Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
21. feb 2012

@olivia6

Číselník diagnóz pozná tieto kódy:
Z28Nevykonaná imunizácia
Z28.0Nevykonané očkovanie pre kontraindikáciu
Z28.1Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z náboženských dôvodov a pod tlakom okolia
Z28.2Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov
Z28.8Nevykonané očkovanie pre iné bližšie určené dôvody
Z28.9 Nevykonané očkovanie pre bližšie neurčený dôvod

http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_...

manof
21. feb 2012

@tean držím palce

manof
21. feb 2012

Už za dve hodiny (od 11:00), priatelia, na rádiu Lumen prof. Dluholucký a vy - poslucháči.
Volajte do rádia Lumen: 048 / 471 08 88, 048 / 471 08 89
Frekvencie: http://www.lumen.sk/vysielace.php
Internetové živé vysielanie: http://www.lumen.sk/live_pop.htm
Vyskúšajte si internetové vysielanie hneď, aby ste prípadné technické problémy vyriešili pred začiatkom relácie.
V prípade takých problémov som pripravený pomôcť - mfillo@gmail.com resp. 0904 827 031.

tean
21. feb 2012

@manof
uz som spustil nahravanie.
Snad to pojde, lebo som vzdialene pripojeny na domace PC a zvuk mi to neprenasa, ale equalizer ukazuje, ze nieco tam vyhrava 😀
Vecer to pozriem a povesim na net.

manof
21. feb 2012

Tak ideme na vec

shakti9
21. feb 2012

.... no to je neskutocne!!! pan profesor tvrdi, ze vraj sa podrobne sleduju nasledky ockovania... ja to rozdychavam...

vefi89
21. feb 2012

@shakti9 vtipálek 😀 neviem prečo, ale je mi to sakra vtipné, čo rozpráva 😀 sám tomu neverí predsa 😀

heimdalls
21. feb 2012

Táááááák ........ teraz to začína mať grádiky, p. Fillo sa dovolal. 😉

tean
21. feb 2012

do slaka, az teraz som zacal pocuvat. Akurat pocujem manofa a v pozadi funiaceho neludskeho 😀

shakti9
21. feb 2012

hrozne, profesor prirovnava autosedacku, helmy a pod. k ockovaniu, Filo do toho! No pan profesor, mna ste takymito argumentami nepresvedcili, naopak...

vefi89
21. feb 2012

nechápem, ako môže niekto porovnávať "oslabený" vírus s prímesou kovov a podobných svinstiev, čo nadrbú decku do tela s vecou, ktorá neškodí organizmu? 😀 ako sa snaží poukázať na prevenciu?

shakti9
21. feb 2012

@vefi89 ja neviem, on tomu asi veri, tragedia...

shakti9
21. feb 2012

prosim vas, mate po ruke cislo do Lumenu? aspon na sms 🙂

volterra
21. feb 2012

Jéééžiš, ľudia, ja to musím vypnúť, veď ja toho blba Neľudského nemôžem počúvať, veď on je chorý, to už asi senilita začína účinkovať, argumentácia na nulovej úrovni, klamstvá , dokonca to o tej Márii Terézii by si aspoň mohol prečítať, ako to bolo naozaj...... Klame, až sa práši.....

vefi89
21. feb 2012

neporovnávajte česko so slovenskom, ale porovnávajme so slovenskom ameriku! VIVAT 😀

vefi89
21. feb 2012

a je to jasné 😀😀😀 Pfizer 😀

manof
21. feb 2012

@manof kúrnik šopa, vypadáva mi live stream...

manof
21. feb 2012

@manof
048/471 08 88
048/471 08 89

manof
21. feb 2012

teraz je tam @petot

vefi89
21. feb 2012

teraz tam má niekoho podplateného?

shakti9
21. feb 2012

Pan Filo, nadavaju vam do "naturistov", mozte mi to objasnit? 😀

manof
21. feb 2012

@tean dúfam, že sa to dobre nahrá, lebo mi to tak vypadáva, že som skoro polovicu vôbec nepočul

zuzana76
21. feb 2012

ahojte, bude sa to dat vypocut aj v archive? ja som zachytila len koniec, to volala Katrenka 😔

ale ved aj v letaku je uvedena meningitida ako nasledok

manof
21. feb 2012

@shakti9
však si tykáme, nie?

Práve sa pozerám do slovníka:
náturista -u m. samouk
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=naturista&s=exa...

Tak som samouk, to je pravda. A ani to nepovažujem za urážku. 🙂

strociatka
21. feb 2012

moje dieta po Prevenare tiez dostalo silny zapal stredneho ucha pneumokokoveho povodu a co pan profesor, chytilo to tak male babatko doma na koberci?

heimdalls
21. feb 2012

@manof - neboj nič Manof, určite budeme mať záznam celej relácie v pôvodnej kvalite.

luba41
21. feb 2012

@zuzana76 nemohla som ho počúvať. 😠 Čo hovorila a čo jej odpovedal?

manof
21. feb 2012

@zuzana76
pán profesor sociálnej práce asi jakživ príbalový leták vakcíny nevidel, lebo napr. u Infanrixu Hexa by sa dočítal, že nezvyčajný plač (cri encéphalique resp. high-pitch cry) sa vyskytuje u viac než 1 z 10 detí, očkovaných touto vakcínou, pričom (a to už v príbalovom letáku nie je) ide o príznak neurologického poškodenia.

shakti9
21. feb 2012

... nevie odpovedat 😢 na otazku zivota a smrti... je pysny na svoju prax... ale tvrdi na zaver, ze ziadna otazka ohladom ockovania neostane nezodpovedana...