Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zuzana76
18. jan 2012

@vefi89 v ktorom telerane je to?

monikamajova
18. jan 2012

@anicka1981 ja mám deti na chlorele aj jačmeni odkedy som ich začala prikrmovať,vieš lebo potraviny sú aké sú čistý vzduch je taký aký je,voda tiež,kozmetika to isté,stresy tiež..ja to už jem od roku 2004,mala som omnoho skôr ako Andy Timková ,takže viem o čom hovorím-niet nad vlastnú skúsenosť 😉

anicka1981
18. jan 2012

@monikamajova a co s tym ma andy timkova ?, asi mi nieco uniklo,
Odkial obiednavas ty ?, asi vatsie balenie sa viac vyplati, a aka dlha je dodacia doba?, ja som sa dala na chudnutie po porode, tak si myslim,mi to pomoze, maly berie homeopatika od mojej homeopatky, tak mu to nechcem miesat, mozno neskor, ked vyberie tie kvapky a dakujem za info 😉

monikamajova
18. jan 2012

Andy o tom ( volajú sa zelené potraviny) hovorila v teleráne aj v ženskom magazíne a vdaka nej sa o tom dozvedelo celé Slovensko, a takisto mala prednášku v ZA a v LM,kde hovorila svoj príbeh a aj o očkovaní,tiež s ním nesúhlasí,Bola úžasná.. 😵 ak mi dáš svoj mail,pošlem ti môj príbeh aj stránky,kde sa o tom dočítaš viac.Ja mám lekárku tiež homeopatku,ale už aj ona prišla na určité veci ,napr.na to že z finančného ale aj zdravotného hľadiska sa zelené potraviny oplatia omnoho viac,nielen preto,že je to strava,ale aj preto,že nemajú v sebe napr.laktozu,to je to sladké a naša spotreby homeopatík je fakt minimálna!a ináč laktoza je alergén ☹ môj mail je monciatko.t@post.sk zatiaľ paa aináč toto môžu aj nedonosené babatká 🙂 🙂 🙂 a tie neočkujú a preto potom tak rýchlo napredujú a doktori nechápu 😲

zaockujte_aj_slnko
18. jan 2012

MUDr. Peter Liptak znova utoci 😀....alias zrejme "vyschnofobik" 😀
http://zena.sme.sk/c/6215533/absolvovali-ste-uz...

anicka1981
18. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ja rozhodne, ano,kazdy rok sa preventivne vyhybam preventivnym prehliadkam a pred tehu som nebola u doktora 10 rokov 😀

anicka1981
18. jan 2012

@monikamajova aha, nedari sa mi poslat ti spravu,lebo mi pise, ze zla adresa, nemola by si mi to poslat na anna1981@centrum.sk

manof
18. jan 2012

Podporte, prosím, petíciu za záchranu internetu:
https://secure.avaaz.org/en/save_the_internet_a...

Obe snemovne parlamentu USA (Kongresu) vyšli s návrhom na obmedzenie internetu v USA na čínsky spôsob. Na rozdiel od Čínskeho obmedzenia sa nás obmedzenie internetu v USA bude veľmi dotýkať - čerpáme stade mnoho informácií a článkov, ktoré prekladáme, napr. z NVIC, NaturalNews.com, Mercola.com... Toto všetko a mnoho iného fyzicky sídli v USA.

halienka
18. jan 2012

@manof 😲 a dôvod udali aký? Taká akože demokratická krajina si toto ako môže dovoliť??? Ako to odôvodnia svojim občanom?

petot
18. jan 2012

Keď to zjednodušíme, imunitný systém pracuje v 2 rovinách: Th1 (bunková imunita) a Th2 (humorálna alebo môžeme povedať aj protilátková imunita). Funguje regulácia podobná hojdačke, takže pri infekcii najprv nastúpi Th1 (fagocyty "zožerú" útočníkov, zvládnu väčšinu infekcií), až potom Th2 (produkcia protilátok). Nemôžu byť obidve naplno aktivované súčasne.

Dieťa má počas vnútromaternicového vývoja Th1 zložku utlmenú, aby nebolo napadnuté imunitným systémom matky. Po narodení je stále ešte náchylné reagovať v rovine Th2, ale ako sa zoznamuje s mikróbmi, rozvíja a trénuje sa aj jeho Th1 imunita. Niektoré mikróby sa naučí likvidovať, iné žijú s telom v symbióze, a iné nemajú nejaký známy priaznivý zmysel pre telo, ale potichu osídlia sliznice a za normálnych okolností neškodia.

Patria sem aj hemofily, pneumokoky, meningokoky, stafylokoky atď. Väčšina ľudí ich má a ani o tom nevie, žiadny problém.

Potom ale príde nejaké oslabenie imunity - stres, vyčerpanie, očkovanie, a títo oportunisti sa vymknú spod kontroly. V krajnom prípade, keď im imunitný systém nevie klásť odpor, môžu spôsobiť ťažké invazívne infekcie - infekciu mozgu, krvi a nezriedka je následkom smrť. (Existuje aj "kacírska" teória, že tieto baktérie nie sú z princípu útočníci, ale skôr fungujú ako požierači odpadkov, ako muchy, ktoré sa premnožia keď je priveľa odpadkov, čiže keď imunitný systém, kam patria aj filtračné, detoxikačné a vylučovacie sústavy, nestíha "upratovať")

verinka100
18. jan 2012

@vefi89 Pozrela som dnesne Telerano a ziadna sprava o tom smutnom pripade nebola

zaockujte_aj_slnko
18. jan 2012

@manof
americania su geneticky coraz viac narusena spolocnost.......vykrikuju aki su zalozeni na "slobode" a pritom idu robit to iste co komunisti 😀......ono sa nejaka cesta, crack, patch najde..... spolocnosti sa pretahuju na seychelly alebo co 😀

prevenar
18. jan 2012

@halienka ..ako vzdy a ako vsade na svete, ked ta idu obrat o tvoje zakladne ludske prava je jediny dovod ktory su ludia schopni akceptovat .. ze je to PRE TVOJU BEZPECNOST. 😠 oni ta "len chrania" pred terroristami, ktori nie su len v Afganistanskych jaskyniach, uliciach nasich miest , na lestiskach, vlakoch, postach, kinach, stadionoch,skolach, kanaloch ..a de fakto temer v kazdej domacnosti ! ..no a tuto "ochranu" musis vymenit za trosku tvojej slobody, cize budu sa ti zobrazovat len "bezpecne" stranky .. samozrejme , vlada ti urci ktore su bezpecne.

hlavne nezabudaj ,ze aj ty si extremistka a v podstate aj teroristka ! svojimi nazormi predsa ohrozujes zivoty bezbrannych deti a beries im sancu na stastny zivot ! ..necudoval by som sa keby od 2ch do 5tich rokov zmizla Manofova stranka z netu.. teda nezmizla by, len bude oznacena ako "nebezpecna" a tvoj vyhladavac ti to nezobrazi. 😨

..ale nic si z toho nerob, toto su len KONSPIRACNE TEORIE ..toto neexistuje,, aj ked existuje, aj tak to neexistuje, bud v pokoji, nic sa nepytaj, nic neries ..a hlad si svojho . 😕

petot
18. jan 2012

Infanrix Hexa má v SPC uvedené, že v "extrémne zriedkavých prípadoch" bola hlásená meningitída, a že "súvislosť s očkovaním sa nepotvrdila" (čo znamená, že nikto ju nevedel dokázať, ba otázkou je, či ju vôbec niekto dokázať chcel).
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr...

Ako by mohla vakcína spôsobiť meningitídu? Môžme teoretizovať, čo sa mohlo stať v prípade Maroška.

Dieťatko rástlo a jeho Th1 imunita sa rozvíjala. V 3 mesiacoch dostalo dvojicu vakcín (hexa + pneumo). Tieto vakcíny sú stavané tak, že pomocou silných chemikálií (najmä zlúčenín hliníka) donútia imunitný systém tvoriť protilátky, čiže spôsobia silnú aktiváciu Th2 imunity, čím zároveň silne utlmia Th1. Veľmi zjednodušene: "vykašli sa na baktérie a poď vyrábať protilátky". Bežne deti po očkovaní dostanú sople, zápal ucha atď; toto je dôvôd, prečo.

To, či mal baktérie už dlhší čas niekde v nose, alebo ich akurát niekde nachytal (napr. v čakárni) je nepodstatné. Vakcína podľa popisu svojej práce vybudila Th2 imunitu a Th1 si dala "nútenú pauzu" a baktérie sa vymkli spod kontroly. Maroško začal kašlať, organizmus začal bojovať teplotou. Dostal nejaký čípok, ale ten "nepresvedčil" múdre telo.

Stav sa nezlepšil, lekárka na pohotovosti predpísala antibiotiká a Rectodelt. Ako laik celkom nechápem túto voľbu, ale budiž. Rektodelt je prednison, syntetický hormón, ktorý okrem znižovania teploty, opuchu a alergických reakcií má aj IMUNOSUPRESÍVNE ÚČINKY.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/rec...

Takže imunitný systém, už oslabený očkovaním, dostal ďalší signál, aby si dal pohov. Prednison zabral - teplota klesla a v tom čase už infekcia dosiahla ťažké štádium - dieťa dostalo fialové fľaky po tele - príznaky sepsy. V nemocnici do rána zomrelo.

Keby lekárka vedela o možných ťažkých následkoch očkovania a rozumela by, že imunita dieťaťa je očkovaním oslabená, bola by ho hneď poslala do nemocnice, napriek nepresvedčivým príznakom? Bola by vtedy ešte šanca zachrániť ho? Nevieme. Bola by mu predpísala prednison? Bolo by dieťa dopadlo lepšie bez prednisonu? Nevieme. Ja sa necítim kompetentný na tieto otázky odpovedať. Myslím, že už sa to nikto nedozvie.

Pre mňa je záver taký, že je NUTNÉ, aby lekári poznali nežiaduce účinky očkovania, upozornili na ne rodičov PRAVDIVO A ÚPLNE, a POČÍTALI S NIMI.

halienka
18. jan 2012

@prevenar šak som si aj myslela, terorizmom dokážu ospravedlniť už všetko 😠

prevenar
18. jan 2012

prve lastovicky prebudenia narovov ..

http://www.sme.sk/c/6222417/cesi-chcu-ako-prvi-...

cesi chcu referendum o spolocnej fiskalnej unii. spolocna fiskalna unia = je uplny a totalny prechod statnej kontroli nad financiami do ruk sukromnych spolocnosti AKA bank. = uplny koniec europy ako ju poznate teraz. nieco ako keby ste vyrobcovy vakcin dali do ruk vyhradne pravo tvorit zakony k ockovaniu a nikto by im do toho nemohol hovorit.. to je to iste. 😕

samozrejme co treba spravit aj u nas .. zmenit podmienky referenda ! a to ,, ze kto pride ten voli ..a vacsina z tych co volili urcuje vysledok ! podmienka 50% ucasti je dana len preto , lebo 50% ludi sa NIKDY nedostavy. ..lebo maju starosti v praci, s partnerom, s domacnostou , s hypotekou ..alebo spia opity s hlavou na stole niekde v krcme. ludia proste na hluposti nemaju cas 🤐

petot
18. jan 2012

Poznámka: neviem, či Maroško dostal dvojicu hexa+pneumo, ale predpokladám to, pretože bežne sa to tak robí (to sa potom omnoho ťažšie určuje, ktorá vakcína čo spôsobila). Ale aj keby dostal len jednu z nich, každá má principiálne rovnaký dopad na imunitu - dráždenie Th2 a tlmenie Th1, čoho následkom logicky je vyššia náchylnosť na infekcie.

halienka
18. jan 2012

@petot ty mi odpovedáš na mnohé otázky, ktoré mi vírili hlavou ohľadom Maroška... najviac ma na tom štve, že sa to dá zas ako vždy zhodiť na náhodu a všetci sa určite budú snažiť z toho vykrútiť 😖 Zajtra ide švagriná s malým na očko, presne ten istý vek aj očko, podarilo sa mi ju aspoň presvedčiť aby to dala oddelene, teraz hexu a trebars po mesiaci prevenar, len teda aby sa jej podarilo ešte o tom presvedčiť zajtra doktorku...bojím sa aj za ňu ☹

prevenar
18. jan 2012

@halienka hmm ..predpokladam,ze tvoje vysvetlenie o co ide asi "nezabralo" ..zrejme potrebuje, nejaky realny dokaz.. 😔 bohuzial, takato je drviva vacsina ..

manof
19. jan 2012

@halienka
Boj proti terorizmu... Ako inak?

manof
19. jan 2012

@moira19
Tu je to podrobne rozobraté už pár mesiacov v slovenskom preklade:

"Výskumný ústav lekársky v USA (Institute of Medicine) pripúšťa, že očkovanie spôsobuje osýpky, kŕče, anafylaxiu a ďalšie zdravotné problémy"
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyskumny-us...

"Odhalenie: tajné väzby očkovacieho priemyslu a armády na Výskumný ústav lekársky v USA (Institute of Medicine)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/odhalenie-t...

A bonus - komentár MUDr. Ludmily Elekovej:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-institut...

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heimdalls
19. jan 2012

@petot - výborne si to rozobral Peťo vo svojich posledných príspevkoch, je veľmi dobré poskytnúť ľuďom takéto informácie....vďaka.

lucula73
19. jan 2012

ahojte
je mi veľmi smutno,som v koncoch,máme ísť na to očkovanie hexou po dvoch rokoch a tento posledný príbeh ma strašne odrádza,ja očkovať vobec nechcem...moj muž sa nedá presvedčiť, ☹ ☹ .som sa tu minule pýtala,ako to je,ale nie je ochotný si prečítať ani ň 😔 ach jaj

denduska
19. jan 2012

@lucula73 joj bože, takže idete...? 😖

eaka
19. jan 2012

@lucula73 Ja nechápem, ako môže jeden rodič trvať na nejakom zdravotnom zásahu, o ktorom nič nevie a dokonca vo veľmi blízkej minulosti po tomto zásahu dve deti umreli... Keby prečítal aj svätého a potom povedal, že ho to nepresvedčilo... ale proste trvať na názore A, hoci ho nemám ničím podložený a odmietať názor B a akékoľvek iné informácie, to je dosť obmedzené... povedz mužovi, že tam proste nepôjdete a basta... keby si preštudoval a aj tak chcel ísť, tak by si asi bola v situácii, že no tak musíme ísť alebo niečo podobné... ale keď on odmieta aj niečo prečítať? aký má na to dôvod? Je mu jedno, čo sa deje s jeho dieťaťom?

peti19
19. jan 2012

@monikamajova aj ja mam maleho na jacmeni a chlorelle odkedy papa prikrmy, ja tiez objednavam z firmy ako Andy 🙂 ... malemu o velmi posilnilo imunitu, mal ju oslabenu a teraz nedavno som bola ja dost chora a maly to vobec nedostal, kamosky nechapali, ale okrem BCG (bohuzial tu ma), nema ziadne ockovania. napises svoj pribeh aj mne, prosim?

prevenar
19. jan 2012

@lucula73 toto si neviem ani predstavit 😖 my sme tento problem nemali ..mna vlastne o vsetkom informovala manzelka, ze nieco niekde citala.. tak som sa na to pozrel ..a od vtedy som tu nejak prischol 😎 ..neviem co by som robil v takomto pripade. keby ,ze som zena a pocital by som s tym ,ze by sud pridelil deti mne. tak by som sa asi rozviedol ..drsne riesenie, ale ked si porovnam so znicenym zdravim, alebo smrtou ..ako sme mohli vidiet. tak je to este nic oproti tomu.

teraz citam radu od @eaka ..a myslim,ze to je asi najlepsie co mozes urobit ..proste tam nechod. ..uvidis co bude dalej .. ja by som siel za nejakym pravnikom , ze co v takomto pripade. preco by malo byt zrovna podla toho kto suhlasi a nie podla toho co nesuhlasi ? lebo ? ..dufam,ze ti niekto bude vediet poradit este nieco lepsie 😖

nist, nechel by som takuto situaciu zazivat .. v kazdom pripade vela stastia 😔