Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mimi
19. júl 2012

pozerala som pribalovy letak prvej vakciny a tam je jasne napisane, ze predtym nez si rodicia nechaju dieta zaockovat, tak by si ho mali najskor precitat, povezte mi, ktora lekarka vam ho da, alebo vas informuje, ta nasa ho ani len v ambulnacii nemala 😠 Prosim vas, kde je tam napisane, ze vakcina je pomnozena na bunkach z umelo potratenych plodov, neviem to tam najst, ci sa to nahodou neskryva pod nejakymi skratkami 😕

bobocka
19. júl 2012

@prevenar vies,ale ked prides za lekarom s tym,nech ti povie kolko ludi zomrelo na tie dane choroby,tak ta sfukne s tym,ze mozno ziaden,mozno malinke cisielko,ale je to preto,ze je taka pocetna ockovanost a ludia su "chraneni".lekar si furt nejaku vhodnu vyhovorku najde.

lucia2207
19. júl 2012

@erikasadek tak to homeo za vakcíny je na Slovensku nedostupné ☹

lucia2207
19. júl 2012

@mimi ja som sa v príbalovom letáku dočítala,že dieťa by sa nemalo očkovať ak má oslabenú imunitu ,tak ja budem teda apelovať na to aby mi to dala imunologička na papier, dokonca mu zistila aj streptokoka v nošteku a uzavrrela to tak,že liečiť mu ho nebude lebo mu to vraj nerobí problémy a ,že aj keby mu dala ATB tak ho nezničí lebo sa ho dá vraj len ťako zbaviť, no tak to je ďalší dôvod prečo nepichnúť do neho to svinstvo.

lucia2207
19. júl 2012

@zuzananinka vidíš,ale lekár až keď sa v jeho rodine niečo stane,tak zvažuje,že to bolo z očkovania ale kým to tak nie je , nerieši a odporúča očkovať ☹

gretulienkamm7
19. júl 2012

ani ja nesúhlasím s akýmkoľvek očkovaním, náš malý má následky zatiaľ po každom povinnom očkovaní-navyše nsme ho nedávali očkovať. Po vakcinácii TBC v pôrodnici mu skalciikovali uzlinky v podpazuší - lekársky záver z onkológie! je že to patrí na pneumológiu a že je to následok tbc očkovania. Takže to máme na papieri od najpovolanejšieho, lebo sme mysleli, že je to niečo iné ako kalcifikát. Ďalšie očkovanie mumps rubeola osýpky, máme v záznamoch od lekárky týždeň vysoké teploty po očkovaní a ako bonus je náš malý po očkovaní prevenarom nositeľom pneumokoka a atb žiadne nezabrali, teploty nemá, kliniku má v poriadku. Pri výteroch ho tam vždy má. Teraz ho čaká ďalšie povinné očkovanie v 6tom roku.....ako matka nemám to srdce dať mu pichnúť vedome ďalšie svinstvo.....jeho kamarát v škôlke má po očkovaní v pondelok teploty a miesto vpichu horúce a bolestivé toľko moja skúsenosť s očkovaním

lejca13
19. júl 2012

tak mam to za sebou, uz som bola u dr a povedala jej ze ockovat nebudeme , cakala som vystup ale zvladla to celkom ok, samozrejme , ze mi porozpravala ze co vsetko mojmu dietatu hrozi , osypky sem kludne mozu doniest nejaki bulhari alebo tak , na tetanus zomiera kazdy , aspon tetanus nech dam , ze dieta dokaze zomriet do 12 hodin , to ma nestrasi ,len tak aby som si bola vedoma do coho sa pustam , ze ona ma nahlasit musi zo zakona ,samozrejme moj argumet ze nemusi neobstal , ale nebola ani arogantna ani nenaliehala .. celkom fajn povedala som jej ze ak sa ma koli tomu zmenit jej pristup k mojmu dietatu nech ma radsej hned posle inde , ona ze nie , ze to berie tak , ze som si ju vybrala lebo jej doverujem ,,, este ozaj celkom dobre bolo ,,,vraj ona podstupuje tiez riziko, ked osetruje neockovane deti ,aj ona ma rodinu ... to som jej povedala ,ze to podstupuje dobrovolne , pri kazdej diagnoze , inak by na infekcnom neriesili nikoho / teda ani ockovanych ktori roznasaju choroby . najlepsie na koniec ,,,, hovori Uz som si na to spravila fascikel lebo je toho coraz viac ,,, tak sme sa pekne rozlucili objednali na poradnu,,,este som predpripravila podu pre moju svagrinu ... ze moze cakat to iste ,,,tak uz iba suhlasila ..viem ze si o mne mysli svoje , ale to aj ja ..takze sme si kvit.. tak teraz uz budem cakat len na list od statnych uradnicok ....

mimi
19. júl 2012

@lejca13 aj mne povedala sestricka medzi recou, ze nas je uz vela, co nedavame deti ockovat 🙂

gretulienkamm7
19. júl 2012

ešte niečo, ja mám záznamy o nežiadúcich účinkoch po očkovaní, 3 papiere. Zákon je tak formulovaný, že v konečnom dôsledku je rodič zodpovedný a celá ťarcha je na ňom. A čo ak práve naše dieťa úplnou náhodou ochorie, náhoda je náhoda....pokuta za nezaočkovanie je cez 300€, detská lekárka má povinnosť vás nahlásiť, že ste porušili zákon, keď to neurobí, v záznamoch to zistia, lepia sa šarže vakcíny do karty-má sa to tak a náš malý to tak má, zatiaľ. Neviem si predstaviť, že by detskí lekári platili dobrovoľne pokuty. Náš malý má 5 a 4 mesiace, tak môžem odďalovať očkovanie ešte 8 mesiacov. Veriť, že sa niečo so zákonom urobí, tak ako v susedných štátoch, kde očkovania nie sú povinné. A viem si predstaviť, že by som tú pokutu radšej zaplatila.....

erikasadek
19. júl 2012

@lucia2207 bohuzial ja to viem ... ponukala som davnejsie moznost poslat z fr kazdy chcel ale ked prislo na lamanie chleba, nikto sa nehlasil zaplatit aspon to homeo... tak som to nechala ked som posielala zadarmo tak boli vsetci radi ale ked uz trebalo zaplatit tak sa vsetci stiahli.. 😅 😅 nechcem byt zla ale nevydala som sa za rockefellera.. 😀 😀

keziah
19. júl 2012

@petot mozem sa spytat, co podnikate v tejto veci? ak to teda nie je tajomstvo
http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

oscarka3
19. júl 2012

@mimi pozri tu, odstavec 6 : http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/priori...

tu je zoznam očko. látok, s hviezdičkou sú tie, ktoré boli vyrobené s použitím bunkových kultúr : http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

miriem
19. júl 2012

@mimi Najdes to ako: "pomnožený na humánnych diploidných bunkách (MRC-5)"

mimi
19. júl 2012

@oscarka3 diky, ja som teda citala iny letak, tento sa mi veru nezobrazil 😒

mimi
19. júl 2012

@keziah tam urobila chybu lekarka, lebo nemala podat tri vakciny naraz, chuda male ☹

keziah
19. júl 2012

@mimi je niekde v legislative uvedene. kolko vakcin naraz a ake je mozne podat? pokial nie, tak nezlyhala lekarka, ale sytem je nastaveny tak, ze dochadza ku skodam na zdravi. Za skody na zdravi sposobene povinnym ockovanim by, podla mna, mal niest zodpovednost stat. Preto sa pytam petota, ci chystaju nejaku zalobu na stat o nahradu skody alebo take nieco.

hajanka
19. júl 2012

@mimi ktoru "prvu" vakcinu mas presne na mysli?

mimi
19. júl 2012

@keziah ja som sa o tom rozpravala s jednou lekarkou, no neviem, ci je to v legislative uvedene... SAmozrejme suhlasim, stat by sa mal zodpovedat za skody, lenze pri ockovovani ti lekar da podpisat papier, ze ty sushlasis s moznymi rizikami, takze stat sa z toho pekne vyzuje.

mimi
19. júl 2012

@hajanka mne sestricka napisala na papierik infanrix hexa, ze si mam vygooglit a tam som nevidela ziadne bunky umelo potratenych plodov, iba akesi VERO bunky.

keziah
19. júl 2012

@mimi sranda, ja som v zivote pri ockovani ziadny papier nepodpisovala

hajanka
19. júl 2012

@mimi tak uz viem, treba citat viacero letakov, zvlastne ze kazdy obsahuje nieco ine... 😖 ale neobsahuje, citaj aj zahranicne letaky tej istej vakciny, lebo v nasich nemusia udavat stopove mnozstva niektoreych nebezpecnych latok 😠 😠 😠

Priorix:
kmen virusu osypok a mumpsu pomnozeny na kuracich embriach
kmen virusu rubeoly pomnozeny na humannych diploidnych bunkach
-WI-38 human diploid lung fibroblasts
- human diploid cells from aborted fetal tissue

a infarix hexa:

- diphtheriae anatoxinum (difteriový toxoid ) adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- tetani anatoxinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- pertussis anatoxinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- haemagglutininum filamentosum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- pertactinum - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- antigenum tegiminis hepatitidis B - vyrobeny rekombinantnou DNA technologiou na kulture kvasinkovych buniek, adsorbovany na fosforecnan hlinity
- virus poliomyelitis (typu 1, typu 2, typu 3) – pomnozene na VERO bunkach – bunkach (z obliciek africkej zelenej opice) – rychlejsia vyroba nez klasicky na kuracich embriach
- haemophilus influenzae typus b polysaccharidum (polyribosylribitoli phosphas) - adsorbovany na hydroxid hlinity hydratovany
- conjugata cum tetani anatoxinum ako nosným proteinem

adriana7
19. júl 2012

@prevenar , čierny kašeľ by som tiež nedala očkovať, kamoška, čo žije v ny mi vravela, že tam je to v kolektíve predškoláko - školákov dosť častá choroba, napriek tomu, že v usa sa očkuje aj na ploché nohy...už som to tu raz písala, neviem, či ste videli film so scarlett johanson pestúnka, dieťa, ktoré opatrovala, dostalo čierny kašeľ, bola s ním doma sama a volala jeho matke, ktorá bola práve na masáži, tak a tá sa ani neunúvala prísť domov, len, že veď choď s ním na pohotovosť 😒 ...potom malému v kúpelni napustila vaňu, aby mu tá para uľahčovala kašľanie a zavolala svoju mamu, zdravotnú sestru...tak, tak
...kôli tetanu som minule mala trochu "bobky", keďže je malá neočkovaná, v našich si malá rozťala obočie, rana hlhoká cca 3 mm pozdĺž celého obočia...@manof vie, volala som mu, konzultovali sme spolu...naši nechápali, keď som malej po ceste do nemocky stále tú ranu otvárala a fúkala 😔

mimi
19. júl 2012

@keziah mne to povedali v ambulancii, ked sa rozhodnem malu zaockovat, ze im musim taky papier podpisat, aspon mi dala na vyber 😀 Inac, ty ked ides k lekarovi, tak nic nepodpisujes? Lebo ja pri kazdej navsteve lekara, ci uz v porodnici som musela podpisat papier, ze som oboznamena s moznymi rizikami.

hajanka
19. júl 2012

@mimi ano infarix hexa som nasla aj ja len zahrnute polio pomnozene na VERO bunkach – bunkach (z obliciek africkej zelenej opice) – rychlejsia vyroba nez klasicky na kuracich embriach
ale pozriem este zahr. letaky poriadne

hajanka
19. júl 2012

@mimi ja som tiez nikdy nic u pediatricky nepodpisovala 😠

keziah
19. júl 2012

@mimi nie, nie som si vedoma, ze by som pri starsom synovi cokolvek podpisovala, ale uznavam, ze to bolo davno, naposledy bol ockovany pred takmer 3 rokmi. mladsieho som zaockovat nedala.

mimi
19. júl 2012

@hajanka u pediatricky som zatial nic nepodpisovala, ale pri ockovani by som mala, aspon to mi tvrdila sestricka.Ci dam, alebo nedam malu zaockovat, caka ma podpis 😅

vefi89
19. júl 2012

@mimi aj u nás má Dr lajster, kde sa podpisuje, že som súhlasila s vyšetrením a bla, bla, bla... ale tak veľmi na to zabúdajú, že ak im tam pošlem hneď len UDZS, tak majú problém, lebo naposledy som podpisovala nejak okolo tretieho mesiaca 😀 😀

radkatom
19. júl 2012

Ahojte, tak som volala Dr. s tym, ze maly ma hnacky a teploty a ze som nasadila to a to a ze co si mysli a ona ze by nasadila to iste (klasika) ale o ockovani ani slovo. Som si ista, ze ma v hlave moje meno, pretoze MMR odkladam uz skoro 2 roky... Takze som sa robila, ze o ziadnom predvolani neviem a Dr sa tiez nezmienila, tak uvi nabuduce. 😒 .

vefi89
19. júl 2012

@mimi ešte ma napadá, že sakra dobre čítaj, nie, že pri očkovaní ti podhodí papier, že si si vedomá NÚ a následkov ... lebo by som sa vôbec nedivila, keby toto UVZ spravilo a nakázalo lekárom 😀