Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
17. máj 2012

@eniii
Čo na Markíze? Kde? Kedy? V akej relácii?

tamix
17. máj 2012

@strociatka aj ja som sa raz pýtala alergologičky na očkovanie a dobre, že ma nevyniesla cez zatvorené dvere, ale hlavne, že si počas rozhovoru sama sebe protirečila. Tak som s ňou ďalej ani nekomunikovala, videla som, že v hlave má kapustu pekne natlačenú a o vakcínach veľa nevie, alebo nechce vedieť.
O nehlásení vedľajších účinkov vakcín to bude podobné, ako nehlásenie úmrtí bábätiek po odbere plodovej vody. Na Slovensku sa tvrdí, že je to super bezpečná vec a je len 1% nežiadúcej reakcie, pričom mi gynekológ povedal, že ak žena potratí po amnio, tak sa to nikde nehlási a amniocentrá ani nevedia, koľko detí zabili ☹ 😢 . V Maďarsku bolo vysielanie, kde jednoznačne vyhlásili, že nikomu neodporúčajú amnio, že tie dnešné vyšetrenia sú už tak dôkladné a presné, že nie je amnio potrebné.

strociatka
17. máj 2012

@manof vcera vecer markiza, relacia modre z neba

evca35
17. máj 2012

@strociatka @manof to už dávali v septembri, celé Modré opakovali 🙂

keziah
17. máj 2012

@manof ako sa tak na to video divam, spominam si, ze tento tyzden bol na sme clanok o tom, ako sme si od americkych firiem pozicali nejaku ooobrovsku pozicku, ale uz to neviem najst, ani som to necitala

nae
17. máj 2012

@kbeata Pri rotavirusoch sa nielen paradne hnackuje, ale aj zvracia prvu ligu. Ked sa nakazia kojenci/batolata, tak hrozi rychla dehydratacia prave preto, ze sa nedokazu sami dostatocne hydratovat, lebo vsetko ide von jednym alebo druhym koncom. Niekto to zvladne doma, niekto bohuzial musi do nemocnice na infuzky. Niektore deti maju aj zvysenu teplotu alebo horucku.
@luba41 Rotavirusy chytis lahko, v podstate hocikde, prenasaju sa kvoli zlej a nedostatocnej hygiene (oralne-fekalna cesta). Staci, ze si niekto zle umyje ruky, a potom chyta - klucky, v MHD, prebalovaci pult v detskom kutiku, atd. atd. Dospeli mozu byt len prenasaci, nemusi sa u nich prejavit ziadny symptom. U nas to domov dotiahol manzel z prace, jemu nebolo nic.

Blbe je, ze je nakazeny infekcny este niekolko dni potom.
A este vacsi "pruser" je, ze sa sice proti rotavirusom ockuje, ale v zivote som nepocula, ze by nejaky pediater povedal po ockovani rodicovi - davajte si pozor, dieta je zaockovane, je infekcne, nechodte s nim do kolektivu a uz vobec nie na detske plavanie aspon 2 tyzdne!!!! Takze bacha na to... maminy si chodia potom s detmi na plavanie a potom sa nestacia niektore divit...

tamix
17. máj 2012

@nae máš pravdu, ani nás Dr. neupozornila, že malá bude po rotarixe infekčná. To som o očkovaní ešte nič nevedela a ona ma na to očkovanie nahovorila a asi po pól roku mi povedala, že načo sme to malej dali, že takú vakcínu nech posielajú africkým deťom. Skoro ma v ambulancii vykotilo. 😖

luba41
17. máj 2012

@nae dík. Ja som chcela byť len v obraze. Takže stačí dodržiavať zásady hygieny pri manipulácii s bábätkom. Návštevy detsk. kútikov a pod. pre malé bábätká nie sú asi nevyhnutné 😉 a našla som stránku http://www.rotavirus.estranky.sk zaujala ma tam veta: "Nezáleží na tom, kde dieťa žije, takmer všetky deti prekonajú infekciu do tretieho roku života. " No nechce sa mi veriť.

eaka
17. máj 2012

@luba41 My sme ju nemali 🙂

nae
17. máj 2012

@luba41 Dakujem za odkaz na tu stranku, zaujimalo by ma, kto ju vytvoril 🙂 Vela deti ma nejaku virusovu enteritidu v prvych troch rokoch, aj opakovane, ale kedze diagnostika sa robi pomocou vyterov, clovek nemoze vediet, ze su to vzdy rotavirusy. Tych crevnych "pliag" je bohuzial nepocitane. Ja som si tiez "uzila" svoje pri poslednom tehotenstve, crevna viroza s odstupom mesiaca, k tomu velke tehotenske brucho a pocit, ze to nikdy neskonci. Nastastie to ale skonci rychlo, aj u deti, ale nas maly mal potom este 14 dni ukazkove nechutenstvo. Ale uz to daaaavno dohnal 🙂
Drzim palce, nech sa vam to vyhyba 🙂

manof
17. máj 2012

@keziah
Pokiaľ to nevyriešime tak ako Island, tak sme totálne v pr.... - to mi je jasné.

petot
17. máj 2012

@tamix Aspoň vieš, že sa názor doktorky vyvíja. Možno ešte v jej prípade nie je všetko stratené 🙂

petot
17. máj 2012

@luba41 Dosť často ju dostane v nemocnici. Ako my. 😖

halienka
17. máj 2012

@manof kukla som dokument, ďakujem za link 🙂 ja ti neviem, ja som mala pocit, že akákoľvek krajina sa pokúsila z toho amerického vykorisťovania uniknúť, tak si s ňou dali rady... Myslíš že Island nebude niesť následky? Ako sa vlastne oni teraz zbavia dlhu? Neviem moc podrobností o Islande, jasné páči sa mi to, že ľudia sa tam dokázali postaviť a presadiť svoje, len mne sa zdá, že príčina je omnoho ďalej ako len vo vláde... ☹

prevenar
17. máj 2012

@manof dikes, ze na mna myslis 😀 dany dokument som uz ale videl a 2x nepoviem,ze som sem nedal aj link niekde, par mesiacov dozadu 😉 v kazdom pripade "opakovanie je matkou mudrosti" 🙂 a takychto zrniek reality nie je nikdy dost .

je to fakt "must see"

prevenar
17. máj 2012

@manof ..nevyriesime ☹ to by muselo chapat co sa vlastne deje o dost viac ako 5% obyvatelstva 😕 😕 😔

prevenar
17. máj 2012

@halienka island sa z toho dostal .. ale iba koli tomu,ze island nema armadu a neexistuje absolutne ziadna zamienka ,na to aby tam poslali okupacne vojska.

policia a armada je hlavne na to, aby ochranila hajzlov pred nami.

eniii
17. máj 2012

@strociatka samozrejme, ako inak 😠 toto si lekari na svoju zodpovednost nikdy nevezmu ked sa nieco dos***e

halienka
17. máj 2012

@prevenar aháá, vidíš, to som nevedela, že nemajú armádu... a s tými dlhmi nevieš ako? Bo to je dosť dôležitý fakt, čo s tým, politikov môžme vymeniť, ale ... inak to máš pravdu s tými 5% obyvateľstva, veď vidíš ako to dopadlo s Gorilou, ešte chvíľku a už ani pes tým smerom neštekne. A keď si vezmem napr. čo v tej Ukraine stvárajú s tou Tymošenkovou, no také dačo by sa malo aj tu udieť, aby trochu tým našim politikom stislo ritky, že nie všetko im prejde ľavou zadnou.

eniii
17. máj 2012

a takymito "mudrymi" clankami vymielaju mamickam mozgy
http://www.dotykmamicky.sk/detske-ockovanie-noc...

...to si dnes fakt moze hocjaky nevzdelanec zalozit stranku a pisat "mudrosti"? 😖

aj tato veta ma dostala 😀 "Nemusíte mať strach, milé mamičky, že by dieťa po absolvovaní očkovaní ochorelo danou chorobou, proti ktorej bolo očkované."

vefi89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
17. máj 2012

@eniii toto ma zabilo: Milé mamičky, ak však vaše dieťa po očkovaní má zvýšenú teplotu do 39 ° C, potom vedzte, že sa jedná o prirodzenú reakciu tela na očkovaciu látku. Teplotu teda Zrážajte antipyretikami rovnako ako keď je vaše dieťa choré.

eniii
17. máj 2012

@vefi89 vyborny clanok, ze? aj som chcela reagovat ale treba sa tam registrovat...trebalo by bloknut taketo pofiderne stranky 😠

monky978
17. máj 2012

včera zavesili tento článok na stránku čas.sk http://www.cas.sk/clanok/223490/oprasene-dramy-...
trošku som to nepochopila, že na čo je dobrá táto informácia? Na vystrašenie či na čo???

prevenar
17. máj 2012

@halienka viem 🙂 .. "dlhy" proste anulovali .. kedze ludia si ziadne "dlhy" nezobrali .. jednalo sa len o vykradanie statu a ludi cez politikou ktori mali ksefty s bankami a ulohu "zadlzit" krajinu aby si vsetko mohli rozdelit medzi seba. presne to co sa deje na slovensku, v celej unii aj svete .

proti ludom nemala zasiahnut aka ozbrojena sila, tak vypalili parlament, rozpustili vladu, anulovali "dlhy" a prepisali ustavu a zobrali "politikom" moc rozhodovat o pozickach a podobnych veciach. na vsetko bude od teraz referendum a ludia budu rozhodovat. cize nic nikomu nezaplatili a neuvrhli sa diery nesplatitelnych vymyslenych-neexistujucich dlhov ktore su financnymi podvodmi a tunelovanim nasich dochodkov a celozivotnej prace na to, aby niekto jedol pasteku zo skovrancich jazyckov, kupoval si tretie lietadlo a druhy ostrov niekde okolo rovniku, na ktorom je niekolko domov so sluzobnictvom. 😕

od vtedy sa island brutalne zmaha a v televizii to ale neuvidis,,neukazuju to, aby to ludia nepochopili a nedostali podobny napad. je to sranda, vyzera to ako keby sa nikdy nic take nestalo, ako keby nebolo uniku z tohto pekla. ..ale je a toho sa boja .

doporucujem film V-For vendeta , je to presne o tom ,, o tejto "matrixovskej" realite 😕

http://www.movie2k.to/V-for-Vendetta-watch-movi... (treba povypinat vsetky reklamy a stlacit play pri tych 0:00 dole v rohu.. chvilu to nacitava ,,ale na 100% to funguje)

mikymiky
17. máj 2012

@eniii Tento clanok, to je jeden hnus. Vobec by som sa nedivila, keby bol pisany na objednavku...okrem toho su v nom vyslovene nespravne a zavadzajuce informacie (pardnove babatka sa uz u nas neockuju a ani osypky, pokial viem, nesposobuju zakonite poskodenie mozgu, ci co to tam bolo a to je iba zopar veci, ktore ma takto narychlo napadli). Keby sa mi chcelo registrovat sa na nejakom "dotyku mamicky", tiez im tam napisem zopar teplych slov, ale akurat by som si zvysila uz aj tak dost vysoky tlak. A tie vyrazy! Ze "ked si dieta ide po svoju vcelicku" - co sme v roku 1974 a budujeme svetle rana? A to podprahove ponukanie ockovania proti ovcim kiahnam...jezis uz radsej ani nebudem pokracovat... 😠

kbeata
17. máj 2012

@luba41 netusim,a bohvie ci aj beru detom vzorky pri hospitalizacii 😒 ,ci fakt bola potvrdena rotav.infekcia 😒
len obcas som tu na koni precitala ako niektore maminy odporucaju dat tuto vakcinu,lebo poculi,ze deti do roka maju taky zly priebeh,tak mi z toho potom vychadza,ze si myslia ze kazda jedna hnacka je zapricinena tou infekciou 😒

kbeata
17. máj 2012

@nae ano suhlasim,a je pravda ze nie kazde hnackovanie sposobi rotavirus?aby som tu netrepala 😀
inac fakt s tym ne-upozornenim od pediatra,mozno raz zistia statisti,ze ockovanim sa zvysil pocet hospitalizovanych deti s rotav.hnackou 😒
inac ja som dva razy v zivote zazila take nieco ze islo to zo mna z vrchu,zospodu,krce v bruchu,triasla som sa 😀 ,odrovnana som bola na 24 hodin,a potom nic,uz som bola ako rybicka 🙂

monikamajova
17. máj 2012

tak len na spomínanie na zlaté časy z detstva 🙂 najkrajšia je (nielen) časť o očkovaní 😉

Raz večer sa starý otec s vnukom zhovárali o súčasnom živote.

>> Naraz sa vnuk spýta svojho starého otca:

>> "Starý otec, koľko je Ti vlastne rokov?" Starý otec odpovedá:

>> "Nechaj ma chvíľu rozmýšľať ...

>>

>> Narodil som sa pred televíziou, očkovaním proti obrne, kopírkou,

>> kontaktnými šošovkami a antikoncepčnými pilulkami.

>> Neboli policajné radary, kreditné karty, laserové paprsky.

>>

>> Ešte nevynašli klimatizáciu, práčky ani sušičky, oblečenie sa proste

>> vypralo a povesilo na čerstvý vzduch, aby uschlo. Človek nebol na

>> Mesiaci, neexistovali tryskové lietadlá.

>> Oženil som sa s Tvojou starou mamou a žili sme spolu.

>>

>> V každej rodine bola matka a otec.

>>

>> Slovo "gay" bolo rešpektované anglické slovo, ktoré označovalo

>> veselého, láskavého, spokojného muža, a nie homosexuála.

>>

>> O lesbičkách sme ani nepočuli, a muži nenosili náušnice. Narodil som

>> sa pred počítačmi, paralelným štúdiom a skupinovou terapiou.

>>

>> Ľudia nechodili na preventívne prehliadky, ale ich lekár podľa

>> potreby posielal na krv a moč.

>> Pokiaľ som nemal 25 rokov, oslovoval som každého muža "Pane" a ženu

>> "Pani" alebo "Slečna".

>>

>> Keď v tom čase žena nastúpila do električky alebo do autobusu, deti a

>> mladí ľudia sa ponáhľali, aby jej uvoľnili miesto.

>>

>> Pokiaľ bola tehotná, sprevádzali ju k sedadlu, a pokiaľ bolo treba,

>> išli jej kúpiť lístok, ktorý jej priniesli.

>> Muži chodili u okraja chodníka, ženy pozdĺž domov.

>>

>> Na schodoch sa ženám prenechávala strana u zábradlia, nastupovali do

>> výťahu ako prvé a muži im vždy prisunuli stoličku, keď si sadali.

>>

>> Muži nikdy nepozdravili ženu, bez toho, že by pritom vstali, pokiaľ v

>> okamžiku, keď vstúpila, sedeli.

>>

>> Vstávali od stolu vždy, keď vstala žena, aj keby to bolo len na

>> okamžik.

>>

>> Muži ženám otvárali dvere auta alebo iné dvere a pomáhali im pri

>> odkladaní kabátov.

>> V mojich časoch panenstvo nespôsobovalo rakovinu, ani HPV a takéto dievčatá

>> znamenali pre svoju rodinu česť a pre svojho manžela čistotu.

>>

>> Náš život sa riadil triezvym uvažovaním, úctou k starším ľuďom,

>> chovaním podľa zákona, napĺňalo ho plodné súžitie s ostatnými a

>> zodpovedná sloboda.

>>

>> Učili nás rozlišovať čo je dobré a čo špatné a zodpovednosti za svoje

>> činy i ich dôsledky.

>> O rýchlom občerstvení sme si mysleli, že je určené pre ľudí v zhone.

>> Vážny vzťah znamenal, že máme dobré vzťahy s našimi bratmi a sestrami

>> a ďalšími vzdialenými a blízkymi príbuznými a priateľmi.

>>

>> "Time sharing" znamenalo, že rodina je na dovolenke s inými rodinami,

>> a nie, že zdieľa priestor s cudzími ľuďmi.

>> Nepoznali sme bezdrôtové telefóny, nehovoriac o mobiloch.

>>

>> Nepočúvali sme stereo nahrávky, FM rádio, kazety, CD, DVD, a nemali

>> sme elektronické písacie stroje, počítače, notebooky.

>>

>> Notebook znamenalo zošit.

>> Hodinky sme naťahovali každý deň.

>>

>> Nič nebolo digitálne, ani hodinky, a domáce spotrebiče nemali

>> svetelné displeje.

>>

>> Keď už hovoríme o strojoch, neboli ani bankomaty, mikrovlnné rúry,

>> budíky s rádiom. Nehovoriac o videorekordéroch a videokamerách a

>> pod...

>>

>> Neexistovali digitálne ani farebné fotografie, len čiernobiele, a na

>> ich vyvolanie sa čakalo najmenej tri dni.

>> Pokiaľ bolo na výrobku uvedené "Made in Japan", znamenalo to, že je

>> špatnej kvality, a tovar označený "Made in Korea" či "Vyrobené v

>> Číne" alebo "v Thajsku" ani neexistoval.

>> Nepočuli sme o Pizza go home, McDonalde alebo o instantnej káve,

>> umelých sladidlách...

>>

>> V obchode bolo možné kúpiť niečo za 5 až 10 korún.

>>

>> Zmrzlina, cestovný lístok alebo osviežujúci nápoj stál 1 korunu.

>>

>> Nové auto stálo 20 000 korún, ale kto mal toľko korún?

>> V mojich časoch bola tráva niečím, čo sme kosili, a ne fajčili.

>>

>> My sme boli poslední, ktorí boli presvedčení, že žena potrebuje muža,

>> aby mohla mať dieťa.

>> Teraz mi povedz, koľko si myslíš, že je mi rokov?"

>>

>>

>> "Ach starý otec... viac ako 200!" odpovedal vnuk.

>>

>>

>> "Ne, zlatko, len šesťdesiat!"

manof
17. máj 2012

@prevenar
Napriek tomu, že momentálne percento je pomerne nízke, faktom je, že sa postupne zvyšuje.
V tomto som celkom optimista.

Pravda, nie je to dôvod na odpočinok a už vôbec nie na zaspatie na vavrínoch. Treba neustávať v informačnom boji (presnejšie: v hlásaní pravdy), pestovať si široko rozvetvené priateľské vzťahy - nielen na internete - a skrz ne šíriť tieto fakty a myšlienky. Týka sa aj, ale nielen očkovania. Rovnako je na tom celá medicína (nielen očkovanie), školstvo, hospodárstvo, poľnohospodárstvo, armáda/zbrane/vojny atď. - prakticky akákoľvek oblasť života.

Čo je ale absolútne kľúčové: hlavným cieľom NWO je ochromiť vôľu človeka, čoho výsledkom je, že človek NEMÁ VÔĽU ODPOROVAŤ. To sa deje rôznym spôsobom - od takých banalít, ako sú diaľkové ovládače a dvere na fotobunku (kedy človek musí vyvinúť len minimálnu vôľu na to, aby sa udiala požadovaná zmena), odbúravanie fyzického pohybu (osobné autá miesto pešej chôdze či bicyklov, pohyblivé schody, výťahy) až po snahu vyvolať všeobecnú plošnú apatiu ("nemá cenu pokúšať sa niečo zmeniť - ONI si aj tak urobia, ako sa im zachce").

No a v tom je ten vtip - len vtedy nám budú môcť vládnuť, keď drvivá väčšina občanov bude apatická a nebude mať vôľu postaviť sa na odpor a zvrhnúť ich.

Čiže všeobecná snaha vyvolať v ľuďoch apatiu a všelijakými spôsobmi ochromiť ich vôľu (pričom očkovanie jednoznačne JE jedným z týchto spôsobov - a to aj v prípade, že by bolo dokonale bezpečné a účinné, čo nie je a ani nikdy nebude) je de facto snahou udržať si (čoraz viac naštrbený) mocenský vplyv.

Na čom ale naštrbovatelia permanentne stroskotávajú (viď Gorila, ale i november 1989) je absencia nejakých spoločných vyšších cieľov. Vedia PROTI ČOMU sú, nevedia však ZA ČO sú. A ak aj vedia za čo sú, tak sú to len také čiastkové drobnosti, ktoré sú vlastne len prostriedkami, ale nie nasledovania hodnými cieľmi. Je napr. úplne choré myslieť si, že priama demokracia na Slovensku vyrieši všetky naše problémy, pretože na priamu demokraciu - aby mohla dobre fungovať - treba, aby väčšina ľudí bola politicky angažovaná, čím nemyslím členstvo v politickej strane, ale skutočný úprimný záujem o veci verejné a ich riadenie/ovplyvňovanie. A to - povedzme si otvorene - možno je aktuálnym stavom vo Švajčiarsku, ale ani náhodou nie na Slovensku. Takže skôr, než sa dostaneme k priamej demokracii, by sme mali vyburcovať ľudí k verejnej aktivite a angažovanosti, inak nám tá priama demokracia vypáli tak brutálne, že sa jej presadzovatelia budú sakra diviť.