Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

p4
1. jan 2012

@zuzana76 no,tak podla mna su. aj ja som bola poblaznena pubertacka, hole krize bol moj zivot,antikoncepciu som brala od 15tich a aha, som tu. ale je to len vec nazoru. pre mna su taketo reci viac menej na poavenie.

prevenar
1. jan 2012

@anthea6 @happy8051 @adra22

uplne odmietli temer vsetci pravidelni navstevnici tychto stranok. na tieto otazky sa neda odpovedat 5 slovami, preto je tu ta skoro 1000 stranova diskusia. odporucam si pre zaciatok prestudovat aspon poslednych 300 stran, VSETKO na co sa pytate uz bolo vela krat vysvetlene, len si to staci precitat. ziskat potrebne informacie si vyzaduje cas, volu a odhodlanie ..a to je ta lahsia cast.

dalsie vydatne zdroje dolezitych informacii...

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://www.ockovanie.org/
http://rizikaockovania.sk/dok.html

zuzana76
1. jan 2012

@p4 ako a teraz nechapem na co narazas v suvislosti teda s ockovanim, ked to povazujes za nebezpecne, tak aj HAK je nebezpecna, ja zase davam pozor na krize, HAK neberiem a ani som nebrala, deti dojcim najdlsie ako to ide, snazim sa stravovat zdravsie, ked mam moznost tak nieco z domaceho chovu ci dopestovane, ale ockujem

p4
1. jan 2012

@zuzana76 asi si ma nepochopila. ja som sem nahliadla preto,lebo som sa chcela dozvediet nieco viac o MMR ockovani,ale zatial som tu nenasla nic,co by malo vobec nieco spolocne s nejakym ockovanim, chpes? uplne mimo temy a samozrejme som sa nic nedozvedela. to po prve a po druhe,ak nesuhlasis s tym aby sa nedavalo ockovat,co tu potom robis? toto je tema ktora sa vola ,,Nesuhlas s povinnym ockovanim,, 😒

zuzana76
1. jan 2012

@p4 ja chcem byt informovana o vsetkom, to ,ze ockujem neznamena, ze o ockovani a jeho nasledkoch nechcem nic vediet a necitam. Bohuzial tato tema je rozvlacna a ked sac hces nieco dozvediet, tak musim precitat desiatky stran, dozvediet sa nieco o ckovani znamena hodiny studia, ja citam aj na inych strankach, najma nemeckych a teraz som zacala luskat aj spanielske.

tin007
1. jan 2012

@zuzana76 co sa tyka spanielska, tak ockovanie deti je preto vysoke, ze inak ich nezoberu do skolok a pod. poznam maminu, ktorej to povedali osobne a ak chces, mozem ju poziadat, aby ti napisala

zuzana76
1. jan 2012

@tin007 mne tam zila sestra, sice mi nespominala,ze nezoberu do skolky, mala neter chodila do sukromnej skolky a chceli vidiet ockovaci preukaz, ale len preto, aby si odpisali ockovania, ktore ma to dane dieta absolvovane. Neter dokonca bola zaockovana 3 vakcinami naraz, MMR, Kiahne a myslim prevenar, alebo hexa, co ked zbadala nasa pediatricka tu na SK, tak lamentovala, ze ako je to mzone, ze to tu na SK nie je pripustne taka trojkombinacia naraz podat dietatu a tam v pohode.

tin007
1. jan 2012

@zuzana76 mozno maju sukromne skolky ine "parametre", no v statnej skolke je to podmienka.

prevenar
1. jan 2012

@zuzana76 to je jednoduche, kazda globalna farmaceuticka firma produkuje zisk v miliardach eur. za to sa da kupit temer vsetko, reklama, lekari, odborne casopisy , verejna mienka a zozmiesnovanie odporcov. dnesny clovek nema naladu na to, aby vkladal svoj cas do niecoho takeho ako nedovera k systemu, studiu neoficialnych zdrojov, overovaniu si udajou ..alebo patral po skusenostiach ostatnych atd. je jednoduchsie sediet pred telkou, alebo u kadernicky a hodiny kecat o nicom s kamoskou pri kavicke. potom taky niekto pride k lekarovi, ten sa ho spyta,,, "chcete aby vase dieta zomrelo, alebo bolo zdrave a zilo stastny krasny zivot ??!!" odpoved si lahko domyslis, ...taaak sestricka , pripravte vakcinu. (a je to doma) nejak takto si to vysvetlujem ja .

...aha, tak vidim,ze kym som pisal, tak pribudli aj dalsie vysvetlenia 🙂 vidis,, su aj dalsie metody, ako nakoniec niekoho trosku "pristuchnut" k ockovaniu.

molka
1. jan 2012

@p4 mne sa naopak páči, že @zuzana76 napriek tomu, že je za očkovanie, chce byť informovaná aj o dôvodoch ľudí, ktorí očkovanie odmietli. Svedčí to o tom, že chce mať informácie z oboch "táborov".

prevenar
1. jan 2012

@p4 o neockovani je tu toho strasne vela ..moze sa stat,ze nie v ramci 5 stran toho vela nenajdes ,,ale v ramci 100 urcite . zaroven tie stranky co som ti dal do linku su len o neockovani a su tam priame postupi a vysvetlenia ako na to. proste nieco si musis prestudovat aj sama , aby si mohla klast trochu konkretnejsie otazky. otazka typu, "chcem odmietnut ..co mam robit" je skutocne obsirna a zaroven zodpovedana ked sa pozres na tie linky.

..ja som zacal moju cestu k neockovaniu tak,ze som si precital celu diskusiu od zaciatku ..v nej najdes dalsie hodnotne linky .. ak ked tie najlepsie som ti uz postol 🙂

zaockujte_aj_slnko
1. jan 2012

@zuzana76
o rozume spanielov ja valnu mienku nemam, aj tie Seaty su nahovno auta.... ved co uz si mozem mysliet o narode ktory vyrobi auto z ktoreho nevidis na semafor rovno pred tebou! 😀 osobna skusenost.....tak asi takto "vyzera" a "vidi" cely ich narod... zato z nemeckeho auta vidis vsetko krasne...... a v nemecku ockovanie poviine nie je.... takze tak je to o "videni" naroda.

zuzana76
1. jan 2012

@tin007 to moze byt, ale tam asi vacsina chodi do sukromnych skolok

@prevenar no ja aj studujem info, nevysedavam hodiny u kadernicky, ale zatial som rozhodnuta ockovat, mne to zatial pride ako nieco, co ma zaklad v akejkolvek vzbure proti nejakemu systemu, jednoducho vzdy sa najdu ludia, co potrebuju v niecom protestovat a byt proste "ini" . Netvrdim, ze niekedy bohuzial nejaka reakcia po ockovani nastat nemoze, dokonca aj smrtelna, ako bol priklad Milenky 😔 , viem, ze stat sa moze, ale mozem aj neockovat , snazit sa zit co najzdravsie, konzumovat same bio, eko a pod. a moze sa stat ine nestastie, bohuzial, taky je zivot.

eaka
1. jan 2012

@p4 Tak za to, že Tebe to neuškodilo, tak to proste je tak, že to nemôže uškodiť nikomu a všetci si vymýšľajú a trepú..áno? Proste holý chrbát Ti ZVYŠUJE riziko prechladnutia, zápalov vaječníkov a pod...a také zápaly, často prechodené a neliečené, Ti ZVYŠUJÚ riziko neplodnosti, nikde nie je napísané, že keď si vo veku 14-18 rokov každú zimu aspon 5x odhalíš brucho, tak si na 100pro neplodná...

molka
1. jan 2012

@zuzana76 môžem Ťa ubezpečiť, že u mňa v tom nie je žiadna vzbura alebo pocit "byť iný". Takéto vyjadrenia sa ma vždy trochu dotknú, pretože ma to stavia do pozície rodiča, ktorý hazarduje so zdravím vlastného dieťaťa len kvôli nejakej módnej vlne alebo vzbure. 😖 Skôr naopak, kvôli odmietnutiu máme len nepríjemnosti.

eaka
1. jan 2012

@p4 Ide o to, že ľudia sa tu už ako tak poznajú a dôverujú si aj v iných oblastiach a sem-tam sa téma trošku odkloní.. a nikomu to tu nevadí... a tiež nie je možné očakávať, že nakuknem do témy "nesúhlas s očkovaním" a hneď na prvej stránke nájdem info, ktoré hľadám, nie?

eaka
1. jan 2012

@zuzana76 Ja vidím problém hlavne v tom, že hoci tie fakt ťažké a smrteľné následky očkovania možno nie sú také časté (to je fakt otázne, keby si tu čítala, ako sa hlásia než.účinky, tak sa na oficiálne zdroje nedá podľa mňa spoľahnúť), ale nebezpečný je postoj lekárskej obce, ktorý nežiadúce účinky ODMIETA pripísať vakcíne a aj deti, ktoré mali ťažké reakcie, odporúčajú ďalej očkovať, a to bol prípad aj Milenky, keby dogma o bezpečnosti očkovania nebola taká zakorenená a lekári neuvažovali tak rigídne, tak by po prvej reakcii ju už neočkovali... Ale očkovanie ako možnú príčinu nikto neriešil (nechcem trepať, až tak do detailov si ten príbeh už nepamätám) a často aj deti, ktoré majú ťažké reakcie, tak povedia, očkovať áno, ale v Motole, alebo v nemocnici... takže zaočkujú, dieťa dostane šok a rôzne ťažké reakcie, ale je v rukách lekárov, ktorí ho možno vytrhnú smrtke z rúk, ale je ten risk a ten zážitok vôbec adekvátny tej "ochrane", ktorú tou traumou dieťa získa??

vefi89
1. jan 2012

@prevenar tak ono pokiaľ sa doteraz o to ne/očkovanie až tak nezaujímali, tak popravde ani ja by som nemala chuť čítať 300 strán 😅 😀😀

zuzana76
1. jan 2012

@molka ano ja viem, mozno som sa zle vyjadrila, nemyslim,ze vacsina rodicov je takych, mozno su skor medzi nimi taki, ktorych dieta malo nejaku negativnu reakciu, ale poznam - z rodiny - pripad, kedy to je podla mna tak, dieta este ockovane nebolo, je to uplne zdrave dieta, kde by nebola myslim ziadna kontraindikacia na ockovanie.

zuzana76
1. jan 2012

@molka urcite ta nestaviam do pozicie lahkovazneho rodica, to urcite nie.

zuzana76
1. jan 2012

@eaka ano chapem, ja som za ockovanie, ale az po dokladnom vysetreni dietata, jeho anamnezy,aj rodinnej anamnezy atd... asi by sa predislo mnohym problemom a neboli by mozno ani ziadne smrtelne nasledky, ale som zatial za celoplosne ockovanie a vylucit z ockovanie len jedincov, ktori na to maju zdravotnu kontraindikaciu . To znamena, aj ked by sa ockovanie niekolkokrat prelozilo a odsunulo, proste zaockavt len zdraveho jedinca anie hrrr brrr

prevenar
1. jan 2012

@zuzana76 ale ja nehovorim to tebe lol ..ale odpovedam na otazku, preco sa niekde ockuje 80% ci kolko percent ludi, ked je ockovanie dobrovolne. to si sa pytala nie ? tak na to som sa snazil odpovedat, neviem kde si v mojej odpovedi prisla na seba lol ..zaroven si myslim, ze ak by bolo ockovanie dobrovelne u nas, aj tak by asi 70-80% ludi ockovalo dalej. ..aj dobrovolne.

staci si pozriet ake latky obsahuje kazda vakcina, vies ake su bezpecne limity tychto latok ? a to,ze tieto limity su vo vakcinach prekrocene? a ze tieto latky maju kumulativny charakter behom opakovaneho podavania. vies o tom,ze nase urady nijako netestuju vakciny ? ..ze ani netusia o ich zlozeni ? (vyrobne tajomstvo) ..ze pri schvalovani "doveruju" vyrobcovi ? ..vies o tom ,ze kolko je pripadov ,ze sa vo vakcinach nasli smrtelne virusi ktore tam nemali byt a seria bola stahovana z trhu ..a to nie raz. kolko deti sa nakazilo TBC a poliom priamo z vakciny ? ..a zamyslala si sa ,ze kto a ako vlastne testuje vakciny ? ok ..mam vakcinu, teraz vyhlasim , dajte mi 100 deti , ja to vyskusam a budeme pozorovat kto zomrie ? kto by dal dieta na nieco take ? ha, nikto ! testuje sa na zivo na celych statoch ..samozrejme testy vypracuvaju instituty, ktore su platene vyrobcami 😀 ked uz nic ine staci si precitat PRIBALOVY letak samotneho vyrobcu k danej vakcine. cele to tutlanie , neochota zanamenavat pripady neziaducich ucinkov , ked prides s reakciou po ockovani , tak ti nikto nespravy ziadne vysetrenie ? len sa mavne rukou ,ze to "urcite" nie je z ockovania ..to ze mas si prestudovat letak a podpisat,ze rozumies rizikam ..ale ked rozumies a nepodpises tak ta vlacia po uradoch a vyhrazaju sa 300e pokutami ? nevadi ti,ze je to v priamom rozpore z ustavou ? ..a nie je toho boha kto by to dal preverit na ustavny sud ? ani politici, ani om bucman .. aj ked sam skonstatoval, ze sa tymto porusuju zakladne ludske prava ?? nic ? nic sa ti nezda na tom podozrive ? vies medzi NESTASTIM a tym, ze ta niekto protipravne NUTI ohrozit , alebo zabit vlastne dieta je VELKY rozdiel !!

a nie , nepotrebujem sa citit ini .. staci mi ked sa kazdy den pozeram na znicene zdravie svojej dzerky, ked ju natietam X krat denne kremikom a dufam,ze snad sa z toho ekzemu dostane. niekomu nestacia osudy inych, ale potrebuje, aby dieta zomrelo jemu, alebo bolo tazko poskodene. prepuknut to moze po hociktorom ockovani. proste niekomu nestaci ani 1000 inych prikladov, potrebuje to zazit na vlastnej kozi ...

prevenar
1. jan 2012

@vefi89 vies ako ..ja nikoho do nicoho nenutim 🙂 kto nema "chut" citat 300 stran co trva tak 20-30 minut tak nemusi. mozno taky niekto bude motivovanejsi, ked mu po ockovani dieta prestane na par dni "dzavotat" a 2-3 rokoch zisti ,ze ma doma autistu ..alebo ,ze musi minat tisice na nejaku specialnu stravu, lebo male je zrazu alergicke aj na vzduch. ved to poznas, komu niet rady, tomu niet ani pomoci.

vefi89
1. jan 2012

@prevenar ááááá 😀 s nadhľadom prosím.... 😅 😝 😀

vavrenka
1. jan 2012

@zuzana76 je velmi fajn kniha -syndrom travenia a psychologie (preklad je , zial, katastroficky, ale citatelny), tam je mozno skryta odpoved, preco celoplosne a vsetky deti neockovat, dokonca velmi zvazit, ci ockovat aj deti, ktore sa javia ako vitalne a zdrave
ja som relativne cerstva matka a rozhodne nemam cas a energiu zgrupovat sa s nejakymi ludmi do opozicie proti nejakemu systemu. na to som uz prilis stara, t.c. vycerpana a zaneprazdnena - to je na margo tvojej reakcie na @prevenar, chcem tym povedat, ze neockovat dceru som sa nerozhodla z potreby vzburit sa nejakemu systemu. na to si prilis vazim jej zivot.fakt tu nejde principialne o potrebu vzbury proti systemu. proste sa bojime o svoje deti a chceme im to najlepsie.

eaka
1. jan 2012

@zuzana76 To by mohlo fungovať, ale jedine v prípade 100% bezpečnosti vakcín!!! A o tej sú veľmi silné pochybnosti! A mnoho sa o nej ani nevie. Ani o účinnosti samotných vakcín (ochorenie na chorobu práve zaočkovanými ľuďmi). O nežiadúcich účinkoch sa nevie, lebo sa nehlásia a tutlajú. Ak aj v Tvojom okolí niekto má zdravé dieťa, to predsa neznamená, že za to, že má väčšiu šancu v ruskej rulete, že by malo byť nútené ju hrať! Prevenar tu písal, akým spôsobom sa vakcíny dostávajú na trh, o vakcíne proti pneumokokom bola predsa aj aféra, ako rýchlo sa dostala na trh, myslíš, že je to preto, že je taká úžasná a účinná a bezpečná? Alebo skôr preto, že niekto dostal do vrecka pekne tučnú obálku? A čo očkovanie proti chorobám, ktoré sa pri včasnej diagnostike a správnej liečbe dajú bez problémov prekonať (ak s komplikáciami, tak porovnateľnými alebo menšími, ako predstavuje vakcinácia) a po prekonaní mať doživotnú imunitu, ale aj tak "odborníci" presadia vakcináciu, deti majú vedľ.účinky, účinnosť vakcíny je nejasná (choroba sa takmer nevyskytuje, takže účinnosť vlastne neoveriteľná), keď sa niekde choroba vyskytne, väčšie percento chorých je zo skupiny očkovaných... a je dokázané, že mnohé očkované či neočkované deti nakazaené danou chorobou umreli alebo mali komplikácie vďaka nesprávnej liečbe?? Aký dôkaz bude dostatočný aspoň na to, aby sa niekto nad bezpečnosťou a účinnosťou a nutnosťou plošnej vakcinácie aspoň pozastavil?

prevenar
1. jan 2012

@vefi89 samozrejme, vzdy lol 😀

prevenar
1. jan 2012

@zuzana76 ..hehe,, este mi napadla taka uplne aktualna vec . a to ZRUSENE TBC ockovanie ..ako to ? este pred par tyzdnami by ta za odmietnutie TBC dobre ze nezobrali pred popravciu catu ..a zrazu, mavnutim prutika je to OK ! teraz tu vsetci nezomrieme na TBC ? ved mali by sme, nie ? ked uz nebudeme nijako CHRANENI ? preco sa to zrusilo ? ved ockovania su uplne bezpecne a neskodne a zabranuju smrtelnym chorobam, ktore sa bez ockovania vratia ..a bum , zrazu je proste prec ..ako by sa nechumelilo ? to nas chcu vlastne pozabijat ? ja tomu nerozumiem !!!

zuzana76
1. jan 2012

@prevenar tomuto nerozumiem ani ja a spytam sa na to nasej pediatricky, co si o tom mysli 😉