhybat nakupnym centram a podobnym lokalitam, kde je kopa kasliakov, plus zdroj zdroj nakazy su okrem takych priestorov hlavne povinne ockovani starsi pribuzni

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

@mimirinko
zdravotna poistovna si liecbu hradi sama - alebo nech nechaju male umriet 🙂......... potom nasledne moze poistovna vymahat poplatky od teba, ale to by museli dat na sud, a kedze OCKOVANIE NECHRANI na 100% AJ ZAKOCKOVANYCH tak by na sude vyhrali holy trt.

Podla mna takyto sud este v ramci SR nebol a to by bol precendens. A do posledneho sudneho rozhodnutia platit nemusis nic, maximalne nejaky ten poplatok advokatovi pokial by si musela dat podanie na rozhodnutie na sud ty. Sudy trvaju aj 10-15 rokov. Navyse pekne to rozvlacis po novinach a ked vypises zbierku tak zarobis na tom viac ako cela liecba stala 🙂

ja keby som teraz ochorel na cierny kasel, tak budu pytat odo mna peniaze za liecbu?..... a to som ockovany bol ale ochranu po X rokoch uz nemam skoro ziadnu.

Ja by som nic nepodpisoval, NIC.....jedine co napisem sam. Ziadne "uvedomujem si ze znasam nasledky" a podobne hovadiny....

vavrenka
16. nov 2011

@ninan2 pridavam sa k @manof - zijem a aj moja sestra, ktora to prekonala tiez 😀 (ani jedna sme na to neboli v nemocnici) a stihla sa popritom starat o tri deti 😉

mimirinko
16. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko to si dr. nieco vypise, nejake udaje, asi meno zastupcu, meno dietata a to bolo taketo nieco a potom este take papiere, kde je popisane, co dane choroby sposobuju, asi na konci sa to ma podpisat. nepozerala som to este.

prevenar
16. nov 2011

@ninan2 ja by som to uz nazval "mytickym ciernym kaselom" ..aj my sme si vypoculi "prednasku" o mytickom ciernom kasli, ktory zuri, vycina a berie zivoty nevinnych batoliatok (iba tych nezaockovanych) ako kosa na travu .."niekde" v dalekom a rovnako mytickom meste , ktore ti co prezili nazyvaju "Bratislava" o_O

moira19
16. nov 2011

@ninan2 @crysmile Na nas Urbancikova najprv vytiahla mumps a ked sme sa jej smiali do tvare, ze obaja sme to prekonali, tak vytiahla osypky, ze ich urcite dostane do 5 rokoch a ze sa stretneme na infekcnom. Som povedala, ze asi tazko, kym tam bude ona moje deti by som tam nenechala za nic na svete.

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

Ozaj pri vstupe do poistovne davaju podpisovat suhlas s ich podmienkami poskytovania zdravotnej staroslitvosti? ja neviem, este som dieta nebol vybavovat v zdravotnej poistovni. Ak ano, co ine poistovne?..... ak neexistuje poistovna ktora by neziadala peniaze odo mna za neockovanie tak by som to na sude spomenul. ze som nemal na vyber, hoci je neockovanie moje pravo.

manof
16. nov 2011

Jedno je isté: za posledných 20 rokov na Slovensku jednoznačne spôsobilo viac úmrtí očkovanie proti čiernemu kašľu než samotný čierny kašeľ

zaockujte_aj_slnko
16. nov 2011

Navyse pokial viem za dieta je platcom zdravotneho STAT, nie rodicia. Takze naklady spojene s liecenim dietata si moze zdravotna poistovna vymahat akurat tak od pana ministra a podobnej zberby.

moira19
16. nov 2011

@crysmile 693 osob zaockovanych a 68 osob nezockovanych ochorelo v roku 2008 v CR:
http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM/Zpravy_...

manof
16. nov 2011

@blovitc120 presnejšie by bolo povedať, že 80% z chorých na čierny kašeľ bolo plne zaočkovaných a zo zvyšku je ešte veľká časť zaočkovaných čiastočne