Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
29. jan 2012

@peti19 kasli na jednanie ,, okamzite to oznam ..nech medzi casom maju jednanie aj oni .. o nich samych 😠 + na tvojom jednani to mozes stale vytiahnut. to sa nevylucuje.

vefi89
29. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ako si to pekne napísal 😀😀 s takým citom 😀😀 vyzerá, že tieto otázky ti už lezú na nerv? 😀😀
@teleranka www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
mala by si asi začať tu niekde... a čítať, čítať, čítať...a takisto ako písala jerryjanka, prelistuj pár sto strán dozadu, a dozvieš sa myslím komplet všetko

monuska342
29. jan 2012

@kilecko neprislo nam este nic odmietli sme este len pred tyzdnom....za kolko vam to prislo?tak to ani ja nepodpisem

prevenar
29. jan 2012

@teleranka ahoj 🙂

nehodiace sa preskoc ..

1) lekari zastrasuju radi a casto emoticon a) poplatky za ockovanie tvoria podstatnu cast ich prijimov b) mnohi ockovaniu fakt aj veria (resp, nechcu vidiet pravdu) c) pre mnohych je prijemne citit sa viac ako niekto ini ..
2) samozrejme, posledne co by chceli je sud .. na sud by totisto mohol potvrdit,ze cela vyhlaska o "povinnom" ockovani je v rozpore s ustavou a tym padom protizakonna. ...a to je to posledne co by chceli. neockovanie je len priestupok a riesi sa na RUVZ blokovou pokutou .. ale ked spravne napises odmietnutie tak sa vyhnes aj tej.
3) maximalna mozna pokuta je 330e zvacsa sa ale pohybuje od 40-120e ..ale vravym ked vies co robis nebudes platit nic.
4) drviva vacnina ludi co sen chodia neockuje vobec nic od novonarodeniatok vyssie .. predpokladam ,ze odmietli uz tisice ludi. urcite nie si "sama" emoticon
5) uplne najlepsie urobis ked si precitas aspon poslednych 300 stran ,, zvladnes to tak za 30-40 min ..ziskas prehlad o co ide a aj odpovede na tvoje otazky, vsetko co sa pytas uz samozrejme bolo zodpovedane ..niekedy len par stran do zadu.
6) musis si uvedomit, ze dieta je tvoje a ty rozhodujes ..lekarku si platis cez poistenie , cize pracuje ona pre teba ..nie opacne. ty rozhodujes a ona respektuje tvoje rozhodnutia ..toto je poriadok veci. kludne jej mozes povedat, ze jej nazor je sice zaujimavy, ale viac menej si ho moze nechat pre seba.
7) pravdu nemaju.. (to zistis rychlo pri citani tejto diskusie)
8) deti su najdolezitejsie a v tomto pripade su "problemi" len male , alebo temer ziadne. urcite sa oplati trosku postudovat.

dalsie super stranky

www.slobodavockovani.sk
www.ockovanie.org
www.rizikaockovania.sk

prevenar
29. jan 2012

@monuska342 no, my sme odmietli temer pred rokom a stale nist ...

prevenar
29. jan 2012

@teleranka ..teraz mi napadlo v tejto diskusii na konci najdes take male zhrnutie takmer vsetkeho na co si zvedava ..
http://www.nanicmama.sk/este-ockovanie (jaj ! )

danabel
29. jan 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, že ako postupovať v prípade, že doktorka mi odmietne potvrdiť prijatie môjho doma napísaného odmietnutia. Ďakujem

prevenar
29. jan 2012

@danabel ..v takom pripade sa budes drzat zakona ..a to, ze verbalne odmietnes ockovanie, dovod neuvadzas. lekarka by mala napisat podla spravnosti do zdravotneho zaznamu: "ockovanie sa nevykonalo , diagnoza z.28" ci to urobi/neurobi to uz nie je tvoja starost. nic jej nepodpisuj ani ty .. ani do zaznamu, ani ziaden papier, ani nic.. a si vybavena.

mozes ju upozornit ,ze ak sa tvoje osobne informacie dostanu mino karty (napriklad do ruk RUVZ) budes nutena o tom informovat prislusne urady, ktore to budu vysetrovat. ( urad na ochranu osobnych udajov)

asi tak .. +/-

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@vefi89
ano, ja so mily clovek 🙂 ........akurat trochu neznasam mnozstvo veci, a najma otazky "DAJTE MI TO VSETKO HNED PRED NOS!" a najlepsie ROZHODNITE ZA MNA! 🙂........."tak mam deti dat ockovat alebo co?!" 😀

jerryjanka
29. jan 2012

@prevenar skvelo napisaná odpoveď na nanicmama 😉

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@teleranka
za seba ti mozem napisat, ze mam(e) zdrave krasne rozumne zive dievcatko....

vdaka tomu ze sme sa ockovanim zacali zaoberat skor ako po porode kedy toho bolo vela (teda zena), tak sme ju ZACHRANILI PRED BCG (TBC) srackou....... ktoru uz aj najvacsi tupci na MIN.Zdravotnictva, UVZ, a vsetkych hygienach pochopili ze nic neriesi ale ublizuje!!! trvalo im to pochopit len a len roky, asi 20rokov.....co na ich kapacitu nie je privela, ked sa to tak zoberie.......

rizika neockovania TBC/BCG? ZIADNE.... rizika ockovania - zavazne!

momentalne som malu zachranil pred srackou zvanou INFANRIX HEXA + PREVENAR

sracky nad sracky....... vdaka mne sa dozije aspon dalsieho vikendu po teoretickom ockovani, nie ako Marosko z Oravy a tisice dalsich na svete......

rizika neockovania - minimalne, ak vobec nejake........zachova si zdravy imunitny system, a znacne mnozstvo neuronov v mozgu......

ano, verim v zdravy imunitny system ovela viac ako v chemicke sracky zvane vakciny!.......

verusak87
29. jan 2012

Co existuje google tak je nezvykle mnoho odborníků co se týče medicíny 😀

evca35
29. jan 2012

teraz pred 19.30 dala markíza príspevok o Kellembergerovcoch.

prevenar
29. jan 2012

@verusak87 no, nidis to ..sranda makova ti ludia.

prevenar
29. jan 2012

@evca35 a o co ide ? kdo su to ?

evca35
29. jan 2012

@prevenar to je ten príspevok o ktorom písala @alikaa, čo majú autistické deti

prevenar
29. jan 2012

@jerryjanka skoda,ze to nikoho nezaujalo, asi som prisiel neskoro do diskusie , pritom to vzniklo len dnes 😕

prevenar
29. jan 2012

@evca35 jaaaj .. oki. nevedel som ,ze sa tak volaju , dik.

tin007
29. jan 2012

@danabel posli jej to doporucenou postou s dorucenkou; ak to neprevezme, budes mat na obalke vyjadrenie posty (napr. neprevzate v odbernej lehote)

alikaa
29. jan 2012

@evca35 tak nakoniec tu reportaz odvysielali? super 🙂 skoda, ze nemame zapnutu TV, zajtra pozriem z archivu, ze co za info tam nakoniec dali.

evca35
29. jan 2012

@prevenar nevadí 😉

@alikaa zdalo sa mi to dosť krátke, asi to dobre zostrihali 🙂 ale základ povedali, koľko dostávajú od štátu oni, koľko by zaplatili opatrovateľke a koľko by zaplatil Domovu sociálnych služieb ☹

danabel
29. jan 2012

@prevenar
@tin007 Ďakujem vám, zajtra ideme na to 🙂 😀 som zvedavá,ako to dopadne, lebo naposledy s ňou mal môj manžel iskrivý telefonický rozhovor...

verka888
29. jan 2012

@anicka1981 ..hehe..podobne, svokrovcov mam sice pod zadkom:DD..(my sme v podkrovnych priestoroch)..ja som sa tiez snazila na to nemysliet, pokial som bola mimo..ok, ale teraz ked som uz tu...nervy zo vsetkeho, nechcem ta ale zle motivovat, mozno to budes znasat ovela lepsie...p.s.:zajtra menim na dverach obycajnu klucku na gulu:D...aby sa mi zrazu neocitol dedo v spalni, ked som bola polonaha:D..(vosiel si kludne, ja som skoro zinfarktovala)

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@verusak87
ale geniovia ako Svetozar Dluholucky akoby ani google este nepoznali 😀

prevenar
29. jan 2012

@danabel tak good luck a zlom (im) vaz 😎

danabel
29. jan 2012

@prevenar ok, (s radosťou) vykonám 😵

elannor
29. jan 2012

Takto nejako prave spisujem odmietnutie ockovani... Ak by ste k tomu mali niekto nejaku pripomienku, ktora by ho mohla vylepsit, sem s nou 😉 Menovane vakciny su zo stranky slobodavockovani.sk

OZNÁMENIE O NEPOVOLENÍ APLIKÁCIE MENOVANÝCH VAKCÍN

Ja, dolu podpísaná XY, narodená 0.0.0000, Košice, týmto odmietam aplikáciu nižšie menovaných očkovacích látok na mojom dieťati – YZ, narodený 0.0.0000, Košice.

Odmietane ockovacie latky:
Act-HIB, Adacel, Alteana, Ambirix, Boostrix, Boostrix Lag., Boostrix Polio, Boostrix Polio Lag., D.T.COQ/D.T.P., Dultavax, Engerix-B 10 µg, Engerix-B 20 µg, Euvax B 10 µg, Euvax B 20 µg, Fendrix, HBVaxPro, Imovax D.T. Adult, Imovax Polio, Infanrix, Infanrix Hexa, Infanrix Penta, Infanrix Polio, Infanrix-IPV+HiB, M-M-RvaxPro, Pneumo 23, Prevenar, Prevenar 13, Priorix, Priorix Tetra, Priorix Tetra lag, ProQuad, Synflorix, Tetavax, Tritanrix HepB, Twinrix Adult, Twinrix Paediatric.

Dôvodom tohto rozhodnutia sú možné vážne nežiaduce účinky, dôkazom ktorých sú príbalové letáky samotných výrobcov uvedených vakcín.
Aplikácia akejkoľvek inej očkovacej látky je možná len po konzultácii s mojou osobou ako zákonným zástupcom.
Rovnopis tohto oznámenia sa stane súčasťou zdravotnej dokumentácie u pediatra.
V Košiciach, dňa ...

alikaa
29. jan 2012

Ahojte, vcera som tu pisala, ze som oslovila stranu Obycajni ludia a cakala som na vyjadrenie nejakeho doktora z ich radov. Tak tu je:

"Preposielam Vám odpoveď od pani Horváthovej, ktorá sa ako jedna z lekárov na našej kandidátke venuje tematike zdravotníctva. Máme ich samozrejme viac a preto disponujeme viacerými názormi. Pre objektivitu posielam priamo ten jej:

Zdravím,
Základné očkovanie u detí je povinné a take by malo podľa mojho názoru aj ostať. Očkovací kalendár sa pravidelne mení a aktualizuje v súlade s novými poznatkami o očkovaní. Kazdy pripad, ktory je podozrivy z neziaducej reakcie vakcinačnej látky musi byt adekvatne presetreny a hlaseny, nie vzdy sa totiz suvislost očkovania a ochorenia potvrdi. Zrušenie povinnosti očkovania u deti by mohlo spôsobiť návrat takých závažných ochorení, ktoré v súčasnosti u nás už nepoznáme. Ja osobne som otvorená akejkolvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvanim odbornej i laickej verejnosti.

S pozdravom,

Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD, MPH, rod. Mitterpachová
Katedra klinickej a preventívnej medicíny
Fakulta verejného zdravotníctva, SZU, Bratislava
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Bratislava "

Ta posledna veta priam vyzyva, aby si ju pozval na svoju prednasku @manof 😉

Rozmyslam, ci jej rozposlat nejake clanky, alebo to nechat tak.

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

@alikaa
aha, takze Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD, MPH, rod. Mitterpachová, mi usetrila cestu vybavit si volicsky preukaz........tymto padom nemam koho volit..... dalsiu "novu" ubohu SaS volit nemienim......

ked ma MPH mohla by mat pre europu aj KMH 😀

zaockujte_aj_slnko
29. jan 2012

ozaj 37r a uz profesorka..........za tym nie su ziadne ale vobec ziadne prilisne znamosti a podobne ak to nenazvat priam opicna gorilnost, ze? 😀 😀