Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

danabel
5. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko máš s tým reálnu skúsenosť, že to v prípade nahlásenia lekárky tak funguje? 😒
Myslím, že ju RUVZ bude kryť?

danabel
5. mar 2012

@manof ďalší výborný článok č.7 🙂 a pozerám, že budeš aj na Vitalita feste 🙂 do mája ešte ďaleko, ale nejako sa tam skúsim dostať...celý program je super

danabel
5. mar 2012

@manof jaj a ešte som zabudla - na poučení som sa dozvedela, že po voľbách sa chystá novelizácia ohľadom postihovania neočkovania. Návrhy sú: finančné postihy rodičov, ktorých deti navštevujú predškolské alebo školské zariadenie a plná úhrada liečby ochorenia, proti ktorému rodič odmietol dieťa zaočkovať. Tak neviem,či je to pre teba novinka, lebo som posledné strany fóra nečítala.

verinka100
5. mar 2012

@danabel To snad nemyslia vazne?!?!?!?!? 😲 😲 😠 😠 😠

danabel
5. mar 2012

@verinka100 myslíš tie návrhy?

danabel
5. mar 2012

@verinka100 no bolo nám to prečítané tetuškou na RÚVZ... asi aby sme si to ešte rozmysleli 😀

verinka100
5. mar 2012

@danabel hej, tie navrhy....no dufam len, ze im toto neprejde, lebo sa asi fakt odstahujem. Tak napriklad narkomani si to sposobuju sami, liecia sa zadarmo a my, ktori odmietneme ockovanie budeme takto trestani? uplne zurim.

alikaa
5. mar 2012

@prevenar Tu je nieco pre teba, ale aj pre priaznivcov SaS 🙂 Prislo mi to mailom:
Ako jedini pri proteste Gorila prisli k ludom a rozpravali sa s nimi:
http://viskupic.blog.sme.sk/c/292050/Provokater...

prevenar
5. mar 2012

@alikaa hahaha dobree 🙂 .." aspon ma gule " LOL 😀 .ludia ,snazte sa tieto volby si vychutnat . mozno to budu predposledne, alebo posledne ktore sa budu konat. o 4 roky uz mozno budeme pod nutenou spravou ako grecko a strazit nas bude "europska" armada . asi tolko bude trvat kym nas bankovy kartel stiahne aj z poslednych penazi.

olivia6
5. mar 2012

@danabel joj, nedaju si za klobuk, co im tam ja poviem, ked si ma zavolaju!!! Za ziadne peniaze nepredam zdravie svojho dietata 😠

zaockujte_aj_slnko
5. mar 2012

@danabel
akurat ze ja neodmietam a nikdy som neodmietol ockovanie proti chorobam, ale OCKOVACIE LATKY 🙂 ......

zaockujte_aj_slnko
5. mar 2012

@verinka100
lebo narkomania je podla nich proste len choroba, ale paranoia z ockovania, resp. prilis vela rozumu choroba podla nich nie je...... 🙂

zaockujte_aj_slnko
5. mar 2012

nakoniec to dospeje tak daleko, ze ked si namiesto aspirinu dam paralen, tak mi pride pokuta od vyrobcu aspirinu ze som ich odmietol a na to nemam pravo 🙂

zaockujte_aj_slnko
5. mar 2012

@danabel
ozaj preco by sa mala chystat "po volbach" novelizacia?........... to niekto vie ktora strana bude vladnut uz teraz a co budu poslanci predkladat? 😀........to znie ako ohlasenie drviveho vitazstva putina vo volbach este pred volbami 🙂

sana15
5. mar 2012

@danabel 😝 😝 😝 nenachadzam slov nad tou akoze planovanou novelizaciou.... A koho mozu financne postihovat rodicia deti,ktore mali negativne ucinky po ockovani a kto im vrati zdrave dieta??? 😠 😠 😠 Ak niekedy takato novelizacia pride a bude schvalena, tak potom nie kvoli faktu,ze rodicia odmietli ockovanie, ale kvoli tomu ze sa zrejme vytvara zaujimo pocetna skupina obyvatelstva, na ktoru je mozne vymysliet novy druh spoplatnovania a tym nahanania penazi do statnej (jaaaaj, kebo to bolo do statnej! ) kasy 😖

tean
5. mar 2012

@sana15
mam taky pocit, ze UVZ predklada vlastne navrhy vyboru pre zdravotnictvo a tymto sposobom to pretlacaju

sana15
5. mar 2012

@lucula73 o pripadnych problemoch so skolkou som uz davnejsie hodila do diskusie svoj prispevok. u nas je to podobne, ziadosti do skolok 2 az 4 nasobne prevysuju pocet moznych prijatych deti. takze sa vyraduje a vobec nie fer 😝 Davali sme ziadosti do 4 skolok a kazda mala iny formular. Jedna mala vyslovene napisane na ziadosti v mieste pre potvrdenie pediatrom: Dieta je ockovane: ano - nie. Druha skolka tam zase mala nieco v zmysle: dieta absolvovalo vsetky povinne ockovania. Dalsie dve skolky tam nemali uvedene nic,ale to zase iniciativne dopisala doktorka. a pise to na vsetky ziadosti 🙄

sana15
6. mar 2012

@sana15 ano,sami to potvrdzuju: " Rezort Ivana Uhliarika (KDH) na výzvu Kalista priamo nereagoval, odkázal len na ÚVZ, ktorého odporúčaniami sa ministerstvo podľa jeho slov riadi. " http://najmama.aktuality.sk/clanok/228651/ockov...

sana15
6. mar 2012

uz ked si sama sebe pisem,tak je najvyssi cas ist spat 😀

tean
6. mar 2012

@sana15
som sa nasmial 😀

vefi89
6. mar 2012

@sana15 aj náš Múdry písal na prihlášku o očkovaní... tiež ma s tým dojal... ešte som sa ho na to pýtala, či za to, že tam ochotne dopísal niečo nad rámec som platila miesto 1,7€ dve 😀

manof
6. mar 2012

Za 2 hodinky (o 11:00) to vypukne, priatelia. Rádio Lumen, www.lumen.sk - ja osobne, naživo, volajte do banskobystrického štúdia rádia Lumen.

lucula73
6. mar 2012

@sana15 ani my sme tam nemali nič,ale to iniciatívne dopísala.ale......som s ňou volala,že mi to prepíše,teda nenapíše tam,mám si ísť pýtať druhé tlačivo do školky...a mi kázala naštudovať ten zákon,ktorého číslo je na prihláške uvedené.tak som to našla na nete a viete čo tam je? "diieťa má všetky povinné očkovania".....čiže ako mi to ona može podpísať,keď to nie je pravda?.z toho vychádzala.......
idem dnes za ňou s tou druhou prihláškou,som zvedavá........ 😝

manof
6. mar 2012

@danabel ďakujem za pochvalu a o tej plánovanej novele počujem prvýkrát teraz od Teba.

luba41
6. mar 2012

@lucula73 ona má povinnosť tam napísať, že dieťa nemá všetky očkovania /ak je tam áno a nie / tak snád zaškrtne, čo je pravda, ale bez !!!!!! Učitelky v škôlke v drvivej väčšine asi aj tak nevedia moc o očkovaní a tých chorobách. Možno by stačila aj tam osveta, robiť besedy 🙂 A zase, žiaden zákon u nás nezakazuje /zatiaľ/ 😒 prijať nezaočkované dieťa / ved, čo tie deti, čo majú uznané zdr. kontraindikácie - nechodia do škôlky? niekto ich diskriminuje? alebo sa na ne pozerá ako na potencionálnych roznášačov nákaz?

elannor
6. mar 2012

@tin007 si ma predbehla s tym clankom 🙂

zajaciq
6. mar 2012

pocuvam radio lumen, dluholucky je PEDIATER ? 😕

blovitc120
6. mar 2012

@zajaciq ano, robi v BB v detskej nemocnici

elannor
6. mar 2012

jooooooooj, som sa tesila, ze ten jeho slizky hlas nebudem tak skoro pocut a oni ho pustia zo zaznamu 😠