Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
28. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Aj ja nad nimi uvazujem, preto som im polozila tuto otazku. Je ale otazne, ci to co mne napisu, budu aj pretlacat v parlamente. Skor si myslim, ze nie.

@coraggiosa mala si sa ich spytat, ci s tebou pojdu k notarovi a podpisu, ze za pripadne nasledky budu niest plnu zodpovednost 😀 U takychto ludi podla mna nie je relevantna ziadna diskusia, staci povedat NIE a nech si svoje kecy niekam strcia. A mozes im aj rovno oznamit, ze menis pediatra 😉

prevenar
28. jan 2012

@coraggiosa aj my 😀 ..ale v podstate sme sa ani nejak neskryvali 😝 ..sme tu vo dne, sme tu v noci budeme ti na pomoci 😵

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@coraggiosa

ono proti manipulacii je najlepsie zostat pokojny a PRIJAT to na co ta ten manipulant upozornuje.......napr. uplna bomba je na "vase dieta dostane tetanus z pieskoviska a umrie na 100%" povedat "no to je mozne ze umrie..... ALE ockovat ho ajtak nedam" 😀..... a ich manipulacia sa nema kam rozvijat 😀

proste popries vsetky tie "hodnoty" o ktorych si oni myslia ze ti na nich zalezi alebo MALO BY TI ZALEZAT.... ale vo vnutri samozrjeme to vidis inak.....

len cloveka to naserie a zacne reagovat impulzivne ked ta niekto manipuluje, ale v skutocnosti je naozaj najlepsie zostat pokojny a "tesit sa' na tazku smrt svojho neockovaneho dietata 😀.....to ich uplne odrovna.... a daju ti pokoj......povedia si jezisumaria ta je asi raidne sibnuta a nemaju ta manipulovat uz cim....

jerryjanka
28. jan 2012

potom je ešte celkom sradna pozorovať reakciu lekárky ked sa jej spýtaš akú sumu dostáva za očkovanie - všetcia totiž vieme že nejaká je. 😀 😀 to ju vytočí uplne do vývrtky

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@jerryjanka
😀 tak takyto agresivny som este nebol..........skor sa snazim zostat ASERTIVNY... ale hlavne nie pasivny, ze sa podvolim na kadejaku kravinu 🙂

jerryjanka
28. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ja som tam tiež krotká, ale zasa lekarka aj ked presviečala že by bolo dobre, ked zistila že proste nedám a podpisali sme jej to tak odvtedy nič, a žiadne take vyhražanie sa súdmi ani smrťou nebolo, v tomto je taka uvedomelá 🙂

jerryjanka
28. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko no ja len keby už bola fakt hnusna na mna, že by ma tlačila a hovorila to čo jej tak by som išla do utoku už aj ja.

zaockujte_aj_slnko
28. jan 2012

@jerryjanka
no ved ano, ja v podstate lekarov ani nemusim.... ale nema zmysel sa pohadat "do krvi" s pediatrickou, to bude len horsie pre MNA a pre dieta..... ked uz musime k nej chodit.....

takze "diplomaticka cesta" - asertivna je najlepsia v tomto pripade.......im ajtak ide o manipulaciu uzkostlivych mamiciek, alebo tych hlupych co daju dobrovolne a rady napichat dieta ako pomaranc klincekmi 😀

vzdy treba pamatat na to ze pravdepodobne ta lekarka nema zaockovane ANI VLASTNE DETI! resp. mozno ani sama nema poviine ockovania 🙂

coraggiosa
28. jan 2012

mám ich vyhrážok plné zuby hľadám lekára čo je proti očkovaniam ako my tu všetci, v nitrianskom kraji, pomôžete ľudia? v podstate nemám čas sa venovať sprostostiam, lebo také staranie sa o svoje zdravie , zdravie mojho dieťaťa v puberte popri práci pre zahraničnú firmu , mi zaberie všetok čas a radšej si zoberiem dovolenku na výlet do prírody s dcérou ako na súd, či pohovor či čo to tam keď ma lekárka udá, proste ani nervy na to nebudem mať, som typ ktorý sa vie naozaj rozčertiť, a už som mala infarkt na hrane, a taká ľudská blbosť, priznávam ma fakt nahnevá, hlavne ked mi siahajú na dieťa, a to sú Mudr., hlavne keď mám práve prečítané 3x po sebe knihy Mudr. Vilmy Partykovej, a mám za sebou úspešné malé " kúričky", a v hlave mi znie: len sama príroda smie povedať ako a čo liečiť,............

prevenar
28. jan 2012

@coraggiosa aha, ten prispevok som si vsimol az teraz 🙂 ..skusim aj ja pridat nieco 😝

1) lekari zastrasuju radi a casto 🙂 a) poplatky za ockovanie tvoria podstatnu cast ich prijimov b) mnohi ockovaniu fakt aj veria (resp, nechcu vidiet pravdu) c) pre mnohych je prijemne citit sa viac ako niekto ini ..
2) samozrejme, posledne co by chceli je sud .. na sud by totisto mohol potvrdit,ze cela vyhlaska o "povinnom" ockovani je v rozpore s ustavou a tym padom protizakonna. ...a to je to posledne co by chceli. neockovanie je len priestupok a riesi sa na RUVZ blokovou pokutou .. ale ked spravne napises odmietnutie tak sa vyhnes aj tej.
3) maximalna mozna pokuta je 330e zvacsa sa ale pohybuje od 40-120e ..ale vravym ked vies co robis nebudes platit nic.
4) drviva vacnina ludi co sen chodia neockuje vobec nic od novonarodeniatok vyssie .. predpokladam ,ze odmietli uz tisice ludi. urcite nie si "sama" 🙂
5) uplne najlepsie urobis ked si precitas aspon poslednych 300 stran ,, zvladnes to tak za 30-40 min ..ziskas prehlad o co ide a aj odpovede na tvoje otazky, vsetko co sa pytas uz samozrejme bolo zodpovedane ..niekedy len par stran do zadu.
6) musis si uvedomit, ze dieta je tvoje a ty rozhodujes ..lekarku si platis cez poistenie , cize pracuje ona pre teba ..nie opacne. ty rozhodujes a ona respektuje tvoje rozhodnutia ..toto je poriadok veci. kludne jej mozes povedat, ze jej nazor je sice zaujimavy, ale viac menej si ho moze nechat pre seba.
7) pravdu nemaju.. (to zistis rychlo pri citani tejto diskusie)
8) deti su najdolezitejsie a v tomto pripade su "problemi" len male , alebo temer ziadne. urcite sa oplati trosku postudovat.

..neskor ti pomozeme s odmietnutim ked budes potrebovat ..ale to znenie najdes tak 10-20 stran do zadu, takze ak budes citat , najdes to , je tu zavesene tak 20x 😀 (sry za preklepy, ale nechce sa mi to citat znovu 🙂 )

prevenar
28. jan 2012

@coraggiosa taky asi neexituje , z dovodu ktory som uz nacrtol .. detsky lekar viac menej zije z prijimov za ockovacie latky. je to ako by si hladala predajcu aut , ktory nenavidi predavat auta :-P ..a vsak , existuju aspon "tolerantnejsi" ktori ta neudaju na RUVZ.

napis sem .. ak taky existuje, tak ti poradia .. sloboda.v.ockovani@gmail.com

jerryjanka
28. jan 2012

@prevenar dobre si jej to zhrnul 😉

prevenar
28. jan 2012

@jerryjanka zijem aby som zluzil 😎

coraggiosa
28. jan 2012

vďaká vám milí ľudkovia pomáhači, čo by som bez vás robila, už mi je lepšie, cítila som sa taká sama, idem študovať a čítať a ........................potom prídem vďaka ešte raz za váš čas a ........nech je dobrá energia s vami

jerryjanka
28. jan 2012

@prevenar zas ten BAN pokúšaš 😀

prevenar
28. jan 2012

..jo, dobra energia sa zide vzdy 😵

eaka
28. jan 2012

@coraggiosa Tak to fakt nechápem, hlavne, keď ide o 13ročnú slečnu a vlastne len preočkovanie, takže všetky dávky už dostala...

peti19
28. jan 2012

@coraggiosa v nitre viem o jednej jedinej takej lekarke a ta ma odmietla, ze ma plno a ledva ma nejaku rezervu pre novorodencov ☹ ja som skusala v NR viac lekarok, nasa nas udala na RUVZ, prislo nam zatial iba upozornenie, ze musim svoje dieta podrobit ockovaniu... lekarka na poslednej poradni bola ako med a ockovanie viac nespomenula, mozno si je vedoma (az teraz), ze tym porusila zakon, tak cusi aby som sa do toho neobula...
a komu v NR chodite?
mna jedna pediatricka pri mojom hladani "normalnej" lekarky strasila tym, ze sa maly dotkne doma prachu a zomrie na tetanus 😕

prevenar
29. jan 2012

@peti19 ..ja by som predsa len "riskol" drobne upozornenie na urade ochrany osobnych udajov , nech presetria ako sa RUVZ dostalo k tvojim osobnym zaznamom. nic v zlom samozrejme .. 😠

prevenar
29. jan 2012

ak rozumiete po anglicky toto si prosim pozrite ..skusme sa z toho poucit kym to nebude realita aj na slovensku.

15 min

https://www.youtube.com/watch?v=YCp9PdW4U3o
eaka
29. jan 2012

Toto som tu našla medzi vtipmi.. 🙂
"Klamstvo poznáme malé, veľké a štatistiku."

vefi89
29. jan 2012

@kilecko prišlo ti to z RUVZ doporučene, alebo do vlastných rúk?

vefi89
29. jan 2012

@alikaa to je super, ja som písala niečo sakra podobné Norike 😀😀😀😀😀 ale odpovede som sa nedočkala ešte 😀
@zaockujte_aj_slnko ale to sa predsa do počítača nehádže 😅 ja som niekedy bola vo vol. komisií, a teda viem, aké "nádhery" sa tam robia... ale k PC tam prístup isto nebol 😀😀 ale vyhral aj ten, čo mal len 2 hlasy 😀😀

vefi89
29. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko a keď sa niekto vyjadrí, že je možné, že mu umrie dieťa, tak nepošlú rovno odbor sociálnej pomoci? 😀😀😀

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@vefi89
volebne vysledky hadzu do pocitaca, ale az nad uroven "okrsku", posielaju to dalej a dalej......aspon pokial viem...... v okrsku sa mozu robit podvody (co sa asi aj robia, vyrazne pochybujem ze sa NIEKDE podvody aj nerobia) 🙂

peti19
29. jan 2012

@prevenar ja to viem, lebo v tom liste z ruvz bolo napisane, ze na zaklade hlasenia mudr. xy zo dna......, takze to mam cierne na bielom, ale nechavam si to na dalsie jednania s ruvz

teleranka
29. jan 2012

Ahojte, rada bz som sa Vas opytala na plusy a minusy ockovania. Ste tu uz skusenejsie mamicky a ja ako prvykrat tehotna nemam ponatia o ockovani deticiek. Viem, ze su nejake povinne ockovania a tym to hasne. Doteraz som si myslela, ze je to prinos, ktory ochrani dieťatko pred chorobami.
Su aj take očkovanie, ktoré su skodlive, ak ano, prečo?

jerryjanka
29. jan 2012

@teleranka v podstate všetky - ale na to ti tu len tak neodpovie nikto za 3 minuty - chce to hodiny študia. rozhodnuť sa nakoniec aj tak musíš sama. prečítaj si tak posledných 300-400 stranok a bude ti viacmenej všetko jasné 😉

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@teleranka
to mas tak, ked sa takto pytas, najskor si extrovertka, takze sama studovat asi ajtak vobec vela nebudes....... takze to mas o tom ci to v telerane bude sudruh profesor Dluholucky a co tam natara 😀

ockovanie = VAZNY zasah do imunity dietata.......nejde o ziadne "vylepsenie" ale ZASAH NA SLEPO...... ked si odmyslis tie toxicke sracky ako hlinik, formaldehyd co dostane S TYM do krvi

faktom je ze ockovanie MOZE NIEKOMU POMOCT.........

faktom je ze NA OCKOVANIE SA UMIERA.....

faktom je ze ci tvoj chlapec na to umrie TI NEZARUCI NIKTO a POTOM MU ANI NIKTO NEPOMOZE....

OCHORIET NIKDY NEMUSI, ale PO OCKOVANI UMRIET MOZE behom PAR DNI..... alebo skoncit zmrzaceny 🙂

to su FAKTY

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

pod pojom "mensie zlo" sa mysli RUSKA RULETA 😀 ........ved aj pri tom zomrie tak jeden z 6 ludi a ostatni preziju 😀 😀